Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 15 Nov 2018, 7:11

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
Potrebujem pomoc, aby sa spolubývajúca spamätala.
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Potrebujem pomoc, aby sa spolubývajúca spamätala.
Určite si budete myslieť, že si z vás robím srandu, no nerobím si, je to pravda. Potrebujem pomôcť so spolubývajúcou, nech sa konečne spamätá. Preto vás prosím, napíšte mi názor na to, čo vám tu napíšem a ja jej to dám prečítať. Možno to pomôže.
Sme kámošky od základky, chodili sme spolu aj na strednú, teraz sme na VŠ a bývame spolu na súkromnom internáte. Mám ju rada, ale jednou vecou mi príšerne lezie na nervy. Ide o to, že sa v noci pomočuje, 2-3x do týždňa, ale to mi nevadí. Viem o tom od základy, som jej jediná kámoška ktorá o tom vie a nijak to neriešim, veď je to choroba a snaží sa vyliečiť.
Riešim ale to, ako s tým žije, občas ako prasiatko, pritom o seba dbá, stále je vysprchovaná, čisto a vkusne oblečená, nalíčená, navoňaná, proste tip-top kočka. Fakt mi rozum neberie, ako môže urobiť to, že keď sa jej stane nehoda, stiahne plachtu z postele, vyzlečie si pyžamo, hodí to do kúpeľne a občas to tam nechá do druhého dňa večera, už sa stalo, že aj dlhšie. Stále má nejaký dôvod, nejakú výhovorku, prečo to nestihla oprať. Raz príde neskoro zo školy a musí sa hneď učiť, raz už nevládze, raz musí ísť za frajerom, lebo by sa s ňou rozišiel, no proste stále niečo. Minimálne raz za dva týždne sa stane, že nám to prádlo zasmradí izbu. Je to riadny smrad, keď sa to tam dva dni rozkladá. Je to hrozné. Už niekoľkokrát som jej ja vyprala, keď ozaj nemohla, keď bola napr. chorá, ale nemienim jej prať, keď sa len vyhovára. Raz som jej to prádlo zbalila a vyhodila, veriac, že sa poučí a už to tak nenechá, no ona sa urazila, potom sa odrazila a nakoniec sa zo mňa smiala, že som šibnutá, že som jej vyhodila prádlo. Nie v zlom mi povedala, že som šibnutá, povedala mi to so smiechom, proste sa na tom zabávala, že som s ňou vypiekla. Neuveriteľná je. Nabudúce asi vyhodím ju.
Fakt neviem čo s ňou, lebo v súvislosti s tým sa s ňou nedá po dobrom, ani po zlom, vždy si niečo nájde prečo to neoprala. Stále sa vyhovára na to, že nestíha, lebo na izbe máme len malú práčku, nie automatickú (automatickú si sem dať nemôžeme), a že na tej to dlho trvá a musí sa praniu venovať. Argumentuje aj tým, že neskoro večer to už robiť nemôže, lebo by rušila susedov. Do práčovne, ktorú máme u nás na poschodí, to tiež nepôjde robiť, lebo by vraj vyzeralo divne, že každý druhý deň perie posteľ, čo sa jej ani nečudujem a ani ju netlačím, aby tam chodila pravidelne, ale občas je potrebné vyprať aj paplón. Či nie? Takto s tým žiť predsa nemôže, musí si nájsť čas, aby to urobila aspoň v našej práčke, alebo chodiť do tej spoločnej práčovne. Už som jej kúpila aj vedro s vrchnákom, nech to dáva aspoň doňho, ale keď to dá do vedra, tak to v ňom často nechá dva dni, občas aj viac, keďže odtiaľ to nie je cítiť, no potom sa to vedro už nedá otvoriť, lebo je to hrozný smrad. Ak raz nevyperie, tak sa jej to nazbiera a samozrejme, že potom už na to nemá čas, lebo v tej malej práčke to trvá dlho a je pravda, že sa musí tomu praniu venovať. V tomto smere jej šibe, ale aj mne z nej asi začne šibať, veď toto už ozaj nie je možné.
Nerozumiem jej, lebo keď ráno vstáva po nehode, tak sa ešte stále predo mnou hanbou červená a občas aj „fňuká“, že sa strašne hanbí, no za ten smrad sa už potom nehanbí. To je fakt zvláštne. Keď jej to vytknem, tak mi stále povie, že ju už nemám rada a prečo som ju volala, že budeme spolu bývať, keď som vedela, že máva nehody a vadí mi to. No mne to nevadí, mne vadí len to, že máva dni, keď s tým žije ako čuňa. Keď jej poviem, nech si dáva plienku, som tiež zlá, lebo viem, že má po nej vyrážku. Inak je super baba, dobráčka, inteligentná, do pohody aj nepohody, proste je fajn, ale týmto to sem-tam zabije. Neviem či toto je jej ďalšia diagnóza, alebo čo, ale s tým musí niečo robiť, lebo to je vážny stav. Pocikávanie je oproti tomu úplná banalitka. Tiež si myslíte, že ja som zlá, lebo chcem, aby si to v ten deň prala? Vám by nevadila taká spolubývajúca? Keby ste boli na jej mieste, dokázali by ste to nechať smrdieť? Napíšte čo si o tom myslíte, možno sa spamätá, alebo dajte tip, ako ju vychovať.

16 Feb 2018, 13:54
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Potrebujem pomoc, aby sa spolubývajúca spamätala.
no co ti poviem, celkom nechutne a ver mi, ze pri tom smrade utrpi nielen tvoj nos, ale aj tvoja povest, ked budes za jednu zo smradosiek z "tej" izby. daj jej ultimatum, bud to zacne riesit alebo pojdes prec.

16 Feb 2018, 14:03
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

co tak odstranit pricinu? bola s tym za lekarmi?

16 Feb 2018, 14:33
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Toto by si mala riesit uprimnym rozhovorom. Skus ju otocit do pozicie a spytat sa jej, ze keby bola na tvojom mieste, pride rano do kupelky a tam mopocena plachta, ze co by na to povedala? A co by povedala, ak by tam ta plachta bola aj do dalsieho rana s poriadnou davkou zapachu? Ze ci by jej to bolo prijemne, ze ci by jej to nevadilo, mozno to pochopi ak sa vzije do tvojej koze.

16 Feb 2018, 14:40
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

beardie: Poznám ju od základky a stále sa lieči, berie lieky, snaží sa z toho dostať, no nejak sa nedarí. Do toho jej však hovoriť nechcem, lebo nemožno jej uprieť, že sa snaží vyliečiť. Nevadí mi, že sa jej to stáva, vadí mi len to, že občas „nestihne“ vyprať.
Rozchod123: Ak je ráno plachta v kúpeľni, to mi nevadí, ale keď tam kysne, keď ju neoperie ani do večera, to neviem stráviť. Ona uzná, že to tak nemá byť a väčšinou sa snaží, no občas „nestihne“, pritom si myslím, že keby veľmi chcela, tak by stále stihla. Fakt neviem čo s ňou, lebo nie a nie to zmeniť. Nejde to ani po dobrom, ani po zlom.

16 Feb 2018, 15:09
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Plienky pre dospelych? Pripadne nieco taketo?

No a pokial sa ti nedari v nej vzbudit pocit zodpovednosti tak budes musiet vzbudit pocit viny alebo strachu.

16 Feb 2018, 15:30
Star
Star
Obrázok užívateľa

Ako úprimne ak sa to stáva 2-3 krát týždenne a celý život sa jej nečudujem, že sa je to nechce stále prať. Skus je skôr odporučiť také papierové prestieranie na posteľ, neviem ako to nazvať ale je to také obdĺžnikové a absorbuje to moč. Ráno to môže vyhodiť.

16 Feb 2018, 16:11
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Javatar: Len neviem ako na to, lebo už som na ňu skúšala všetko a nič sa nezmenilo.

Mikioko: Nemá to ľahké, nezávidím jej a rada jej so všetkým pomôžem, ale toto by mala zmeniť. Keď ozaj nestíha, tak jej to dám prať, ale s výhovorkami, by už mohla prestať a mala by to brať tak, že to proste musí urobiť a hotovo. Dáva si tie jednorazové podložky, ale dáva si ich pod plachtu, lebo inak sa skrčia a pocikala by aj matrac. A pyžamo, alebo tričko aj tak musí prať.

16 Feb 2018, 16:35
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

No práve preto, že s tým dlho žije, by aj mala vedieť, že ako s tým naložiť a existovať tak, aby prostrediu neprekážala viac, než je nutné. Jedna vec je zdravotný problém, s ktorým možno nič nespraví, ale upratať "škody" určite môže. Nie je to predpokladám nemohúca dôchodkyňa, za ktorú to musia robiť iní. Takže naozaj skúšať dohovorom, útokmi na svedomie, apelovaním na zodpovednosť, na kamarátstvo, na to, že je dospelá funkčná osoba a také by si proste mali riešiť svoje sračky sami, či už metaforické, alebo skutočné.
Ak by to nešlo a stále by nepochopila, vyhrážal by som sa odsťahovaním. A slečna si rýchlo uvedomí, že s novými spolubývajúcimi by to mala ešte ťažšie a možno s tým začne aj niečo robiť. Ak ani to nepomôže, tak fakt len odsťahovať sa. Ja som žil s na internáte rok s chalanom, ktorý sa tiež pomočoval, toho sme museli nútiť, aby si to upratoval. Akurát ten mal ešte extra vlastnosť, že si rád vypil a opitý potom močil kade tade, napokon sa dobrovoľne odsťahoval, keď sme to museli riešiť už sťaby jemnou šikanou. Ale to nie je tvoj prípad, vy zrejme máte dobré vzťahy, takže určite skúsiť hlavne útočiť na svedomie atď.

16 Feb 2018, 17:00
Profil  ICQ  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Asi budem musieť ju trochu vydierať, keďže to inak nejde, ale obidve vieme, že sme najlepšie kámošky a okrem toho, jedna bez druhej, by sme si taký internát platiť nemohli. No dajako to riešiť musíme, lebo takto to byť nemôže.

16 Feb 2018, 18:55
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Tiež si myslím, že bude fér ak ju nejak donútiš napr. hrozbou odsťahovania sa.
Pravdepodobne má z toho zlý pocit a niekedy sa nemôže donútiť prekonať sa a oprať to.
Možno by to chcelo psychológa a nejaký postup, či motiváciu.
V každom prípade, ak raz ona bude chcieť bývať s partnerom, mal by s tým on rovnaký problém ako máš ty.
Takže ak ju donútiš a ona si zvykne vždy to dať čo najskôr do poriadku, určite jej to len pomôže.

18 Feb 2018, 13:37
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Myslím, že všetci máte pravdu, že jej musím s plnou vážnosťou povedať, že sa odsťahujem, ak sa to nezmení, no neviem či to pomôže. Rozhodne skúsim sa jej tým vyhrážať a aj budem o tom rozmýšľať i keď nerada by som. Keby žila s partnerom, v normálnej domácnosti, tak by to asi tak nenechávala. Doma, v automatickej práčke, by to asi denne prala, lebo nie je špina, no poroste „nestíha“ v tej malej práčke i keď myslím, že ono by sa to dalo stíhať, keby sa k tomu trochu inak postavila, napr. tak, že to proste musí urobiť a basta.

18 Feb 2018, 15:01
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia