Automotive education

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
TK1991
Medium Star
Medium Star
Používateľov profilový obrázok

Re: Automotive education

Príspevok od používateľa TK1991 »

moc dík za reakcie no ešte ma zaujíma jedna vec keď mi ten motor zdochol pri jazde tak potom čo to trhlo tak auto išlo dalej, prečo to trhanie nepokračovalo? vyhodilo to rýchlosť?
Frikso
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Frikso »

Ako tak citam tu diskusiu, tak niektori ani neviete, co kladie v tom motore odpor pohybu vozidla, ale ste uplne presvedceni, co to robi so spojkou a rozvodmi. Nakoniec zistime, ze clovek aby radsej nepodradoval a nebrzdil motorom, lebo skocia rozvody. A vlastne ani prudsie neakceleroval. Lebo tieto cinnosti davaju rozvodom a spojke (a zotvrvacniku) ovela vacsie je*y ako zaradena rychlost v kopci (pokial nehovorime o nejakom extremnom strmaku).

Moj pohlad na tuto problematiku.
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

Zdar borci,

ako cerstveho majitela dvojspojky ma fakt zaujima jedna vec. Vsetci tvrdia, ze pri zastaveni na semafore a podobne je pre prevodovku daleko lepsie mat zaradene D a stat na brzde ako vyradit do N. Moze mi niekto vysvetlit preco? V com je neutral horsi ako mat prevodovku aktivnu? Moj sediacky rozum mi hovori, ze pri D a rychlosti 0 spojka klze a snazi sa rozbehnut auto (co sa v konecnom dosledku deje okamzite po pusteni brzdoveho pedalu). Cim to je? Ci je ten system nejak inteligentnejsi jak ja?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ano, je inteligentnejsi ako ty. Mas tam mat D a stat na brzde. Ked si das Google, tak sa docitas aj o dovodoch, je o tom vela clankov. Dokonca aj tu na fore niekedy v zime o tom niekto tusim pisal.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

melonSVK napísal:Moze mi niekto vysvetlit preco?
aby si vypalil dieru do hlavy tomu za tebou brzdovymi svetlami
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

ked mas autohold nesvietia brzdove svetla
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

Nemam autohold, prave musim vypalovat oci chudakovi za mnou. Na manuale som bol zvyknuty stat na krizovatke na neutrale s rucnou brzdou, teraz musim stat na pedali jak kok. Ale lepsie jak by sa mala nicit prevodovka.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

ja som mal na passate autohold, teraz na audi nemam a tiez mi to chyba, je to vsak len o zvyku...
jojo1996
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa jojo1996 »

Autohold sa da udajne jednoducho dorobiť, teda aspoň na passate čo viem, neviem ako audi
TK1991
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa TK1991 »

Zdravim minule som pocul o systeme v ktorom si nastavim "budik" a auto sa v dany cas nastartuje a pripadne zacne vyhrievat cize ak je zima a viem ze o pol piatej vyrazam mam auto pripravene vyhriate na cestu, neviete ako sa vola dany system? Pevne verim ze sa mi do usi nedostala kravina. Dik
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Napríklad Webasto. Mal som to v bývalom aute. Sú toho rôzne verzie. Ja som mal takú, že ak bolo vonku 5°C a menej, tak po naštartovaní motora sa Webasto automaticky zaplo a išlo až do tej doby, kým sa motor neohrial na 90°C. Potom sa za príplatok montovali také verzie, kde bol časovač a ten spínal Webasto nezávisle od toho, či bol motor naštartovaný. Viem ešte o jednej verzií, kedy sa Webasto zapínalo cez GSM jednotku.
Hegy
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Hegy »

Z aftermarket moznosti to vedel alarmovy system Magicar, neviem co je dnes dobove ale pred par rokmi to docela "ficalo".
heker
Redeemer
Redeemer

Ale vsak Webasto ako take je nezavisle kurenie. Teda ma samostatne dialkove ovladanie s velkym dosahom, ma vlastne cerpadlo s ihlou v nadrzi, ma vlastnu spalovaciu sviecku a je pripojeny na obeh ako vody v chladici, tak aj samotneho kurenia. Cize po zapnuti dialkovym trva asi pol minuty, kym sa prebude, rozbehne a zacne bezat. Pri teplotach okolo 0 stupnov postaci 10 minut behu na to, abu vodu vyhrial na dakych 50 stupnov a vykurilo auto na 15 az 20 stupnov. Pri teplote okolo -15 stupnov treba uz viac, aj 20 minut casu. Niektore Webasta sa automaticky spustaju aj s nastartovanym motorom a pomahaju rychlejsiemu ohrevu vody.

Z tych lacnych rieseni, ktore nastartuju auto na dialku, tak to je Magicar alebo Keetec.
zdravotnik
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa zdravotnik »

Ahojte, mám na aute Pneu Michelin Alpin A4, dezén je okolo 4,5mm. A mám dojem, že celé auto mi moc nedrží na ceste.
V čom môže byť problém? Nafúkané sú na 2,5, rozmer 195/60/R15, automobil Corolla E12. Geometria robená mesiac dozadu, tlmče podľa servisu sú na 80%.
Za radu ďakujem.
Hegy
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Hegy »

dezen je jedna vec, z toho profitujes viac menej iba pri vrstve vody ci snehu na vozovke, na suchu viac napovie rok vyroby pneumatiky
zdravotnik
Light Professional
Light Professional

Podľa DOT majú max 3 roky.
heker
Redeemer
Redeemer

Ake mas auto? Lebo na niektorych autach garaz servis nevies spravit geometriu, vedia to len v origo servise.
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RATZINGER666 »

zacal si to vnimat az po geometrii ci si ju robil kvoli tomu?
zdravotnik
Light Professional
Light Professional

Geometriu som robil ešte na letných pneu - v podstate preventívne. Problém som začal pozorovať odkedy som prezul na zimné pneumatiky.
Myslel som, že je spôsobené podhustením - boli nafúkané na 2,0 - tak som ich dal na 2,5.

// model je vyššie napísaný, ale pre istotu ešte raz Toyota Corolla E12, 2006, 1,6 benzín
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RATZINGER666 »

su spravne vyvazene? prezuval si v servise?

inak ak si si privelmi zvykol na tie letne, po prezuti na zimne je normalne, ze auto sa sprava menej stabilne a menej drzi na ceste...
Napísať odpoveď