Vojna na Ukrajine

Diskusie na politické témy...
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 20028
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa jackb »

Ked uz aj ruski krikluni priznaju, ze Ukrajinci maju navrch v inovaciach a hlavne v dronoch, no uzivatelia si stoja za tym, ze "Ukrajinci nikdy ziadne drony nevyrobili, a tie, ktore im vozia Slovacia nedokazu pilotovat"
https://bsky.app/profile/antongerashche ... qw7tgprs2a

Uzivatel: "Zapad ma v p celu Ukrajinu. Vsetci chcu pokoj a lacne ruske energie. Nech sa ten fetak konecne vzda"
https://bsky.app/profile/maks23.bsky.so ... r5r7xqok2u
Kral Karol: "moja vlada bude pokracovat v nechovejnej podpore statnocneho ludu Ukrajiny v boji za slobodu na frontovych liniach"

Autoeditácia príspevku po 11 hod 7 min 14 sek:
jackb napísal: 13 máj 2026, 8:14 Obliehanie mesta Malá Tokmačka, ktore malo pred vojnou 6000 obyvatelov trva uz 1500 dni. Taky Leningrad bol obliehany 872 dni.
V poste porovnanie s dalsimi obliehaniami
https://bsky.app/profile/united24media. ... oatpbesg22
Chcel by som sa uprimne ospravedlnit za podanie neplatnej informacie a uvdenie citatelov do omylu. Moja vina, moja vina, moja prevelka vina.
Mesto, ktore druha najlepsia armada na svete, a ktorej vo svete analogov niet, dobyja uz viac ako 1500 dni mesto Malá Tokmačka, ktore malo pred vojnou 3000 obyvatelov. Ospravedlnujem sa za vovedenie do omylu.
Blastbit
Hardcore addict
Hardcore addict
Príspevky: 6600
Registrovaný: 17 okt 2012, 17:25

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa Blastbit »

"Ukrajina nedostáva drony zo zahraničia"."Drony z Ukrajiny sú nezničiteľné, všetky ruské drony zničené."
"Rusko nezničilo žiaden ukrajinský dron". "Ukrajina zostrelí všetky ruské drony" - len v Užhorode to tak nevyzerá.
Podľa woke ktorý takisto nevníma realitu tak ako Bombic a dokonca aj popiera, sa toto deje aj pri SR-UA hraniciach.
* Edit nižšie - Len akosi nič nedobyli zo strategického hľadiska a takisto ani neudržali, pomer 0%:20%, treba už ten mier.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

Kreml od pádu SSSR nevyvinul skoro nic a zásoby skoro vyčerpal. Ukrajinci se nezastavitelně ženou kupředu
https://armadnizpravodaj.cz/zpravodajst ... .sznhp.box

Autoeditácia príspevku po 56 min 11 sek:
Ukrajinský hybrid STASH se střelami Hellfire a izraelským radarem začal úřadovat
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... =274054277
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 8216
Registrovaný: 27 máj 2009, 20:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa harrison314 »

Podsla ceskych medii Slovenskododa municiu Ukrajine https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... e-40578110
Blastbit
Hardcore addict
Hardcore addict
Príspevky: 6600
Registrovaný: 17 okt 2012, 17:25

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa Blastbit »

Podľa kozáckeho hejtmanátu milujúceho tatárske islamské činy, UA vojnu vyhráva https://www.sme.sk/svet/c/ukrajina-rusk ... -15-5-2026
"Počet obetí štvrtkových útokov na Kyjev narástol na najmenej 24" - Oba režimy si prídu na svoje aj skrz korupciu a hry veľmocí, na účet civilistov.
Boli reči ako vojna zachvíľu skončí tak asi ani nie, keďže ide o územie, nerasty, biznis firiem, korupciu aj z EU financií, udržanie politickej pozície.
* A prekrúcačky o post nižšie od evidentného + do diskusie brať usera čo tu rok nebol. Jemu netreba veriť čo popísal, archív fóra je dohľadateľný.
Stále vypisuje ako Ukrajinci vedia používať drony - to hej, keď ich drony padali na územia viacerích štátov EU, dôkaz toho ako ich vedia používať.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

Fronta se po 4 letech otočila: Ukrajina získala území ve třech oblastech najednou, ruská armáda se hroutí zevnitř
https://armadnizpravodaj.cz/zpravodajst ... .sznhp.box

Autoeditácia príspevku po 24 sek:
Ukrajinci udeřili na ropný kolos Kremlu, obří rafinerii pohltily plameny. Třásla se i Moskva
https://cnn.iprima.cz/ukrajina-uderila- ... hp.context

Autoeditácia príspevku po 25 min 58 sek:
Freya – nový ukrajinský protiraketový systém pro Ukrajinu i NATO
https://www.armadninoviny.cz/freya-novy ... =274100693
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 20028
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa jackb »

gogo956 napísal: 15 máj 2026, 12:08 Fronta se po 4 letech otočila: Ukrajina získala území ve třech oblastech najednou, ruská armáda se hroutí zevnitř
Nerob mu zle. On veri, ze Rusi su uz v Uzhorhorode. A kedze Rusi nedokazu dobyt ani len trojtisicove mesto, tak sa musi cela Ukrajina vzdat. Musia spalit vsetkych svoje knihy, znicit svoju kulturu, zacat verit v to, ze vsetci prisli z Ruska a zeny s detmi sa musia nechat znasilnovat "osloboditelmi".

https://www.russiamatters.org/news/russ ... may-6-2026

(19,6% od 2014)
Inak ten beardie mohol urobit lepsiu robotu. Lebo 19% uzemia Ukrajiny je 117 tisic km2. Ale 19% uzemia Rise zla je 3,25 miliona km2. Dobry ovocny salat. Ale ked sa niekto vyhyba jodidovanej soli...


Kyjiv post tvrdi, ze 7% dronov a 27% rakiet znicenych nebolo po "oslave ukoncenia primeria".
https://www.kyivpost.com/post/76164

Kde ale ukrajinska drony boli priekazne znicene rafineriou je Razaň. Do bytovky strielal ich vlastny Pancier.
https://bsky.app/profile/maks23.bsky.so ... u5a3uavs2k

Ale musi to byt zaujimavy stav, ked vypisujes o Ukrajincoch len lzi a vulgarizmi, a potom im pripises sci-fi uroven schopnosti. Za letu premeniť malý VTO dron s elektromotormi na fixed wing s bezínovým motorom, ktorý odnesie náklad aspoň 480km daleko, to uz je nieco.

\\Rusi si v Chersone natocili ako zautocili na humanitarny konvoj OSN a este to aj zverejnili
https://bsky.app/profile/savchenkoua.bs ... viioogkc2p
No "vsetky vojnove zlociny pachaju Ukrajici a uz je s nimi nutne skoncovat"

\\raketa z Pancieru zabila v Rusku zenu. No bolo treba vypisovat ako to urobili Ukrajinci a ako ich za to treba vsetkych vyhladit
https://bsky.app/profile/maks23.bsky.so ... vtdiw47c27
Blastbit
Hardcore addict
Hardcore addict
Príspevky: 6600
Registrovaný: 17 okt 2012, 17:25

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa Blastbit »

Ako to, že RF vojnu už prehralo a kapitulovalo, keď sám prezident UA tvrdí, že RF chystá nový masívny útok na UA ?
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... t-40578431
"Zelenskyj: Rusko plánuje útoky na sídlo prezidenta a desítky dalších míst"- Kyjev už horel, ale tak RF nevie používať drony.
No a k tomu v úvodzovkách, to je účelová trolina ako aj klamstvo, čo tu ani nepodložil presne podľa slov ktoré tam aj uvádza.
A nebudem si pýtať povolenie pod koho post napíšem a pošlem info o vojne (a iných témach), len preto že tu chodí len pár userov.
Ak by sem chodili desiatky userov čo tu chodievali + aj do iných tém, tak by nebol aj môj post pod konkrétny nick, no žiaľ ani nechodia.
Tak keď sú udalosti vojny v Kyjeve a Zakarpatii tak RF ofenzívna hrozba neutícha https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/80 ... 1-541-den/
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

Update from Ukraine | The biggest Strike on Moscow | 600 Drones Launched
Blastbit
Hardcore addict
Hardcore addict
Príspevky: 6600
Registrovaný: 17 okt 2012, 17:25

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa Blastbit »

Ak nepozabíjajú aj civilistov bude dobre, hoci RF v tejto štatistike dozaista vyhráva.
*Tak teda nakoniec veru hej https://dennikn.sk/minuta/tema/6826/vojna-na-ukrajine
Takže zahynuli 3 ľudia a 12 zranených, 500 zostrelených dronov - účelne použité drony z UA.
No a to uvádza slovenský web ruskú info, nie teda "bludweb", 7:25 ruské info z UA nočného útoku.
*Keď sa spomínajú bytovky tak pre psychotického to neznamená že zomreli civilisti, skutok sa nestal.
Následne z partizánov sú nakoniec drony, boli tam ponorky nakoniec je to scam, info hodné vtákopyska.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 20028
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa jackb »

Takze sto prstencov tvorenych S500 sa nestalo, mesto Moskva dostalo vlastnej mediciny.

No a Rusi namiesto toho, aby sa dozadovali stiahnutia sa z Ukrajiny a prosili o odpustenie chcu rozhadzovat Lieskami :D
https://bsky.app/profile/wartranslated. ... ztfiddc22a

Usli z Afganistanu, ujdu aj z Ukrajiny. Ich zlociny ale nesmu ostat premlcane.

Ale toto je ake dobre:
https://dennikn.sk/minuta/5338858/?ref=share
Pri nočnom útoku ukrajinských dronov v Moskve a okolí zahynuli traja ľudia, tvrdia ruské úrady. Ďalších 12 ľudí utrpelo zranenia, najmä počas útoku blízko moskovskej rafinérie. Podľa vlády zostrelili ruské sily za noc vyše 500 dronov.
https://bsky.app/profile/wartranslated. ... zt5bgq622a
Takze ziadne dokazy o usmrteni co i len jedneho civilistu nie su. A kedze su fotky horiacej rafinerie, bytovky a poziaru pri runway letiska, tak museli Ukrajinci vyslat ovela viac ako 500 dronov a teda cele saskovanie s utokmi az po Uzhorod bolo zbytocne a moznosti ZSU neboli obmedzene. No boli zabiti civilisti.
Ake to musi byt vykrikovat 4 roky "Ukrajina je neexistujuci stat", "nema priemysel ani ludi" a potom vyhlasit, ze si moze dovolit vypustit 500+ dronov na hlavneho mesta, kde si s nimi zjavne nedokazes poradit? :D

gogo, ti partizani su cim dalej tym zaujimavejsi. cital som, ze sa im pripisuje znicenie lode nesucej strely Kalibr v Kaspickom mori ci dokonca ponorky na Kamčatke. ale tie dve su "too good to be true".
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

jackb
gogo, ti partizani su cim dalej tym zaujimavejsi. cital som, ze sa im pripisuje znicenie lode nesucej strely Kalibr v Kaspickom mori ci dokonca ponorky na Kamčatke. ale tie dve su "too good to be true".
-správa s tou lodou v Kaspickom mori je potvrdena, ale spravili to UA drony
https://defence-blog.com/ukraine-strike ... spian-sea/

-správa s ponorkou na Kamčatke je podla všetkeho scam
Blastbit
Hardcore addict
Hardcore addict
Príspevky: 6600
Registrovaný: 17 okt 2012, 17:25

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa Blastbit »

Dobre že si upresnil. Zelensky tiež potvrdil ruské obete (ktoré údajne neboli) https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... j-40578511
"Dronový útok v Moskevské oblasti si vyžádal oběti. Zcela oprávněné, vzkázal Zelenskyj" - oprávnene aj pri civilistoch ?, vedia už aj z 2014.
https://dennikn.sk/minuta/tema/6826/vojna-na-ukrajine , pokiaľ ide odveta na strategické objekty ok, ale nie civilné, vojna dvoch režimov.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

Ua dron FP-2 po cerstvej uprave dokaze uz aj vystrelovat na ciele neriadene rakety /asi 8 kusov/. To posuva cely koncept na inu uroven.
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 20028
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa jackb »

ISW aj s mapou zasahov v Moskve a Moskovskej oblasti.
https://understandingwar.org/research/r ... y-17-2026/
gogo956 napísal: 17 máj 2026, 10:48 jackb


-správa s tou lodou v Kaspickom mori je potvrdena, ale spravili to UA drony
https://defence-blog.com/ukraine-strike ... spian-sea/

-správa s ponorkou na Kamčatke je podla všetkeho scam
Aj to Kaspicke more je velky uspech. Слава нашим ЗСУ.
Ako som napísal, ponorka na Kamčatke bola príliš dobrá správa na to, aby bola dôveryhodná.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

Rusko používá radary ze šedesátých let
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... =274175321

Autoeditácia príspevku po 6 hod 10 min 31 sek:
Jpmorgan chase:
Najpravdepodobnejším scenárom je teraz výsledok „podobný fínskemu“. Ukrajina bude pravdepodobne nútená akceptovať
územné straty a obmedzené bezpečnostné záruky, pričom si zachová suverenitu a bude pokračovať vo svojej
integrácii na západ – vymení spravodlivý mier za trvalý mier.
https://www.jpmorganchase.com/content/d ... report.pdf

--------
Autoeditácia príspevku po 10 min 14 sek:
Prvá ukrajinská navádzaná letecká bomba domáceho pôvodu, ktorú spoločnosť DG Industry postavila za 17 mesiacov, dokončila testovanie a bola schválená na bojové použitie.
Zbraň nesie 250 kg hlavicu a dokáže zasiahnuť ciele vzdialené desiatky kilometrov od miesta vypustenia; ministerstvo obrany zaobstaralo prvú experimentálnu várku.
Ukraine is no longer waiting for Western guided aerial bombs; it has successfully developed own KAB - YouTube


https://defence-blog.com/ukraine-clears ... ombat-use/

Autoeditácia príspevku po 15 min 43 sek:
Ukrajina poslala na Moskvu přes 1000 dronů!


Autoeditácia príspevku po 1 hod 12 min 17 sek:
Rusové si omylem vykolejili vlastní vlak. Na koleje shodili bombu určenou pro Ukrajince
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ru ... =274158035

Autoeditácia príspevku po 1 deň 19 min 4 sek:


Autoeditácia príspevku po 1 hod 5 min 21 sek:
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 20028
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa jackb »

Preco by Ukrajinu cakal "finsky scenar", ked Rusko este stale nebolo schopne dobyt ani len celu Luhansku oblast? O Doneckej ani nehovoriac. A o Zaporizskej a Chersonskej, na ktorej nemaju kapacity ani nehovoriac.
Skor "Rusko caka japonsky scenar" - totalna denacifikacia a premena kultury.
USA chcu od Ukrajiny technologiu dronov
https://www.bloomberg.com/news/articles ... drone-deal

Pritom
Ukrajina nikdy ziadne dronynevyrobila. Vsetky dostava zo Slovenska
Zatvorenim bane "taziacej koks" sa priemysel na Ukrajine skoncil
Rusi znicili vsetky ukrajinske tovarne na drony raketou Lieska
Vsetky tovarne maju rozjenicene. Nech sa uz konecne vzdaju
Mohli by ti novinari zavitat na forum, kym sa odvazia nieco napisat
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19070
Registrovaný: 02 máj 2009, 12:52

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa gogo956 »

jackb
problem je, ze UA mozno nebude vediet Rusko vytlacit z uz okupovanych uzemi, suvisi to s nedostatocnym poctom vojakov. Ua by musela siahnut po katergorii odvedencov 25rokov a mladsich a to pochopitelne pri tak zlej demogrfii nechcu.
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 20028
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Re: Vojna na Ukrajine

Príspevok od používateľa jackb »

Nerozumiem. Zdielas ako ukrajinske roboty zajali jednotku ruskej armady (kto vie odkial z Afriky a Azie boli) a teraz "Ukrajina na to nema"? Kedze Rusko si uz nedokaze ubranit ani len hlavne mesto, tak predstava, ze ubrani ilegalne okupovane uzemia a dokonca si ich privlastni je celkom zvlastna.

Ten priklad s Finskom je zly v mnohych ohladoch. Najskor dostala Cervena armada po gambatych papuliach od Finov a aj od Generala Pakkasta a az v obnovenej ofenzive na jar dobyla co si ziadala.
V smere na Kontantinivku sa front za 4 roky posunul o 14km. Rusko ma obrovske straty, ktore nedokaze doplnat, preto nedokaze zaberat uzemia ani v cm/den.
A Ukrajina ma preto kapitulovat a v Uzhorode vztycia rusku vlajku...
Napísať odpoveď