Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16 Jún 2019, 4:47

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Vyplatenie poistného plnenia
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Vyplatenie poistného plnenia
Dobrý deň, som otec 18 ročného dieťaťa. Od jeho 16tich rokov mu platím poistku, teraz sa mu stala poistná udalosť keď už má 18 rokov. Ja som poistník, on je poistený. Pointa je v tom, že ako 18 ročný chlapec moc nechápe hodnotu peňazí a ani tomu, že ho stále živím a tým pádom hodnotu poistného plnenia (500€) by som potreboval využiť na existenčné veci, ale samozrejme mu chcem z toho dať aspoň polovicu a tú druhú použiť na zaplatenie veci do domácnosti. Lenže som si není istý, či mám na tie peniaze právo na koľko ten harant sa rozhodol, že to bude riešiť cez poisťovňu ak mu tie peniaze nedám. Ďakujem pekne za rady.

02 Mar 2019, 12:54
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Vyplatenie poistného plnenia
Tak sa opytaj rovno v tej poistovni, ze ako to je a ci mas vobec pravo na tie peniaze.

03 Mar 2019, 23:11
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Myslím, že ak s tebou syn žije v jednej domácnosti, tak ako rodič máš rôzne tromfy v ruke. Ale skôr je podľa mňa podstatný ten "výšší rozmer" tejto situácie. Pretože život ti teraz priniesol veľmi skvelú šancu, ako syna niečo naučiť. A také šance život neprináša často. Mne sa v praxi osvedčila metóda prirodzených a logických dôsledkov od A.Adlera. Kľudne si to vygoogli. Stručne teória: ide o to, že dieťa (v tomto prípade už dospelé dieťa) sa najlepšie učí, ak môže samo o sebe rozhodovať, ale s tým, že rodič nepribehne na pomoc v momente, keď to nevyjde, ale naopak nechá dieťa si to "vyžrať". Pretože mať slobodu v rozhodnutí zároveň ide ruka v ruke s tým, že každý z nás je zodpovedný za dôsledky svojho rozhodnutia. Taký klasický príklad je o chlapcovi, ktorý si kope v izbe loptu. Rodičia ho upozornia, že sa má isť hrať von, pretože rozbije okno. On ich ignoruje. S loptou naozaj rozbije sklo, aj keď neúmyselne. Tak ho potom rodičia nechali spať v zime.

Takže by som tie peniaze synovi dal. S nejakým rozumným komentároch o jeho potrebách, zálubách, plánoch do budúcnosti. A ak tie prachy rozfláka a potom bude od teba drankať na niečo peniaze, tak by som ho na nejaké obdobie úplne odstrihol od peňazí. Kľudne aj za cenu spoločensky nepríjemných situácii, napr. že nebude môcť ísť na školský výlet, lebo na to nemá peniaze a pod.

04 Mar 2019, 0:48
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

nechal by som mu tie peniaze a od dalsieho mesiaca by som od neho vyzadoval prispevok na najom, tv a internet, ked chce zit zivot dospelaka tak nech zije, ale nech uziva aj jeho nevyhody nie iby vyhody mamahotelu

04 Mar 2019, 8:15
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Skúsiť od neho požadovať príspevok na nájom, TV a internet síce môže skúsiť, ale ak je chlapec zbehlý v zákonoch, tak bude vedieť, že ak stále študuje, vzťahuje sa na neho vyživovacia povinnosť a tie príspevky nemusí platiť.

Takže najschodnejšia cesta mi príde úplne mu zatrhnúť vreckové a nezaplatiť mu nejaký šport/krúžok, ktorému sa venuje a možno potom si uvedomí hodnotu peňazí...

04 Mar 2019, 10:21
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ste nejaki ostri chalani :D normalne mu povedz, ze poistku platis ty a ak teraz mu tie peniaze das, ale chces aby s nimi nalozil rozumne nakolko nejde o par drobnych. z tych 500€ zas nejaky zazrak netreba cakat. zalezi aj na tom, ze za co ich dostal. ak mal nejaky bolestivy uraz a "vyzral" si to v nemocnici tak preco by sa nemohol na oplatku niecim potesit?

ak by si si tie peniaze nechal tak mu zbytocne tu poistku platis. mozes radsej na mesacnej baze niekam investovat a zhodnocovat peniaze. potom by si mal na ne narok jedine ty

04 Mar 2019, 11:19
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Vyplatenie poistného plnenia
kokos, za mojich cias by som dostal na usta a chodil tyzden s monoklom a teraz ide rodic vyjednavat s vlastnym synom aby videl svoje prachy spat? kebyze mam 18 rokov a dostanem 500€ utekam si kupit novy mobil, byt otcom asi by som nechcel vidiet tskto utratit svoje peniaze, hlavne ked ich treba na ine veci

04 Mar 2019, 13:53
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Mne tiež rodicia platili poistku v tom veku. A keď som mal 16, tak sa mi žial naozaj stal úraz. Trvalo viac ako rok, než som sa zdravotne zase dal do normálu. A poisťovňa mi vyplatila 500 SK. Čo nestačilo ani na jedno stretnutie so súkromným lekárom, ktorý mi tú nohu zachránil (tam sa platila 1000ka za to, že sa na vás vôbec pozrie).

A úprimne si už ani teraz nepamätám, či som tých 500 SK dostal alebo si ich nechali rodičia. Ja som bol vtedy rád, že som sa z toho dostal a rodičia boli tiež radi, že nemajú zo syna invalida.

04 Mar 2019, 14:21
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ja som mal v 15 tiez uraz, dve operacie kolena, dostal som nejakych 2500SKK a nasi mi ich bez problemov dali prave preto, ze som si dost "vytrpel" tak nech si spravim niecim radost

05 Mar 2019, 9:02
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ine je 2500 a ine je do ruky 15000 hlavne ked pise ze z toho potrebuje zaplatit ine veci

05 Mar 2019, 9:17
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

nuz dnes je tych 500€ celkom blizko vtedajsim 2500 :)

05 Mar 2019, 9:22
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Hej mozno tak pre teba a pre mna :roll:

Ja by som to spravil liberalne, dal by som mu vsetky peniaze a potom by som ho ozrejmil s tym ze sa o neho starate a mohol by nieco prispiet, popr ak vam treba novu chladnicku a tak, tak by to mohlo byt aj odovodnene. Pokial by nedal nic tak :smt006

05 Mar 2019, 10:06
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

no, ja tiez tak ako yoggy, ked argumentuje tym ze ma 18 a su to jeho prachy, nech zije zivot 18 rocneho a prispieva

05 Mar 2019, 10:25
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

kto z vas v 18 prispieval?

05 Mar 2019, 10:25
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Tak tak. Ak je student tak ho treba krmit a nie pytat od neho peniaze. Mal som spoluziakov a znamich co od nich rodicia pytali aj ked boli este studenti. Tak radsej ani nebrigadovali popripadne na tajnasa :)

05 Mar 2019, 10:33
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ma 18, zrejme este na strednej. tam je minimalny priestor na zarobkovu cinnost, ktora by bola dost relevantna na to, aby sa z nej dalo prispievat na chod domacnosti.

05 Mar 2019, 10:34
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

no poviem pravdu ze som neprispieval... ale mama tiez dostala za mna paradnu poistku, ktora bola na moje meno a nenapadlo ma tie peniaze od nej pytat, ale vravim, bola ina doba a ine deti...

05 Mar 2019, 11:36
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Neviem, v akej situácii je zakladateľ témy, ale pokiaľ mu je každé euro dobré, tak na mieste jeho syna by som tiež nenamietal ani slovo, pokiaľ by si celú tú čiastku chcel zobrať a použiť na chod domácnosti.

05 Mar 2019, 16:26
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Mal som za to, že suma z plnenia poistnej udalosti by sa mala použiť na zmiernenie následkov tej poistnej udalosti.
A nie na rozjebanie poistencom a tiež nie na nákup vecí do domácnosti.
Či kde je moja úvaha nesprávna ? :scratch:

06 Mar 2019, 14:58
Profil  ICQ  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

hej hlavne ked ju dostanes vyplatenu po 2-3 mesiacoch od operacie ked uz si celkom ok

06 Mar 2019, 15:11
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť