Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 25 Feb 2020, 16:48

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Vlastna webstranka
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Vlastna webstranka
Zdravim,

mam html stranku ktoru som si robil uplne sam klasika HTML/CSS + nejaky ten javascript a chcel by som ju spustit. Ale nejak ma trapy že ako to bude s upravami alebo editaciou textu pripadne pridanie obrazkov atd. Lebo uz jednu stranku mam to som si kupil temu ta stranka je robena cez Wordpress a tam mam pekne jak vo worde editaciu.

Ako to vlastne funguje ak clovek chce vypustit vlastnu jednoduchu stranku s 5 podstránkami.

04 Mar 2019, 11:00
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Vlastna webstranka
funguje to tak ako si to nakodis.

mas nejaky hosting na ktory sa vies dostat najskor cez FTP alebo cez nejaky web admin tool. cez to tam davas subory.
ked spravis nejaku zmenu, uploadnes tie subory nanovo na hosting. to je najzakladnejsie riesenie. pokial chces nieco sofistikovanejsie, tak si to bud nakodis (editacia suborov cez html) alebo si najdes hotove riesenie, napriklad wordpress.

04 Mar 2019, 11:03
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Ak je to staticka stranka kasli na nejaky hosting a ftp.
Najjednoduchsie je pouzit Netlify a bude ti to bezat zadarmo.

04 Mar 2019, 18:20
Profil  Facebook  Twitter  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ja by som staticke stranky nikdy nekomplikoval, moj postup bol vzdy ich nahodit co najlacnejsie. Netlify je absolutne top pre tento ucel, este k tomu zadarmo.. nie je o com

05 Mar 2019, 9:59
Profil  Twitter  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Tych moznosti je viac:
- github pages (mam tam svoj blog a uplna spokojnost - https://harrison314.github.io/)
- gitlab pages
- websupport aj s domenou (mesacne okolo 1€)
- CloudFlare
- Azure Static Site cet Blob storage (na jedne klik, plati sa na prenesene data, ale na primernu stranku to vychdza 1 cent na 100 000 nasvetv, vela moznosti deploymentu velky ekosystem okolitych sluzieb)
...

// Zeditovane

05 Mar 2019, 15:59
Profil  WWW
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Pozri si "webzdarma' , dostaneš zadarmo subdomenu .wz + úložisko a samozrejme login do do FTP clenta resp na FTP server a môžeš si to vyskúšať.

keď máš nakodovanu statickú stránku a chces ju upraviť tak jednoducho upravis kód/text v editore a uploadnes manuálne novú aktuálnu verziu tvojho webu (cez FTP)

18 Mar 2019, 7:36
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

DrCry píše:
Pozri si "webzdarma' , dostaneš zadarmo subdomenu .wz + úložisko a samozrejme login do do FTP clenta resp na FTP server a môžeš si to vyskúšať.

keď máš nakodovanu statickú stránku a chces ju upraviť tak jednoducho upravis kód/text v editore a uploadnes manuálne novú aktuálnu verziu tvojho webu (cez FTP)

wz a podobne sharovane free hostingy ti do stranky vlozia reklamu. Pokial ma slovek staticku stranku, je lepsi hociktory s zo spominanych hostingov statickeho obsahu (ziadna reklama, lepsia stabilita, richlost, bezpecnost, https).

18 Mar 2019, 10:25
Profil  WWW
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Ja som získal normálnu doménu prvého stupňa či ako sa to volá (proste bez sub domény)+úložisko úplne zadarmo lebo si robila jedna zahraničná spoločnosť promo. Takže na tom prerobili keďže mi zaregistrovali .com doménu zadarmo . Myslím že sa to volalo easy name alebo easydomian , táto marketingová promo akcia kde sa rozdávali .com domény zadarmo trvala asi mesiac. Myslím že zadarmo sa dá zohnať aj Turecká doména (.tk) life time . Aj SSL certifikát sa dá spraviť zadarmo ale treba to opakovať každé 3 mesiace tuším.

//autoeditácia príspevku (18 Mar 2019, 18:57)
Ešte dodám že seriózna stránka by jednoznačne mala mať kúpenú klasickú domenu napr .com alebo.sk atď , subdomeny sú podla mňa strašne na prezentáciu alebo propagáciu niečoho .. tie Winx stránky a rôzne subdomeny to je na seriózne účely nepoužiteľné , si predstavte že by mala nejaká firma stránku na subdomene.. Subdomena vážne len tak pre seba , a pre dobrý pocit alebo na testovanie .

18 Mar 2019, 18:46
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

na jednej strane je pravda ze subdomeny su dost neprofesionalne, na strane druhej, dnes je uz pomaly jedno co mas za domenu, aj tak si to nebude nikto pamatat, kazdy napise to co hlada do googlu. jednoducho ked mas stranku cerstve-paradajky.grc, tu priponu si nkto nezapamata, kazdy do googlu napise cerstve paradajky a pojde na prvy odkaz.

dnes tie domeny aj tak nestoja nic, to je ozaj najmensia investicia, ani nie mesiac dozadu som kupil domenu bude.fun, ani ju nemam na co vyuzit ale tak za 2 eura na rok, neodolal som :D

ale myslim ze o domene neni tema, hosting je to podstatne, na neho mozes presmerovat akukolvek domenu.

18 Mar 2019, 21:55
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť