Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 18 Aug 2017, 10:56

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Reklamacia mobilu kvoli malej pamati?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Reklamacia mobilu kvoli malej pamati?
Cavte, zastavil sa dnes stryko s mobilom a ze mu nejde nainstalovat Facebook. Podrobne som sa na to pozrel, jedna sa o LG F60. Lacny jednoduchy android. Problem je ten, ze tento mobil ma internu pamat 4 GB. Co je otrasne malo. Z toho zabera system 3GB! A zvysok su vsetko systemove a google aplikacie nainstalovane priamo od vyrobcu. Teraz, ked tam nie je ziadna aplikacia okrem fb messengera, po nainstalovani 2 aktualizacii je tam volne miesto 150mb! a jedina aplikacia presunutelna na SD kartu je messenger. Takze, v tuto chvilu je mobil na akekolvek ine instalovanie aplikacii absolutne nepouzitelny, pretoze ma malo pamate, ktora sa neda nijako uvolnit. Zakazanim nepotrebnych aplikacii a odinstalovanim aktualizacii som dosiahol volne miesto 350MB, co je na aplikaciu facebook stale malo. Je vobec mozne nejak toto reklamovat? Lebo ten mobil nesplna to, co by mal, nema v principe moznost instalovat aplikacie, pretoze je nezmyselne spraveny, ziadna SD karta tomu nepomoze. Najradsej by som im to v orangei otrieskal o hlavu takyto mobil.
Alokovat priestor na SD kartu nechcem, lebo to chce root a strati sa zaruka...
Dik za napady :P

25 Dec 2016, 21:59
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Reklamacia mobilu kvoli malej pamati?
Nie, reklamacia by bola mozna iba pokial by telefon nesplnal deklarovane parametre v ponuke, co predpokladam ze splnal.

V normalnom shope mozes tovar kupeny cez internet do 14 dni vratit bez udania dovodu (u nas v CR, ale zrejme to funguje na SK rovnako), ale obavam sa, ze telefony dotovane operatorom budu mat ine podmienky.

Zrejme bude jedina moznost zajst do Orangu a dufat, ze sa podari telefon vymenit alebo vratit. Ale asi to bude zavisiet len na ich dobrej voli.

Nabuduce treba dvakrat merat a az potom strihat. :)

25 Dec 2016, 22:08
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

No, stryko ma uz asi rok ten mobil. To vies, to su ludia, co sa do toho nevyznaju, a nehaju si poradit v orangei miesto od niekoho, kto sa do toho trosku vyzna. Nicmenej, dobry napad. Mozem ist do orangeu a spytat sa priamo zamestnanca, ze mam mobil od nich, a ze ci sa v nom daju instalovat aplikacie. On mi povie ze jasne, potom si od neho vypytam reklamacny formular, kde napisem, ze mi potrvrdil, ze v mobile sa daju aplikacie instalovat, ale aj tak nejdu.

25 Dec 2016, 22:20
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Čistý blázon :). Radosť mať takéhoto zákazníka...

Na facebook môže ísť aj cez web.

Nabudúce nech nie je strýko lakomý na mobil za eurko, nech si kúpi niečo poriadne....

25 Dec 2016, 22:38
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

No neviem baldorex, nepoznam jedineho operatora, ktory by predaval mobil za euro. Tento stal 169 a splacal ho postupne v pausali. Pri facebooku to zistil, ze mu nejde nic instalovat. Nemoze nainstalovat ani ziadnu navigaciu, bankovu aplikaciu, rozne ine aplikacie, dokonca nemoze ani aktualizovat vsetky systemove aplikacie, kvoli nedostatku miesta. Nie kazdy je mudry ako ty.. To nie je cinsky smejd za 20 eur s napodobeninou iphone. Je to normalny mobil, ktory nefunguje tak ako ma..

25 Dec 2016, 23:37
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Ten mobil funguje ako má. Kúpil si mobil s 4 GB pamäte. (Taký ešte ide kúpiť? Minimálne 2 roky je minimum 8 GB čo som videl).

25 Dec 2016, 23:41
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ako ise baldorex. Je to lacny mobil (a hovor si co chces, ze ci je pre teba lacny, drahy, kolko ho splacal), teda lepsie napisane, ze to mobil nizsej triedy a tomu zodpoveda aj kvalita. Vyrobca aj recenzie vzdy udavaju (aspon teda v recenziach), ze mobil ma 4GB priestor na ukladanie, ale na system su vyhradene napriklad 3GB. Tak ako chce reklamovat mobil kvoli jeho hlupej kupe, tak nech sa ide stazovat Facebooku, ze maju tak velku aplikaciu, ktora je castokrat polofunkcna. Mobil fungune ako ma, ale zial, kapacita na ukladanie je obmedzena a ked si kupil len 4GB, je to jeho chyba. To je ako keby so si kupil Skodu Fabiu, nalozis tam velky nakup z Tesca, prilozis 8 kartonov plechoviek piva, zabudnes to vylozit a ides lyzovat. Pri nakladani 3 parov lyzi a lyziarok zistis, ze za ti tam zmestia uz len jedny lyziarky, pretoze si si kupil male auto. Pojdes sa stazovat a reklamovat to do Skodovky? Urcite nie, maximalne sa pokusis vylozit najskor nakup. A tak na mobile mozes skusit vycistit cache, napriklad programom ako je Ccleaner. Treba vymazat data v aplikaciach (to je vlastne cache). Pripadne rootnut telefon a odstranit programy, ktore nepotrebuje.

//autoeditácia príspevku (26 Dec 2016, 0:33)
Tak LG udava na webe, ze 1,23GB na vyuzitie - http://www.lg.com/sk/telefony/lg-D390N-f60

Nech na Facebook skusit aplikaciu Facebook lite alebo teda spominany web na adrese m.facebook.com.

26 Dec 2016, 1:32
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Ked sa nevyznam, tak sa poradim s niekym, kto sa vyzna. :roll: Teraz je uz neskoro plakat. Aplikacie tam urcite instalovat idu, kludne aj stovky takych co maju <1MB.

Dnes uz kupis telefon za 70-80 dolarov, ktory ma 2GB RAM a 16GB pamate, moc by som sa nevzrusoval a kupil novy, henten posluzi nejakemu nenarocnemu cloveku, co potrebuje telefon len na volanie a SMS.

26 Dec 2016, 11:09
Star
Star
Obrázok užívateľa

Ja si kupim graficku kartu za 50€ pojdem ju reklamovat, ze mi na nej nejdu najnovsie hry na full detailoch... Smola, mobil sluzi tomu, na co bol vyrobeny. To ze jeho parametre zakaznikovi nevyhovuju, ti nikto na svete nevyreklamuje.

26 Dec 2016, 12:19
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

pracovnik orange ta posle do teplych krajin :)

predaj ho nejakemu dalsiemu cloveku ako je tvoj stryko a kup nieco normalne

29 Dec 2016, 14:31
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť