Aky mate mobil "Inteligentny" alebo "Hlupy"

Všetko o mobiloch, PDAčkach...

Aky mate mobil

Inteligentny (Symbian, WM, Android)
244
88%
Hlupy (Uzavrety OS)
32
12%

Celkom hlasov: 276

redliner
King
King
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mate mobil

Príspevok od používateľa redliner »

Honor View 20, zatiaľ super :)
Filip87
Medium Star
Medium Star

Re: Aky mate mobil "Inteligentny" alebo "Hlupy"

Príspevok od používateľa Filip87 »

iPhone XS
Bad.boy
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bad.boy »

Po vyše roku a pol zas čas posunúť sa ďalej. ZUK Z2 Pro 6/128 --> Mi Mix 2S 6/64 (kde pravdepodobne nahodíme znova Pixel experience keďže nadstavby nie sú pre mňa)

Odoslané z Mi MIX 2S pomocou Tapatalku
MayDaySK
Star
Star

Príspevok od používateľa MayDaySK »

Nie veľmi dobrovoľný prechod zo Samsungu GT-E1018W na iPhone SE bohužiaľ už sú čoraz potrebnejšie smart funkcie. Je to rýchlejšie a šikovnejšie ako riešiť veci na PC. Je to malé a systémovo aktuálne.

Ale ajtak z veľa dôvodov milujem tie maličké šikovné nesmart fóny čo netreba 3 dni nabíjať aj pri bežne častom používaní.
Prioritas
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Prioritas »

Zdravim, mam Xiaomi redmi 4 /pro ?/
zaujimam ma vec, ako zapnem svietidlo ked je mobil v šetriacom režime/ ked je obrazovka zhasnuta/, už sa mi to stalo opakovane ale nahodne, proste neviem čo som klikol, na internete som sa o tom bohužial nedočital čo kliknuť alebo podržať na mobile, dakujem za radu
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

asi pouzivas zle internety... ani netreba klikat na ziadny odkaz, google priamo hovori ze staci dlhsie podrzat home button.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Po viac ako roku a pol prechod z S8 na S10. V Media Markte mali 200€ akciu a za S8 mi dali este 300€, cize -500€ z ceny je pomerne dobra cena si myslim.
aacid
Addict
Addict

a kolko je ta vysledna cena? kolko stoji teraz s10?
ja mam stale s8 a zatial nejak nemam potrebu upgradovat. to ma caka asi az o rok, potom bude s10 horuci kandidat :D
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Vysledna cena bola 399€. Ja som bol tiez maximalne spokojny s S8, ale nahodou sa mi podarilo ohnut nabijaci port, kablom som ho uz ledva vedel nabit a ked hej, tak to trvalo 5 aj pol hodin. Mal som stastie, ze telefon som nosil cely cas v puzdre s foliou, cize vyzeral ako novy a oni sa pozerali len na opticky stav.
MayDaySK
Star
Star

Ja som sa pri smartfonoch halvne na vydrz baterky stazoval a smartfonaci by mohli oponovat ze jasne ze nevydrzi ak poizivas stare telefony z druhej ruky. Ano je pravda ze ja viac ako 100€ nedam za telefon takze z toho len bazarovka moze byt ale pozor. Ja kupim za 70-80 telefon ale jedine co tam dam cisto nove je baterka! Takisto to nevydrzi viac ako den! To je jedno ci je umela hmota na mobile stara rok alebo mesiac ale s novou baterkou je to to iste ako fungel novy! A tie stare Nokie za 10€ tyzden nemusim nabijat a maju povodne baterky.

Dalsi argument bol ze je pohodlnejsie pouzivat smartfon na riesenie veci (banka, maily, e-faktury, vernostne karty atd.) ako sadat stale za PC. To suhlasim a tak som nasiel kompromis. Ani hlupy ani chytry ale oboje dohromady. PC som nahradil smartfonom z ktoreho vsetko vybavim ale stareho dobreho "hlupeho" mobilu sa nevzdam lebo ten ma prednosti ake smartfony nebudu mat nikdy.
aacid
Addict
Addict

takze hlavne argumenty pouzivania "hlupeho" telefonu je ze je skladny a baterka vydrzi dlho.
no a kedze ty si sa nechcel tohto vzdat, tak pouzivas vo vysledku to aj to, teda aj musis kazdy den nabijat, aj si prisiel o skladnost, lebo nie len ze mas "velky" smartphone ale k nemu mas este aj stary dumbphone...

:slap:
MayDaySK
Star
Star

Snazim sa smartfon nechavat doma ak to neni nevyhnutne a primarne cislo je v hlupom mobile. Tu to zial narazilo na problem. Ked chcete skladny s vydrzou tak to smartfon nebude ale zase ak chcete funkcie tak to zase dump menude...

Cele sa to vsak pokaslalo niekde na polceste pred zhruba 10 rokmi. Ak si pamatate existovali smartfony Sony Xperia Tipo ci X10 Mini, HTC Wildfire (kto nevie dogooglite a pozrite) takze aj v malom sikovnom mobile mohol v pohode slapat OS a aj ta baterka 3 dni vydrzala pri rozumnom pouzivani.

Ze preco sa to stalo je uz iny pribeh, vyrobcovia akosi nemaju zaujem tvorit taketo mobily. Ale technicky je to kludne mozne aby mobil s velkostou xperie tipo mal v sebe vykon dnesnych lopat.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Tvoje potreby ti neberiem, každý má iné nároky, tvoja vec že si taký dinosaurus, ale tvoje argumenty sú také...

Mám mobil s 6.4" displejom a absolútne nemám problém s jeho veľkosťou, nevadí mi vo vrecku kraťasov, občas ho nosím v taške, ruksaku, v puzdre na ramene keď idem behať... Nie je to Nokia 3310 ale vôbec mi to nevadí.

A čo sa týka výdrže, bazírovať na týždennej vydrží batérie je tiež nezmysel v dobe, keď stačí večer položiť mobil na podložku s bezdrôtovým nabíjaním a ráno si mobil vziať, pohodlnejšie to už byť nemôže.
Dreamer
Addict
Addict

Re: Aky mate mobil

Príspevok od používateľa Dreamer »

MayDaySK napísal:Snazim sa smartfon nechavat doma ak to neni nevyhnutne a primarne cislo je v hlupom mobile.
V tomto nevidim ziadny zmysel, predsa doma mas pc alebo notebook s internetom, ktory nahradi vsetko v smartfone.

Hlavny vyznam smartfonu je mobilnost, teda ze mas internet, aplikacie kdekolvek, pouzivanie (len) doma len zbytocne vybija bateriu a znizuje jej zivotnost.

Ja mam aj hlupy mobil, ale z inych dovodov, ale vyznam takeho hlupeho mobilu vidim skor v nahrade pevnej linky, vydrzi dlho, doma nikto nevidi aky mobil pouzivam a da sa pouzivat aspon na volanie, kedze na prijem to nejde, ten kto vola nemoze vediet ci som doma a mam pri sebe aj druhy mobil, ale da sa napr. zrusit hovor a zavolat z hlupeho, ak ma clovek volne/nekonecne minuty, kazdopadne uz len volanie moze usetrit bateriu smart, ako som ale pisal, ja ho mam z inych dovodov.

To vsetko samozrejme nema zmysel ak niekto meni smartfon kazdy rok ci dva.
MayDaySK
Star
Star

A uz vacsina spolocnosti vyuziva len smartfony. Vojdete do predajne hociktoreho operatora a bud su tam len same smartfony alebo maximalne jeden dva hlupe dony. To len odzrkadluje stav, ze co ludia chcu. Dokonca uz aj vela starsich ludi co vobec nevyuzivaju smart funkcie, maju smartfony leno to im operator ponukol a dvihnut/polozit sa da aj ten. Takze u mladych hlepefony nevidim vobec, semtam vynimka ze monterska partia ma take co su tie spevnene odolne ale len ako firemne. Par starych ludi ma tie klasicke. Takze tie hlupefony a pevne linky sa stali raritou. Pevna linka je dobra vo firmach, organizaciach, uradoch kde sa vela vola. Ale hlupyfon uz je celkovo zbytocnost.

Je len otazka casu kedy sa prestahujem do smartfonu a uznam ze hlupyfon je nanic a nema to buducnost. Uz je vlastne aj diskusia hlupe vs. smart zbytocna lebo hlupe uz zanikli a skoro nikto take nepouziva. Teraz uz je na mieste smartfony vs. ine smartfony :-)
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Hlúpe fóny používajú niektorí manuálne pracujúci v ťažkých podmienkach a zlom signáli z praktických dôvodov - ak "droid" hľadá signál - moc nevydrží. Aj jeho citlivosť v slabom signáli je biedna.
Klasika vydrží s nabíjaním raz týždenne a dovolá sa často aj tam, kde šteklivý mobil signál nemá.
MayDaySK
Star
Star

O tom som pisal ze existuju take pogumovane spevnene mobily a tie su vacsinou nesmartove klasiky (i ked existuje aj smart verzia). Tie hlupe maju obvykle len GSM alebo 2G signal ktory je nenarocny na prijem.

A este dam par bratovych argumentov. On neni internetovy typ, na socialne siete nechodi vobec, e-mal nepouziva, hlavne len vola, smskuke a pociva hudbu. Na to mu staci jednoducha nokia. Pri smartfonoch ked chcete dat hudbu z PC tak obvykle vyzaduju nejaky pc suite, itunes (softver na synchronizaciu) a len cez ten to ide kym hlupy fon pripojite k pc a rozozna ho ako usb kluc a mozete si nahadzat mp3 subory z okna do okna a mate vymalovane... Ma take autoradio na usb a ked tam pripoji staru nokiu tak autoradio ho rozozna ako usb kluc a vie normalne prepinat skladby cez radio ako leby mal usb kluc a este mu aj nabija. Ked tam slusal dat smartfon tak mu to neslo a nadaval ze naco takyto mobil ked sa to ani pouzit neda... On potrebuje jednoduchost a preto nema zaujem o smartfon.

Takze z jeho hladiska je smartfon velky, neprakticky, rychlo sa vybije, neda sa napojit na radio jednoducho kablom cez usb, kopirovanie hudby z pc je zlozite...
baldorex
Addict
Addict

MayDaySK napísal:Takze z jeho hladiska je smartfon velky, neprakticky, rychlo sa vybije, neda sa napojit na radio jednoducho kablom cez usb, kopirovanie hudby z pc je zlozite...
Vidím že ste "vysoko" digitálne gramotná rodina :).

Čiže tvoj brat preveruje kábel, kde si kradnuté MP3 nasype do mobilu. Ok. Odkázaný je iba na to čo si stiahne a čo má v mobile + rádio.

Ja zase používam spotify. Nepotrebujem kábel ani počítač. Je tam hudba ktorú počúvam, cestou do Tatier počúvam Queen, cestou domov Iron Maiden, k rádiu som pripojený cez bluetooth, jednoduchšie to už byť nemôže....

Akurát fakt nechápem ako môže existovať bez mailu. To naznačuje že nikdy nič nekúpil na internete.... To je taký digitálny stredovek že až :).
MayDaySK
Star
Star

A veru existuje vela ludi co su v digitalnom stredoveku. Ja mam mail tiez len z povinnosti lebo uz len regiszracia na taketo fora si to vyzaduje. K tomu bluetoothu tolko ze to vsetko je len starost lebo to vybija baterku, ak si vonku nemas to kde nabit, tak nos dalsi pakšament powerbanku. Ja si dam do vacku svoj hlupy fon kde napojim klasicle kablove sluchatka a mozem hodiny pocuvat. Na tie spotify a pod musis byt online co zase vyzaduje neustale online byt a to su dalsie starosti.
baldorex
Addict
Addict

Veď keď ti to tak vyhovuje tak to tak využívaj, nie je problém, akurát že si naozaj v menšine a nemôžeš sa diviť že sa svet netočí okolo tvojich potrieb/túžob...

Btw nič z toho čo si vymenoval že je pre teba problém, pre mňa problém nie je.

V dnešnej dobe majú mail aj dôchodcovia... Neurobiť nákup v alze, to si neviem už ani predstaviť.... Platobnú kartu máte? :)
Napísať odpoveď