Farebna tlaciaren

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Dildogripak
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Farebna tlaciaren

Príspevok od používateľa Dildogripak »

Ahojte,

prosim o pomoc pri kupe farebnej tlaciarne.
Atramentove su dost drahe, resp. tie cartridge su tiez pomerne drahe. Naprikald taka HP Color laser 150a - 180eur + cartridge - 4x44 eur
To je uz cena ktorá je cez čiaru....

Uvažujem teda o atramentovej. Mal som skúsenosť už aj s Canonom a HP.
HP - cartridge majú aj elektroniku, ktorá môže robiť problém pri refill kontajneroch a tie "alternatívne" sú rovnako drahé ako origo HP (aspon pre moj model HP Deskjet Ink advantage 5075
CANON - túto som mal asi rok požičanú z firmy a tam som vedel cartridge kúpiť ozaj lacno, za smiešne peniaze, nespomeniem si však na model ale išli tam kartridge CLI-551XL C, CLI-551XL M, CLI-551XL Y, PGI-550XL Bk, CLI551XL BK. Z každeho z týchto som kupil 2 kusy a platil som niečo cez 10 eur aj s dopravou!!!

Teda by som asi chcel ísť do niečoho podobného ako ten CANON (aby bola dostupnosť lacnejších náplní).

No a mali by sa tlačiť občasné dokumenty a primárne FOTKY
Samozrejme len na domáce použitie.

Nieje to pre mňa, ja by som si fotky tlačil vo fotoslužbe, alebo cez internet, resp. dal spraviť fotoknihu, ale sú ľudia, ktorý proste chcú tú posranú tlačiareň doma a chcú skúsiť čo z toho dostanú.....

Vopred ďakujem za akékoľvek rady.

No a ešte finančný strop.

Skúsme dať 3 kategórie:
- do 80
- do 150
- do 200

Ďakujem pmekne
heker
Redeemer
Redeemer

Re: Farebna tlaciaren

Príspevok od používateľa heker »

Lenze to ber tak, ze ta HP CL 150A ma sice drahe tonery, ale alternativny (neoriginalny) XL pack ciernej + farebnej stoji 100 eur, mensi pack 66 eur - https://www.gigaprint.sk/toner/kompatib ... -305x.html Cize za 100 eur mas toner na 4000 stran v ciernej a 2600 vo farbe. Ked si vezmes atramentove naplne, tak das 20 eur za ciernu+farby a vytlacis na tom 150 stran, niektore budu stat 40 a vytlacis 400 stran. Aj ked ma laserovy toner vysoku cenu, tak vytlacis na tom podstatne viac stran a kupis ho mozno 1x za rok, nezaschne ti po dvoch mesiacoch ako atrament, nemusis riesit akesi cistenie a zarovnanie naplni, no a tak podobne. Pri laseri mas vyssiu cenu, ale nizsie naklady. Nezabudaj vsak, ze laser nema take velke rozlisenie a teda to nie je na tlsc fotiek vo vyssom rozsiseni.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Ta laserova tlaciaren ma rozlisenie 600x600, takze to urcite nie je na tlacenie fotiek.

Ak s podavacom papiera, tak kludne postaci HPcko 6705: https://www.alza.sk/hp-deskjet-plus-6075-ink-advantage-all-in-one-d5856341.htm
Naplne tam idu s oznacenim HP 653 (ten velky cierny napis na bielom podklad na krabici naplne): https://www.alza.sk/search.htm?exps=hp%20653

Alebo Canon Pixma TS705 s vysokym rozlisenim tlaci, idealne na tlac fotiek, navyse kazda farba ma svoj zasobnik a tak ked sa minie zlta, tak staci kupit len zltu farbu: https://www.naplne-do-tlaciarni.sk/tone ... ixma-ts705
Naplne: https://www.tonerpartner.sk/e-shop/napl ... xma-ts705/

Napokon ako si sam uviedol - ked chces tlacit fotky, tak to posles mailom alebo das na USB kluc, potom to vytlacis v dakom fotostudiu ci pobockach typu FaxCopy a podobne... Potom treba pozriet, ze ci je USB kabel sucastou balenia, lebo povacsine (aspon u HP) nebyva kabel v krabici. Je potrebne kupit USB kabel typu A-B.
Dildogripak
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Dildogripak »

Ahojte hoši,

tak nakoniec som z toho vytrieskal budget 200e za tlačiareň a ma to byť laser :)
Nájdete aj niečo v tejto kategórii?

Náplne - podľa možností aby boli dostupné kompatibilné verzie za menší peniaz ako origo (tak jak napísal heker)
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ja mam atramentovú tlačiareň Epson EcoTank L3150, kupovanú minulý rok, zatiaľ spokojnosť, aj keď to netlačí tak ako staršia HP tlačiareň. Podla mňa ani toto nebude na tlačenie fotiek, aj keď som to ešte neskúšal, ale mám doma Epson photo papier. Mňa zaujala hlavne cena atramentu čo je 5,90 takže 4x 5,90 ale to máš cenu za 4000 + stránok podľa Epsonu, reálne som to ešte neminul a vytlačil som už cca 1500 strán. Súčasť balenia k tlačiarní máš 2x čiernu farbu a po jednom kuse z farebných.

https://www.alza.sk/epson-ecotank-l3150-d5477067.htm
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

V tom rozpocte aj tak nemas co v ponuke. Ked pozeram Alzu, tak je tam len ta HP co si uviedol a este tento Brother: https://www.alza.sk/brother-hl-l3210cw-d5458989.htm Toner klasicky lacny nebude, ked potrebujes cely pack od ciernej, cez farebne, tak sa dostavas za to na sumu 130 eur. Uvadza sa sice kapacita 2300 stran, ale ked sa to niekomu minie skoro naraz a bude mat platit 130 eur, tak sa obavam, ze to mozno ani nekupi. Alebo to HPcko, ktore ma lacnejsi toner.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Zháňam multifunkčnu tlačiareň pre rodičov. Požiadavky sú v podstate v rámci možností čo najlacnejšia aj z pomerom na cenu/výdrž náplní. A nech to má wifi/bluethoot aby šlo jednoducho tlačiť aj z mobilu/notebooku.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Kolko toho budu tlacit??? Podla mna dost malo na to, aby im zaschol atrament. Wifi ci AirPrint maju dnes uz snad vsetky tlaciarne. Bluetooth sa na tlaciarnach moc nepouziva, aj ked Canon to na par modeloch pouzil. Prebehol som mozno 20 tlaciarni na Alze a nemozem si pomoct, tam nie je z coho vybrat. Lebo bud je farebna farba ako trojbalenie, cize ak dojde jedna farba, treba to cele vymenit. Alebo su potom tie naplne strasne drahe vzhladom na objem naplne. Lebo ty sice das za tlaciaren 50 eur, ale naplne vyjdu do toho 50 eur. A to sa mi zda dost neprimerane.
starysomar
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

A.) - Multifinkčná (roky tvrdím, že jablkovo-orechový kompót môže byť pre niekoho zaujímavý, no ja by som to nežral) ... Scannery nestoja majetok a nedajú sa ovládať mobilom... Combá "za cenu" sú spravidla haraburdy.
B.) - aký bude podiel farebnej tlače? - ak malý, jednoduchšie a vôbec nie drahé je niekam "si to zaniesť vytlačiť"
C.) - na dlhodobé bezproblémové (až na občasný, ľahko riešiteľný - prostým vytiahnutím) zásek nekvalitného papiera sú vďačné laserovky typu Brother HL 2130 - osobná skúsenosť, moja dva roky chodila na staré kolená do školy..., tlačili sme hodne a ešte viac - navyše "z dobre informovaných kruhov" som sa dozvedel, že u nich aj úvodný toner je plný, takže stačilo zaloviť na YT a tlačila, a tlačila, a tlačila :D
A tlačí dodnes). Máme ju od leta 2012.

A ako píše Hojko ... a ja dodám - časy HP 845/920, kde stačilo vytiahnuť hlavu, ktorej súšasťou boli aj trysky, obabrať to kozmetickým tamónom alebo hlavu ponoriť - obliať horúcou vodou sú "tatam"
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

hojko napísal: 23 feb 2021, 22:27 Lebo bud je farebna farba ako trojbalenie, cize ak dojde jedna farba, treba to cele vymenit.
Ale všimol som si, že sa namiesto trojbalenia da kúpiť aj jeden veľký cartridge s čiernou farbou. A keďže sa tlačia v 95% len dokumenty, tak by to nemal byť problém. Koľko tak cca vydrží farba aby nezaschla?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

lukas9206: Neda sa odpovedat na tu otazku. Zalezi od znacky tlaciarne, ci je to origo alebo neorigo napln, su rozne velkosti kvapiek, ktore idu z naplne. Moze to byt mesiac, aj pol roka. Nedovolim si odhadnut tento cas. Nevyhodou trojbalenia farebnej naplne je, ze pri niektorych typoch, ak ti dojde napriklad zlta farba, tak ti nepojde tlacit ani len text v ciernej farbe. Inak ti zase tlacit pojde, ale bez farieb v kombinacii do ktorej ide zlta, resp. sa zlta vynecha. A navyse maju tlacit 95 percent dokumenty, tak tie postaci tlacit ciernou farbou a preto by som sa rozhodol ist do laserovej tlaciarne, hoci pociatocne investicia je drahsia, ale z hladiska nakladov na tlac a neriesenia zachnutia naplne/toneru je to urcite vyhodnejsie.
Jose13
Expert
Expert

Príspevok od používateľa Jose13 »

Caute, nahodou laserovka/atrament so scanerom do 100e? :)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Jose13: Laserovka asi nie, medzi najlacnejsie a dlho predavajuce patrila Xerox WorkCentre 3025BI, ale uz sa asi nepredava. Skus pozriet cez Heureku, mozno ju niekde najdes.

Ak atramentova, tak mozno tato, ktora ma kazdu farbu samostatne a da sa kupit ako mala napln, tak aj velka XL napln: https://www.alza.sk/hp-officejet-8013-all-in-one-d5624153.htm Naplne: https://www.tonerpartner.sk/e-shop/napl ... ejet-8013/ Naplne najdes aj v Alze, ale lepsie sa mi podla modelu hladaju napriklad na tomto webe, ktory som uviedol. Ak tak si ceny porovnaj aj inde. Zda sa, ze do toho nie su alternativne naplne, pretoze tie naplne maju zrejme cip, ktory treba resetnut, resp. nevedia spravit cip do alternativnej naplne.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Najhoršie je fakt, aj pri tých tlačiarní kde máš zvlášť farbu, že ak sa ti minie jedna farba tak ti už netlačí, aspoň u mňa to bolo tak s tlačiarňou HP photosmart 5510, aj keď na druhú stranu alternatívnu farbu som kupoval cca 1 euro / farba .
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Daniel9911: O tom som pisal tu: post2373676.html#p2373676 U niektorych tlaciarni sa da tlacit dalej, u niektorych nie.
Napísať odpoveď