prvy krat v posilke

O športe...
BananaGreen
Amateur
Amateur

prvy krat v posilke

Príspevok od používateľa BananaGreen »

ahoj, chystam sa prvykrat do posilky ale strašne sa hanbim neake rady pre začiatočníka ? ps. mam 16r. 183cm a 75kg
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: prvy krat v posilke

Príspevok od používateľa beardie »

chod tam s kamosom, ktory tam uz bol, ten ti vsetko poukazuje
Slayter
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Slayter »

podstatne je cvicit spravne, inak sa mozes zranit. Existuje nespocet treningovych planov a aplikacii, ale najlepsie je nech ti to niekto zo zaciatku ukaze ako spravne cvicit dane cviky.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Ak na to máš radšej si zaplať trénera.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Čítať, čítať, čítať. Potom pri technike pozerať videá.

http://www.body-test.cz/cs/kategorie/1-zacatecnici/

Hanbiť sa nemusíš, ber to tak, že naozaj nikoho nezaujímaš.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

tiez by som doporucil osobneho trenera aspon na zaciatok.

ja ta uplne chapem, tiez som viac menej skoncil v posilke preto lebo som sa tam necitil prijemne. hlavne ked chces zacat. precital som toho vela, aj som mal cviciaci plan. ale potom prides do tej posilovne, tam je hromada ludi co sa tocia na strojoch a ty tam behas a snazis za zistit co ktory stroj robi, pretoze na internete sa docitas ze mas spravit to a to na takomto stroji a potom zrazu v posilke taky stroj nevidis a snazis sa prist na to co je adekvatna nahrada. tak radsej smutne ides o poschodie nizsie na veslovaci stroj lebo na tom aspon vies co mas robit a nikto nebude stat nad tebou ze kedy uz skoncis. no a ked 2 mesiace len veslujes tak ta to prestane bavit a do posilky prestanes chodit (hralo tam aj to ze tam bolo nechutne vela ludi a v lete nechutne teplo)... co tam ze si sa zaviazal na rok :D
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Samozrejme, tréner je riešenie, ale aj najdrahšie a ide aj o to, že kopec trénerov je proste na nič. Čiže taký tuctový tréner čo sám potrebuje trénera, ti nepomôže. A zase fakt dobrý tréner bude aj už čosi stáť.

Ja som začínal cvičiť pred 12-13 rokmi a vtedy nebolo takmer žiadne info. Dnes je to v tomto smere oveľa ľahšie, miliarda článkov a videí, a to aj naozaj kvalitných.

K tomu webu vyššie, ktorý ti odporúčam najmä čo sa týka konkrétnych tréningových plánov (ale je tam veľa ďalších informácií) som zabudol ešte na fitclan.sk

To je špička čo sa týka informácií ohľadom cvičenia, stravy, suplementov.
mumbojumbo
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa mumbojumbo »

Najdi si videa na Yt. Zacni s jednoruckami. Nie si ziadny vychrlik, nikoho nebudes zaujimat ver mi.
Napísať odpoveď