Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 05 Apr 2020, 1:02

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Spravny cas na zasnuby?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Spravny cas na zasnuby?
Ahojte,
zaujima ma Vas nazor ku zasnubam a hlavne kedy je spravny cas.

Situacia sa ma tak, ze chcem aktualnu priatelku poziadat o ruku po 3 mesiacoch vztahu. Skoro? Neviem, som zmateny a rad by som si precital Vas pohlad na vec.
Mierne zoznamenie, nech to neskonci komentarom "pubertak". Som 28 rocny. V podstate od 19 som nebol slobodny, vzdy som bol v nejakom vztahu, teda presne v troch. Prvy trval zhruba 2 roky, dalsi nieco tesne cez 3 roky a tento rok v lete mi skoncil 3.5 rocny vztah. Medzi kazdym vztahom bola par mesacna pauza kedy som si proste uzival. Cize nie som chlapec ktory dostal pred mesiacom prvu pusu v zivote a zistil ze penis a vagina do seba pasuju. S kazdou partnerkou som travil dost casu, ale nikdy som nepremyslal ze by som ju chcel za zenu.
Pred 3 mesiacmi som stretol na schodoch kolegynu (ano viem) o ktorej som ani netusil ze je uz viac ako rok vo firme (nemame moznost sa stretavat vo firme, nesuvisiace oddelenia). Cele zoznamenie bola dost velka zhoda nahod, kedze ja som ani nevedel kto to je a odkial je a podobne. Neverim v osud, ale aj s priatelkou si niektore okolnosti nevieme vysvetlit. Ale zoznamenie, to je ina tema.
Od zaciatku, od prveho momentu vsak citim ze ju chcem za zenu. Presli 3 mesiace vztahu, mesiac spolu byvame a proste citim ze to chcem spravit. Nie je dokonala. To nie je nikto, ani ja. Ale v mojich ociach je najuzastnejsia osoba na svete. Ak si teraz myslite, ze ten ma ukazkove ruzove okuliare. Ano mam. Ale cokolvek jej chyba, chyba aj mne a "opravujeme" to spolu. To som predtym nezazil nikdy.
Uprimne, mam pockat este, alebo si mam ist za svojim srdcom?

Niektori sa zasnubili a zobrali do roka od zoznamenia, niektori stale este randia a to uz 7 rokov. Vacsina sa zhodne, ze treba pockat aspon 2 roky, ale je to vobec zaruceny kluc na stastie?

02 Dec 2016, 23:00
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Spravny cas na zasnuby?
"po 3 mesiacoch vztahu. Skoro? "
Ano, koniec temy. Zo zaciatku vztahu neprihliadas na rozne veci bo si zalubeny. Len pekne pockaj omnoho dlhsie, kym sa ti frajerka vykrystalizuje :) A hlavne preco sa musis zasnubit? Co si myslis, ze sa tym u vas zmeni?

02 Dec 2016, 23:14
Profil  WWW
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Predosle dve frajerky som mal kazdu viac ako 3 roky a ani pri konci vztahu som ich nepoznal. Nie ze by som negoval tvoj prispevok, u vacsiny to tak je. Avsak u mna a ani u niektorych kamaratov to nefunguje.

Zasnuby beriem ako prislub svadby. Nezmeni sa nic a zaroven vsetko.

02 Dec 2016, 23:38
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Prilis skoro. Extremne skoro. Mne pride skoro, ak to niekto spravi po dvoch rokoch. Ale po dvoch rokoch, no dajme tomu. Tvoje 3 mesiace mi pridu az smiesne, ved to sa este ani poriadne nepoznate. Co tak pockat kym to bude aspon rok?

Zamyslal si na aj nad tym, ze co by ti odpovedala? Povedala by ano? Nepovedala by, ze je to moc skoro, ze mas spomalit, pockat?

03 Dec 2016, 0:29
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Nejde o to poznat cloveka uplne. Zenu nespoznas nikdy uplne ako ani ona teba. Ale vzdy je na zaciatku vztah krasny atd, no daj tomu cas a zacnes si vsimat veci a uvedomovat take, ktore sprvu nie. Ako pamatam si, ze jeden uzivatel tu (sa mi mari jin) poziadal dievku po roku a klape im to atd. Ale ja by som isto po 3mes nesiel.
Maximalne mozes pri dakej vasej debate skusit zistit, ako ona berie manzelstvo a ci ju to vobec laka a podobne. Samozrejme bez toho aby si coilen kusok nacrtol co ti hlavou beha.

03 Dec 2016, 1:14
Profil  WWW
King
King
Obrázok užívateľa

Bavite sa o spolocnej buducnosti, o detoch atd...? Pises, ze ti v lete skoncil 3,5 rocny vztah a uz si v dalsom 3 mesiace. To si sa z toho tak rychlo dostal, ci len nechces byt sam?

03 Dec 2016, 2:04
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Tretí rok je u teba akýsi kritický, takže na tvojom mieste počkám na ten tretí rok vzťahu a ak bude stále všetko ok, vtedy by som začal rozmýšľať o zásnubách a následnej svadbe..

;)

03 Dec 2016, 8:46
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

3 mesiace su extremne malo. Pockaj aspon na rok spolocneho byvania, to uz cloveka spoznas a potom mozes rozmyslat nad tym, ci s nim vydrzis v jednom byte dalsie desiatky rokov.

Jeden priklad za vsetky - kamarat s priatelkou chodili 3+rokov, ich vztah som vnimal ako absolutne bezproblemovy. Potom spolu zacali byvat a do pol roka sa rozisli.

03 Dec 2016, 10:39
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Spravny cas? Nikdy.

03 Dec 2016, 12:31
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Spravny cas? To musis citit ty. Ja som sa zasnubil po 3 rokoch a teraz sme spolu 9 rokov a svadba este nebola. Mam kamaradku, ktora sa vzala s muzom po roku co sa poznali. Je to dost individualne a rob ako citis. Sanca, ze sa ti manzelstvo podari do konca zivota je 50:50 a mozno menej. Takze je jedno ci sa zasnubis teraz, alebo potom. Rob co citis v srdci.

03 Dec 2016, 13:26
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ehm, mikioko, aký bol u teba zmysel zásnub? Veď podľa tradícií by mala byť svadba do roka a do dňa od zásnub, nie? :sly:

Inak požiadanie o ruku po 3 mesiacoch je podľa mňa extrémne skoro. Pretrváva u vás ešte počiatočné pobláznenie, v ktorom prehliadate chyby toho druhého a triezvo začnete rozmýšľať až potom, ako to vyprchá. Ja by som spoločnému bývaniu nechal aspoň rok. Ak to po takomto čase budeš stále cítiť rovnako, sprav to vtedy. To už by ani tej tvojej žene nemalo prísť divné. Ak to ona nevníma úplne rovnako ako ty, mohla by sa totiž zľaknúť. Ak by na mňa frajerka vyrukovala so svadbou po 3 mesiacoch randenia, tak by som sa teda riadne vystrašil, čo za raketu to je :D

03 Dec 2016, 16:29
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

My by sme vzali velmi radi do roka aj do dna od zasnub ako sa hovori, ale nemozme z vyssej moci a nejde to spravit...jedine v kaplnke v Las Vegas...nechcem pisat detaily takto verejne, ale velmi ma to trapi, ze to nejde.

03 Dec 2016, 17:05
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

A ona ma kolko rokov ?

03 Dec 2016, 18:55
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

jeden moj kamarat poziadal svoju vtedy priatelku o ruku po 2 mesiacoch !!! a teraz su spolu uz asi 5 rokov a maju dve deti.

Ale aj podla mna je to velmi skoro. Ako tu uz niekto pisal, na zaciatku vztahu je vzdy vsetko super, az casom si clovek zacne vsimat nedostatky atd. Ja by som tomu dal viac casu. Ved ak je ta prava, tak tu bude pre teba aj o rok, dva. Aky by to malo pre teba vyznam hned ? Co sa tym zmeni ?

03 Dec 2016, 19:37
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

spravny cas ti tu nikto nepovie. to musis citit sam a ked uz to chces spravit tak skoro po zoznameni musis si byt isty, ze tvoja priatelka povie ano.

mozno nie je nastavena tak ako ty a takyto krok necaka. v tom pripade povie nie a stratis vsetko ruzove co teraz vidis.
stoji ti to za to?

05 Dec 2016, 7:36
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Mna by zaujimalo, ze ci to ona vidi podobne, ako ty. O tom, ci je to skoro alebo nie sa rozpisovat nebudem, lebo aj tak budes konat po svojom. A tak je to spravne.

05 Dec 2016, 10:21
Profil  ICQ  YIM  Twitter  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

spravnycas píše:
Zasnuby beriem ako prislub svadby. Nezmeni sa nic a zaroven vsetko.

prislub pre koho? pre teba? pre nu? co sa zmeni? ked sa nezmeni nic? tak na co to robit?

ja mam nazor ze pokial niekoho idem poziadat o ruku, tak preto ze si ho chcem zobrat, nie o 5 rokov, nie niekedy v buducnosti ale v podhladnej dobe (ako sa hovori do roka a do dna).

pokial si ju nechces do roka zobrat, tak ju neziadaj o ruku.

realne na co to bude dobre? co si myslis ze stratis ak ju teraz nepoziadas?

//autoeditácia príspevku (05 Dec 2016, 10:28)
hore co pisu ludia maju absolutne pravdu, nejde o to poznat cloveka, ide o to nebyt zaslepeny pociatocnou zamilovanostou. po 3 mesiacoch je vztach stale cerstvy, stale sa spoznavate, furt je nieco nove, furt sa mate o com rozpravat, s najvacsou pravdepodobnostou ste este nezazili ziadny spolocny konflikt.
urcite nie je dokonala, su nejake veci, ktore by ti na nej vadili nebyt toho ze si teraz totalne zamilovany a vsetko to prehliadas.
tak ju teraz zo zamilovanosti poziadas o ruku, zoberiete sa, vsetko bude super a potom o 2 roky pride prva kriza a nahodou to nezvladnete a rozvod.
popripade ti o 2 roky, ked sa dostanete do nejakych zabehnutych kolajnic, zacne nieco strasne vadit, mozno viac veci a co potom. zase, je trochu ine rozvod a rozchod.

samozrejme ze sa moze stat ze sa teraz zoberiete a bude zit stastne az do smrti, ale pokial to tak ma ozaj byt, tak je uplne jedno ci sa zoberiete teraz alebo o 3 roky, nie?

proste neexistuje jediny dovod preco by si sa mal ponahlat.

05 Dec 2016, 10:23
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Z vlastnej skúsenosti viem, že zase nemôžeš dlho čakať, lebo si bude dievča myslieť že nemáš o ňu záujem a hlavne že sa váš vzťah nikam neposúva. A doplatil som na to.

05 Dec 2016, 11:44
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Filip87 píše:
lebo si bude dievča myslieť že nemáš o ňu záujem

To akoze ked zenu nepoziadam o ruku, si zacne mysliet, ze o nu nemam zaujem? toto je bud nestastny vtip, alebo skusenost s dakou kravou.....

05 Dec 2016, 11:52
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ja som zas toho názoru, že vzťah treba vždy niekam posúvať, aby bolo čo "riešiť" :) čas netreba zbytočne uponáhľať, ale ani zbytočne preťahovať.

Za moju osobnú skúsenosť, cca 2 roky ako sme sa poznali sme začali spolu bývať, cca po 5 rokoch som ju požiadal o roku. Tu chcem zdôrazniť, že som ju požiadal o roku, skutočne v čase keď som si ju bol pripravený zobrať, nie, že ďaľších 10 rokov bude so zásnubákom behať. Rok aj niečo a bola svadba, teraz cca 3 roky po svadbe to vidíme na potomka...

Takže všetko má svoj čas, nič netreba súriť a zároveň treba veci nechať aj vychladnúť. Takže pred zásnubami, nechaj vychladnúť ten svoj míľnik (začiatok chodenia) :)

05 Dec 2016, 12:14
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia