Rozbitie skla - PZP

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
mato55002
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok

Rozbitie skla - PZP

Príspevok od používateľa mato55002 »

Zdravím, stalo sa mi že išiel predomnou taxik a frkol mi z pneumatiky kamienok do skla, čím mi vznikla prasklina a začala sa rozširovať. Zo srandy som mu zablikal a ukázal aby zastavil a on fakt zastavil, zobral to v pohode a dal mi číslo že to môžeme vybaviť cez jeho PZP mal v CSOB alebo Union už presne neviem.
Otázkou ale je zoberie toto poisťovňa alebo sa bude hádať že to nie je klientova chyba ? Mám BMW F30, pripoistil som si zver, krupobitie... ale toto ma zrovna nenapadlo.
Nemáte s tým niekto skúsenosť, či to vôbec má zmysel s tým strácať čas a rovno môžem objednať čelné sklo ? :D
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Re: Rozbitie skla - PZP

Príspevok od používateľa CheZteR »

nezoberie ked nemas videozaznam kde vidno ako leti kamen, ako dopadne na celne sklo a nebude citatelna spz

uz sa to riesilo velankrat, poistovne su povinne to uznavat aj bez toho a aj tak sa to z nejakého dôvodu nedeje,

ja by som to aj napriek tomu skusil
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Pre podobné prípady je najlepšie mať v aute kameru, vďaka ktorej by si mal jasný dôkaz a poisťovňa by nemala žiadny priestor na to, aby sa vyhla preplateniu opravy.

Ak nemáš žiadny dôkaz, tak si myslím, že neuspeješ, ale skúsiť to môžeš.

Článok, ktorý to potvrdzuje - https://autoblsak.sk/magazin/2019/02/14 ... elne-sklo/
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Ak by bol vinník v poisťovni Allianz, jeho poisťovňa by to s najväčšou pravdepodobnosťou preplatila... ak by bol vinník v Komunálnej/Kooperatíve, peniaze získaš jedine súdnou cestou - odvolaním sa na rozhodnutie najvyššieho súdu - na nete je x článkov. Neviem, ako sa k tomu stavia ČSOB/Union. Každopádne za skúšku nič nedáš.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

na druhej strane sa rok naťahovať a chodit na sud ked v hornete mi to spravia za 30 eur za pol hodinu je vies....
poistenie celneho skla dnes tiez nestoji vela,
ja som menil v hornete celne sklo a vyslo ma to na 210 eur aj s prácou, v cene mam aj 3x rocne obhliadku skla s opravou od kamienkov po zime a s nanesenim hydrofobnej vrtsvy v cene, celkom dobry kauf, ked som si zhanal celne sklo po svojej osi bolo to od 300 vyssie bez prace
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Šiel si cez to ich "poistenie"?
https://www.hornet.sk/poistenie/intro.php
CheZteR
Redeemer
Redeemer

ano to je ono
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Preplati to jedine Allianz, aj to musis mat so sebou svedka v aute alebo kamerovy zaznam. Takze si radsej zozen dakeho kamarata a dohodnite sa spolu, ze sa to stalo z jeho auta.
Napísať odpoveď