Tréning väzňa

O športe...
Druss81
Light Expert
Light Expert
Používateľov profilový obrázok

Re: Tréning väzňa

Príspevok od používateľa Druss81 »

Ano, je to tak
Jurkycurky
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa Jurkycurky »

Zdar borci
Kúpil som si túto knihu na Vianoce. Autor to veľmi vtipne a poučne napísal a ja som sa vrhol na tréning, no až tak super mi to nepríde. Som už pri piatom stupni na každom cviku , poctivo pomaly som šiel , no kedže som zvyknutý na prácu okolo domu (rúbanie , nosenie ťažkých kmeňov stromov , kopanie atď) tak mi to šlo celkom rýchlo. No avšak spolužiaci , ktorí chodia do fitka majú oveľa lepší progres ako ja (čo sa sily týka aj prírastku svalovej hmoty). Začínajú zdvihať v poho 80kg na bech , kdežto ja robím normálne kliky , drepy ...
Chcem ostať verný tomuto systému tréningu , po prečítaní som mal dobrý pocit z tejto knihy , že budem mať lepši progres ako "fitkári" ako sám písal , no neviem nejako sa mi to nezdá ..

Nejaké rady čo robím zle alebo čoho sa vyvarovať ? :?
Vďaka za pomoc :)
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

ak chces dvihat cinky, tak dvihaj cinky..ak chces trening vazna, tak budes dvihat svoju vahu... co tam chces viac vymyslat? vsak si iba v polovici.. Ked budes robit drep na jednej nohe a kliky v stojke, tak ti bude u riti, ci zdvihnes 80kg cinku alebo nie.. asi si to pochopil zle..
Dante Flyshit
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa Dante Flyshit »

Neviem prečo sa snažiť vymýšľať niečo, čo už je vymyslené. Cvič základné cviky s veľkými váhami, to je najlepší systém cvičenia.
daniel.košč
Novice
Novice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daniel.košč »

Ahojte,
Volám sa Daniel, mám 20 rokov, 93 kg a cvičim podľa knihy tréning väzňa od 18 stich rokov. športujem od 6 tich rokov takže mam svaly vypracovane zo športov + cvičením s vlastnou vahou a trošku s činkami ale to netrvalo dlho, napriek tomu že som nabral svaly pomerne rýchlo tak ma boleli ramená, sem tam lakte a to som cvičil s činkami len asi 6 mesiacov.. cvičenie s činkami mi prišlo neprirodzene a regeneracia bola dlha a bolestiva) + nieje take produktivne z hľadiska pohyblivosti, čo pri športoch samozrejme pociťujem. Od kedy cvičím mostíky 1. level na lopatkách v intervaloch 2s,1s,2s,1s moje držanie figúry + správnosť držania tela a pohyblivosti sa výrazne zlepšila. Taktiež som preskakoval 1. leveli ale časom som prišiel na to že je to nesprávne. Zvladnem spraviť 8 klikov na jednej ruke (na oboch rukách) , 10 drepov na jednej nohe ( taktiež na oboch nohách), 35 klikov, 15 zhybov, no napriek tomu cvičim 2 level zhybov, 1. level výponov na špičky, 1. level mostíkov, 3. level klikov, 5 level drepov, 3. level na brucho 1. level na kotniky. Prišel som totiž na to že sila bez vytrvalosti vas v pohybe po čase zraní. Zranil som si členok. No ked si vybudujete vytrvalosť v pohybe tak si vybuduje aj vytrvalosť šliach a klbov. A posilnim si členok, YES. ...Silu mám, teraz si vybudujem vytrvalosť a dám vedieť tak o pol roka, že ako som na tom :). Hlavne cvičte v tych sekundových intervaloch. Napríklad pri kliku 2sekundy tlačim , 1 sekundu držim vo vrchnej pozicií, 2 sekundy sa spušťam dole a 1s držim v spodnej pozicií...takýto klik je sakra ťažší ako rýchly kde pužívaš hybnosť kámo... skús si to. Tieto kliky sa budu zdať ťažke robiť na serie, tak prejdite na ľahšie varianty kliku aké sú v knihe a cvičte tie. Aké ľahké levely oproti tomu aku mám silu cvičím Ja som vám už povedal a viete čo? Ja silniem a rastiem :D s týmito na pohľad ľahkými cvikmi. Ako sa nam Paul Wade snažil povedať... Nechcem silnieť pomocou najťažších cvikov ktoré dokážeme ale pomocou najľahších pomocou ktorých ešte viem zosilnieť. Nervový systém vám pravidelným cvičením tých istých cvikov donesie opakovania. Bruce Lee povedal: Nebojím sa muža ktorý vyskúšal 10000 úderov, ale toho ktorý vyskúšal 1 úder 10000 krát.
macuch01
Novice
Novice

Príspevok od používateľa macuch01 »

zdravym chalani niekto tu spomynal dvd s videami jednotlivych cvikov. mozem sa spytat kde ich mozem zohnat. alebo my prosim vas poradte ako ste robili druhu uroven mostikov? podla obrazka sa nedostanem s startovej polohy do finalnej pokial si pocas pohybu neposuniem nohy dopredu ?
Napísať odpoveď