Predpovede, veštenie, proroci...?

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
Začiatok Konca
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Predpovede, veštenie, proroci...?

Príspevok od používateľa Začiatok Konca »

Veríte napr. na porokov?..na veštenie,vyveštil vám už niekto niečo..a splnilo sa to?..
A čo známi Proroci?...Nostradamus, jedna z mnohých Sybíl...
bolek
Guru
Guru
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bolek »

Zatiaľ mi ešte nikto nič neveštil a po pravde, osud ani nič podobné by som dopredu nechcela vedieť. Veď predsa len, čo sa má stať sa stane. Bolo kopu prípadov, že niekomu vyveštili, čo sa stane, snažil sa to zvrátiť, ale nedalo sa. A verím čiastočne, so zdravím nadhľadom. Predsa len, keby mi niekto vyveštil totálne niečo nezmyselné, tak by som neuverila...
kinjeril
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa kinjeril »

Uz som sa s vestenim stretol a nebolo to nic prijemne. Taky stary vietnamsky dedko mi dopodrobna vsetko povedal o mojom bratovi, ktoreho v zivote nevidel, iba z jeho datumu narodenia. Nechcel nic za to a popravde, tak som bol prekvapeny, rozcarovany a v uzase, ze ani ja od neho som uz nic nechcel. Neskor mi mama povedala, ze sa pytala aj na mna. Povedala mi to aj, ale nemyslim si, ze je to pravdepodobne. Som vysoko pragmaticky clovek a uz viem co chcem od zivota.
zuzkazuzka
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zuzkazuzka »

Neviem, ako to tí veštci a veštice robia, ale niečo pravdy na tom je... Osobne som si veštiť nikdy nenechala a asi by som ani nešla, ale čo som počula od známych, tak až ma miestami zamrazilo. Niektorí z nich sú v tom veštení asi dobrí, lebo sa naozaj trafili do konkrétnych vecí, ktoré vedel len ten dotyčný...
Sestra raz bola u veštice a tá jej povedala hneď na začiatku, aby jej požičala nejaký osobný predmet, ktorý si kúpila sama. No a sestra ju hneď na začiatku otestovala a podala jej hodinky. No a veštica na to - "Hodinky nie, to je predsa dar od vášho priateľa k vašim nedávnym narodeninám"... Sestra ostala ako prikovaná a zvyšok sedenia už spolupracovala. Veštica jej vyveštila veci, ktoré sa jej splnili, ale určite tam bolo aj mnoho takých, čo nevyšli...

Ale myslím si, že mnoho takýchto ľudí "veští" príliš všeobecné veci a človek, ktorý k nim príde má spravidla nejaký problém - či už vo vzťahu, rodine, zdraví, práci,... No a oni mu potom odpovedia niečo ako "trápi vás niečo, na čo dlho hladáte riešenie, veľa nepríjemného ste zažili, sklamal vás blízky človek, ale nevzdávajte sa, ste na dobrej ceste a choďte do toho, z čoho máte teraz strach a cítite neistotu..." To sú keci, ktoré si vie každý vysvetliť podľa svojej situácie. Potom si povie, ako sa ten veštec trafil, ale v skutočnosti je mnoho z týchto ľudí len majstrami slova a vedia rozprávať veľa všeobecných vecí...
Začiatok Konca
Professional
Professional

Dobre,ale stalo sa ti to..a čo na predpovede,resp. proroctvá?(Nostradamus a spol.?).. :)
Moja mamina si bola dať veštiť a tiež jej všeličo povedala..a zmýlila sa len v dvoch veciach...a inak všetko povedala do bodky..a zatiaľ sa to plní..S maminou sme sa odsťahovali..vyhodili ju z práce..(už si našla druhú)..brat ostal s fotríkom.. :( a tak.. :) stále neveríš?
(príspevok bol namierený na Kinjerila) :)
kubodinho
Professional
Professional

Príspevok od používateľa kubodinho »

ja som toho nazoru ze su dvojaky vestici , jedny co to ozaj vedia a tzv. o.ebovaci :lol: ja si vestit nechcem dat , nechcem vediet co sa mi stane , chcem zit svoj zivot ist si za svojim a nechcem jednoducho iňnic dopredu vediet , co by to bol za zivot keby som vedel kedy sa co stane :)
zuzkazuzka
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Presne tak. Ja si myslím, že ľudia, čo si nechajú veštiť budú tými výpoveďami strašne ovplyvnení a budú sa spoliehať na osud alebo vyššiu moc, ktorá zabezpečí, že sa všetko vyrieši, že nikto blízky nezomrie, že práca bude super a že si nájdu dobrého partnera... Neviem, ale keby som si už mala nechať veštiť, tak by som sa opýtala na moju minulosť a asi len tak otestovala toho veštca :)
Začiatok Konca
Professional
Professional

zuzkazuzka napísal:Presne tak. Ja si myslím, že ľudia, čo si nechajú veštiť budú tými výpoveďami strašne ovplyvnení a budú sa spoliehať na osud alebo vyššiu moc, ktorá zabezpečí, že sa všetko vyrieši, že nikto blízky nezomrie, že práca bude super a že si nájdu dobrého partnera... Neviem, ale keby som si už mala nechať veštiť, tak by som sa opýtala na moju minulosť a asi len tak otestovala toho veštca :)
Presne to robila aj moja mamka.. :) a hovorila jej aj veľa vecí o mne,o bratovi..o fotríkovi...čo robí,že medituje..a také haluze,čo nevie ozaj nikto.. :) a potom jej hovorila aj niečo dopredu..ale to si už nechala pre seba.. :wink:
kinjeril
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa kinjeril »

ZitePunkom napísal:Dobre,ale stalo sa ti to..a čo na predpovede,resp. proroctvá?(Nostradamus a spol.?).. :)
Moja mamina si bola dať veštiť a tiež jej všeličo povedala..a zmýlila sa len v dvoch veciach...a inak všetko povedala do bodky..a zatiaľ sa to plní..S maminou sme sa odsťahovali..vyhodili ju z práce..(už si našla druhú)..brat ostal s fotríkom.. :( a tak.. :) stále neveríš?
(príspevok bol namierený na Kinjerila) :)
Verim, ale v nieco ine. ;)
Dojem to sice na mna urobilo, ale verim ze svoj zivot v prvom rade ovlpyvnim ja a samozrejme "to", co mi vlatne aj dalo tuto moznost.
A proroctva a Nostradamus? Nuz, su to tak vseobecne myslienky, ze pri troche fantazie sa daju prisposobit prakticky na vsetko.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Ja som na tom tak pol na pol, sice si pravidelne v novinach precitam horoskop, len skoda, ze ked su dva denniky ci nebodaj aj tri na stole, tak v kazdom je nieco uplne odlisne, takze si zoberiem k srdcu tu najlepsiu moznost :D

Najviac ma vsak pobavia experti, ktori sa pretrcaju v TV ci inych mediach, napriklad aky bude rok 2008 a podobne... Z tej poslednej zabavy to bolo, ze vestica predpovedala, ze do tychto Vianoc co boli co Noveho roku sa najde stratena Medlaine, ktora sa stratila v letovisku, no nejak sa to nesplnilo. Chcel by som teraz pocut vyjadrenie vestice, ktora to predpovedala.

Osobnu skusenost viacmenej s tym nemam, mama sa tak trochu o to zaujimala, teda skor o numerologiu, aj jej znama a hoci ma ta videla par krat a poznala ma len z videnia, tak podla datumu narodenia mi toho dokazala dost povedat a to najma veci o ktorych nemala odkial vediet. Ale prilis takymto veciam neverim.
zuzkazuzka
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Predpovede do nového roka sú väčšinou založené na numerológií a na tej podľa mňa aj môže niečo byť. Už dávno pred našim letopočtom sa ľudia venovali číslam a pripisovali im magickú moc. Tiež som do numerológie jedného času zabrdla a dosť ma to chytilo :) Myslím, že na rozdiel od veštenia z kávy stavajú predpovede podľa numerológie aspoň na nejakom logickom základe.
p4ra
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa p4ra »

Ja osobne tomu moc neverim, ale napriklad moja mama bola este davno a hovorila, ze vela veci sa naplnilo. Uprimne, nemal by som ani odvahu si nieco vypocut, co by sa mohlo stat.
silmarill
King
King

Re: Predpovede, veštenie, proroci...?

Príspevok od používateľa silmarill »

veštenie... hnusný biznis.

"od debilov pre debilov"

Gangy
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Gangy »

Vestenie/horoskopy nieje nic ine ako predpovedanie najpravdepodobnejsich veci, pripadne veci ktore sa daju v konecnom dosledku vylozit co najviac sposobmi. Ak ide o vestcov ktori sa tomu skutocne venuju je to o bystrosti a talente v odhadnuti cloveka podla jeho vyzoru, vystupovania a reakcii na to co mu hovorim.

Pri specifickych predpovediach ako je napriklad ta o ktorej tu niekto pisal - ze sa najde nejake dievcatko ci co, je to este jednoduchsie. O tych ktore sa nesplnia sa nikdy nehovori, ved na co aj, ale ak si jednu zo 100 tipne spravne, ta bude samozrejme medializovana. Proste selektivna medializacia...

Ako povedal silmarill, od debilov pre debilov.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

S tým dievčatkom - je to klasická šuplíková metóda, ktorú špiritisti stále využívajú. X nepodarených vecí sa potichu odloží do šuplíka a keď niečo náhodne vyjde, tak už je okolo toho veľké haló.

Od debilov pre debilov: toto heslo moc neplatí, lebo napr. tí veštci musia zvládnuť veľa metód a techník, musia mať niečo naštudované, aby vedeli takto profesionálne klamať, až také ľahké to nebude.

A pre debilov: holt, taká je dnes doba. Náboženstvo u nás stráca silu, máme tu tvrdý kapitalizmus a začali prekvitať tieto nezmysly a špiritizmy - ľudia sa na to začali chytať. Je to naivita, aj moja mamka, inak inteligentná žena tomu v podstate verí, aj keď od nás s tatkom za to dostáva pekne kapky. :) Ale celkovo, aj tie východne nezmysly teraz prežívajú boom, rôzne feng šuej, reiki, energie, aury atď. Takisto média plne podporujú tieto nezmysly, rôzne populárne weby o tom píšu ako o faktoch (napr. teraz ma napadli aj indigové deti atď. - s tým raz doletela mamka, že som indigové dieťa..).

Systému to vyhovuje, ľudia plnia hlavy absurdnosťami a fakty, ktoré sú jasné potom ignorujú, resp. na to nemajú čas.
hacker300
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa hacker300 »

Vyvesti mi niekto vyherny tiket ??? :D
Wishmaster
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Wishmaster »

No, hlavne ti proroci, co "predpovedali" niekolko koncov sveta.. :D Uz ich bolo toooolko, ze som ich prestal pocitat :)

Je to len o tom, ze sa chce niekto nejako zviditelnit, zazit svojich 5 minut slavy..
matoa
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matoa »

ja neverím tomu, že čo vravia veštice je pravda, skôr si myslí, že to čo povedia sa ulahne človeku v hlave a podvedome začne všetko robiť alebo vnímať tak, aby sa to stalo / že sa to tak deje takže koniec koncov mu dobre predpovedala :D
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

hacker300 napísal:Vyvesti mi niekto vyherny tiket ??? :D
Ja. Ale peniaze beriem dopredu. :P
miki690
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki690 »

Odporúčam pozrieť túto sériu videí ... 6 častí. vysvetlenie ako to tí veštci robia ;)
Angličtina nutná
http://www.youtube.com/watch?v=Xswt8B8-UTM
Napísať odpoveď