Počítač záhadne mrzne

Ak potrebujete pomoc alebo poradiť, píšte sem (len PC, elektronika atď.)...
Awattar
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Počítač záhadne mrzne

Príspevok od používateľa Awattar »

Aktualne som robil drobne bezne veci v premiere zacina to byt celkom problem, tri krat to zamrzlo (bez bluescreenu cize nemam .dmp). Taktiez aj ked pustim export, tak pri 1-2% percentach to zamrzne..

OS je aktualizovany, mam trochu pocit ze to je odvtedy, ale zaroven som niekedy aj v tom obdobi (tyzden-dva?) pridaval NVM disk + daval som update grafiky, tak ci tam mozno nieco nie je..

Nemoze to byt nejaky virus/malware... ? nieco dobre schovane..

Idem teda pustit memtest a zajtra dam vediet :)

Dakujem pekne
4040
Professional
Professional

Príspevok od používateľa 4040 »

Myslel som na aktuálnu verziu Win10.Ak máš podozrenie na grafiku, tak ju vyber a skús na iGPU.
Awattar
Light Professional
Light Professional

Ahojte, zatiaľ info, že ram sú ok, bežalo to celú noc..
C5258F7A-1283-4FF5-A30A-9B3F998AAC39.jpeg
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Treba pockat na ten minidump a uvidime. Aj ked MemTest86 presiel, tak to neznamena, ze nemoze byt chyba napriklad v doske alebo co. Mozno skusit vytiahnut dve ramky, potom dalsie dve na vymenu. Skus vsak pracovat, cakat na zamrznutie a potom pozri ten minidump.
Awattar
Light Professional
Light Professional

huraa, konecne mam prvy, ale vo WINDBG po otvoreni dumpu som nezistil co by to mohlo byt.. https://mab.to/X46Cj2Smn

Autoeditácia príspevku po 10 min 33 sek:
//** Kamos mi poradil zmenit nvidia game driver na studio driver (neviem preco som ho vlastne nikdy nemal kedze sa nehram hry) a otvoril som ten isty projekt tak ako predtym a zatial vsetko slape (klop klop), takze dam vediet:)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Prebehol som ten MiniDump a na pocudovanie tam fakticky ziadny konkretny error nie je uvedeny. Je tam akurat zapisane zlyhanie o 25.januara o 14:55, ktory nastalo na Kerneli, konkretne: ntoskrnl.exe+3f5780

Dake konkretne riesenia som nenasiel, chyby sa vyskytovali najma u dosiek od Asusu a tiez aj Gigabyte. Pri Asuse to riesili updatom biosu a tiez dakym programom na taktovanie a teploty, ktory Asus dodava. U Gigabyte dosiek dake konkretne riesenie nepadlo, skusali take klasicke veci ako aktualizacia biosu a ovladacov. Castokrat to pomohlo. Tiez sa to riesilo na Microsoft fore a tam to zase hadzali na aktualizaciu Windowsu. Pri doskach Aorus riesili problem s nahodnym restartom a BSOD, ktory napokon vyriesila aktualizacia biosu - toto sa vsak tykalo pri osadeni novsich Ryzen procesorov. Ty tam mas Intel, ale problem by kludne mohol byt podobny.

Tu mas ovladace a bios pre tvoju dosku, stiahni si urcite najnovsi bios, ktory je z januara a nahod si ho: https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z3 ... rt-dl-bios Tiez by som rovno uz aktualizoval aj dalsie ovladace, ktore su tam nove, napriklad chipset, je tam aktualizovana verzia pre Windows 10 verzie 2004. Samozrejmostou ako si uz pisal aj ty, tak aktualizovat ovladace ku grafickej karte, tlaciarni a vsetkemu moznemu co mas v pc a pripojene k pc.

No a napokon som sa doklikal a precital daku diskusiu, ktora riesila rovnaky problem ako u teba. Ludia to tam pripisovali RAMkam, taktom pamati, vypnutiu XMP pri pamatiach, no jednodnacna odpoved bola, ze treba funkciu Core Performance Boost prepnut z automatic na disabled.

Pripadne, ak by nepomohlo, tak skus rovno test procesora cez utilitu od Intelu a potom Prime95:
https://downloadcenter.intel.com/downlo ... ostic-Tool
https://www.mersenne.org/download/

Takze to skus a daj vediet.
Awattar
Light Professional
Light Professional

Fiha dakujem pekne, ze si mi to takto cele prezistil a pekne zhrnul.

1. Stiahol a nainstaloval som najnovsi BIOS (vyzera paradne) a budem par dni robit, sledovat a cakat aby sa to dalo vytrackovat ci to pomohlo.
2. Myslim ze mi na 90% pomohol ten update GPU, kde som zmenil Game driver na Studio Driver a odvtedy mi to zamrzlo za 2 dni iba raz, ale realne sa uz da v poho fungovat.
3. Intel Test CPU som pustil, vyzera to ok - vyskocilo tam zelenym PASS
4. Prime 95 - 51min - 14 testov / 0 errors.. teploty okolo 60-62C, niekedy na 90C

5. Videl som v biose, ze XMP na ramkach mam DISABLED - a funkciu Core Performance Boost som zatial nikde nenasiel (ale doguglim si to alebo sa pohrabem v tom viac) ale zatial budem cakat, ci nepomoze bios a potom vyskusam toto.

Dakujem pekne
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Ak by problem sposoboval driver nVidie, tak by bol zapisany v MiniDumpe. Pozeram to teraz na nete a ta funkcia je len pri procesoroch AMD. Skus pozriet, ze ci to Intel nema v biose ako boost, boosting, pripadne turbo boost.
Awattar
Light Professional
Light Professional

Ahoojte, neozval som sa lebo som to testoval v prax ia popravde od tej aktualizacie biosu + gpu sa to uz ani raz nestalo.. takze myslim, ze problem solved - hlavne asi ten bios tomu pomohol :)

Dakujem pekne
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Zaujimave.
Napísať odpoveď