Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 12 Nov 2019, 0:09

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 
zufalstvo a neistota
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok zufalstvo a neistota
zdravim.
potreboval by som sa poradit s ucastnikmi tohto fora, lebo uz uprimne neviem, co mozem spravit.
je to tema pre mna pomerne tazka a bolestna, ale citim, ze ked sa s niekym neporadim, tam ma to asi udusi.
opustila ma baba, ktoru som skutocne miloval, stalo sa to v decembri minuleho roku. nic mi nevysvetlila, neslo o normalny rozchod, skratka sa bez dovodu prestala ozyvat. bol to vztah na dialku a hoci som sa snazil a mal moznosti cestovat za nou, tak vzdy sa nasla prekazka. tvrdila mi, ze je to kvoli praci. sviatky pre mna boli strasne, nic som nevedel, lebo sa neozyvala, bol som v hroznej situacii. v polovici januara mi napisala, ze uz spolu nie sme, poprosil som o vysvetlenie dovodu, ale som ho nedostal. nedavno som si na facebooku vsimol, ze uverejnila, ze je vo vztahu s niekym inym. hoci bolo pre mna tazke si to pripustit, tak som s tym pocital uz od dlhsieho casu. a tu sa dostavam k jadru problemu:
vedel som, ze to nema zmysel uz od dlhsieho casu, teda ked sa prestala ozyvat. zacal som hladat vaznu znamost na zoznamkach.
nemam inu moznost, od detstva som slepy a hoci byvam sam a som samostatny, viem varit, dbat o dom, robit nakupy a vybavovat vsetky ostatne veci, tak nejak nemam moznost niekoho poznat. mam ucty na dvoch zoznamkach, na badoo a na jednej polskej, poprosil som znameho, aby mi urobil dobre fotky, a tie som na tieto zoznamky uverejnil.
ked niekomu pisem, tak som uprimny, pisem o tom, ze nevidim, ale nelutujem sa. pisem o svojich zaujmoch, ktorych nieje malo, a snazim sa vcitit do toho, co si o mne mysli ta osoba, ktorej pisem, ze si moze napriklad pokladat otazky: "je slepy? a ako je mozne, ze vie varit? pracuje s pocitacom? ako dba o seba?" snazim sa to vysvetlit v skratke, proste v niecom pomaha sama technologia a zas v niecom inom proste skusenosti a prax. moj bratranec vyjadril nazor, ze zeny hladaju predovsetkym dobre situovanych muzov, so stalou pracou, autom... ja sice stalu pracu nemam, som tlmocnik, a prekladam knihy. som odkazany na poziadavky vydavatelstva. ale financnymi problemami netrpim, a rozhodne na tych zoznamkach nehladam opatrovatelku, upratovacku ci kucharku, nic z toho nepotrebujem. dokazem zadbat o seba aj o partnerku. bratranec mi radi, aby som prijal svoj handicap, vraj vztah nieje pre kazdeho, a ze sa mi cuduje, ze ja aj tak bojujem ako lev. neviem, ako ake zviera bojujem, viem len, co mozem ponuknut. ale je tazke bojovat proti predsudkom. pre vela ludi slepy clovek je skratka mrzak a ja sa s tym nemozem a nechcem zmierit. dlho som byval s rodinou a prave preto som sa od nich odstahoval, aby som sa osamostatnil a naucil sa normalne zit a myslim, ze sa mi to aj celkom podarilo.
dalej hladam znamosti, aj ked moje moznosti su obmedzene, lebo vela zoznamiek je platenych a ja, nez by som mal vyhodit peniaze do vetra, len za to, ze mozno niekoho spoznam, tak si za to radsej kupim nieco uzitocne.
nemam proste stastie v znamostiach. myslim, ze som urobil, co som mohol. od rozchodu s dievcatom, ktore som lubil mam problem so spankom, zdravim, mavam stavy uzkosti.
myslel som tiez o navsteve lekara, ale nemyslim, ze by mi pomohol. ja poznam pricinu mojho stavu, hladam riesenie a urcite nim nieje alkohol, ci lieky.
nechyba mi ani spolocnost inych ludi, nikdy som nemal vela priatelov, a ti, ktorych mam, byvaju daleko. chyba mi vlastne ta jedna spriaznena dusa.
s predsudkami inych som sa musel stretavat casto, ale naslo sa aj vela ludi, ktori mi pomohli, hovorim napriklad o cestovani.
som zufaly, casto mavam cierne myslienky, trpim bolestami hlavy a tuzim len, aby sa to proste skoncilo.
vyrozpraval som sa asi az prilis, neviem, ci ktokolvek to vobec precita do konca. ale ak ano, tak prosim o radu: co mam robit? ako inych presvedcit, ze nie som len mrzak, ale clovek, ktory si zasluzi uctu? ktory vie byt nie len priatelom, ale aj partnerom? ozaj robim co mozem.
a mozno by bolo riesenie sa na to proste vykaslat a nejako to skoncit?

10 Feb 2019, 18:09
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: zufalstvo a neistota
Ty nemusíš nikomu nič dokazovať. Sám si povedz že si lepší ako ostatní, že nie si mrzák. Ver sebe a rob to čo ťa baví a časom ťa to všetko prejde a budeš si užívať život. A aj časom sa nájde niekto kto ťa bude mať rád takého aký si.

10 Feb 2019, 18:36
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

ozaj sa snazim. ale som len obycajny clovek. dom, obchod, obchod, dom, ak mam stastie, tak praca.
rodina ma nepodporuje, skor sa ma snazia vyuzivat, aj ked tomu som uz snad postavil hranice, mam od nich relativne pokoj.
robim, co ma bavi, mam rad dlhe prechadzky, nakolko tu v blizkosti poznam teren, pocuvam hudbu, citam knihy, a tie mi najcastejsie pomahaju sa dostat z toho dna, ale citim, ze to nestaci. pisal som o zoznamkach, na ktorych sa snazim niekoho najst, zalozil som si tam ucet hlavne preto, lebo na jednej mozem poslat do kohokolvek aspon jednu spravu denne, a druha je badoo, tu urcite vela z vas pozna. a tam nemozem napisat nikomu, kto nenavstivi moj profil, alebo nenapise. vyuzivam skratka tie moznosti, ktore mam. vela ich nieje, ale snazim sa.
co sa tyka tej zoznamky, ktoru som spominal, konkretne tu, kde mozem poslat len jednu spravu denne.... hanbim sa to takto verejne priznat, ale hoci pisem spravy inteligentne, nelutujem sa, tak odpovede nie su. samozrejme, uvedomujem si, ze su tam tisice ludi, a kazdy ma pravo rozhodnut sa, komu odpise a komu nie, ale ked clovek prakticky od noveho roku stale pise tie zoznamovacie spravy, prejavuje zaujem o profil inych, a potrom cely den caka na odpoved len pri knihe, alebo hudbe, a odpovede sa nedocka, tak ma pocit, akoby mu ta druha osoba proste naplula do ksichtu. na jednu spravu som dokonca dostal odpoved, ale ked som sa neskor urpimne pirznal, ze nevidim, ale pri tom som samostastny clovek a poprosil som o odpoved, ci je ta druha osoba nadalej pristupna tej znamosti, tak som sa odpovede uz nedockal. samozrejme to chapem, zrejme zaujem nemala, ale clovek by ocakaval aspon trochu obycajnej zdvorilosti.

10 Feb 2019, 18:59
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Prečo nechodíš niekam medzi ľudí, alebo na nejaké skupinové podujatia ohľadom tvojich koníčkov? Nie sú nejaké podujatia pre ľudí čo nevidia?

Úprimne si myslím že na zoznamkach strácaš čas.

10 Feb 2019, 19:01
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

su samozrejme take podujatia, a obcas ich aj navstevujem, ale priznam sa, ze to prilis nieje pre mna. su tam vacsinou ludia starsi ako ja, poznaju sa medzi sebou a ja som skor uzavrety tip. strasne sa tam nudim, to uz radsej travim cas s niecim od stephena kinga. okrem toho, vela ludi, ktorych som na tom stretnuti poznal vacsinou narieka, stazuje sa nespravodlivy svet a zlu integraciu do spolocnosti.
samozrejme, tiez si vsimam ten problem, ale prave s nim sa snazim bojovat. je to tazke, zit v tme, ale ked tak zijes od detstva, tak sa ti tma stane niecim prirodzenym. poznas to. a ak chces, tak mozes sa priblizit k tym, ktori vidia svetlo. a ja, hoci nie som naivny, tak nadalej verim, ze su este chlapi a aj zeny, ktori nemaju az take silne predsudky. nez ist na jedno z takych stretnuti, pocuval prednasky, ktore nic aj tak nedaju, a zjedol dva parky, tak by som radsej vysiel s babou do hor, zobral ruxak, obul trackovky a proste siel s nou. uz som navstivil nase aj polske tatry, a hoci to bolo len par miest, tak so mnou nikdy neboli ziadne problemy. je pravda, ze to nebola taka ozajstna horska tura, pri ktorej by bolo napriklad treba nocovat v horach, ale mal som batoh, jedlo, vodu, lekarnicku, proste take zakladne veci. a vedel som, ze si poradim. preto by som skratka chcel dostat od zivota tu sancu, nie len hnit v jednom mieste a meste a obcas ist na nejaky organizovany vylet. nieco ine, nieco, kde je potrebna zodpovednost, a niekoho, komu mozem dokazat, ze hoci sa so mnou zivot nemaznal a oslepol som v detstve, tak sa s tym zivotom chcem bit, hoci je to tazky protivnik.

10 Feb 2019, 19:19
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Tak to ti verím že ťa nebaví počúvať ľudí ktorí nariekajú neustále. Nikdy neexistuje 100% spôsob ako a kde spoznať ženu. Treba sa venovať veciam čo ťa napĺňajú. Samozrejme že budú dni keď to budeš chcieť zabaliť, ale ako som písal vyššie príde ten čas kedy spoznáš. A hlavne treba byť vyrovnaný.

Ako vidím tak si lepší ako poniektorí ľudia čo vidia a nevedia sa o seba postarať.

10 Feb 2019, 19:35
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

robim vela veci, ktore ini nevidiaci proste nerobia. vela z ludi, ktorych poznam robia muziku, sam poznam par takych, maju svoje skupiny, realizuju sa. vela z nich je zenatych, prajem im to, kazdy si zasluzi svoj skusok stastia. ja okrem toho mam este zalubu v starodavnych zbraniach, od davna som tuzil mat napriklad samurajsky mec a tak som si ho zohnal. pre mnohych ludi ktorych poznam to bolo pomerne nepochopitelne. stretol som sa z otazkami: "katana pre slepeho? preco?" odpoved je v skutocnosti velmi jednoducha, proste preto. moj znamy si myslel, ze som si zohnal katanu len preto, aby som si ublizil. dojalo ma to, ale zaroven rozosmialo, lebo predsa na ublizenie samemu sebe by som nepotreboval zbran za par stoviek euro, nie? okrem toho nie som samurai, som len obycajny clovek. nieco pre obranu mi dava pocit isteho bezpecia.

//autoeditácia príspevku (10 Feb 2019, 19:44)
dakujem ti za podporu. robim ozaj, co mozem. sam uz obcas musim si klast otazku, ci som vobec normalny, ked uz skoro dva mesiace normalne nespim... robim, co ma bavi. ale je toho malo. bez znamych a priatelov, ak nec hces travit dni pri pive s kunpanmi do pijatiky, alebo sam s flaskou vodky,,,, ak proste nechcem ten scenar, tak musim bojovat a hladat. a ten boj ma unavuje.
Filip87 píše:
Tak to ti verím že ťa nebaví počúvať ľudí ktorí nariekajú neustále. Nikdy neexistuje 100% spôsob ako a kde spoznať ženu. Treba sa venovať veciam čo ťa napĺňajú. Samozrejme že budú dni keď to budeš chcieť zabaliť, ale ako som písal vyššie príde ten čas kedy spoznáš. A hlavne treba byť vyrovnaný.

Ako vidím tak si lepší ako poniektorí ľudia čo vidia a nevedia sa o seba postarať.

10 Feb 2019, 19:37
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

v prvom rade klobuk dolu, uz len to ze zijes so svojim hendikepom samostatny zivot je super. len tak pre informaciu, kolko mas rokov? ale podla toho co pises mi pride, ze moc lpies na tej predstave vztahu a hladas v nom nejaky druh vykupenia, co nie je spravne. v prvom rade sa musis naucit byt stastny sam so sebou, byt vyrovnany, snazit sa zit co najplnohodnotnejsie a hladanie partnerky brat len ako sekundarnu vec, ktora moze prist a nemusi. na zoznamke si zjavne niekoho nasiel, tak to nie je take marne, ale nesmies to brat tak vazne. zeny tam neodpisuju aj chlapom, ktori maju ovela mensie vady.. takze je pochopitelne, ze takyto vacsi problem bude pre vacsinu z nich stopka. zit s tebou bude znamenat, ze sa budu musiet vzdat inych veci, pripadne ich prezivat inym sposobom a to si ziada istu obet, ktoru vela zien nebude chciet podstupit. preto ma napadaju dve rady 1. najst si niekoho s podobnym alebo mensim zrakovym postihnutim 2. skusit sa zucastnit nejakych krestanskych stretnuti, je mozne, ze sa tam skor najde zena, ktora bude ochotna ist touto cestou.

10 Feb 2019, 20:19
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

mam 35 rokov. uz tu teda nejaky cas som a mam skusenosti. myslim, ze v kazdom vztahu pride obcas k situacii, ked sa od jednej strany ziada nejaka obeta. nemyslim slovne, nemam na mysli nejake vyzadovanie, proste kompromis, lebo ten byva casto sice ustupkom, ale zaroven obetou, ci uz zo strany zeny, alebo chlapa, to nieje dolezite.
ked ma pred polrokom navstivila moja byvala, tak nemusela pohnut ani prstom. varil som, upratoval, kupoval jedlo, organizoval vylety. vstaval som o 4 rano, aby som jej stihol spravit kavu, ranajky a mohli si vyrazit do blavy, ci do viedne, proste do mesta, ktore by chcela navstivit. robil som to bez toho, aby som povedal co i len slovo, ci poziadal ju o pomoc. robil som to pre partnerku, tak to bolo prirodzene.
hladal som aj ine zoznamky, kde su ludia s podobnou vadou, aku mam ja, zial, vsetky su platene. cloveka nalakaju na neviem ake ponuky, potom ti mesacne strhaju z uctu kvotu a ty nemas ani istotu, ci niekoho poznas. proste platis, vyhadzujes peniaze do vetra.
pokial ide o krestanske spolky.... vies, rozmyslal som o tom, ale.... ja som pomerne liberalny v mojich nazoroch, a moja viera v boha je skor vlazna. skor si s ludmi z takychto spolkov nerozumiem. niekedy som veril v boha, chodil do kostola, ale vieru som stratil asi este pred osemnastkou. tu som oslavil na ukrajine, kde som sa vybral za znamymi, ale to je detail. vela zien ma odsudzuje este pred tym, ako ma pozna. tvrdia, ze si vazia uprimnost. clovek je uprimny, snazi sa opisat, ako si radi aj s vadou zraku a vysledok je marny.
samozrejme, mohol by som klamat, proste balit, mohol by som tak tocit ak pol roka bez toho, aby si dotycna uvedomila, ze fakt nevidim, ale ja to nechcem robit. som uprimny rovnako, ako tu, na fore, a tu je to este tazsie, lebo viem, ze moje prispevky si moze precitat prakticky ktokolvek.
M142 píše:
v prvom rade klobuk dolu, uz len to ze zijes so svojim hendikepom samostatny zivot je super. len tak pre informaciu, kolko mas rokov? ale podla toho co pises mi pride, ze moc lpies na tej predstave vztahu a hladas v nom nejaky druh vykupenia, co nie je spravne. v prvom rade sa musis naucit byt stastny sam so sebou, byt vyrovnany, snazit sa zit co najplnohodnotnejsie a hladanie partnerky brat len ako sekundarnu vec, ktora moze prist a nemusi. na zoznamke si zjavne niekoho nasiel, tak to nie je take marne, ale nesmies to brat tak vazne. zeny tam neodpisuju aj chlapom, ktori maju ovela mensie vady.. takze je pochopitelne, ze takyto vacsi problem bude pre vacsinu z nich stopka. zit s tebou bude znamenat, ze sa budu musiet vzdat inych veci, pripadne ich prezivat inym sposobom a to si ziada istu obet, ktoru vela zien nebude chciet podstupit. preto ma napadaju dve rady 1. najst si niekoho s podobnym alebo mensim zrakovym postihnutim 2. skusit sa zucastnit nejakych krestanskych stretnuti, je mozne, ze sa tam skor najde zena, ktora bude ochotna ist touto cestou.

10 Feb 2019, 20:38
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

M142 píše:
v prvom rade sa musis naucit byt stastny sam so sebou, byt vyrovnany, snazit sa zit co najplnohodnotnejsie a hladanie partnerky brat len ako sekundarnu vec, ktora moze prist a nemusi.

Toto tesať do kameňa.
Vyrovnaný sebavedomý chlap je pre ženy viac príťažlivý ako zúfalý hľadač na zoznamke.

piotr kruszewicz píše:
vstaval som o 4 rano, aby som jej stihol spravit kavu, ranajky a mohli si vyrazit do blavy, ci do viedne, proste do mesta, ktore by chcela navstivit. robil som to bez toho, aby som povedal co i len slovo, ci poziadal ju o pomoc. robil som to pre partnerku, tak to bolo prirodzene.

Týmto si sa degradoval na debilka, urobil si sám zo seba rohožku.
Z tvojho pohľadu je to možno gesto hodné obdivu a vďaky, no ako si ťa má partner vážiť, keď dám zo seba robíš sluhu?

Ako jednorazové gesto je to sympatické, ale akonáhle to robíš pravidelne, je z teba rohožka vo vzťahu...

10 Feb 2019, 23:05
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

suhlasim s tym, ze som so sebou zrejme nechal zametat. cas uz nevratim a uvedomujem si, ze to bola chyba, ze som vela daval a malo chcel. a rozhodne nejde len o starostlivost, ale aj o cely vztah. snazim sa z toho dostat a nedopustit viac podobnu chybu. ked je clovek prilis zalubeny a to bol aj moj pripad, tak nemysli hlavou. zrejme som na to doplatil.
baldorex píše:
Toto tesať do kameňa.
Vyrovnaný sebavedomý chlap je pre ženy viac príťažlivý ako zúfalý hľadač na zoznamke.

Týmto si sa degradoval na debilka, urobil si sám zo seba rohožku.
Z tvojho pohľadu je to možno gesto hodné obdivu a vďaky, no ako si ťa má partner vážiť, keď dám zo seba robíš sluhu?

Ako jednorazové gesto je to sympatické, ale akonáhle to robíš pravidelne, je z teba rohožka vo vzťahu...

10 Feb 2019, 23:24
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Podľa mňa máš najväčšiu šancu si nájsť partnerku s nejakým podobným handicapom, ako máš ty, pretože takýto človek bude mať asi najviac pochopenia. Z toho, čo píšeš, to vyzerá tak, že vieš byť samostatný, takže nie si odkázaný na pomoc druhých, preto si myslím, že nutne nepotrebuješ 100%-ne zdravého partnera. Nájsť niekoho takého je ako hľadať ihlu v kope sena. Je to možné, ale pri triezvom pohľade takmer nereálne.

Je to totiž kruté, ale ak sa na tvoju situáciu pozriem z pohľadu zdravého človeka bez handicapu, tak ja by som si nehľadal partnerku s handicapom a jednoducho by to bola prekážka, ktorú by som nevedel akceptovať. Samozrejme iná situácia je, ak sa niečo stane partnerovi po niekoľkých rokoch spoločného žitia, ale myslím si, že nadväzovať nový vzťah rovno s takýmto bremenom je pre veľkú väčšinu ľudí odradzujúce, aj keď by si bol povahovo najsamlepší. Darmo sa nehovorí - vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. Aj keď je vidieť, že sa snažíš žiť samostatný a plnohodnotný život, pre vidiaceho človeka by bol takýto partner obmedzujúci v mnohých smeroch.

11 Feb 2019, 1:49
Profil  ICQ  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

musim suhlasit. su samozrejme vynimky, teda pary, v ktorych jedna osoba je zdrava a druha nejako zdravotne postihnuta, ale je to naprosta a miziva mensina. uprimne povedane, je mi uplne jedno, ci by som bol so zdravou, ci zdravotne postihnutou babou, proste hladam urcitu stabilitu. mam kontakt s organizaciami, ktore su zamerane na nevidiacich a dozvedel som sa, ze aj rodicia napriklad pre svoje nevidiace dcery by chceli radsej zdravych chlapov. je uplne jedno, ze clovek nevidi a snazi sa fungovat, proste nevidi a je odpisany. zrejme je to v mentalite, vladnu predsudky, zazil som to nie len na vlastnych skusenostiach tu na slovensku, v cechach, ale aj v polsku. ako to funguje dalej na zapade netusim, ale aj keby to bolo lepsie, tak by som z toho nic nemal, jazykova bariera. zvladam jazyky vychodneho bloku, ale moja anglictina ci nemcina je na nizkom leveli. budem skusat nadalej niekoho najst, ale zrejme by som mal prijat fakt, ze je to prehrata vojna a usilujem sa zbytocne. uvedomujem si to, citim aj marnost toho vsetkeho, ale som samotar, s rodinou su kontakty velmi zle.... proste nemam co stratit. pokial clovek zije, tak musi bojovat aspon za nieco. inac mu zivot pretecie medzi prstami ako voda a nic po nom neostane. ten boj zrejme tiez nema zmysel, ale je lepsi, ako cakanie na.... proste na koniec.
Pilifo píše:
Podľa mňa máš najväčšiu šancu si nájsť partnerku s nejakým podobným handicapom, ako máš ty, pretože takýto človek bude mať asi najviac pochopenia. Z toho, čo píšeš, to vyzerá tak, že vieš byť samostatný, takže nie si odkázaný na pomoc druhých, preto si myslím, že nutne nepotrebuješ 100%-ne zdravého partnera. Nájsť niekoho takého je ako hľadať ihlu v kope sena. Je to možné, ale pri triezvom pohľade takmer nereálne.

Je to totiž kruté, ale ak sa na tvoju situáciu pozriem z pohľadu zdravého človeka bez handicapu, tak ja by som si nehľadal partnerku s handicapom a jednoducho by to bola prekážka, ktorú by som nevedel akceptovať. Samozrejme iná situácia je, ak sa niečo stane partnerovi po niekoľkých rokoch spoločného žitia, ale myslím si, že nadväzovať nový vzťah rovno s takýmto bremenom je pre veľkú väčšinu ľudí odradzujúce, aj keď by si bol povahovo najsamlepší. Darmo sa nehovorí - vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. Aj keď je vidieť, že sa snažíš žiť samostatný a plnohodnotný život, pre vidiaceho človeka by bol takýto partner obmedzujúci v mnohých smeroch.

11 Feb 2019, 2:10
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ako uz bolo napisane vyssie, pokial mas pocit ze nie si v zivote spokojny a myslis si ze to vyriesi iny clovek, tak si na omyle. partner nie je od toho aby ti zlepsoval zly zivot alebo aby ta rozveseloval. partner je niekto s kym zdielas svoj zivot. pokial nie si spokojny sam so sebou a so svojim zivotom, tak to budes maximalne tak prenasat na svojho partnera.
takze prvy krok je vysporiadat sa so svojim zivotom. najdi si nieco co ta naplna, nieco co ta bude bavit a z coho budes stastny. neries zeny, neries vztahy, ries svoj zivot. tvoj zivot je len tvoj a nikto iny ti s nim nepomoze.

k zoznamkam, tam to mas ozaj tazke. sam pises ze necakas od zien akukolvek lutost ci dobrocinnost. to ze si slepy je proste len nejaka tvoja vlastnost. teraz si uvedom co je zoznamka, nejaky pokus o hladanie si vztahu pricom cele zoznamovanie je redukovane na zopar fotiek a par riadkov textu. muzov je tam vela zien malo, vacsina muzov nie je tak vyberava, zeny naopak. takze vo vysledku priemerna zena dostane denne hromadu sprav a moze si vyberat. vyberie si logicky to najlepsie co moze. nebudeme si nic nahovarat, tvoj hendikep je hendikep aj pre potencionalneho partnera. pokial nemas nejake plusy ktore vyrazne prevysuju tvoje minusy, tak hold neni vela dovodov preco by si ta mala zena vybrat (znova si treba uvedomit ze zena nevidi to ze si dobry clovek, ze si vtipny alebo starostlivy, vidi len par fotiek, to je vsetko co si na zoznamke, zopar fotiek). teda znova navrhujem aby si sa na zoznamky vykaslal, aj pre priemerneho muza bez hendikepu su zoznamky casto len pricina frustracie a depresie.

co ma zaujalo ze si pisal ze rad chodis na dlhe prechadzky, mozno dokonca na turistiku. turistika je na slovensku a v cechach velmi popularna, viac krat tu niekto inym ludom doporucoval najst si forum alebo facebookovu skupinu kde si vies najst niekoho na turistiku.
viem si predstavit ze keby si napisal ze sice rad chodis aj sam, ale proste si to nemozes dovolit do neznameho terenu tak by sa niekto nasiel co by s tebou isiel. mozno nie rovno zena, ale najdes si kamaratov, dostanes sa do spolocnosti a nakoniec si niekoho aj najdes. za pokus to urcite stoji, sam si napisal, nemas co stratit.

11 Feb 2019, 9:29
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

velmi dakujem za spravu, je pre mna poucna a je v nej vela pravdy, rad by som len upresnil zopar malickosti.
Neskusam si samozrejme najst partnera na to, aby ma rozveseloval, plne chapem, ze tu ide o spolocne zdielanie zivota a to je nieco hlbsie, nez len par veselych chvil. tie sa daju najst aj pri priateloch, ci znamych. par takych mam, zial kontakt je zriedkavy, nakolko vsetci byvaju daleko.
Na dlhe prechadzky velmi rad chodim, tuto si to mozem dovolit, lebo poznam teren. niekedy som sa pustal aj do terenov neznamych uplne sam, ale to bolo uz peknych par rokov dozadu, ked som si neuvedomoval, alebo skor si nechcel uvedomit, ake riziko to je.
Chapem samozrejme, ze moj handicap moze byt pre potencionalneho partnera prekazkou, ide predsa len o neznamu osobu, ktora nevie nic o mnie, ani mojom zivote.
v istom zmysle sa mi podarilo nieco vo svojom zivote naplnit, tou prvoradou tuzbou bolo osamostatnenie sa. prestahovat sa od rodiny prec a snazit sa normalne fungovat.
s inymi vecami je to uz trochu zlozitejsie, chyba mi stala praca, hoci prekladam knihy pre iste vydavatelstvo, tak samozrejme neposielaju knihy kazdy den, ked nieco je, tak robim, ked nie, tak mam proste smolu.
po rozchode s byvalou partnerkou mi sebavedomie kleslo prakticky k nule, a doteraz mam kvoli tomu zdravotne problemy, nedostatok spanku, stres a tieto veci, ale snazim sa z toho pozbierat.

s tou turistikou to rozhodne nieje zly napad, vedel som o skupinach na facebooku, teda vedel som, ze nieco take je, ale nejako som sa o to prilis nezaujimal, nekontroloval som, co tieto skupiny obsahuju. facebook som pouzival vyhradne kvoli messengeru a kontaktu s niektorymi znamymi, ktori nemaju skype.
to by bolo asi tak vsetko, k comu som sa este chcel vyjadrit, je mozne, ze som v roztrzitosti nieco zabudol napisat, ale ak aj ano, tak si nemyslim, ze by to bolo prilis dolezite.
aacid píše:
ako uz bolo napisane vyssie, pokial mas pocit ze nie si v zivote spokojny a myslis si ze to vyriesi iny clovek, tak si na omyle. partner nie je od toho aby ti zlepsoval zly zivot alebo aby ta rozveseloval. partner je niekto s kym zdielas svoj zivot. pokial nie si spokojny sam so sebou a so svojim zivotom, tak to budes maximalne tak prenasat na svojho partnera.
takze prvy krok je vysporiadat sa so svojim zivotom. najdi si nieco co ta naplna, nieco co ta bude bavit a z coho budes stastny. neries zeny, neries vztahy, ries svoj zivot. tvoj zivot je len tvoj a nikto iny ti s nim nepomoze.

k zoznamkam, tam to mas ozaj tazke. sam pises ze necakas od zien akukolvek lutost ci dobrocinnost. to ze si slepy je proste len nejaka tvoja vlastnost. teraz si uvedom co je zoznamka, nejaky pokus o hladanie si vztahu pricom cele zoznamovanie je redukovane na zopar fotiek a par riadkov textu. muzov je tam vela zien malo, vacsina muzov nie je tak vyberava, zeny naopak. takze vo vysledku priemerna zena dostane denne hromadu sprav a moze si vyberat. vyberie si logicky to najlepsie co moze. nebudeme si nic nahovarat, tvoj hendikep je hendikep aj pre potencionalneho partnera. pokial nemas nejake plusy ktore vyrazne prevysuju tvoje minusy, tak hold neni vela dovodov preco by si ta mala zena vybrat (znova si treba uvedomit ze zena nevidi to ze si dobry clovek, ze si vtipny alebo starostlivy, vidi len par fotiek, to je vsetko co si na zoznamke, zopar fotiek). teda znova navrhujem aby si sa na zoznamky vykaslal, aj pre priemerneho muza bez hendikepu su zoznamky casto len pricina frustracie a depresie.

co ma zaujalo ze si pisal ze rad chodis na dlhe prechadzky, mozno dokonca na turistiku. turistika je na slovensku a v cechach velmi popularna, viac krat tu niekto inym ludom doporucoval najst si forum alebo facebookovu skupinu kde si vies najst niekoho na turistiku.
viem si predstavit ze keby si napisal ze sice rad chodis aj sam, ale proste si to nemozes dovolit do neznameho terenu tak by sa niekto nasiel co by s tebou isiel. mozno nie rovno zena, ale najdes si kamaratov, dostanes sa do spolocnosti a nakoniec si niekoho aj najdes. za pokus to urcite stoji, sam si napisal, nemas co stratit.

//autoeditácia príspevku (11 Feb 2019, 11:40)
predsa len som si este spomenul na par veci, ktore by som este rad dodal k tejto teme. myslim, ze viac nebude co dodat.
pokial ide o moj zivot ako taky, tak relativne je vsetko v poriadku. znamych ci priatelov sice v okoli nemam, ale s tym sa vyrovnavam pomerne dobre.
hoci som sa obaval samostatneho zivota, hlavne kvoli rodine, ktora ma presviedcala, ze na to nemam, tak som sa aj tak osamostatnil a hoci je iste este co zlepsovat, tak na tom usilovne makam. s pracou by mohlo byt lepsie, ale je tak, ako je, financne problemy nemam.
cize jedinym problemom, ktory v skutocnosti mam je moj osobny zivot. samozrejme je to spojene aj s prezitym rozchodom, ale s tym sa neda nic robit.
snazim sa na to nemysliet, hoci to tak uplne nejde a casto sa pytam sam seba, ako je mozne, ze sa prave jej podarilo tak totalne ma zmagorit, ze teraz, aspon teda od sviatkov ledva zijem. nebola moja prva, uz zial mam za sebou par neuspechov, ale tie ostatne rozchody boli skratka nejake ine. bolelo to, ale bolo to proste ine.
co sa tyka zoznamiek, tak suhlasim so vsetkymi, ktori o nich napisali, ze su skor negativnou ako pozitivnou alternativou. ja ich vyuzivam hlavne preto, lebo prinajmensom aspon zatial nemam inu moznost, ako skusat poznat niekoho cez net. nieje mi to jedno, lebo viem, ze moznost je to velmi chaba a prakticky beznadejna, skratka len vyuzivam to, co je.
dakujem vsetkym za podporu a povzbudenie a aj za pravdu, ktora sice byva neprijemna, ale pravda to bude stale, napr. to, ze som so sebou nechal vo vztahu zametat. ano, je to tak. moja priucka, moja blbost a moja hanba, s tym sa uz neda nic robit.
kazdopadne este raz vam vsetkym dakujem za vas cas. pekny den.
aacid píše:

11 Feb 2019, 10:07
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Nemyslim si, ze online zoznamka je pre teba idealna, nakolko vsetky su prakticky zamerane na "cool lifestyle", ktory vies ukazat na fotkach. Ak na tom vsak trvas, tak to skus hrat na humor a v biu/na fotkach tvrd o sebe, ze si napr. Daredevil. Ked zeny uvidia, ze si zo svojho hedikepu vies vystrelit a neberies to ako velku prekazku, skor mozu byt nachylne odpisat.

11 Feb 2019, 21:25
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

zdravim, presne takto to skusam riesit, teda so zmyslom pre humor a istou davkou sebavedomia. rozhodne nepisem o aktualnych pocitoch, ci o tom, co som prezil, tu som uprimne opisal, ako sa citim a co prezivam. na zoznamkach to nerobim. humor mi inac casto pomahal prejst cez niektore tazke veci v zivote a udrzat si odstup, len teraz toho na mna bolo proste trochu prilis. zrejme minulorocne vianoce boli najhorsie, ake som zazil a odvtedy nieje lepsie. ale samozrejme taketo veci na zoznamke nepisem a nepisal by som o nich ani vtedy, keby sa niekto ozval. je to z mojej strany urcite divadlo, lebo sa skratka tvarim, ze je vsetko v pohode, a pochybujem, ze by tam niekto z mojich sprav spoznal, ze som nejako rozhodeny, davam si zalezat. tu na fore som uprimny, ale moje pouzivanie zoznamiek a toto forum, to su dve uplne rozdielne situacie.
Aiden píše:
Nemyslim si, ze online zoznamka je pre teba idealna, nakolko vsetky su prakticky zamerane na "cool lifestyle", ktory vies ukazat na fotkach. Ak na tom vsak trvas, tak to skus hrat na humor a v biu/na fotkach tvrd o sebe, ze si napr. Daredevil. Ked zeny uvidia, ze si zo svojho hedikepu vies vystrelit a neberies to ako velku prekazku, skor mozu byt nachylne odpisat.

12 Feb 2019, 3:05
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť