Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Jún 2019, 8:00

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Som zdeptaný z toho sveta :(
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Som zdeptaný z toho sveta :(
Ahoj hojkáči. Mám 16 a neviem čo si o dnešnom svete myslieť. Všetko mi príde ako zlý sen. Každý den si ľudia závidia , ohovárajú sa , urážajú... Ale to je trošku OT
Môj problém je v tom že si ma okolie nevšíma. Hrám na gitare (elektrická , akustická) cca 7 rokov- myslím si , že som v tom dobrý a neflákam to. Len po minulej udalosti ma to omrzelo a gitaru som nemal mesiac v ruke :( v skrate: hrali sme na zopár akciách s jedným kamarátom , ktorý hrá 3 roky a to len 4 akordové pesničky. Konkrétne sme hrali pesničku Metallica-Fade to Black ... ja som zahral všetky sola , on tie 4 akordy či koľko ich tam je ... každý len okolo neho , ked sme dohrali že ako super hrá ... ja som akurát balil aparatúru. Dievčatá okolo neho , a ja tam jak taký kkt vyzeral ... tak som zbalil aparatúru , šiel domov , zamkol som sa v izbe :/ skoro som tu hlúpu gitaru rozbil :/ načo mam drieť , cvičiť stupnice , apergia ked je to úplne naprd ? :/
Ďalšia vec je tá , že si so mna na dedine robia srandu , že nepijem nefajčím , takže kvôli tomu niesom chlapec z dediny ... Odsudzujú ma aj za hudbu , ktorú počúvam (uši trhajúci metal :twisted: ) , že som satanista , hlupé kecy okolo toho ... dokonca toho idiota čo hral so mnou považujú za lepšieho a berú ho všade po akciach ... a ja sedím doma a cvičím tie stupnice...
A posledná vec je tá , či niesu dnes dievčatá trošku mimo ... ešte nikdy som žiadnu nemal , lebo som vraj až príliš slušný ... že oni hľadajú takého ktorý fajčí , pije , chodí po žuroch a kašlú na slušnákov ... Od malička som bol vychovavaný k tomu , že dievčatá si treba vážiť , chrániť a dvoriť im ... ale asi som už "out"

Tak vám dakujem za prečítanie , poprípade radu a prajem vám pekný zvyšok večera :)

13 Dec 2015, 19:51
Admin
Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Som zdeptaný z toho sveta :(
Cim skorej si vyfiltrujes okruh ludi na ktorych nazoroch ti ma zalezat a ostatnych mat u riti, tym lepsie. Navyse mas 16, casu pred sebou habadej.

13 Dec 2015, 20:25
Profil  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Mas smolu, ze zijes na dedine, tam je trochu iny svet, najma na tych malych, odlahlych, daleko od velkych miest. Pre teba je kamarat idiot, ale ako tak citam, tak to pises zo ziarlivosti k nemu. On ako idiot ma kamaratov, chvalia ho, obdivuju a volaju na akcie, nevyhybaju sa mu ani zeny. A ty uplny opak. V com to asi tak bude? Podla mna si suchy, nudny, proste nemastny-neslany a s takymi ludmi si asi neni moc co povedat. O hudbe by som si s tebou veru nepokecal. Ak mas este aj dlhe vlasy, nosis cierne oblecenie, tak zial, odpudzujes zeny. Potom sa nediv, ze kamarat je IN a ty si OUT. Smola.

Skus porozmyslat co mozes zmenit - uces, oblecenie, sposob komunikacie. Ak to zmenit nechces a chces ostat taky aky si, tak smola, pockaj, kym skoncis skolu a odides mozno niekde na vysoku.

13 Dec 2015, 20:27
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Mal by si byť na seba hrdý. Tí ľudia o ktorých uznanie stojíš sú zrejme pod tvoju úroveň. Tak sa drž toho čo napísal t0m4s3.

14 Dec 2015, 9:01
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ja sa priklanam k hekerovmu nazoru. metal nie je u dievcat najoblubenejsim stylom a tiez si myslim, ze sa ako metlak obliekas-dalsie minus pre zeny. ak mas aj dlhe vlasy tak si jasny.
jedina tvoja sanca je najst si nejake dievca, ktore tiez holduje tomuto stylu, ale na dedine to bude tazke. po strednej ked pojdes na vysku alebo niekam robit to bude o inom, teraz mas dve moznosti - bud ostanes normalnym chalanom aky si teraz (aj ked nie si pritazlivy pre baby) a preckas tieto 2-3 roky, alebo zmenis styl, obliekanie a vizas - co bude o dost tazsie

14 Dec 2015, 9:10
Profil  ICQ  
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Mne to zas pripada, ze mas viacero priznakov skutocnej depresie - pocit, ze si z teba robia srandu, trapis sa nad cudzimi problemami, nechut do cinnosti ktore si predtym vykonaval, atd.
Pozri si toto a mozno najdes dalsie, ktore si tu nespomenul: http://www.zdravie.sk/choroba/29997/depresia
Takze podla mna je najlepsie skocit za psychologom a uvidis co ti povie.

14 Dec 2015, 9:10
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Jurkycurky píše:
Ahoj hojkáči. Mám 16 a neviem čo si o dnešnom svete myslieť. Všetko mi príde ako zlý sen. Každý den si ľudia závidia , ohovárajú sa , urážajú... Ale to je trošku OT

a v com si ty lepsi, ked kamarata s ktorym si vystupoval nazyvas idiotom len pre to ze mal vecsi uspech ako ty ? neni to tak trochu tiez zavist ?

vybral si si styl obliekania ktory nie je moc mainstream a tak je normalne a uplne vporiadku ze sa to vecsine ludi nebude pacit (kazdy ma iny vkus). ale medzi ludmi, ktorym sa to nepaci sa vzdy najdu zakomplexovanci, ktori ta budu riesit. to si netreba vsimat, taki ludia toho aj tak vecsinou v zivote moc nedokazu, lebo vecsinu casu travia sirenim zlej energie miesto toho aby pracovali na sebe.

co sa tyka vystupovania, tak v tomto odvetvi sa na uspechu bohuzial podielaju aj ine faktory ako hudobna kvalita. ked na to nemas ani trochu povahu tak nemozes ratat s buracanim davu...

ale toto nie su problemy s ktorymi by si sa mal trapit. niektori riesia veci ako vazne choroby, chudobu, vojny atd... toto su vazne problemy nie toto co si tu napisal.

14 Dec 2015, 10:06
King
King
Obrázok užívateľa

ono to je tazko radit, staci si pozriet tvoje starsie prispevky, ale tak poviem to takto: prestan mat depky a zacni robit nieco co ta bavi.

-- pises o gitare, (prislo mi to ze sa chvalis, ako makas, z toho mi vyplyva ze to mozno aj vies) tak si kup lepsiu webcameru s mikrofonom a zacni sa natacat na YT, rob coveri... v dnesnej dobe to fici..a vyser sa na prieky ktore ani realne nemas, len si namyslas...

-- alebo teda vsimni si toho tvojho kamosa - co robi, ako sa sprava, ako sa oblieka ked za nim dzedzincanky saleju :D a uc sa od "lepsich"

14 Dec 2015, 10:27
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Citácia:
Ten, kto o tebe tvrdí, že v živote nič nedokážeš, ten v tvojom živote nič neznamená.
James Hetfield, Metallica

14 Dec 2015, 11:14
Profil  ICQ  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Zijes pre seba, nie pre inych. Tak ser na nich a zi si svoje. Gitaru istotne nerozbijaj a pokracuj v tom co robis. Chodievaj na metalove koncerty, kde mozes najst ludi co ti sadnu. Nehadz vsetkych do jedneho vreca. Slovenska natura je bohuzial dost blba, no vzdy sa daju najst vynimky. A hlavne zmyslaj pozitivne a rob veci co ta bavia bez ohladu na okolie. Hlavne nestratit to, co robi teba tebou.

14 Dec 2015, 11:28
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

pozeraj, urcite ti je jasne ze svoje okole ani vsetkych ludi na svete nezmenis. v zasade mas teda 2 moznosti, bud zmenis seba alebo sa naucit so sebou zit.
skor by som doporucoval to druhe, pretoze ak zmenis seba stale je slusna sanca ze sa budes musiet so sebou naucit zit :)

za prve, ako pise Soviet, moc sa staras o to co si o tebe myslia iny ludia. to co si myslia oni je ich vec, to nezmenis.
za druhe, pokial tvoje okolie a kolektiv nesplna tvoje poziadavky (nuti ta pit ked nechces, uraza ta kvoli hudbe ktoru pocuvas), treba zmenit kolektiv a okolie. mas 16, o 2 roky ides na VS, sprav vsetko pre to aby si sa dostal na VS niekde daleko od domova, idealne vacsie mesto, tam ludia viac respektuju ked je niekto iny.
kamaratov si najdes, treba spravne hladat, ked mas rad metal, chodievaj na koncerty, ked nepijes a nefajcis nechodievaj do krcmy.
frajerku si tiez najdes, plati tam rovnake pravidlo, ak chces slusnu babu co nepije a nefajci a neflaka sa po zuroch, tak ju musis hladat niekde inde ako v krcmach a na zuroch.
ale tu podla mna nehovoris uplnu pravdu, pretoze nemyslim si ze by vsetky baby boli mimo, na 100% sa s tebou stavim ze v triede mas aj slusne baby, ak nie v triede, tak na skole, jeden rocnik vyssie nizsie urcite take budu, predpokladam ze su ale pre teba nezaujimave, ze? nie je to jedna z 5 najkrajsich bab v triede, tak neexistuje.
prave tie menej pekne (mozno ani nemusi byt ozaj menej pekna, akurat nenosi minisukne a vystrihy, nemaluje sa a radsej si v lavici cita knihu ako by flirtovala s chalanmi na chodbe), to su tie slusne co nepiju, nefajcia a nechodia po zuroch. tak sa zameraj na taku nejaku.

hlavne nevesaj hlavu (doslova :) ), cely zivot mas este pred sebou, o 2-3 roky bude vsetko uplne inak nez je teraz.

14 Dec 2015, 12:51
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

presedlaj na basu - potom zistis co je to byt kludne aj na javisku a takmer neviditelny ;)

na ludi ser a len pekne makaj a cvic, podla moznosti hravaj pred obecenstvom, ked pojdes na vysku tak si najdes ludi ktori tvoje skills nie len ocenia ale aj k nim prispeju...

a keby aj nie -- disciplina a hrosia koza ktoru si teraz vybudujes sa ti bude hodit po cely zivot

14 Dec 2015, 23:35
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Jurkycurky

iba nezrela osobnost sa nechava ovplyvnovat tym co si o nom myslia druhi, silna osobnost si ide svojou cestou ktoru si sama vedome vybrala. Je to o tvojom rozhodnuti ci chces byt iba listom vo vetre alebo niecim viac..

28 Dec 2015, 22:49
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Ved ma 16, tak jasne, ze je este nezrely.
Kamarat, bud sam sebou, musis byt spokojny sam so sebou, nepozeraj na to co o tebe hovoria druhi, ja som tiez nikdy nechodil po baroch, nepil som s kamaratmi, ale trenoval som a bol som majster Slovenska v jednom z najtazsich sportov. Tak ty len pekne trenuj na gitare a zdokonaluj sa, no nie pre spokojnost druhych, ale svoje vnutorne uspokojenie. Zivot je kratky na to, aby sme sa zamyslali nad tym co si o nas myslia druhi, rob to co ti hovori tvoje vnutro, tvoje pocity, nie rozum (ten deformuje). Pocit je prvy signal co mas urobit, ked zmenis v zapati nazor, tak to uz zapracoval rozum (zo strachu alebo ta niekto druhi ovplyvnuje). A na dievcata mas este casu, kazdy ma na svete svoju polovicku ;).

31 Dec 2015, 0:03
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Pozor prispevok obsahuje nepopularny nazor! :)
Podla mna prispevky typu "Ostan sam sebou." su bullshit.
Teenagerom v tomto veku vobec nezalezi na idividualite. V tomto veku ide len o to aby boli "In" cize pocuvali, pozerali, obliekali sa tak ako je to prave v kurze.
Podla mna by si to mal ofejkovat. Proste sa docasne spravat podla toho co od teba ocakavaju kamarati. O par rokov budes mat okolo seba uplne iny set kamaratov ktorym tieto veci uz nebudu vadit a mozes sa vratit k comu len chces. Vyber si, ci chces mat 1.)depresiu z toho ze nemas kamaratov ale zato si si zachoval individualitu alebo 2.)depresiu z toho ze sa musis pretvarovat s tym ze budes mat aspon nejakych kamaratov (aj ked za to nestoja). Podla mna 2.)>1.)

par poznamok do buducna:
-ludia z okolia si ta nikdy nebudu vsimat tak ako chces- Deal with it!
-to ze niekto zozal za teba zasluhy sa bude diat stale (pochopis ked budes pracovat)... zivot proste nieje fer- Deal with it!

02 Jan 2016, 0:50
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Jurkycurky, to ze po koncerte ti ludia skladali poklony tomu kamaratovi je preto, ze s nim maju vybudovany kladny vztah a prisli sa najma na neho pozriet, podporit ho. Proste toto nebolo o hudbe, ale vztahoch, takze zbytocne ziarlis a porovnavas, ze si hral lepsie a narocnejsie pasaze.

Preco to tak je si si v podstate odpovedal sam. Skus si to po sebe precitat niekolko krat a zamysliet sa nad tym. Nechyba ti trocha spolocenskej obratnosti? Vyclenuju ta oni z kolektivu alebo si sa vyclenil sam tym, ze sa uzatvaras pred ludmi? Si stotozneny s vlastnou identitou? Dokazes celit nazorovej vymene, komunikovat s rovestnikmi?

Vsadil by som dvacku na to, ze ked si zbalil gitaru a odisiel, tak si par ludi povedalo, ze kam ten podivin bez slova zduchol. Ver mi, nikto nema energiu ani chut vyvracat ti tvoje porazenecke nalady. Skus nabuduce radsej prekusnut vlastne hudobnicke ego, oslov kamarata, nech ta uvedie do partie a trocha sa socializuj.
Nemusis hned zacat fajcit a chlastat, aby ta ludia brali. Staci, ked im das moznost ta spoznat ako prijemneho a vyrovnaneho cloveka.

02 Jan 2016, 2:49
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Byť v živote stále len nešťastným, to je ako chodiť v hustom lese a naschvál zbierať len jedovaté huby. Kto pre les nevidí stromy stráca sa v tomto neznámom priestore tmavého lesa, pretože sa nikdy nesnažil spoznať, že krása spočíva práve v jeho jednotlivých dýchajúcich a vysokých stromoch. A tak potom namiesto snaženia sa nachádzať huby jedlé, stále zbierame len tie otrávené a takým sa stáva i náš život. Na krásy života treba chodiť do lesa skoro ráno, pretože inak nám tie JEDLÉ "vyfúkne" niekto šikovnejší. Majte oči otvorené a zbierajte srdcom, pretože v živote je šťastia, ako húb po daždi, ale niekto by možno mohol namietať, že toho dažďa je niekedy málo..

17 Feb 2016, 23:59
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ked ale zrovna niektore tie jedovate huby su dost zabavne a zrovna proti depresii mozu byt celkom ucinne :)

18 Feb 2016, 12:18
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Zdar, kedže mi viacerí odporúčili sa natáčať ako hrám tak som tak učinil a chcem poslať zopár videí , že ako na tom som :lol:

Van Halen - Jump (guitar solo cover)
YouTube
Názov videa: Van Halen - Jump (guitar solo cover)
Autor: Jožko Banán
Zobrazení: 165
Hodnotenie:

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=meyxa2dvop4

Alternate Picking
YouTube
Názov videa: Alternate Picking
Zobrazení: 147
Hodnotenie:

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ND0BssoEgxI

Final Coutdown (solo cover)
YouTube
Názov videa: Final Coutdown (solo cover)
Zobrazení: 248
Hodnotenie:

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jo2b0e8fmjY

Dream Theater - Wither (solo cover)
YouTube
Názov videa: Dream Theater - Wither (solo cover)
Zobrazení: 187
Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i6znz5fSvR0

Sweep Picking/Tapping
YouTube
Názov videa: Sweep Picking/Tapping
Zobrazení: 51
Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e-O-tj9Tb3k

John Petrucci style lick
YouTube
Názov videa: John Petrucci style lick
Zobrazení: 70
Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JQs4ajT2-gs

čo poviete ? :D Kvalitu nahravok neriešte prosím

21 Máj 2017, 20:31
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

To je o com, na co to sem davas, aky to ma suvis s temou???

22 Máj 2017, 12:31
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia