Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 25 Mar 2017, 16:32

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Kurz asertívneho správania
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Kurz asertívneho správania
V poslednej dobe sa rozmáhajú rôzne ponuky, účastnenia sa kurzov asertívneho správania, zhruba od 200€ a vyššie za celý kurz.
Má niekto z vás s niečím takýmto skúsenosti alebo viete o niekom, že by niečo takéto navštevoval? Nemám šainu čo sa dá od niečoho takéhoto čakať,
ale som skôr skeptický či to môže nejak dotyčnému pomôcť.

11 Jan 2017, 0:45
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Kurz asertívneho správania
Posli ich dop*ce s celym kurzom asertivneho spravania :) :smt006

A pokial je dotycny hovado, tak ziadny kurz mu nepomoze. A clovek, co sa chce naucit spravat, ten to zvladne aj bez predrazeneho kurzu.

11 Jan 2017, 9:38
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Myslel som že kurz primárne vyhľadávajú tí bojazlivý, úzkostlivejší ľudia, nie agresívne široké lakte. :D

11 Jan 2017, 13:25
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Myslis, ze ti kurz asertivneho spravania pomoze pri jednani s revizorom a vysokoskolskym pedagogom?

13 Jan 2017, 23:04
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

ephramko píše:
Myslis, ze ti kurz asertivneho spravania pomoze pri jednani s revizorom a vysokoskolskym pedagogom?

To práve by som rád zistil :-)

//autoeditácia príspevku (01 Feb 2017, 20:25)
Ok. Skúsim takto. Dali by ste za takéto niečo peniaze? Myslíte si že asertivita je vec geneticky daná s tým že ľudia sú od narodenia do konca života, dominantný, submisívny s nemožnosťou zmeny správania?

01 Feb 2017, 20:25
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

samozrejme ze nie, nemyslim ze je to geneticky dane, vsetko sa da naucit.

ja by som za to tie peniaze ale nedal, lebo proste neverim ze ta to naucia. tak ako skoro vsetko, chce to prax. to ti ziadny kurz neda, ti ta tak mozu naucit vela teorie a dat ti par ukazkovych prikladov. ale to vsetko si kludne pozries aj na youtube. nakoniec ti ale aj tak neostane nic ine ako zacat sa asertivne spravat na verejnosti a postupne sa do toho dostat.

01 Feb 2017, 20:47
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ja som absolvoval hodinové školenie od kolegu v rámci rozvíjania soft skillov na asertívne správanie a v podstate to bolo iba o tom, že nemáš na každú požiadavku automaticky kývať áno - spravím to, ale ak na niečo jednoducho nemáš čas alebo to z iných dôvodov spraviť nemôžeš, tak to diplomaticky vysvetli a nesnaž sa za každú cenu prispôsobiť tomu druhému. Potom tam boli rady tipu, ako sa dá presadiť svoj názor s tým, že by si zároveň mal vedieť akceptovať argumenty druhej strany, umenie dohodnúť sa na kompromise, vedieť prísť na príčiny kritiky tvojej práce, ak je tá kritika opodstatnená diskusiou s tvojím kritikom a pod.

200€ by som za to ale rozhodne nevyhodil. V podstate všetky veci by sa dali zahrnúť do sekcie "common sense" a ak si prečítaš nejakú knižku o asertivite, vďaka ktorej si uvedomíš nejaké veci, ktoré tvoje správanie nerobia asertívne, tak ti to podľa mňa pomôže rovnako ako takýto kurz. A ako píše aacid, potom je to skôr o praxi ako o teórii a na to ti kurz nepomôže.

01 Feb 2017, 20:57
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť