Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 17 Júl 2019, 0:34

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
fotenie aut a zverejnenie
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok fotenie aut a zverejnenie
Zdravím,

Takže viem, že sa ľudia fotiť bez dovolenia nesmú... No čo je to s autami a ŠPZ ? Ak vidíte niekde odstavené auto, pred bránou a nemá tam čo robiť atď... Ak si odfotim také auto aj s ŠPZ a následne zverejním, alebo odošlem na políciu dopustím sa nejakého priestupku ? Hľadal som na nete ale nenašiel som nič o tom... Ale google rozmazáva aj ŠPZtky... :roll:

Dôvod blízko pri našom dome (čiže cesta cez ktorú stále prechádzam) tak na chodníku stoja vkuse aute... Nie som jediný čo sa na nich sťažoval a preto tam už je asi 2 roky zákaz státia, lenže samozrejme to ignorujú naďalej... takisto nedodržujú vzialenosť 1,5 metra... čiže sa vôbec nedá prejsť a treba ich sprosté auta obchádzať po ceste. Pritom hneď na ďalšej strane cesty je miesto kde môžu stáť a 10 metrov ďalej parkovisko... Snažil som sa dohovoriť ale všetci majú v riti a keďže to je frekventované miesto tak tam stoja často aj cudzí vodíči... A mám toho už dosť. Pofotil som za pár týždňov dosť aut a chcem ich poslať na políciu nech s tým niečo robia...
Takže hrozí mi niečo za zverejnenie ?

Volať políciu nemôžem, pretože z tamď prechádzam, keď mám niečo na práci a čakať na políciu a riešiť bludy nemám čas (škola, práca atď....)

Alebo máte nejaké iné nápady ?

30 Nov 2015, 22:13
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: fotenie aut a zverejnenie
Veď nemusíš čakať na políciu, stačí zavolať mestským, povedať im o tom, že na tom chodníku na zákaze státia stoja nejaké autá a blokujú chodcov, no a oni by mali poslať hliadku, ktorá im porozdáva papuče alebo ich odtiahne. Párkrát to tak spravíš a hneď si rozmyslia, kde budú parkovať.

30 Nov 2015, 22:56
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Takéto veci sa riešia hneď a nie že im pošleš potom naraz fotky z nejakého obdobia. Snáď si nemyslíš, že oni by to so všetkými individuálne riešili.

Mne to skôr príde, že ti vadí, že tam parkujú oni a ty nemáš kde zaparkovať, čiže chceš tam parkovať ty. Nemám pravdu? Ak to tak nie je, tak sa ospravedlňujem. A argument, že nemôžem čakať a riešiť bludy s políciou, mi príde smiešny. Keby si to chcel vyriešiť, tak to vyriešiš. A policajti by aj tak s tebou nič neriešili. Zavoláš na 158 alebo 159, oznámiš, že stoja v zákaze a tým to pre teba končí. Alebo sa bojíš susedov, že by ťa za to ukameňovali, keď na nich zavoláš policajtov? Alebo len chceš proste spraviť niekomu zle a nechceš, aby vedeli, že si to bol ty? Odchytím si toho človeka, keď tam parkuje, alebo keď ho uvidím a slušne mu poviem, nech s tým ťahá do prdele, lebo inak si tam nájde papuču.

Urob tak ako píše Pilifo. Na toto jediné sú dobrí mestskí policajti.

Navyše takých fotiek je plný internet, kde kadekto stojí v zákaze, krížom cez 3 parkovacie miesta, atď. A robí s tým niekto niečo? A ešte aj s EČV. http://www.parkujemakodebil.com/

01 Dec 2015, 9:24
King
King
Obrázok užívateľa

Ja sa tiez chystam podobne pofotit tie auta, co parkuju na Karadzicovej v smere na autobusovu stanicu. Ako tam zacali stavat tu hnedu budovu tak tam auta robosov blokovali chodnik, najprv 2-3, teraz je cely chodnik zadrbany autami, lebo asi si vsetci povedali ze tam zaparkuju :roll: 1,5 absolutne nedodrzuju, ked ideme dvaja chodci tade tak sa musime vyhybat. Obcas tade idem peso do prace, tak asi tiez zavolam policajtov a pripadne im to mozem aj nafotit.

01 Dec 2015, 13:20
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Na čo fotiť? Hneď treba volať mestských. Ak tam aj na druhý deň budú, volať znova a tak dookola. Keď zistia, že sa často ľudia sťažujú, tak tam budú aj neskôr preventívne chodiť.

01 Dec 2015, 13:37
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

OT: To je naozaj protizakonne fotit ludi na verejnosti? To je nejaka blbost.

01 Dec 2015, 19:17
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

No záleží podľa toho, na čo tú fotku využiješ. Ak niekoho odfotíš a nezverejňuješ to, tak s tým nie sú žiadne problémy.

01 Dec 2015, 20:05
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

pinco - Individuálne riešiť nie, no možno by niektorí dostali pokuty... Dúfam v to, že potom by to začali aj kontrolovať...
Takisto k tvojím ďalším teóriám: Ja bývam možno 100 metrov od toho miesta mám garáž, dvor a ešte aj pred bránou kopec miesta, takže by som mohol na takom mieste zaparkovať aj 5 aut... Susedov sa vôbec nebojím, úprimne mi to je jedno a aj som písal, že sú to cudzí ľudia, korých ani nepoznám, takže ďalšia hlúposť.. A nakoniec keďže ako píšem sú tam aj cudzí ľudia, ktorím je absolútne jedno čo rozprávam...

Volať políciu mi napadlo ako prvé lenže:
1) na dedine mestká polícia nie je a neviem či by prišla tu dať niekomu papuču...
2) tí ľudia často sedia v autách a čakajú, takže skôr ako by prišli benga tak si odíde pekne. A nie sú tam stále, čiže niekedy aj 3 dni tam nikto nezastaví...
3) raz som mal to šťastie, že som stretol tam policajtov a som im povedal, že čo je vo veci (stáli tam aj auta) a len pozerali ako teľata - takže mi bolo jasné, že sa im nechce nič riešiť... Preto som to chcel posunúť nejak vyššie aby sa o to začali zaujímať...

BTW - vôbec to nie je o tom, žeby som chcel spraviť niekomu zlé... Ale rešpektujú to aj ľudia, ktorí na tej ulici bývajú a parkujú inde a mňa vážne nebaví chodiť po roztrepanej ceste, kde sú aj polmetrové diery / po daždi mláky - len preto, že niekto je lenivý zaparkovať inde. Takisto nevidím dôvod prečo by som ja mal obchádzať ich autá, keď som na chodníku... o kočiari ani nevravím

Pascalwb a tebe by sa páčilo keby si ťa niekto len tak fotil ?

// picno nemáš pravdu... Musí ti dať súhlas...

01 Dec 2015, 20:07
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Nikto z nich by nedostal pokutu. Vôbec by to neriešili, bol by si za blbca. Tie fotky by si mohol dať akurát na tú stránku, ktorú som ti postol.

Je iné, keď to povieš hliadke a keď zavoláš na políciu.

No fakt prepáč, ale prídeš mi ako 90 ročný starý ohundraný dedo, ktorý nemá nič iné na práci, celý deň sedí v okne, pozerá, kto čo zlé robí, na všetko sa sťažuje a musí byť, ako chce on. Keď tam tí ľudia sedia v aute, tak sú tam koľko? 10 minút? A potom máš zase pár dní kľud. To ti tak vadí? Idem okolo, tak mu zaťukám na okno, ukážem na značku a hádam mu to dôjde. Ak nie volám políciu. To zaberie koľko? 20 sekúnd? Uvidím tam niekoho opäť, volám znovu. To je taký problém?

Prepáč, že to tak píšem, ja proti tebe nič nemám, ani ťa nechcem nijak nahnevať, ale tak keď ti to vadí, tak to treba riešiť hneď. Ten v tom aute má v opačnom prípade z toho aké ponaučenie? Žiadne.

//Pokiaľ tá osoba vidí, ako ju fotíš, tak sa ťa môže spýtať, na aké účely fotíš, poprípade ťa požiadať, aby si fotku zmazal. To je celé. Keď odfotíš na námestí 20 ľudí, tak nemusíš za každým osobitne chodiť a pýtať si súhlas. Pokiaľ to ostane len u teba v archíve. Iné by bolo, keby sa tá osoba našla napríklad na nejakej reklame. Vtedy to môže začať riešiť.

01 Dec 2015, 20:24
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Vsak ale ked je niekto na verejnom priestrastve tak smola no. Samozrejme nehovorim o komercnych uceloch, ale aby sa ta fotka ani nemohla zverejnit, to mi prijde ako blbost, nemoze niekto ocakavat sukromie na verejnosti.

01 Dec 2015, 21:52
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Zverejniť znamená čo? Že to ukážeš kamarátom?

Základné kritéria pre fotografovanie osôb stanovuje v § 11 až § 13 Občiansky zákonník v rámci úpravy týkajúcej sa ochrany osobnosti. Podľa občianskeho zákonníka má každá fyzická osoba právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy. Každá osoba má teda právo, aby vytvorením a použitím fotografie (napr. predaj alebo zverejnenie) nebolo zasiahnuté do jej súkromia alebo aby fotografiou nebola porušená ochrana prejavov jej osobnej povahy (napr. podoby, tanca, spevu)

01 Dec 2015, 21:56
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

takze ked si otvorim nahodny casopis alebo spravodajsky portal, bude tam fotka z ulice, zo zhromazdenia, v protestu kde 50 az 1000 ludi, tak to znamena ze redakcia si osobitne od kazdeho pytala povolenie ci ho moze odfotit???

ono je to skor naopak, ja si mozem odfotit a natacat kohokolvek pokial mi vyslovene nepovie ze si to nepraje, potom ak by som ju zverejnil tak je zle.
samozrejme na verejnom priestranstve, pokial ta bude niekto fotit doma v sprche cez okno, to je uz nieco ine.

aj google ked prislo so street view tak bola kazdeho tvar viditelna, pokial si sa tam nasiel a mal si s tym problem, napisal si a oni ta pekne rozmazali.
potom z toho bolo viacero kauz (ked ludia tvrdili ze ich google fotil na ich pozemku a tak) a google radsej pridal algoritmus na rozoznavanie tvari a automaticke rozmazavanie.

01 Dec 2015, 22:26
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

aacid, to je už fotografovanie na účely spravodajstva a vtedy súhlas od všetkých osôb nepotrebuješ.

Podľa ust. § 12 ods. 3 OZ podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

01 Dec 2015, 22:43
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

aacid: argumentovat streetviewom ohladne slovenskeho prava je, no, mierne povedane, na smiech. Inak to pinco zhrnul pekne.

NHISPVM: skus napisat podnet na OR PZ prislusne a na obec.

01 Dec 2015, 23:23
Profil  ICQ  YIM  
King
King
Obrázok užívateľa

Vždy sa môžeš vyhovoriť na umenie. :)
V podstate je u nás na verejnosti implicitne dovolené fotiť. Pokiaľ sa niekomu nepáči, tak musí vysloviť nesúhlas.

01 Dec 2015, 23:24
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Fabo, v com je to na smiech? pokial som obcan slovenskej republiky, google ma odfoti na uzemi slovenskej republiky, tak v com je to na smiech?

ako pise jakub, urcit co je umenie a co nie, nie je take jednoduche... ved dnes je kazdy amatersky fotograf :)

02 Dec 2015, 10:16
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Ak by už bol z toho prúser, tak výhovorka na umenie by nemusela stačiť. Na každé takéto fotenie by si v tom prípade mal mať súhlas. To znamená vopred ohlásiť, že chceš čosi fotiť a na aké účely a mať o tom potvrdenie, že fotiť môžeš.

To nie je len tak, že som amatérsky fotograf a keby niečo tak fotím umenie.

02 Dec 2015, 10:53
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

asi by bolo dobre si povedat co vlastne riesime... pokial budes na ulici fotit baby a davat ich na internet, tak to samozrejme problem bude.
ale pokial ja odfotim na ulici kamarata a zachytim tych 4 dalsich ludi tak si samozrejme od nich nebudem pytat povolenie a samozrejme s toho ziadny problem nebude. aj keby to dam na svoj blog... maximalne sa tak niekto ozve ze sa tam nasiel a nepaci sa mu to, tak tu fotku zmazem/upravim...

02 Dec 2015, 11:38
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

aacid píše:
Fabo, v com je to na smiech? pokial som obcan slovenskej republiky, google ma odfoti na uzemi slovenskej republiky, tak v com je to na smiech?

Na smiech je to v tom, ze Google zacal rozmazavat tvare v roku 2008 a na Slovensku spustili sluzbu v roku 2012... tak aky asi vplyv mohla mat slovenska legislativa na rozmazavanie tvari na street viewe?

02 Dec 2015, 11:42
Profil  ICQ  YIM  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ok, mas pravdu, sice som nikde nepisal ze by slovenska legislativa mala akykolvek vplyv na street view, to kedy prislo street view na slovensko som uz neriesil.

ale to bol skor priklad toho ze fotenie niekoho na ulici nikto neriesi ani vo svete ani na slovensku.
ako realne o co viac ti do ochrany svojej osobnosti zasahuje ked ta niekto uvidi na fotke ako ked ta niekto uvidi na ulici? v tom zakone je to definovane tak vagne ze to nebude riesit ozaj asi nikto.

02 Dec 2015, 11:51
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť