Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 18 Okt 2019, 2:20

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
Kontrola originality zaverecnych prac
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Kontrola originality zaverecnych prac
ahoj.

vie mi niekto povedat ako to byva pri KO zaverecnych prac ? ak som na svk vysokej skole, porovnava ten system prace napisane len v slovenskom jazyku alebo vie si to nejak prelozit aj z CR ( CZ jazyk odovdzane v CR univerzite).

Dik.

10 Apr 2019, 0:16
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Kontrola originality zaverecnych prac
Pokial viem, je to izolovane iba na slovenske zaverecne prace odovzdane na slovenskej skole.

10 Apr 2019, 16:45
Profil  ICQ  YIM  Skype  Pokec  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Len si daj pozor aby si neopisoval zo starsej prace ktoru uz mohol niekto sikovny prelozit a odovzdat..

10 Apr 2019, 16:54
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Lepšie zmeniť poradie oddielov, preformulovať, zmeniť slovosled, niečo vynechať, niečo pridať z kníh, niečo vlastnými slovami, z webu, zo štátnych publikácií, niečo vynechať a tak normálne ako by sa to malo. Technológie idú do predu, ja by som určite neriskol kópiu 1:1 ale je to aj neseriózne niečo celé to jednoducho skopírovať.

11 Apr 2019, 10:22
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Celé diplomovky sú hlúposť. Písať o niečom čo už niekto písal 1000x. Čo tam majú akože ľudia nové vymyslieť? Diplomovka vôbec neukazuje vedomosti študenta.

11 Apr 2019, 10:58
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Ja som nepísal o niečom, o čom sa už niekto písal 1000x. Ani bakalárku. Bude to závisieť od úrovne fakúlt a aj samotného študenta. ;)

11 Apr 2019, 11:37
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

hughito - ty nie, ale neaplikuj to globálne. Ak máš každý rok 15 000 študentov (neviem koľko študentov je v záverečných ročníkoch u nás, hrubý odhad) čo odovzdávajú bakalárky, diplomovky, doktorandské práce atď., tak sa nedá, aby všetci mali čosi vlastné, originálne, tvorivé a nové a aj z toho menšieho percenta, čo sú natoľko kreatívni a vynaliezaví študenti, aby si čosi také vymysleli a ešte im to školitelia odobrili je len časť práce vlastnej a zvyšok sa opisuje z literatúry a zdrojov.
Ja som na diplomovke pôvodne chcel mať len vlastnú časť výskumu, bolo tam veľa porovnávania, grafov, analýz, nejaké tie obrázky do toho, bohato by to rozsahovo stačilo, ale školiteľ ma aj tak prinútil mať cca 60% obsahu práce čisto teoretickej, správne citovanej z určitého množstva zdrojov :D Takže aj tí, čo chcú mať nekopírované práce musia časť z ich obsahu kopírovať a tiež som to robil tak, že som menil slovosledy a parafrázoval iné literatúry a čo ja viem, lebo veď nevycuciam si z prsta vedecké texty.
Som toho názoru, že systém prác je zbytočný a nanič, je to v podstate taký rozsiahlejší sloh pre mnohých, mne to nič nedalo.

11 Apr 2019, 12:00
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Tak potom všetko je na nič, aj štátna skúška, veď si mal tie predmety, kde si už skúšku mal, tak potom načo? :D

Závisí to hlavne od skúšajúcich a hlavne predsedu komisie a tým je to vecou aj šťastia. Niktorý spraví ozaj veľký horror na štátniciach, iný to len ako nutný úkon a je to len formalita, ktorú absolvuje úspešne každý, kto zo seba vydá pár logicky súvisiacich viet viac-menej súvisiacich s témou. :D

Pravda je ale aj, že tí, čo len 5 rokov v kuse odpisovali z ťahákov (a takých je až až) tak mali ozaj veľký problém na konci a niektorí aj vyleteli aj z opravných termínov, čo už nie je žiadna sranda.

No ale dnes je to celé už iná káva, dnes majú niekde knihy ako letáky a brožúry, nechcem tu kydať na niektoré vš ale celé je to smiešne čo sa dnes deje, úroveň ako na základnej škole. :lol:

Muffi píše:
Takže aj tí, čo chcú mať nekopírované práce musia časť z ich obsahu kopírovať a tiež som to robil tak, že som menil slovosledy a parafrázoval iné literatúry a čo ja viem, lebo veď nevycuciam si z prsta vedecké texty.

Veď je to tak, zmeníš texty, upravíš, doplníš, použiješ rôzne zdroje, poskladáš to nejako a je to tak normálne ale iné je spraviť obyčajné ctrl+c a ctrl+v komplet len zmeníš meno a dátum. A potom sa poliehať na šťastie ... nie je práve najlepšia stratégia. :D

11 Apr 2019, 12:19
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Záleží aj od odboru... fakulty a pod.. Ja som napr. z STU Stavebnej fakulty a tam majú všetci bakalári cca 200-400 študentov rovnakú tému bakalarskej práce - Bytový dom a textová časť pozostáva z technickej správy a výpočtov... takže tam veľa tých možností nie je ako tie konštrukcie opísať, tak sa vie objaviť aj 50% + zhoda a pod. podstatná je výkresová časť a tú to skontrolovať samozrejme, že nevie :) A pri týchto prácach absolútne nerozumiem tomu systému lebo sú odseky, ktoré som mal s diplomovkou úplne zhodné a systém to nezobral... lebo DP je tiež technická správa len o inom druhu budovy a väčší rozsah výkresovej časti :)

16 Apr 2019, 21:06
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

mne napriklad naslo zhodu s nejakou ruskou pracou pred 5-6 rokmi

23 Apr 2019, 9:45
Profil  ICQ  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

guess.whoo píše:
mne napriklad naslo zhodu s nejakou ruskou pracou pred 5-6 rokmi

to ako ze s ruskou ? ten system si to vie prelozit? ci ako nechapem

25 Apr 2019, 0:37
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ja som pisal zaverecnu pracu v AJ a naslo mi zhodu s pracou odovzdanou v Rusku

25 Apr 2019, 9:04
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť