Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Apr 2019, 6:19

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
zivnost + zamestnanie - poistenia
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok zivnost + zamestnanie - poistenia
ahojte, mam par otazok ohladom poisteni. vedel by ma niekto spravne nasmerovat?

1. mam zivnost a teda by som mal mesacne platit soc a zdravotne poistenie. nie kazdy mesiac sa mi vsak podari spomenut si na to a tak mi obcas dojde dopis od tychto dvoch poistovni, kde mam v tabulke prehladne napisane za ktore mesiace mam co doplatit. takyto system mi vyhovuje, lebo mozem ist jednoducho riadok po riadku a platit, nemusim sa bat ze zaplatim nieco co uz som platil atd .. a preto vzdy cakam na ten dopis. uz je to vsak pol roka co som nic neplatil a ani od jednej poistovne dopis stale neprichadza. som sice vystaveny na zozname dlznikov, ale tam to nevidim rozpisane na mesiace, iba sumu. da sa nejak triggernut akcia, aby mi poslali ten dopis? pripadne viem tento prehlad najst niekde online? zdravotna poistovna je v pohode, tam poslem celu sumu v jednej platbe, ale tu druhu treba posielat po mesiacoch a nejak sa mi nedari vypocitat ako sa dostali k tej dlznej sume, aby som to vedel rozdelit po mesiacoch ..

2. minuly rok som zacal byt zamestnany v CR a zivnost v SR som nechal zapnutu. ako je to teraz s poisteniami? platim to aj v CR aj v SR dokym tu zivnost nevypnem, aj ked z nej mam prijem 0? pripadne, kedze su to vlastne vsetko preddavky, tak ich teraz zaplatim, v danovom priznani si dam prijem 0EUR a poslu mi 100% naspat, ci? alebo za tu dobu co som zaroven aj zamestnany tak poistenia platit nemusim, lebo ich platim v CR?

3. ked tu zivnost v SR vypnem, tak automaticky prestavam vsetko platit?

20 Feb 2019, 12:18
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: zivnost + zamestnanie - poistenia
k bodu jedna:
ak sa ti nedari spomenut si - nastav si pripomienku
ak si na zozname dlznikov - tak to ries
ak nevies kolko mas zaplatit - zdvihni telefon a zavolaj im

asi by nebolo uplne od veci aspon raz ist na konzultaciu k uctovnicke, nech ti vysvetli zaklady

20 Feb 2019, 14:49
King
King
Obrázok užívateľa

tiez odporucam to platit pravidelne tak ako treba, nedavno hladal kolegu vysetrovatel NAKA kvoli tomu, ze mal dlh 200euro v zdrav. poist...
zvlastne bolo, ze ked mu kolega zavolal a tak az vtedy vysetrovatel zistil ze ide len o 200e, tak to prestal samozrejme riesit ale teda kolega mal riadne neprijemny zazitok, kedze zo zaciatku netusil preco ho nejaka NAKA zhana.

20 Feb 2019, 14:55
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

1 trvalý príkaz v banke rieši tvoj "problém". Tvoje geniálne riešenie ťa pri ZP stojí vždy 10€ za list ako pokuta, SP ti v jednom liste uvedie nedoplatok, no za pár mesiacov ti príde ďalší list s výpočtom úroku z omeškania za každý deň oneskorenia... Si génius.
2 platiť musíš, nevrátia ti nič, za hlúposť sa platí
3 áno

20 Feb 2019, 16:48
King
King
Obrázok užívateľa

1. hej no, len som bol lenivy si to nastavit, tak som fungoval na tych dopisoch. a nikdy som za ziadne omeskanie pokial viem neplatil.
2. ee? ved ked som musel doplacat na socialku predosly rok, lebo som mal v tom dalsom vyssie prijmy ako nejaky limit ci co, tak to musi fungovat aj naopak - ked mam nizsie prijmy, tak by som mal platit len nejaky ten zaklad, nie? nehovori sa tomu preto "preddavky"?
3. cize staci zrusit zivnost a mam vystarane? nemusim chodit nikam na socialku zdravotku danovy urad atd?
4. a co to zamestnanie v CR? to na situacii vobec nic nemeni?

beardie píše:
k bodu jedna:
ak sa ti nedari spomenut si - nastav si pripomienku
ak si na zozname dlznikov - tak to ries
ak nevies kolko mas zaplatit - zdvihni telefon a zavolaj im

asi by nebolo uplne od veci aspon raz ist na konzultaciu k uctovnicke, nech ti vysvetli zaklady

veruveru, chcelo by to nejake zaklady. urcite zavolam, len som dufal ze niekto z pagruky vysype nejaky formular, ktory to cele poriesi.

20 Feb 2019, 18:27
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Vlastne teoreticky ti peniaze vráti ZP keďže sa tam robí ročné zúčtovanie, ale SP nie, tá oznamuje výšku preddavkov na dané obdobie podľa dp.

20 Feb 2019, 18:39
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

*****HERO*****

je dobre si platit zavazky nacas, pretoze v pripade ak by s tebou chcel spolupracovat nejaka vaznejsia firma, tak si ta najprv preklepnu cez registre a ked im tam budes svietit ze si chronicky v omeskani tak to bod k dobru pre teba urcite nebude. A ti co na to dlabu uplne, maju dlhy vysoke, ti budu platit znacne penale za omeskanie a zaroven najblizsie roky im nikto nepozicia ani euro, co v podnikani je zasadny problem.

21 Feb 2019, 13:11
King
King
Obrázok užívateľa

No uz mi oboje poistovne poslali tie sumare. Nastastie to stihli pred danovym priznanim, to velmi ujjednodusi v pondelok pri vyplnovani robotu.

Socialka si za zauctovala aj nejake pedale. Zjavne to funguje tak, ze je tam nejaka tolerancia a ked kalich pretecie, vsetko zrataju, dokonca vytiahli aj omeskane dni z roku 2016. Ten limit je asi 2500 dni, mne dokopy naratali 2566. Chvalabohu, ale mozno aj trochu zialbohu, lebo to nie je pre notorickych neplatcov az tak velka motivacia, ale pre mna teraz chvalabohu, su tie penale celkom znesitelne.

Kazdopadne je fakt dobre to platit nacas, aspon teda raz za 3 mesiace.. Riesit potom spatne ktory mesiac a ktora poistovna je done je dost naprd, zvlast ked sa na nich neda spolahnut ze poslu vypis

28 Mar 2019, 22:50
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Nuž, každá poisťovňa ti zaručene každý rok posiela výšku preddavkov, ktoré treba platiť.

Jediný problém si ty sám.

28 Mar 2019, 23:03
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Okrem toho, dnes ma kazda poistovna online system v ktorom vidiet odvody, platby, nedoplatky..., ci je to Dovera, VZP, Apollo a aj Socialna poistovna.

28 Mar 2019, 23:55
Profil  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

A najsmutnejsie na tom je, ze ked vidis kolko realne poistovna plati "sanitkam", vseobecnemu atd. Pri tom mnozstve co sa odvadza zdravotnej poistovni platia tak 2e mesacne... :smt006

29 Mar 2019, 3:47
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 0 hostia