Prepis auta z leasingovej spolocnosti

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
kutya
Medium Star
Medium Star

Prepis auta z leasingovej spolocnosti

Príspevok od používateľa kutya »

Vyhliadol som si jedno auto, ktore chcem kupit, no majitel mal nanho leasing. Tvrdi, ze leasing pred par dnami vyplatil, ale nedostal este papiere o ukonceni leasingu.

Viete mi niekto popisat ako to funguje pri prepise takehoto auta ? Nemam s tym skusenost.
Pokial tomu dobre chapem, auto je napisane na leasingovu spolocnost a teda prepisat ho treba z leasingovky na mna, nie z toho cloveka, ktory auto pouzival.

Na stranke MINV sa pise, ze treba: overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti a výpis z Obchodného registra SR leasingovej spoločnosti.

To splnomocnenie moze byt aj na cloveka, ktory to auto predava, nie ? Splnomocnenie je len na odhlasenie auta ?

Dakujem za rady
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Prepis auta z leasingovej spolocnosti

Príspevok od používateľa Pilifo »

Riaď sa podľa toho, kto je napísaný ako vlastník vo veľkom techničáku. Ak tam je písaná leasingová spoločnosť, potrebuješ splnomocnenie od nej. "Majiteľ" auta je tam pravdepodobne vedený len ako prevádzkovateľ vozidla, takže nemôže auto odhlásiť.
kutya
Medium Star
Medium Star

Ale ide len o to, ze kto auto odhlasi, ze ? Potom uz prihlasenie riesim ja sam, ked dostanem do ruk technicak, v ktorom bude poznacene, ze auto je odhlasene.
Naco tam treba ten výpis z Obchodného registra SR leasingovej spoločnosti ? A treba to pri prihlaseni ci odhlaseni ?
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Ja by som sa na tvojom mieste najskôr obrátil na majiteľa, ktorý auto predáva a opýtal by som sa ho na to, kto je písaný ako vlastník v tom techničáku. Podľa toho budeš vedieť, či je nutné to riešiť s leasingovkou alebo nie. Ak by tam bola písaná ako vlastník, tak musíš zistiť, aký postup pri prepise auta väčšinou volia. Najjednoduchšie je im zavolať.

No a výpis z obchodného registra je nutný samozrejme len pri odhlasovaní auta leasingovkou, nie pri prihlasovaní.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Vlastník vozidla je spoločnosť a predajca vozidla je uvedený ako držiteľ.
Po ukončení lízingu pošle spoločnosť držiteľovi splnomocnenie na odhlásenie vozidla. Nemyslím si že to splnomocnenie dá niekomu inému okrem držiteľa.
kutya
Medium Star
Medium Star

Hej uz sme to zistili s majitelom auta (teda pouzivatelom). Je to ako pise baldorex - dikes

Cize ak by to niekto hladal v buducnosti:

1. po vyplateni lizingu, lizingovka posle splnomocnenie drzitelovi auta, aby mohol auto odhlasit
2. potom sa ide na policiu odhlasit auto na kupujuceho (musi byt pritomny kupujuci, alebo musi dat splnomocnenie predavajucemu)
3. kupujuci si s velkym technicakom, kde je zaznacene, ze auto je nanho odhlasene pojde to auto prihlasit
Napísať odpoveď