WiFi router v byte - vypadávanie

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
uNfEiL
Star
Star
Používateľov profilový obrázok

WiFi router v byte - vypadávanie

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Ahojte,

bývam v bytovke a televíziu aj internet mám od ANTIKu. Spočiatku bolo všetko fajn, no potom mi začalo vypadávať WiFi pripojenie (internet na PC cez kábel išiel bez problémov). Tak som tam niekoľko krát volal kde mi povedali že pokiaľ ide televízia tak musí fungovať aj internet, že chyba bude pravdepodobne v mojom routri, nech ho vymením. Pýtam sa aký odporúčajú, tak vraj TP-Link Archer C6.

Dobre kúpil som ho. Lenže opäť ten istý problém. Tak som opäť volal a tentokrát mi technik povedal že v bytovkách je to bežný problém v každom meste pretože je veľa routrov blízko seba a jednotlivé kanály sa navzájom rušia a prekrývajú. A že ten router neodporúča, mal ho sám v byte a musel ho vymeniť za nejaký drahší asus a odvtedy má pokoj.

Moja otázka znie. Dá sa tento problém nejak odstrániť? Lebo na infolinke mi nič iné, ako kúpiť nový drahší router, neporadili. Vraj mám počkať na WiFi 6 štandard a bude to lepšie.

Ale volal som kamarátovi čo pracuje v antiku a poradil mi toto - TP-Link Deco

Tak ja už neviem. Vy čo bývate v byte, ako ste to riešili?
ropman
Light Professional
Light Professional

Re: WiFi router v byte - vypadávanie

Príspevok od používateľa ropman »

Mam tiez C6 router a nemam s nim problem. Stiahni si appku wifi analyzer a pozri ci sa ti prekryvaju kanaly s ostatnymi:

https://play.google.com/store/apps/deta ... o&hl=en_US

Inak ked vypadne pripojenie odporucam pingnut wifi router (samozrejme cez wifi) ci je fakt problem vo wifi alebo niekde inde.

//autoeditácia príspevku (07 Máj 2020, 15:30)
A este pozri ze ked ti vypadne internet ci ti na routri zacne svietit ledka na oranzovo alebo ci svieti stale na zeleno.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

A máš na tom routri nastavenú wifi sieť na 5Ghz (ac)? Alebo len "staré dobré" 2.4GHz (b/g/n)? Tiež bývam v bytovke a som prekvapený, že všetci sú furt na 2.4GHz.... zatiaľ čo 5GHz je prázdne. Samozrejme prioritne používam 5GHz... nikdy žiadny výpadok wifi. A tiež mám pripojenie cez Antik...
uNfEiL
Star
Star

Príspevok od používateľa uNfEiL »

K dispozícii mám aj 2.4GHz aj 5GHz a je jedno na ktoré sa napojím. Lebo keď som prioritne na 5GHz a vypadne, skúšam 2.4 GHz a nejde ani to. A pritom pomocou tej appky WiFi Analyzer sú kanály 5GHz siete prázdne. Nerozumiem. A ledka na wifi svieti stále na zeleno.

Antik mi dočasne poskytol ich router tak som zvedavý ako sa to bude správať. Ale podľa mňa ako naschvál to bude fungovať bez problémov.
Napísať odpoveď