Náhly problém s počítačom

Témy týkajúce sa procesorov, pamätí, grafických kariet, harddiskov...
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Náhly problém s počítačom

Príspevok od používateľa billctu »

I5 6600k
Asus maximus Hero VIII
16gb ram
M.2 120gb
HDD 1tb
Gigabyte GeForce Gtx 970 4gb

Ahoj fičím na tejto zostave relatívne krátko včera som vykonal čistú inštaláciu Windowsu.
Grafická karta je Over Clock cez MSI afterburner So stabilným oc (clock speed +150, memory clock +200). Včera som počas hrania FAR Cry 5 a GTA 5 Začal dostávať Random blue screens. Po jednom zaseknuti som musel reštartovať počítač ale booting Do Windowsu trval Niekoľko minút. Tak isto reštartovanie počítača trvalo niekoľko minút. Každý následný Booting trval niekoľko minút. Rozhodol som sa teda počítač nanovo preinštalovať a všimol som si anomálie aj pri inštalácii Windowsu. Všetko trvalo dlhšie ako predtým. Po poslednej inštalácii Windows u sa mi pri bootovani Vyhodila nasledovná obrazovka odkazujúca na harddisk. Disk som teda odpojil a všetko je v normále zostalo mi tam napojené len M.2. Hard disk som napojil nasledovné ako externý a začal robiť zálohu teraz všetko vyzerá byť v poriadku. Možno je to zbytočná otázka ale asi tu nie je moc nad čím premýšľať a je to jednoducho zhoda náhod a proste odišiel hard disk ktorý ležal roky v šuflíka a moje experimentovanie s overclockom s tým nič nemá.. Ešte jedna vec vymenil som tam zdroj, ktorý je síce úplne nový ale patrí medzi tie lacnejšie. Je to 700w ktorý som kúpil za necelých 70e. Pri bootovani počujem tichučke klikanie z bedne
Prílohy
6F713D9D-D609-4662-A820-B6B9B16285FD.jpeg
CrazyJerry
Light Star
Light Star

Re: Náhly problém s počítačom

Príspevok od používateľa CrazyJerry »

A aj s niecim chces poradit, alebo si sa len chcel pochvalit? :D
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Ok keď nevnímam tú iróniu, tak to moje konštatovanie je správne? Ide mi o to že túto zostavu mám cca dva týždne skladal som si ju sám od začiatku mám problémy ale vždy nejaký iný. S prepáčením Seriem sa do veci do ktorých moc nerozumiem a obávam sa Že mi niečo uniká
brm
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa brm »

Áno, z mojej skúsenosti chybný disk zapojený do PC môže spôsobovať tieto problémy aj keď sa používa iba ako úložisko dát. Hlavne to dlhé bootovanie systému sa aj mne furt objavovalo...
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Ďakujem ono tie problémy začali dva dni potom ako som našiel stabilný Over Clock grafické karty tak som sa zľakol čo sa stalo zle teploty grafiky a procesoru boli v pohode ale blbnutí aplikácii začalo náhle (padanie, dlhy štvrť PC a zvláštne glice v gameplayi)
starysomar
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

No skúsil by som zrušiť OC, vrátiť defaultné hodnoty, či to bude robiť aj tak. A samo odpojiť prípadne vadný disk. Na 99% to robí on.
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa heker »

Klikanie moze byt sposobene hlavou disku. Treba ten disk odpojit a skusit ten PC pouzivat par dni bez toho.
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Našťastie mám doma ešte Jeden disk 500 GB A vyzerá že to bolo naozaj diskom dokonca aj inštalácia hier na ten disk trvá o dosť kratšie. To klikanie bude asi naozaj doska Nie je to nejaké vyrušujúce a je to len pri zapínaní takze no uvidím .. Over Clock budem riešiť keď tak o pár dní. Vďaka pani
starysomar
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Ak harddisk "cvaká", je v pr...
Pepo79
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Ta hlaska na screenshote je upozornenie, ze podla SMART dat co monitoruju kondiciu diskov ti ten platnovy Toshiba disk odchadza a je len otazkou casu ked ten disk "klakne" tak, ze sa k datam na nom uz nedostanes. Takze sup data z neho niekam zalohovat a potom ho odpojit zo systemu, inak ti to bude robit neplechu ako popisujes, dlhe bootovanie/instalovanie/start hier a k tomu BSODy vo windowse.
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Diky moc výmena disku pomohla
Napísať odpoveď