Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Jún 2019, 1:20

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 61 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku
Aky by mal byt dalsi krok v tomto vztahu ?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Aky by mal byt dalsi krok v tomto vztahu ?
Zdravim, necakal som, ze niekedy by som potreboval radu vo vztahoch ale mam pocit, ze potrebujem pocut nestranny a nezainteresovany nazor. (pokusim sa opisat svoju situaciu bez emocii a hlavne na zaklade faktov, ktore vnimam).

Story short: S priatelkou sme spolu uz vyse 4rokov. Celu dobu super vztah, posledne tri roky spolu zijeme, vystriedali sme viacero krajin, dokonca mame za sebou aj 9 mesacny trip po Strednej a Juznej Amerike. Vsetko nam spolu klapalo, laska na prvy pohlad ect.
Tym, ze sme sa casto stahovali a cestovaly, sme viac menej boli odkazany jeden na druheho a travlili sme obcas vazne aj tyzden nonstop spolu a bolo to fajn. Mensie hadky, ok, ale ona sa nikdy nevydrzala dlhko hnevat a po par hodinach sa prisla udobrit aj ked to nebola jej vina. Vo vztahoch je viac rozumnejsia.

Situacia sa zmenila pred jednym mesiacom, ked sme mali par hadok. Vlastne zacali z mojej strany, kedze priatelka si nasla partiu s ktorou travi viac dni do tyzdna po praci cas...To mi az tak nevadilo aj ked sme uz viac menej travili spolu ak neratam rannu kavu tak len jedno, max dve poobedie do tyzdna(co je celkom zmena, aspon pre mna). Prva hadky zacala tym, ze som sa na nu nahneval zato, ze prespala u kolegov z prace. Mali akciu a po nej ostali na byte, viem, ze tam bola jedna jej kolegina a par kolegov. Vobec mi to dopredu neoznamila, len poslala sms nad ranom, ze prespi tam a tam a ze sa nemam hnevat, trochu to prehnali a nechce sa jej uz ist domov, nemohla mi skor zavolat lebo sa jej vybil phone. Tych par dalsich hadok bolo podobnych potom som trochu zacal citit z nej odstup a mensiu agresivitu alebo odpor z jej strany, neviem. Proste sa vyjadrila, ze chce travit viac casu sama a s priatelmi.

Uvedomil som si, ze ma pravdu a je to vlastne aj dobre, proste hadky pre hovadiny, zial stalo sa.
Ale aj od vtedy ako sme si to vyjasnili, sa uplne zasekla, neda mi uz sama od seba ani pusu, objatie, skratka nic. Ked spravim prvy krok ja, tak sa nebrani ale len max po tu pusu, taktiez sme spolu uz vyse mesiaca vobec nespaly. Dost ma to zacalo trapit a snazil som sa to vyriesit a porozpravat sa s nou ale neslo to. Zakazdym mi povedala aby som to nechal tak, ze potrebuje cas.
Presiel dalsii tyzden a stale je to na tom istom , dnes rano som jej povedal ako ju lubim a chcem to urovnat atd. ale presla do uplne inej temy a stale sa nechce o tom bavit.

Taktiez som si vsimol, take zmeny ako change spolocnch fotiek na fb, phone, ze skrila relationship status(povedala ze len robila poriadok a zviditelnila to pre priatelov iba, neviem, nie sme medzi priatelmi), zhodila retiazku co sme mali spolocnu po asi roku(argumentovala ze sa jej roztrhla o radiator ked upratovala) , telefon ma castejsie pri sebe apod, raz bola s kolegami na pive a mal som to cestov tak som sa jej opytal ci mozem prist, nebola nadsena ale povedala ze ok, nato som jej asi po hodinke volal a mala vypnuty telefon( povedala ze sa jej vybyl a nemala sa ako ozvat), potom som sa jej opytal ci jej vadi ak by som prisiel medzi nich nachvylu, zoznamil sa a kludne vypadol potom. Vyjadrila sa v tom zmysle, ze by radsej travila s nimi cas bezomna(povedala to ale viac diplomaticky a trochu som aj suhlasil, asi by som si snimi ani nemal co povedat). Pri jednej hadke taktiez z nej vyslo, ze rozmysla o tom, ze by sme mohli pouvazovat o samostatnom byvani, ze mozno sa budeme tak vzacnijsi. To ma vtedy totalne polozilo a bol som zniceny, ona bola viac menej v pohode a na druhy den mi povedala, ze to bolo tiez take zbrkle a emocne.

Toto vsetko ma tak trochu vystrasilo a na rovinu som sa jej opytal ci niekoho nema, co ju dost urazilo. Dalsia hadka. Dokonca som zacal s tym, ze co ak sa rozideme ako vyriesime urcite veci a pod(chcel som hlavne vidiet ako zareaguje) Dost hlupe a ubohe z mojej strany. Vystrasila ju to. Nakoniec ale povedala, ze nechce prist o vztah a mame dat tomu iba cas a ze ma stale lubi....

Som zmateny teraz a neviem ako mam reagovat, mam ju viac menej ignorovat, dat je cas, kupit kvety, niejake prekvapenie ? :D Neviem, sme proste zaseknuty na tom bode, nechce spravit prvy krok, a ja cim viac tlacim tak to ma skor opacny efekt...

Je to moj prvy vztah a nikdy som nebol v podobnej situacii, casto reagujem viac impulzivnejsie a problemy sa snazim riesit okamzite a to je asi problem...Viem, ze to cele vzniklo hlavne kvoly tomu, ze som jej vycital ten straveny cas a caste party z kolegami, ale ked zohladnim kolko casu sme spolu travily, je fajn a uplne normalne trochu vypadnut medzi ludi. Som na to dost nastvany na seba ale uz to nezmenim, musim sa pozerat do predu.

Dost mi zalezi na tomto vztahu a nechcel by som o nom vobec prist ale mam pocit, ze je to teraz na takej hrane medzi jednou a druhou stranou. To ze nikoho nema v tom jej verim ale zas neviem ci sa jej niekto z kolegov trochu viac nepaci...a pod.

Viem, ze je toho viac a ak by som mal vsetko rozpisat, bola by to kniha ale budem rad za kazdy nazor a radu. Hlavne ako sa mam spravat a reagovat. Rozmyslal som nad tym ze by som kupil kyticu ruzi a posnazil sa jej dat este raz najavo co k nej citim a potom uvidim, ale nie som si isty, nechcem zas posobit dojmom, ze to moc tlacim.

Diky.

P.S Pride mi tazke zhrnut celu situaciu do jedneho, dvoch odstavcov aby sa to chcelo niekomu citat, sorry:D

18 Jún 2017, 11:05
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Aky by mal byt dalsi krok v tomto vztahu ?
No, v podstate ste už rozídení.
Každé tvoje gesto ako kytica ruží bude vnímať ako otravovanie a vtieranie sa, podobne ako keď si sa jej chcel votrieť na posedenie s kolegami.

Oddelené bývanie? To je dobrý joke. Že takýto super nápad nemajú manželia po 10 rokoch, aby si boli vzácnejší.... Lebo zvyčajne to robia pri rozvode :).

18 Jún 2017, 12:09
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Dufam, ze este nie...Ako pisem cele tie styry roky sme namali problem, nechcem verit tomu, ze vztah moze skocit tak rychlo...S touto babou si viem predstavit boducnost. Urcite sa pokusim to zachranit, len neviem ako...

Na druhej strane ak by to malo pokracovat mesiace, asi by som to nevydrzal.

18 Jún 2017, 12:20
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Nuz podla 3. a 4. odstavca vsetko nasvedcuje tomu, ze sa dala dokopy s kolegom. Ale ocividne to nechce byt ona co ukonci vztah, no po tom vsetko navrhnut oddelene byvanie je jasnym znakom, ze nieco je zle.
Je tazke navrhnut spravne riesenie, skus par tyzdnov pockat a netlacit na to, mozno ti nakoniec sama povie co je vo veci, ale nevidim to ruzovo.

18 Jún 2017, 12:48
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ty chceš niečo zachrániť... Len s si uvedom, že už nie je čo zachrániť.

Skôr mi to príde ako píše hore, ona nechce byť tá čo sa rozíde... Chce aby si to ukončil ty. Dala ti milión signálov a dôvodov aby si ju poslal do prdele, no ty na to nemáš a ako ťuťko ideš niečo zachraňovať....

18 Jún 2017, 13:38
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Tiez mi to pride tak, ze ona sa ten vztah snazi pomaly uz burat, ukoncit a len caka, ze kedy to aj ty pochopis. Mozes skusit, ze jej das cas, ze ju nebudes obtazovat, pytat sa kde a s kym bola. Ale moze sa stat, ze o tri tyzdne prides domov a ona tam uz veci mat nebude. Myslim si, ze teraz si v situacii v ktorej uz nic nespravis, to rozhodnutie je na nej, na tom ako sa ona rozhodne a zachova.

18 Jún 2017, 14:38
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Diky za rady vsetkym zatial. V podstate si myslim to iste ale tym, ze ju lubim sa niejako stale neviem od toho odosobnit a pozriet z nadhladom ? Zrejme...

Kazdopadne pocas rozhovorou s nou som sa jej asi tri krat opytal ci sa chce rozist. Zakazdym povedala jasne nie, este som jej aj povedal, ze ak ma niekoho nech mi to kludne povie a normalne to ferovo ukoncime medzi nami, pochopim to. Prezili sme toho tolko co ine pary mozno za cely zivot nie a este som jej aj navrhol, ze mozme po niejakej dobe ked nas to prejde ostat v kontakte. Povedala mi ci mi nesibe, ze nikoho nema :D A z toho ma ide porazit...preco to musi byt take komplikovane, keby ma niekoho tak nie je co riesit, ideme dalej.Povedal som jej, ze ak mysli ze nas vztah nema buducnost tak aj pre mna bude lepsie ak to ukoncime hned.

Tak ma to stve, ze boli noci ked som bol rad za hodinku spanku co mi stale myslienky behali hlavou.

Najviac si myslim, ze zrejme vazne nikoho nema ale tou ponorkovou chorobou a tym ze som po nej vyletel a vsetky tie hadky, tak to skoncilo kde to skoncilo.
Asi tomu vazne dam cas, nebudem podnikat ziadne kroky a uvidim ako sa to vyvinie, chcel som spravit este jeden ten krok ale mate pravdu, to by bolo trieskanie hlavy o mur.
Dnes rano som jej povedal ze ju milujem, tak sa len usmiala, povedala, ze som jej to tak strasne dlho nepovedal a zmenila temu.
Bola riadna hlupost vtedy na zaciatku jej vycitat tie veci, pricom som nemal ziadny vaznejsi dovod...Ironicke je, ze este tri mesiace dozadu prisla s temou dieta, byvanie... Vtedy som jej povedal, ze urcite nie, ze este je skoro, mame 25...mozno aj to zohralo casom rolu, neviem.

A ano mas pravdu, poslat do prdele ju nedokazem, vedel by som sa na nu usmiat, podakovat za vsetko a odist ale to tak vse. Stale je to prve dievca, prezil som s nou najstastnejsie roky zatial a pri porovnani kolko toho ona urobila pre nas vztah od zaciatku a kolko ustupkov tak jej nemam vobec co vycitat.

PS. Je vazne dobry pocit napisat myslienky, precitat nazory a pod. Este raz diky.

18 Jún 2017, 15:08
King
King
Obrázok užívateľa

Jou_ píše:
ronicke je, ze este tri mesiace dozadu prisla s temou dieta, byvanie... Vtedy som jej povedal, ze urcite nie, ze este je skoro

Začali jej tikať biologické hodiny, z kolegom bude tráviť stále viac času stále okatejšie a keď začneš mať námietky, tak to bude brať ako dôvod na rozchod, pretože jej nedávaš dostatok slobody.

A ešte drobná rada... prebdené noci nerieš nadmernými dávkami liekov na spánok. Je totižto dosť možné, že v lepšom prípade dosiahneš akurát to, že aj tak nezaspíš a ešte sa ti bude celú noc točiť hlava.

18 Jún 2017, 15:28
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Neviem ci je v tom niejaky kolega, praveze si stale myslim, ze skor nie. Je to partia kde su zeny aj muzi, vacsina slobodny. Castejsie party, grilovacky a pod. kedze maju dost volneho casu.

18 Jún 2017, 15:33
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ja som tým "poslať do prdele" nemyslel rozchod v zlom....a že ju máš tam doslova poslať :).
Ale proste ukončiť to, ako píšeš, v dobrom. Ponorka vie robiť "zázraky" aj v dokonalom vzťahu.

18 Jún 2017, 15:33
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Urcite len v dobrom, som vdacny za tento vztah, dal mi strasne vela a aj ma dost posunul a obohatil. Este jedna vec ktora mi vrta hlavou je ta, ze pokial sa nebavyme na tieto vztahove temy tak sme stale v pohode, vieme sa normalne bavit je sranda, mozme skocit na pivko a pod. Dokonca sa stale bavime o veciach ako vylet do londyna na vianoce a pod co je dost dlha doba a je zato. Nevidim do jej hlavy a neviem ci aj ona sama teraz vie co chce.

Myslim aj nato, ze ak je to cisto len ponorka tak to by vyriesili rozdielne konicky, ludia a pod. Proste mam vela teori niektore vysie pravdepodobne ine menej, ale je ich vela a nemozem na isto povedat ktora je spravna. A ako som uz povedal, tento vztah bol celu dobu pre mna skvely, pokial by bola sanca tak by som sa o nu rad pobil ale pokial ona nechce tak urcite to nebudem silit a tlacit na nu. Ja len neviem kde je chyba, najskor si myslim, ze v mojom konani a spravani, ponorkovou chorobou medzi nami alebo nieco ine, neviem.

Ty co ste to docitali az sem, co by ste urobili na mojom mieste:

1. Okamzity rozchod.
2. Dat cas tomu niejaky cas a potom sa to snazit vyriesit
3. Snazit sa limitovat cas s nou a nechat ju rozhodnut sa co vlastne chce
4. Tvoj nazor.........

18 Jún 2017, 15:43
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

No chyba bude imho v tom, že si jej prisatý na cecok (opäť obrazne povedané) a už má toho dosť.
Vo vzťahu treba mať samozrejme spoločné koníčky, ale rovnako aj oddelené... Aby neprišla tá ponorka....u teda je už ale neskoro toto riešiť.

Bývate spolu, ako si predstavuješ v praxi bod 2 a 3?

18 Jún 2017, 15:58
King
King
Obrázok užívateľa

nechal by som to plynut, absolutne nic by som neriesil, nehladel by som na buducnost, len by som si uzival pritomnost ... pritom ja vzdy riesim viac buducnost, ale ak by som zazival to co ty, tak by som buducnost neriesil a netlacil na pilu ... cas ukaze

18 Jún 2017, 15:58
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Predstava by bola asi taka, ze by som travil menej casu doma. V podstate rano namiesto spolocnej kavy, gym a potom kava v meste, potom praca a po praci niejake aktivity alebo by som sa venoval svojmu freelance bus. Cez vykendy niejake vylety alebo podobne proste dat jej viac volneho casu a priestoru a moze sa zamysliet co vlastne chce.

18 Jún 2017, 16:10
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Čiže teoreticky bude akoby tvoja spolubývajúca kým si niekoho nenájde? :)

Máš nejakých kamarátov? Zdá sa mi že keď ste boli stále spolu, tak si o všetkých prišiel a všetok voľný čas si mal s ňou.

Jej to už s tebou lezie na palicu, našla si partiu s ktorou trávi čas mimo teba a ty namiesto toho, aby si urobil to isté, si jej to ešte vyhadzoval na oči a to prispelo k ešte väčšiemu odcudzeniu...

18 Jún 2017, 16:34
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Palec hore, zda sa ti uplne presne a teraz to presne aj ja takto vidim. Skoda, ze som to nevidel tak par tyzdnov dozadu. Nemam ziadne skusenosti s podobnou situaciou, myslite ze este nie je sanca ze sa to otoci ?( zo skusenosti ) samozrejme ak nebudem opat blbcom...

18 Jún 2017, 16:41
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Sanca je takmer vzdy, ale skor by si mal uvazovat ako predist tomu, aby ste podobne situacie zase nemuseli riesili o par mesiacov neskor.

18 Jún 2017, 18:23
Obrázok užívateľa
tr*ka s niekym z partie ....

:| blbe.

18 Jún 2017, 20:31
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Tak klasika prestal si sa jej páčiť už necíti to co predtým a našla si zaujímavého kolegu o ktorého má záujem ... V tomto momente ťažko niečo vyriesis je prirodzené ze si ju chceš získať späť rozhovormi vyznaním lásky kvetmi ale to je klinec do rakvy musíš robiť presný opak toho čo ti inštinkty kážu... Tak jak ti tu radia menej s nou komunikuj možno ju vyprovokujes a potom robota, posilňovňa, beh, stretka z kamarátmi, obmena šatníka, nový účes ukaz ze máš život aj bez nej a keď už nič iné aspoň sa mentálne naladis na ďalšiu co príde po nej :)

19 Jún 2017, 0:28
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ked ste spolu prechodili vyse pol roka po opacnom konci sveta, asi by som to nezvaloval na ponorku. Minimalne by sa asi s tebou bola schopna porozpravat o tom, ze co a jak.
a take blbosti, ze skocis za nou a potom ma odrazu vybity telefon?

nie, nie. ten vztah sa uz rozpadol. Mozno si nasla niekoho ineho, mozno si niekoho ineho len hlada, ale skor to vidim tak, ze nieco riesi. Preco sa potom nechce normalne rozist, tazko povedat, moze byt ze sa nechce rozist kym nema istotu ze s tym druhym to pojde, mozno sa proste boji toho ze co bude potom, lebo proste uz nevie ze ci vie fungovat sama, tak sa toho vztahu drzi, jak decko plavacieho kolesa. A to oddelene byvanie, to mohol byt taky okamzity napad ako by si mohla zistit ze co a jak s tym, ze ved prinajhorsom sa vrati k tebe predsa.

IMHO nema zmysel takyto vztah nevztah natahovat. Mas najvyssi cas uvedomit si, ze co sa deje, a proste sa s nou rozist.

19 Jún 2017, 1:14
Profil  ICQ  YIM  
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 61 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia