Vojna na Ukrajine

Diskusie na politické témy...
kayko
Medium Professional
Medium Professional
Príspevky: 1254
Registrovaný: 22 okt 2012, 10:13

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa kayko »

Istota nie je nikde. Pravda je taka, ze ucel NATO doposial nebol realne skusany na obranu jeho clenskych krajin pred napadnutim inym statom. Takze Putin tymto ziskava aj psychologicku vyhodu. Zapad moze aktualne proti nemu viest iba ekonomicku vojnu. Pri otvorenom konflikte sa neda predpovedat, coho je az Putin schopny. A to je problem angazovat sa do takeho konfliktu, ked vies, ze nepriatel ma arzenal jadrovych zbrani a ze uz dokazuje svoju nepricetnost invaziou na cudzie uzemie.

Svet proti tomu uz teraz nic nespravi, pretoze Rusko dlhodobo dava velke % hdp do armady a vieme ze Rusko nikdy nebolo ani politicky ferovy partner a casto bolo tazke citat jeho skutocne umysly.
S pomyselnym nepriatelom sa da kracat diplomatickou cestou, len pokial su ochotne obe strany, ale ked sa niekto odtrhne od reality a zacne kut pikle, tak tazko sa daju zastavit jeho umysly. Neda sa to predpovedat a neda sa starat do rezimu takej krajiny ako Rusko. Takze jedine zeby sa podarilo rozlozit ten rezim vnutorne a tie snahy myslim v poslednych rokoch boli, len vieme ako dopadli.
Frco
Guru wannabe
Guru wannabe
Príspevky: 2338
Registrovaný: 11 máj 2006, 17:20
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa Frco »

To ze sme v NATO je vyborne. Aj nasa uzka hranica s Ukrajinou je fajn, ked ju Rusko obsadi, tak aspon by sa v buducnosti lahsie branila, nez povedzme dlha hranica s Madarskom.
A verim tomu, ze v pripade utoku Ruska na vychodne kridlo NATO by nam na pomoc prisli. Ak nie, to NATO by sa prakticky rozsypalo, nikto by si nebol uz nicim isty - a to nechce nikto, ani Zapad.
Potom by sa mohlo bat aj co ja viem...take Taliansko, alebo Turecko. Aj tieto krajiny by boli radsej, keby agresora zastavili dalej od svojich hranic a bojovalo by sa v nejakom inom state (Polsku) ako u seba doma.

A na vyzvy typu "treba vojensky pomoct Ukrajine, poslime tam armady NATO aby tam bojovali" - toto treba rozhodne ignorovat. Jednoducho Ukrajina nie je v NATO. Mala rovnaky pocet rokov ako Slovensko, aby sa tam dostala. Cize je to ich chyba, nie nasa. Mozno tvrde slova, ale pravdive.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19071
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa gogo956 »

Viac ako 100 komunálnych poslancov z rôznych miest Ruska (Moskva, Petrohrad, Veľký Novgorod, Samara, Riazan, Yoshkar-Ola a ďalších) podpísalo otvorený list občanom Ruskej federácie, v ktorom odsúdili „špeciálnu vojenskú operáciu“ proti Ukrajine ,
https://novayagazeta.ru/articles/2022/0 ... rainy-news
Blastbit
Hardcore addict
Hardcore addict
Príspevky: 6600
Registrovaný: 17 okt 2012, 17:25

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa Blastbit »

Vlastizradci z opozicie zo Smeru,Republika,LSNS,SNS mi pripomínaju Grimu červivca z Pána Prstenov ktorý bránil kroky Sarumana(Putina) že je spojencom a priatelom Rohanu(Ukrajiny) a vieme ako to dopadlo. Kde su teraz tí tliachači opozičný ktorí tvrdili ze Rusko si može robit "vojenské cvičenia" v rámci svojho uzemia kde len chce? Dopadlo to invaziou a z globálneho konfliktu može byť konflikt väčších rozmerov.
Kedze aj Cina tliacha o tom, že Rusko nepodniklo ziadnu invaziu na Ukrajinu. Najprv Cina nainfikovala virusom covid-19 zvieratá na trhu,dufali ze sa rýchlo rozšíri do sveta medzi ludí, oslabit konkurenčné ekonomiky na západe(EU,USA) a potom vytvoriť vojenský konflikt so svojim spojencom aby si vytvárali svoj vlastný rád a usporiadanie sveta.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19071
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa gogo956 »

Ukrajinci zmobilizovali extrémně pozdě, bude to pro ně těžké, říká politolog
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... log-190035
Kľúčové bude, či Rusko ovládne vzduch a či sa ukrajinský štát nerozloží, hovorí vojenský analytik Bednár
https://dennikn.sk/2736022/klucove-bude ... r/?ref=tit
retkvic
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3566
Registrovaný: 04 feb 2008, 0:30

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa retkvic »

Europa naozaj nemoze s ruskom viest otvorenu vojnu, kedze na to nema gule ani kapacity, jedine co moze spravit je ekonomicke sankcie a vojenska podpora ukrajiny, a to by sa malo ocakavat aj od slovenska, nie len od ceska, polska a dalsich zapadnych krajin.

Autoeditácia príspevku po 8 min 32 sek:
Tak Europa si stale nechava nacas, asi sa caka kym bude svitat vo Washingtone.
EÚ podľa zdrojov Reuters zatiaľ asi Rusko od systému SWIFT neodstrihne. Ak by ho nemohlo vôbec používať, malo by to zrejme na ekonomiku Ruska devastujúce dopady. Na odpojenie od systému už vyzvali pobaltské štáty, iné krajiny sú opatrnejšie.
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 4661
Registrovaný: 23 mar 2005, 23:00
Bydlisko: ZA <-> TN
Kontaktovať používateľa:

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa Mek »

U nas asi invazia nehrozi, lebo sme v NATO a EU, a mame kratku hranicu s UA. Problemy hrozia, ked Rusko stopne plyn. Dufajme len, ze Putin nepouzije jadrove zbrane. Predsa len, zamoria prostredie na desiatky rokov, a to nikto nechce, take uzemie je nepouzitelne.
Zatial velka cast Slovakov tvrdi, ze agresorom je NATO. Napadlo snad NATO Ukrajinu?
A v Rusku agresivna expanzivna politika Putina mnohym jeho obcanom imponuje a tak ho stale volia.
retkvic
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3566
Registrovaný: 04 feb 2008, 0:30

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa retkvic »

Zemana asi vela ludi nemusi, ale dnes sa postavil za spravnu vec, mimo ine povedal aj ze citujem "šialenca treba izolovať" a pridal sa k vyzve na okamžite odstrihnutie ruska od swiftu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... odu-190053
NHISPVM
Star
Star
Príspevky: 560
Registrovaný: 21 okt 2010, 12:45

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa NHISPVM »

https://liveuamap.com mapa vývoja na UA...Avšak kvôli veľkému náporu často x padá
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 8216
Registrovaný: 27 máj 2009, 20:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa harrison314 »

Mek napísal: 24 feb 2022, 13:06 U nas asi invazia nehrozi, lebo sme v NATO a EU, a mame kratku hranicu s UA. Problemy hrozia, ked Rusko stopne plyn. Dufajme len, ze Putin nepouzije jadrove zbrane. Predsa len, zamoria prostredie na desiatky rokov, a to nikto nechce, take uzemie je nepouzitelne.
Zatial velka cast Slovakov tvrdi, ze agresorom je NATO. Napadlo snad NATO Ukrajinu?
A v Rusku agresivna expanzivna politika Putina mnohym jeho obcanom imponuje a tak ho stale volia.
Ano to citam, ci ine podobne vyplody typu, ze NATO a USA vyprovokolvali Rusko k utoku na Ukrajinu.
Alebo, ze Ukrajina si za to moze sama, lebo provokovala Rusko.
Ci rusko nemalo inu moznost ako zautocit.

To su akoze tak WTF ospravedlnenia, ze mi s toho az zle.
retkvic
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3566
Registrovaný: 04 feb 2008, 0:30

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa retkvic »

Mek napísal: 24 feb 2022, 13:06 Zatial velka cast Slovakov tvrdi, ze agresorom je NATO. Napadlo snad NATO Ukrajinu?
A v Rusku agresivna expanzivna politika Putina mnohym jeho obcanom imponuje a tak ho stale volia.
No o tej velkej casti by som si nebol taky isty, mozno tak rusku naklonena cast, nemyslim si ze tato cast je velka. Ak boli aj nedavo zverejnene nejake priskumy, neprikladal by som im v tejto hybridnej vojne velku vahu, mozno tak blahu.

Detto mienka rusov v rusku o vlade kremla, tiez tam nie je vecsina co suhlasi s kremlom, pro vladny su hlavne starsia populacia hltajuca ruske spravodajske kanaly a take tie zivli ako sns, lsns a pod. Velka cast je pri volbach aj sfalsovana, ludia o tom vedia, no nic s tym nenarobia.

No to ci Rusko stopne plyn bude zalezat od sankcii, ak sa europa bude spravat zbabelo nepride o plyn no pride o tvar, ak sa bude spravat solidarne s ukrajinou tak pristupi aj k stopke transakcii, no tam to bude boliet hlavne ekonomicky Nemcov, a mozno este nejake zapadne krajiny, ale teda hlavne Nemcov a potom pristupi rusko samozrejme k svojej odvete a zastaveni plynu/samozrjme ako spolahlivy obchodny partner, ako inac. Ak bude Nemecko a dalsie staty otalat, ze do 2 tyzdnov bude po konflikte a oni nemsia utrpiet ziadne straty, tak nech kalkuluju dalej, mozno kalkuluju ze sa ukrajinci vzdaju aj do par dni, no uvidime co sa bude diat v nasledujucich hodinach a dnoch, tato nastavajuca noc bude asi dost krusna.
NHISPVM
Star
Star
Príspevky: 560
Registrovaný: 21 okt 2010, 12:45

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa NHISPVM »

retkvic napísal: 24 feb 2022, 13:37

No to ci Rusko stopne plyn bude zalezat od sankcii, ak sa europa bude spravat zbabelo nepride o plyn no pride o tvar, ak sa bude spravat solidarne s ukrajinou tak pristupi aj k stopke transakcii, no tam to bude boliet hlavne ekonomicky Nemcov, a mozno este nejake zapadne krajiny, ale teda hlavne Nemcov a potom pristupi rusko samozrejme k svojej odvete a zastaveni plynu/samozrjme ako spolahlivy obchodny partner, ako inac.
A aký zmysel bude mať, aby nechali pustený plyn, ak sa zablokujú platby ? EU aj tak nebude mať ako Rusku za ten plyn zaplatiť... Stopnutie platieb znamená stopnutie plynu... Celkovo sankcie voči Rusku nemajú žiadny zmysel, len hlupák by si myslel, že sa kvôli sankciam niečo zmení. Od 2014 majú rusi sankcia za Krym, a čo ho vrátili ? Oni s tým dávno počítali
Frco
Guru wannabe
Guru wannabe
Príspevky: 2338
Registrovaný: 11 máj 2006, 17:20
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa Frco »

Ja som zvedavy na reakciu USA. Zatial asi este spinkaju.
Podla mna sa zobudia, USA prezident buchne do stola, povedia ze treba odpojit Rusko od Swiftu a Nemecko a Taliansko poslusne sklapnu a mozno si nieco zasomru, ale vela protiargumentov mat nebudu.
cinges
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1996
Registrovaný: 05 mar 2007, 13:58
Kontaktovať používateľa:

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa cinges »

Nechapem, preoc Nato nechce zasiahnut, nechapem preco OSN nemoze spravit vynimku a zasiahnut, nechapem preco su vobec nejake rozhovory, ci im zablokovat swift alebo nie.. Nechapem na co akoze vsetci cakaju..
NHISPVM
Star
Star
Príspevky: 560
Registrovaný: 21 okt 2010, 12:45

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa NHISPVM »

cinges napísal: 24 feb 2022, 14:07 Nechapem, preoc Nato nechce zasiahnut, nechapem preco OSN nemoze spravit vynimku a zasiahnut, nechapem preco su vobec nejake rozhovory, ci im zablokovat swift alebo nie.. Nechapem na co akoze vsetci cakaju..
A čo by si ako chcel spraviť ? Zatiahol by sa celý svet do jadrovej vojny.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19071
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa gogo956 »

cinges

uz sa to tu riesilo: nemozes zautocit na krajinu ktora ma najviac jadrovych striel na svete ak chceme zit este niekedy v civilizacii.. Ukrajina ma proste smolu ze susedi s Ruskom a skor ci neskor tento nerovny suboj prehra, resp pride o dalsiu cast svojho uzemia. Rusko nechce Ukrajinu priclenit do Ruska, ale chce aby tam vladol niekto kto bude posluchat ako psík Putina.
cinges
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1996
Registrovaný: 05 mar 2007, 13:58
Kontaktovať používateľa:

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa cinges »

takze sme vlastne v totalnej pi*i a mozme zacat liez do riti Dankovi, lebo jeho tu casom dosadia ako vladcu Slovenska. A fico bude jeho kurv****. ech... nepekne vyhliadky..
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 8216
Registrovaný: 27 máj 2009, 20:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa harrison314 »

cinges napísal: 24 feb 2022, 14:07 Nechapem, preoc Nato nechce zasiahnut, nechapem preco OSN nemoze spravit vynimku a zasiahnut, nechapem preco su vobec nejake rozhovory, ci im zablokovat swift alebo nie.. Nechapem na co akoze vsetci cakaju..
Nato nemoze zasiahnut kvoli medzinarodnemu pravu (aspon tak mi to bolo vysvetlene).
Jedine co mozu zapadny svet urobit je dodvat zbrane a pomoc ukrajine , ale konfliktu sa zucastnit nemozu.

Ja dufam, ze Ukrajine pomozu viac. A tiez dufam, ze zavedu odvetne utoky na hybridnu vojnu, ktoru proti nam Rusko vedie (napriklad Kyberutoky, trolie farmy atd...).
gogo956 napísal: 24 feb 2022, 14:13 Ukrajina ma proste smolu ze susedi s Ruskom a skor ci neskor tento nerovny suboj prehra, resp pride o dalsiu cast svojho uzemia
Len potom budeme mat mi tu smolu, ze susedime s Ruskom.

A to co Putim spravi alebo nespravi tazko povedat, pred 4 dnami bolo este nemyslitelne aby napadol Ukrajinu, lebo na to nema dostatok vojakov a netrufol by si to.
retkvic
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3566
Registrovaný: 04 feb 2008, 0:30

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa retkvic »

NHISPVM napísal: 24 feb 2022, 13:44 A aký zmysel bude mať, aby nechali pustený plyn, ak sa zablokujú platby ? EU aj tak nebude mať ako Rusku za ten plyn zaplatiť... Stopnutie platieb znamená stopnutie plynu... Celkovo sankcie voči Rusku nemajú žiadny zmysel, len hlupák by si myslel, že sa kvôli sankciam niečo zmení. Od 2014 majú rusi sankcia za Krym, a čo ho vrátili ? Oni s tým dávno počítali
Ale no ták, rusi si so sanckiami hravo poradia, staci ich vyradit zo swiftu a oni si najdu cestu ako dodavat plyn do Europy, vraj su aj ine cesty ako obist swift, sice nebudu take komfortne ako swift, ale budu, to ze si rusko povie, ze nemame swift nedaju sa uzavriet transkacie inym sposobom ich problem(aj nas samozrejme), ale sprava bude vyslana, ich obcania to pocitia, doterajsie sankcie su bezzube, myslim ze prinajmensom to ukrajine dlzime, ak ju nechame napospas agresorovi, ako sa tu vsetci nazorovo zhodnete.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19071
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa gogo956 »

Hospodarske sankcie budu silné ale ako obycajne, doplatia na ne ako vzdy hlavne obycajni ludia, ktori za nic nemozu. Politici, vojenske šarže, oligarchovia,clenovia tajnych sluzieb, ti vsetci si budu zit svoje luxusne zivoty ďalej.
Napísať odpoveď