Windows 10

Informácie o software, ankety...
Kels
King
King

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa Kels »

Zaujimalo ma ci tieto dva programy spolu funguju. Ale podla toho co som aj pocital, vyzera ze hej (Defender ako antivir a MB ako obcasny scan).
Skusil som teraz Malwarbytes a asi to bol dobry napad pretoze to naslo 12 dalsich infekcii, ktore jednym klikom odstranilo. Defender nenasiel z toho nic. Co ma pri mesacnom teste Win 10 (vsetky softy oficialne zakupene, Brave browser, ziadne torrent stranky ani nic podobne) privadza k zaveru ze mat Win 10 len s Defenderom nieje asi najstasnejsia varianta. Nebol by som prekvapeny, keby bombim torenty, cracky, stahovania warezoveho druhu - ale toto je clean install na pracu a obcasne hranie (steam) - o to viac som prekvapeny.

Vdaka za odporucanie, do buducna sa bude MB urcite hodit.
harrison314
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Kels napísal: 09 feb 2021, 14:24 Zaujimalo ma ci tieto dva programy spolu funguju. Ale podla toho co som aj pocital, vyzera ze hej (Defender ako antivir a MB ako obcasny scan).
Skusil som teraz Malwarbytes a asi to bol dobry napad pretoze to naslo 12 dalsich infekcii, ktore jednym klikom odstranilo. Defender nenasiel z toho nic. Co ma pri mesacnom teste Win 10 (vsetky softy oficialne zakupene, Brave browser, ziadne torrent stranky ani nic podobne) privadza k zaveru ze mat Win 10 len s Defenderom nieje asi najstasnejsia varianta. Nebol by som prekvapeny, keby bombim torenty, cracky, stahovania warezoveho druhu - ale toto je clean install na pracu a obcasne hranie (steam) - o to viac som prekvapeny.

Vdaka za odporucanie, do buducna sa bude MB urcite hodit.
Len pozor Malwarebytes Antimalware ti chyta ine veci ako antivirusy. Plno veci co chyta su v cookies a podobne.
Kels
King
King

Pocul som, ze sem tam vie MB flagnut veci, ktore niesu infekcia. Toto je vypis toho scanu skrz MB http://txt.do/18m5y - neviem ci tomu chapem uplne spravne, ale citam to ako poskodene registre a tie dva subory "trojan.agent" tiez nezneju moc ako nieco co by v kompe malo byt.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Kels napísal: 09 feb 2021, 15:00 Pocul som, ze sem tam vie MB flagnut veci, ktore niesu infekcia. Toto je vypis toho scanu skrz MB http://txt.do/18m5y - neviem ci tomu chapem uplne spravne, ale citam to ako poskodene registre a tie dva subory "trojan.agent" tiez nezneju moc ako nieco co by v kompe malo byt.
Pozrel som to, a vyzera to ako registrove kluce kluce, ktore zostali po Trojan.BitCoinMiner.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

harrison314: Ja tam vidiom 10x zmazany zaznam v registroch a 2 zmazane subory. Jeden subor je nepodstatny, je to vlastne log k chybovym hlaskam. A ten druhy je v naplanovanych ulohach, kde sa mal automaticky spustat ten trojan. Ale kedze Defender subory ako take zrejme zmazal, tak ostalo este toto po nom, ale zrejme by to nemalo ziadny vplyv.

Kels: Isiel by som do lepsieho antiviru, trebars NOD32 na 3 roky dokazes kupit za necelych 10 eur: https://www.ebay.com/itm/ESET-1PC-3-YEA ... 3941949165
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Tak som si skusil pustit Malwarebites (asi tri roky mam len Defnder, zapnute UAC a virtualizaciu jarda). A dostal som dva falosne pozitivne vysledky na vlastne programy.
Kels
King
King

Dnes akurat sa mi stalo po dlhsej dobe, ze pri beznej praci naskocil blue screen. Vsimol som si, ze mi najskorej vyskocilo hlasenie dole vo windowse ohladom problemu s audiom (aj ked som nemal problem), nasledne freeze a potom blue screen.
Skrz event viewer mi vypisalo toto - https://textuploader.com/18vrs - a v Reliability Monitor je v kolonke Critical events vyznacena "Chyba hardveru" - https://textuploader.com/18vr5

Vie niekto vycitat co by mohol byt problem? Mozno to je len random crash, ale mozno tiez znak, ze nieco nieje v poriadku .

Vdaka
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Pri takychto veciach casto pomaha aktualizovat ovladace cez nepovinne aktualizacie.
Kels
King
King

Hej suhlas, akurat ze sa to stalo aj napriek tomu, ze vsetko je aktualne vratane HW aktualizacii
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Tazko, bez dakeho minudump logu sa z toho neda vycitat nic. To zlyhanie je akasi vseobecna chyba, ktora moze pochadzat od ovladacov, napriklad po zlyhanie USB, az cez aktualizaciu Win a mozne problemy s hardware po aktualizacii.

Skusil by som ale to co vzdy, ked sa zjavi bluescreen a to je otestovat disk cez HD Tune (aj vypis zo S.M.A.R.T. a aj spravi full error scan na chybne sektory), taktiez otestovat RAM cez MemTest86. Toto su dva zakladne testy, ktore treba spravit, aby sa otestoval disk a pamat. Okrem toho by bolo fajn, ak problemy pretrvavaju, tak skusit odpojit USB zariadenia, proste vsetko nepotrebne.

Tiez by bolo fajn mat viac info, ze ci ide o stolny pocitac a ak ano, tak co je to za zostava. Ak o notebook, co za znacka a presny model to je.
Napísať odpoveď