Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16 Dec 2017, 17:58

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Kodi DTS audio passthrough
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Kodi DTS audio passthrough
Ahojte, kedze ide o HW/SW problem nenasiel som lepsie umiestnenie temy ako sem.

Moj problem je nasledujuci mam Raspberry pi3 (Kodi - LibreELEC) - HDMI - TV Sony Bravia KDL-40W5500 - optical digital audio kabel - Logitech Z-906

na Kodi mam nastavene Audio channel 2 zapnute vsetky mozsnosti Audio Passthrough, pri prehravani filmu s Dolby Digital zvukom to funguje krasne, problem je ak ma film DTS audio, vtedy do reproduktorov nejde ziadny zvuk.

Mate niekto s tymto skusenosti? Na nejakych forach som cital ze DTS jednoducho Kodi nepodporuje, na inych som cital, ze to ludom funguje aj s DTS zvukom. Neviem sa dopatrat ku konecnej odpovedi.

04 Sep 2017, 9:35
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Kodi DTS audio passthrough
mne to tiez nejde u rodicov na multimedialnej krabicke a je jedno, ci pouzijem Kodi alebo iny prehravac. riesenie nie je ziadne - iba konverzia filmu na 2ch

04 Sep 2017, 10:14
Profil  ICQ  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Fakt netusim kde moze byt problem, ked ten isty film s DTS zvukom pustim cez XBOX, ktory je zapojeny rovnako tj. xbox - hdmi - TV - optical audio - repro, tak zvuk ide v DTS kvalite

Na jednom fore som sa zasa docital ze podla nejakeho divneho EU zakona... TV nemoze posielat DD/DTS cez optiku ak je zdroj HDMI, co mi tiez nedava zmysel ked cez xbox to ide. No typek este pise ze cez jeden HDMI port mu to funguje (akokeby bug vyrobcu TV), co by vysvetlovalo moj pripad, kedze xbox je na inom hdmi vstupe. Doma vyskusam vymenit hdmi vstupy do TV.

04 Sep 2017, 10:35
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

pozri si moju temu:
tv-box-t197807.html

urcite tam najdes presne svoj problem aj s moznymi rieseniami, ktore mne zial nefungovali

04 Sep 2017, 11:39
Profil  ICQ  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

sory, ale v tvojej teme nie je takmet nic spolocne s mojim problemom, obaja riesime uplne ine veci

04 Sep 2017, 12:13
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Nie, neriesis iny problem. Vysledok je totiz rovnaky. Ved tam mas jasne napisane ze je to problem Kodi, resp. googlu a jeho SW zazrakov.

Zdaleka nie kazdy TV podporuje passthrough 5.1, ani z novych nieto este stariny aku mas ty. To len tak na okraj.

Prave na toto je k TV urceny AVR a nie repro k PC. Tuto funkciu predsa nemoze plnit televizor.

05 Sep 2017, 6:36
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Ja pozerám filmy na LG Smart TV (2013) z hdd, takisto z906 repraky a dts ide bezproblémov (zapojené optikou)

05 Sep 2017, 7:09
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Ryan Giggs píše:
Nie, neriesis iny problem. Vysledok je totiz rovnaky. Ved tam mas jasne napisane ze je to problem Kodi, resp. googlu a jeho SW zazrakov.

Zdaleka nie kazdy TV podporuje passthrough 5.1, ani z novych nieto este stariny aku mas ty. To len tak na okraj.

Prave na toto je k TV urceny AVR a nie repro k PC. Tuto funkciu predsa nemoze plnit televizor.

Ja tam nemam android, ale LibreELEC a TV zrejme passthrough podporuje ked z Xboxu ten DTS zvuk prehra, tak isto prehra Dolby Digital, jedine co nejde je DTS z Kodi

tyler91 píše:
Ja pozerám filmy na LG Smart TV (2013) z hdd, takisto z906 repraky a dts ide bezproblémov (zapojené optikou)

Skusim este priamo z USB prehrat nieco s DTS zvukom.

05 Sep 2017, 16:42
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Sak pisem,ze priamo z HDD,to nie je jedno ci USB alebo HDD ? :D

05 Sep 2017, 18:06
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

mozno to nie je jedno

yankee píše:
Na jednom fore som sa zasa docital ze podla nejakeho divneho EU zakona... TV nemoze posielat DD/DTS cez optiku ak je zdroj HDMI, co mi tiez nedava zmysel ked cez xbox to ide.

06 Sep 2017, 11:24
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť