Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 24 Feb 2020, 7:14

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Hladam knihy: Myslite v C++, Myslite v Java
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Hladam knihy: Myslite v C++, Myslite v Java
Ahojte.

Hľadám knihy Myslíte v Jave a Myslíte v C++. Našiel som obe v angličtine, ale moja úroveň angličtiny nie je taká, aby som všetkému rozumel. Čítanie by bolo viac utrpením.
Chcem sa preto opýtať Vás, či tieto knihy niekto nemá v pdf v češtine. V kníhkupectvách, keďže rok vydania je 2000, 2001, sú vypredané a dotlač sa nechystá. (Inak by som ich hneď kúpil.)

Ak nemáte, neexistuje nejaká kniha kvalitatívne rovnaká, alebo lepšia v porovnaní s Myslíte v C++ a Jave? Ak existuje, tak poraďte aké. Bol by som vďačný za tip na knihu o Jave a C++. Pokukoval som po knihách Mistrovství v C++ a Jave. Čo poviete? Prípadne poraďte lepšiu. Niekde som ale čítal, že tieto knihy nie sú vhodné pre začiatočníkov. Čo poviete?

12 Sep 2019, 20:46
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Hladam knihy: Myslite v C++, Myslite v Java
Este na vyske som Thinking in java cital v anglickej verzii, mozem povedat, ze mi nedala o moc viac ako par volne dostupnych tutorialov.

Co sa taky C++ skus sa poobzerat po "Mistrovstvi v C++" alebo "Naucte se c++ za 21 dni" obe sa daju este kupit v elektronickej forme.

13 Sep 2019, 7:14
Profil  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Hladam knihy: Myslite v C++, Myslite v Java
Ako sme ti uz radili pred par mesiacmi, najlepsie je zacat s nejakym online kurzom. Vacsina tychto knih je v podstate taktiez tutorialom, akurat drahsim a kvetnatejsie opisanim.
Ak mas takyto problem s anglictinou, tak by som zvazil ci je to pre teba. Vacsina dokumentacie, napriklad pre kniznice je v anglictine, a nejedna sa o ziadne slohove prace.

K literature ktoru chces najst(plati pre Javu, ++ ide mimo mna). Nieco sa najde aj v Slovencine/Cestine ale urcite by som nesiel po niecom starom 20 rokov. Programovacie jazyky sa vyvyjaju a za 20 rokov sa toho moze dost vela zmenit. V jave sa toho zmenilo dost a akosi pochybujem, ze ucebnica Javy spred 20 rokov ti nejako pomoze.
Stale aktualna je Java 8, takze ak nutne potrebujes knihu vyskusaj toto alebo sa porozhliadni tu.

13 Sep 2019, 22:34
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia