Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
lukas9206
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Viete o nejakej overenej stránke na kontrolu km pri nákupe áut v Nemecku?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

pokial je to auto 2012+ tak by mohlo mat digitalnu servisnu knizku, takze autorizovany predajca by mal mat zaznam.
ani to vsak nezarucuje, ze nebude stocene. kludne sa na autach typu tranzit, smax, galaxy, sharan a pod. staca kazdy mesiac a ak to clovek vie, tak na to nepridu ani v autorizaku
taki7
Star
Star

Príspevok od používateľa taki7 »

begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Máte niekto skúsenosť s Refresh financovaním od Hyundai?
nejakymarko
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Zdravím páni
Pomáham bratovi s výberom novšieho a väčšieho auta, ako má teraz, keďže čaká prírastok do rodiny.

Chcem sa opýtať, ako je na tom s celkovou spoľahlivosťou Opel Insignia G09 po fl (rv. 2015) s motorom 2.0 CDTI 4x4 s manuálom príklad
Zaujímam sa ako o motor, tak aj o nápravy atď., či moc netrpia kvôli hmotnosti

Prípadne aké alternatívy Vám napadajú pri rozpočte 8k, max 10k. Hľadáme niečo od 2015 vyššie, ideálne do 100k km, liftback, kombi (páčia sa aj sedany, ale z hľadiska malého otvoru do kufra nám prídu trochu nepraktické, ale radi sa necháme presvedčiť o opaku)

Ďakujem
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

http://www.autorubik.sk/clanky/opel-ins ... kusenosti/

Tu sa dočítaš snáď úplne všetko o tom aute. Vždy keď som vyberal alebo pozeral po nejakom aute, našiel som si na konkrétny model u nich recenziu. Za mňa sú snáď najobjektívnejší, čo sa recenzie áut týka.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

motor nie je zly, viac trpi elektronikou a su celkom lacne. Do 10k mas uz aj mondeo mk5 v kombajne. tymto dvom sa vybavou a velkostou nevyrovna nic ine na trhu. superby su drahsie, octavie tiez (a casto v socik vybave v porovnani s tymi dvoma).

kolko deti ma/bude mat?
nejakymarko
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Očakávajú prvé :)
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

no tak to potom bude stacit, plati co som pisal vyssie. aj ked sedacka/vajicko sa lepsie zaklada do vyssich aut
Thelostsoul
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Thelostsoul »

Ahojte, pozerala som si viacero prispevkov a vyzera ze sa tu fakt vyznate. Precitala som si vase odporucania, ale nezodpovedalo to velmi moje otazky.
Takze chcela by som auto. Na nove nemam. Resp dalo by sa splacat ale je to velka financna zataz. Tak som si povedala fajn jazdene, alebo predvadzacie. Ale...cena...
Da sa kupit benzin, nechcem kombi, vyhrievane sedadla, od roku 2015, a s nie ,,milionom,, km? A kedze som slecna tak passaty, bmw a podobne dlhane sa mi nepacia. Pokukavam po fabii, i20, rio, yaris. A este mozno ten civic co ste tu niekde odporucali to bolo jedine co by sa mi tak pacilo.Lebo ked skusam hladat tak podla vasich info 2 z 3 aut maju stiahnute km takze na to pozerat asi moc nemozem. Tak uz ozaj neviem podla coho vyberat. Chcela by som sa okolo 5000 eciek tocit ale zatial som nic normalne za taky peniaz nevidela. Lebo bud maju vela km, alebo im chyba vyhrievana zadnica, a ked uz aj ma to co by som chcela tak to stoji 10tis. Mam sa s tou ideou rozlucit? Dakujem vopred
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

ano, v tej cene a roku vyroby nenajdes zrejme nic poriadne. musis polavit bud z roku vyroby alebo pridat na rozpocte
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

to su velmi tazke kriteria. ked to vsetko nahodim do autobazaru tak mi najde jeden burany c-max :)
problem je ze aj ked zvysis cenu tak toho vela neni, presne ako pises uz by si musela na 10 tisic.
mne sa pozdava toto KAcko:
https://www.autobazar.eu/ford-ka-12-tre ... 17760.html
je to len o tisic viac a predava to priamo autorizovany ford servis... to by som bral ako dost velku vyhodu. inak splna vsetko az na tu cenu a teda je to malicke auto.
keby si isla radsej do trochu starsieho vozidla tak tento UP:
https://www.autobazar.eu/volkswagen-up- ... 01592.html
este aj usetris nieco. (nech kupujes akokolvek nove/stare jazdene vozidlo vzdy rataj s tym nieco bude treba mat prichystane aj na pripadny servis)
Thelostsoul
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Thelostsoul »

Ahojte. Stale sa neviem dohodnut ani rozhodnut. Brat ma vcera zjazdil ze ford, ani toyota nie. Ze to je blbost lebo ze fordy nie vsade servisuju, a pri toyote su drahe nahradne diely. Ze musim pozerat aj na to ako a kde ho budem servisovat. Ze pri takej skode alebo vw mi v hociakom servise vytiahnu zpod pultu xy nahradnych dielov. Ako to je s tymi nakladmi na servis? Ked jazdene, ktore je najmenej udrzbove alebo nie az tak nakladne na servis? Dakujem
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Ak je pre teba priorita spoľahlivé auto s nízkymi nákladmi na servis, tak Toyotou určite chybu nespravíš. Ich autá pravidelne končia na špici v spoľahlivosti, takže brata nepočúvaj. Netuším, odkiaľ si, ale Toyota nie je exotická značka, takže servisy by si mala nájsť v každom väčšom meste. To isté platí aj o náhradných dieloch.

Ja si myslím, že ak by si siahla po nejakom Yarise alebo Corolle v benzíne, tak by to nebola zlá voľba. Každopádne by som ti odporučil si pri kúpe so sebou zobrať mechanika, ktorý by vedel posúdiť celkový stav auta, aby sa ti nestalo, že kúpiš nejaký vrak.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

presne tak..tieto reci z 90tych rokov o dostupnosti dielov a servisov su doslova smiesne a brat zrejme nevie o com hovori.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

Thelostsoul napísal: 31 mar 2021, 8:22 Ahojte. Stale sa neviem dohodnut ani rozhodnut. Brat ma vcera zjazdil ze ford, ani toyota nie. Ze to je blbost lebo ze fordy nie vsade servisuju, a pri toyote su drahe nahradne diely. Ze musim pozerat aj na to ako a kde ho budem servisovat. Ze pri takej skode alebo vw mi v hociakom servise vytiahnu zpod pultu xy nahradnych dielov. Ako to je s tymi nakladmi na servis? Ked jazdene, ktore je najmenej udrzbove alebo nie az tak nakladne na servis? Dakujem
ten vw up je potom idealna volba, aj brat bude spokojny.
verim tomu ze na koncernove auta budu diely lacnejsie ako pre toyotu ale nemyslim ze by to bol nejaky priepastny rozdiel.
ale je pravda ze toyota je povestna svojou spolahlivostou. ale ci bude lacnejsie mozno chodit castejsie do servisu so skodovkou ktora ma lacnejsie diely alebo menej casto s toyotou ktora ma drahsie diely, to uz ti asi nikto nepovie (a mozno to ani pravda neni).

nedostupnost dielov asi nehrozi pri takychto beznych autach, kazdopadne vzdy je lepsie kupit auto ktorych je na ceste vela ako nejaku raritku.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

aj tak je to bullshit..pokial sa nejedna o nissan sx200 alebo nieco podobne (neviem preco mi prave ten napadol) tak zozenies diely uplne v pohode v dnesnej dobe. Mas tu nemeckeho giganta autodiely24 a ich varianty a dalsich xy webov s desiatkami tisic nahradnych dielov.

Za rok otocim 7-8 aut ktore opravujem a nikdy som nemal problem zohnat diely, ani karosarske vo farbe. Jedine auto, na ktore som zhanal dlhsie bola mazda 3 BL 2.2 MRZ Sport ktorych je na SK&CZ par kusov. Co sa tyka beznych dielov na vymenu ako casti podvozku, casti motora alebo aj interieru tak ziadny problem nehrozi
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Chystám sa kúpiť ->nové<- auto moc nejak nad tym nerozmyslam, i30 combi, benzín, automatika

Sme klasicka rodina 2 male deti, mne to vychádza na ten hybrid 117kw

Nejaky iny tip v tejto kategorii možno?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

preco nie...aky mas rozpocet?
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

tak povedzme ze ta i30 v tej konfiguracii Family; automatiky, hybrid je nejakych 21500€ tak vyššie by som ísť nechcel rozumej 21860 je ok ale 23500 nie :D
Napísať odpoveď