Markíza vs JOJ a iné TV stanice

Čo beží v kine, rádiu, tv...?

Ktora TV je lepsia?

Markíza
144
44%
JOJ
185
56%

Celkom hlasov: 329

hovko
Light Star
Light Star

Re: Markíza vs JOJ a iné TV stanice

Príspevok od používateľa hovko »

Bežné komerčné TV nepozerám. Stv už duplom, pre mňa nulový obsah.
Pozerám skôr discovery, spectrum, natgeo atď.
Bohužiaľ čoraz menej, lebo posledné 2-3 roky je to čoraz horšie čo sa týka reklamy. Síce klasickej reklamy je tam málo, viac bežia reklamy a upútavky na ich vysielanie, ale je to neskutočne otravné.

Takže v poslednej dobe idem na youtube kvôli dokumentom a filmy normálne google play alebo aj Alza.

Nedokážem pozerať film prerušený reklamou.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa mirak2 »

stv ma tri silne formaty - 5proti5, co ja viem a milujem slovensko. naposledy aj dokumentarny serial o mafii na slovensku bol velmi dobry. rovnako stv ma prava na sherlocka, ale ten bezi v trojdielnych miniseriach raz za milion rokov... osobne by som povedal, ze momentalne ma stv viac vo ponuknut ako jojka s markizou a ich farmami, superstar a talentami a neviem cim este
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Tie ostatne kanaly, myslel som to tak, ze ti co sleduju 2-hodinovy film 4 hodiny, ze sa cudujem ze neprepnu niekde inde, ja ine kanaly prilis nesledujem, filmy prakticky vobec, to mam z netu, ale pre tych ludi je par minutova reklama ci uputavka nic oproti tym 15 minutovym.

Ano, Markiza a JOJ su odpad, len prechadzam niekde okolo a uz tam nejake tetky po sebe vrieskaju ako keby sa isli pozabijat a pritom sa tam hadaju pri vareni ze ako sa ma krajat cibila - a prakticky vsetky formaty su o tom, umely skandal, vrieskanie, osocovanie, nadavanie, vsade kde sa da, aj kde sa neda, JOJku si pozriem zajtra, hrame futbal s Nemcami, na prestavke radsej vypnem zvuk.

RTVS pozeram pomerne pravidelne a su tam celkom zaujimave relacie, bez reklam, ale samozrejme nie je to tiez idealne, casto su tam tie teleshoppingy a nie vsetko sa da sledovat, no s tymi komercnymi sa to neda porovnavat, aj keby som ignoroval reklamy.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Tak ktore su to tie kvalitne stanice a bez reklam?
Pstros
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa Pstros »

Človek čo má aspoň priemerný internet by sa nemusel vôbec obmedzovať tv stanicami, nemajú čo ponúknuť (oproti internetu) a je to iba strata času.
Ani live zápasy to nezachránia...
Dreamer
Addict
Addict

heker napísal:Tak ktore su to tie kvalitne stanice a bez reklam?
To je otazka, aby som napisal konkretne a mohol by si sa toho chytit ze tam idu kratke reklamy alebo ze tam ide vela repriz, uz som to vysvetlil ako som to myslel, oproti Markize a JOJ su skoro vsetky kvalitne a "bez reklam".
heker
Redeemer
Redeemer

Ano, preste preto som tu otazku polozil. Pretoze ked nenapises ake stanice mas na mysli, tak sa to da povazovat len za tliachanie. Aby som sa vyjadril k veci, nezastavam sa televizii ako je Markiza alebo Joj, ich voloviny typu Farma, Superstar, Talent, relacie o rodinnom vareni a podobne su pre mna odpadove relacie, ktore nepozeram, snazia sa tam umelo vyvolavat konflikt a senzaciu, su urcene pre menej inteligentnych ludi a divim sa, ze to divaci na slovensku pozeraju a este aj akceptuju, pripadne zeru, ze sa o tom dokazu bavit v autobuse, v robote, pri pive. Tento format o vareni alebo nieco na sposob Mama, ozen ma, tak to povazujem za format, ktory sa umelo vytvara, ponizuje ludi a snazi sa vyrabat spominane senzacie, ale zaroven je to velmi lacna tvorba pre televiziu, ich naklady su mozno v podobe lacneho honoraru pre akterov, plati sa tam nejaka kamera, strih, urcite je to menej ako by zaplatili za nejaky lepsi film alebo sportovy prenos.

Z RTVS relacii sledujem najma Duel a na zasmiatie aj 5 proti 5, k filmovej ci serialovej co tam bezi mi je tazko vyjadrit sa, pretoze filmy radsej pozeram stiahnute z internetu, bez reklamy, s moznostou pouznutia a dopozerania inokedy.

Stale by som vsak rad pocul argument, ze cim su tie ostatne televizie kvalitnejsie, ci tym, ze nevysielaju Farmu, Talent a Superstar? Cim je lepsia Nova, Prima alebo RTL? Tazko to porovnavat s tematickymi televiziami ako je Eurosport, Nova Sport, NatGeo, Spektrum, Animal Planet, Discovery a i., ale aj tak.
Dreamer
Addict
Addict

Mal som na mysli prave tematicke kanaly, vysielaju sa tam aj filmy, serialy, kvalitne dokumenty a pod., porovnaval som prave tie pripady, ked ich ludia maju v ponuke a napriek tomu sleduju 15 min. reklamy prerusovane odpadom. K reklamam, jedna vec je uputavka, ci par min. reklama, dalsia je 15 min. reklama kde sa uz v ramci tej reklamy spoty opakuju, to je absolutny odpad co ludom vymyva mozgy, OT, ale prave niekde testovali pastety Majka, 3 mali uplne totozne zlozenie, bolo zjavne ze ide o totozne vyrobky vyrabane na rovnakom mieste, no 2 z nich predavaju pod znackami retazcou, ale ludia si kupia tu "znackovu", len nazov, lebo reklama. Snad nebudes riesit ten jeden priklad.
heker
Redeemer
Redeemer

Prestan prosim ta zvelicovat. Reklama je limitovana, je to 12 minut reklamy za hodinu. Teda pocas filmu urcite nejde 15min reklama a o pol hodinu vysielania filmu nejde dalsia 15min reklama. 12 minut je 12 minut, ci sa ti to paci alebo nie. U verejnopravnych televizii je situacia ina, tam nemoze reklama presiahnut 0,5 percenta vysielacieho casu za den, v primeyime je to max 6min za hodinu (od 19.00 do 22.00). Tato regulacia reklamy plati v celej EU. Vynimka je v tomto pripade na propagaciu kultury, sportu a vlastnej tvorby - viditelne je to najma na RTVS. Okrem toho plati, ze za 30 minut vysielania programu moze nasledovat len jedna reklama, toto ale televizie porusuju a dostavaju za to aj pokuty. Nedavno zacala EU hovorit, ze 20 percent reklamy za hodinu vysielania treba sprisnit a snizit, takze uz by neplatilo max 12min reklamy za hodinu vysielania, ale podstatne menej. Ci sa to stane, EU to pretlaci a na kolko minut, to ukaze cas. Ak ta zaujima cele nariadenie EU, tak tu to mas - http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 32010L0013 Pod bodom c.87 mas dlzku reklamy za hodinu vysielania.

Ohanas sa tu dokumentarnymi stanicami a ja tvrdim, ze taky Discovery alebo Travel Channel nema o nic menej reklamy ako ma napriklad Markiza, rozdiel je len v rozlozeni reklamy pocas hodiny kym nasleduje dalsi program. Ktore tematicke stanice mas na mysli ma filmy a serialy, ci AXN, Comedy Central alebo Universal Channel?

Poprosim ta, ak by si mohol zacat uz vecne argumentovat, zatial som od teba necital nic co by sa dalo povazovat za argument. Stale tu pises o televiziach, alternativach a jasne, strucne a vystizne si stale tie televizie neuviedol, ktore sa oplati sledovat.
Steju
King
King

Príspevok od používateľa Steju »

S tým limitom je to fakt tak? Mne sa zdá, že 'bežné' stanice mávajú cca 8 minútové reklamy cca každých 25-30 minút. Aspoň tak to vnímam keď ich v archíve preskakujem :) A taká joj má reklamy v plnej dĺžke aj o 4 ráno, čo je úplne najlepšie :D
Dreamer
Addict
Addict

heker - Mozno prehanam, to ty slovirkacis, uputavky su podobne otravne ako reklamy, niektore dokonca viac - hlavne iste programy na istych kanaloch.

Neviem ci sa to v poslednom case menilo, ale ked som este par programov sledoval, nebol problem 12-14 min. reklamy+uputavky, viem to, lebo programy som nahraval a pretacal skratkou +1min. vo VLC, take reklamy boli 2x za hodinu.

Neverim ze na Discovery a pod. ide rovnako vela reklam ako na Markize a JOJ, vazne neverim.
heker
Redeemer
Redeemer

Reklamny limit 12min za hodinu plati od roku 2010. Tp je reklamny limit. Ako som napisal, nie su tam uputavky. Takze ak sa k tomu prida minutova uputavka na Farmu, dalsia na Superstar a potom na Kredenec, tak to spravi zrazu 15min. Discovery sa musi riadit tiez tymto limitom, ale je to tam ine, pretoze reklamy nemaju. Teda aspon origo verzia nema, madarska ich tusim ma. Ceska verzia vysielana u nas je tiez bez reklam. Za to su tam dlhe uputavky na ich programy, od opravovne aut, po aukcie na letiskach, az po B.Gryllsa a podobne. Oni spravia minutovy spot na vsetko, daju 5 po sebe a je to vybavene, dlhe ako reklama na Markize. Taky Travel Channel je na tom este horsie, ten si v polke dakeho programu pusti 5min spot o Kajmansky ostrovoch (teda Kajmanie ostrovy, tak je to spisovne podla toho spotu) a za 15min pustia zase 5min spot o Bahamach. Discovery pozeram dost casto, mozem to skusit odstopovat.
Dreamer
Addict
Addict

Tak tie uputavky chodia pred aj po reklame, ale aj tak neviem, urcite si to pamatam, lebo nahraval som programy a unavovalo ma 12, 13, 14x tukat na tu skratku na pretocenie reklamy a bolo to 2x za hodinu, kazdopadne uputavky ja povazujem za reklamy na program.

Co na tom ze ini sa musia riadit tym limitom, je to predsa "max" limit, neznamena to ze musia 6 minut vysielat reklamy, som si isty ze neexistuje zakon ktory by nariadoval vysielanie reklam ci uputavok. A to ze mozno Discovery ma 5 min. reklamy - to chces porovnavat s 10-15 min. na Markize a JOJ??

No vazne ma to uz nebavi, tie kanaly si nezasluzia tolko pozornosti.
heker
Redeemer
Redeemer

To ako ty definujes reklamu, tak to je podla mna irelevantne. Reklama je reklama, uputavka na program je uputavka. Bavime sa tu o reklame, dal som ti dostatok argumentov podlozenych napriklad nariadenim EU a ich smernicou, ktora sa uplatnuje aj u nas. Mas tam vypisany podiel reklamy. Cize reklama za hodinu je max 12 minut a hotovo. To ostatne je uputavka na televizny program, ale nie je to reklama!

Discovery ma uputavky v dlzke napriklad 5 minut, ale idu 4x za hodinu. To je 20 minut v hodine. Markiza ma limit na reklamu 12 minut za hodinu a ak by dali 8 minut uputovok, tak je to 20 minut v tej hodine a dostavaju sa na uroven Discovery. Ak da Markiza reklamu behom hodiny 2x a to v dlzke 6 minut + pribalia k tomu po 4 minuty uputavok, tak su na 20 min a to sa rovna 20 minutam uputavok na Discovery. V oboch pripadoch je to 20 min vs 20 min, to ostatne je uz len tvoj iny pohlad na vec a to napriklad taky, ze Discovery ta neotravuje reklamou ako takou, ale len uputavkami na opravovne aut, aukcie, zivot na Aljaske ci B.Gryllsa. Ale za tu hodinu ich odvysielaju 20 minut. Markiza na oplatku prerusi tvoju oblubenu telenovelu reklamami od mobilneho operatora, cez sprchovy gel, taliansky tyzden v obchode, dozvies sa o novom aute a potom sa dozvies, ze co strasne zaujimave sa bude diat zajtra na Farme, ze co strasne sa udialo v Zamene manzeliek alebo sa dozvies, ze na sesterskej televizii Dajto budu vysielat kvalifikacny zapas vo futbale. Ale aj to ma 20 minut behom tej hodiny, lenze boli len 2x prerusenia behom hodiny, no trvali po 10 minut a boli tam reklamy, ktore ta nezaujimali a vlastne aj uputavky pre menej inteligentnych ludi (Farma, Zamena manzeliek), ktore ta tiez nezaujimali, takze mas pocit, ze to trvalo vecnost. Ale matematika nepusti, je to 20 min vs 20 min, ci sa ti to paci alebo nie.

Skus si pozriet tento zakon, tam sa pise napriklad o reklame, prerusovani a inych veciach, napriklad na strane 18 - http://www.rpr.sk/chillout5-items/2/8/7 ... d3a720.pdf

Urcite si pamatas oblubenu uputavku z Discovery, ktora dost dlho bezala, v duchu si si ju spieval a nevadila ti. Nevadila ani mne, ani dalsim ludom, mala velmi dobry ohlas na internete. Takze na osviezenie pamate pridavam odkaz na YouTube. To je uputavka, ktora bola dost chytlava melodiou. Reklama s jednoduchsim Saganom a jeho psom na Telekom ci uputavka na Farmu ti vadi, rovnako ako mne. Ale opakujem, 20 min = 20 min.

Dreamer
Addict
Addict

Tak podla tvojej definicie mnohe tie tematicke kanaly nevysielaju ziadnu reklamu, ak vysielaju iba uputavky. Takze podla tvojej definicie, Markiza a JOJ 12 min. a Discovery 0 min., aj ked tam nie su len uputavky, tak urcite kazda tematicka stanica nevysiela 12 min. reklam.
heker
Redeemer
Redeemer

Ano, mam pocit, ze Discovery vobec nevysiela reklamu, len uputavky. Co je to reklama ti definuje zakon. Editoval som prispevok a pridal som tam odkaz na zakon, mozes si ho precitat. Ano, Markiza odvysiela 12min reklamy, Discovery 0min reklamy. Uputavok Markiza odvysiela 8min, Discovery 20min. Vo vysledku ma Markiza reklama+uputavky 20min, Discovery 20min.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

tbh mne zacinaju ist tie uputavky na discovery viac na nervy ako reklamy na markize. davaju ich strasne casto a prirodzene sa opakuju
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Discovery a ine stane americke/britske stanice vysielaju reklamu kazdych asi 10-15 minut. tak, aby sa do hodinoveho slotu zmestilo 15-20 minut reklam a uputaviek.
to sa lahko overi minutazov programov zo zahranicia - Big Bang Theory alebo MASH sa vysielaju v polhodinovom bloku, takze realne maju okolo 20 minut, lebo zvysok je na reklamu a uputavky. to iste pre takych Mythbusters, ktori maju na epizodu +- 40 minut ale zaberaju hodinovy slot.

no tvorcovia o tom vedia a preto nemas reklamu pocas dolezitej sekvencie, alebo 5 minut pred koncom, ako to (co si pamatam) robia na Slovensku.
heker
Redeemer
Redeemer

Zase treba porovnavat reklamu a uputavky. Vo vysledku je to ale jedno, pretoze oba pripady su prerusenie programu.
Napísať odpoveď