Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Sep 2019, 16:53

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Sablona word
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Sablona word
Zdravim, potrebujem poradit vo worde som dlho nerobil cize ma toho vela nenapada. Mam text kde sa bude na bodky dopisovat ... napriklad Meno:.................
Potrebujem spravit sablonu aby sa dalo vpisovat len do bodiek alebo na miesto bodiek a neposuvalo ostatne formatovanie, cize aby cely dokument zostal nedotknuty popripade nedal sa menit len vpisovat na miesto kde su bodky, ako to spravim ?
Dakujem.

26 Jan 2016, 18:16
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Seblona word
Neviem ci to ide vo Worde. Stretol som sa s tym len v Exceli, uzamknu za bunky, tie na pusanie sa odomknu a farebne vyznacia. A potom sa dokument zahesluje. Vo Worde asi len cez makro script.

26 Jan 2016, 19:01
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Sablona word
Vo Worde treba vložiť polia formuláru, ktoré sa majú vyplňovať a potom zamknúť dokument pred úpravami okrem formuláru. Mám to v práci spravené, ale takto z domu neviem viac poradiť. :)

//autoeditácia príspevku (27 Jan 2016, 10:10)
Takže treba zapnúť kartu Vývojára, ak ju nemáš viditeľnú:
https://support.office.com/sk-sk/articl ... fd9bea2d45

Príloha:

A potom už len dopĺňaš požadované polia, máš tam niekoľko možností, ja osobne to mám robené ešte cez tie staré formuláre, ale mali by fungovať aj nové. Až budeš mať hotový dokument, zvolíš Obmedziť úpravy, v ktorých si nastavíš obmedzenie iba na vypĺňanie formulárov, dáš potvrdiť, zadáš heslo na editáciu a hotovo.

27 Jan 2016, 11:10
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Ok, dakujem vyskusam :)

//autoeditácia príspevku (28 Jan 2016, 22:16)
Spravil som to cez tie textove polia no ked vpisujem do tych textovych poli tak sa posuvaju riadky nevies ako to uzamknem popripade nieco take spravit ako ked stlacim insert ze to neposuva ale len prepisuje ?

28 Jan 2016, 23:16
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Ak si to robil cez tie staré formuláre, vo vlastnostiach toho poľa si vieš nastaviť maximálnu veľkosť poľa.. skús to obmedziť.

A potom asi sa budeš musieť pohrať so zvyšným textom tak, aby keď bolo v poli vypísaný krátky text aj dlhý text, aby sa zvyšný text nemenil, resp. menil len minimálne.. napr. za textovým poľom dávaj ďalší text do nového riadku a podobne.

29 Jan 2016, 9:53
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

To som skusal problem je v tom ze v jednom riadku su dve veci na doplnenie cize ked pisem do toho pola tak si odtlacam to druhe ... napadlo ma to robit este cez vlozit textove pole, no to stary word nepodporuje potrebujem to spravit tak ak by to nahodov otvoril niekto aj v 2003 worde napr ...

29 Jan 2016, 9:55
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

A cez tabuľky sa to nedá spraviť? Dáš ten text do tabuliek s fixnou šírkou buniek, zrušíš orámovanie, tým pádom tabuľky nebude vidno..

29 Jan 2016, 10:59
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia