Markíza vs JOJ a iné TV stanice

Čo beží v kine, rádiu, tv...?

Ktora TV je lepsia?

Markíza
144
44%
JOJ
185
56%

Celkom hlasov: 329

Dreamer
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Markíza vs JOJ a iné TV stanice

Príspevok od používateľa Dreamer »

K tej lepsej kvalite obrazu by som ich odkazal na testovacie vysielanie RTVS v DVB-T2 v 4K, ktore by malo prebiehat do konca roka, alebo na HD vysielanie v DVB-T v okolitych statoch.

Zaujimave ze nespominali to "100%-ne" pokrytie, to by som ich nechal namontovat parabolu na panelak, ktory je nevhodne orientovany.

Najabsurdnejsi mi pride ten ich argument s nestabilnym signalom, co sa stane ak nasnezi na beznu antenu a na parabolu ktora je na streche, podobne to je pri lejakoch.

Je zaujimave, ze mame 2G, 3G, 4G siete vysielacov, dokonca uz pre 4 mobilnych operatorov a len jedinu siet pre televiziu - a ani tu nedokazeme vyuzivat naplno.

Markiza mi pride velmi naivna, co si myslia ze sa stane s DVB-T, Towercom zbura vsetky vysielace, vzda to a skrachuje? Pride Prima a ja jej drzim palce, nakoniec, Markiza by nebola prvou televiziou ktora by u nas skoncila - a zrejme ani poslednou.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa mikioko »

Pridavam Mackovu reakciu na svoju reportaz v Markize a jeho sen o 4K
Zdravím pán Macko.

Ak, Vaša reportáž včera v TV Markíza bola braná, ako platená reklama ( Vám platila Markíza ), tak je všetko OK. Ale, ak ste to robili zadarmo , tak ste im spravili medvediu službu.
Ono, to čo ste hovorili NIE je tak celkom pravda.
Ako, by ste chceli naznačiť, že DVB-T je mŕtve. Len potom je divné, že takmer všade vo svete stále beží. Výrobcovia TV techniky DVB-T majú stále v nosnom pláne komponenty pre túto technológiu.
Markíza nemôže a ani nebude určovať opodstatnenie tejto technológie.

Markíza pred nedávnom deklarovala bombastickú modernizáciu a tá spočívala v odchode z DVB-T. To je inovácia jak bejk. Pravdepodobne majú finančné suchoty, keď si už DVB-T nemôžu dovoliť. Pravdepodobne sa jedná aj o boj, aby za všetko zaplatil koncový užívateľ, čiže divák. Nestačia im prímy z reklamy .
Terestrial prišiel o užívateľov z prechodom na DVB-T. Ale, dnes naberá znovu na význame. Dovolím si tvrdiť, že pomaly 50% divákov má ho už k dispozícii . Väčšinou súbežne s nejakou platenou TV službou.
Tiež si dovolím tvrdiť, že 10 % Slovače a možno aj viac, nie je závislá na TV a stačí im to čo je na terestriály. Nepotrebujú žiadnu platenú službu.
Dnes na Slovensku je nespočet poskytovateľov TV služieb, ale všetky sú platené a niektoré sa musia aj upisovať.
Jedine DVB-T ( základne programy ) sú SATARMO, bez upisovania – A TO JE PROBLÉM , KTORÝ VADÍ PLATENÝM OPERÁTOROM.
Tie nedostatky , ktoré ste odprezentovali s tou bytovou anténou na TV obrazovke boli zavádzajúce. Ako nejestvuje bytová parabolická satelitná anténa, ktorá sa používa priamo vo vnútri bytu, tak na druhej strane bytová anténa EXISTUJE ! Používa sa väčšinou tam, kde je silný príjem terestriálu. Tiež technológia WiFi na sledovanie IPTV v interiéru má svoje problémy, ako sledovanie DVB-T z bytovou anténou. Napr. slabý signál, keď cez viac priečok. Tiež 13 kanálov v paneláku je málo, ak každí má WiFi.
Myslím si, že prevádzkovatelia JOJky sa potešia ( a nielen Tí ), keď Markíza odíde z terestriálu. Klesne hodnota reklamy na Markíze. Na JOJ ( TA3 , RTVS… ) stúpne.

prajem príjemný deň

Odpoveď:
Dobry den pan xyz

Bola to normalna reportaz, neslo o platenu reklamu. Martiza sa rozhodla pre odchod z DVB-T a prejde rok a nasledodvat budu aj ostatne televizie snad s vynimkou RTVS. Televizie za vysielanie v DVB-T realne platia Towercomu a tento poplatok sa v cislach sledovanosti nevracia. Tam je zaciatok problemu, predpolôadam ze ludia s people metrami nemaju DVB-T a ostatni sa do cisiel sledovanosti akosi nepocitaju. Dnes je platby za reklamu odvadzana nie od celkovej doby vysielania ale od poctu divakov – firmy si kupia povet, televizie ho dodaju.

Kedze popznam sitzuaciu v Markize dost dobre, viem ake su ich plany a tie smeruju k 4K pre iste udalosti, hlavne sportove prenosy. Orientacia je na nestandarnde veci, ktore zaujmu a sem 4K platri, minimalne na bonitnom zapadnom Slovensku. Je pravda, ze JOJ a ostatne televizie na odchode Markizy povedzme pol roka zarobia ale neskor sa to vyrovna – krok k tomu, aby si ludia za televiziu platili je celkom jasny

Viem, ze z pohladu bezneho cloveka je to tak, ze doteraz mal nieco zadarmo a teraz to mat nebude a bude urcite nadavat. Neskor ho to prejde. Technologicky je ale urcite pravda, ze satelitne vysielanie, resp. káblové či internetové má lepšiu budúcnosť.

Vsetko dobre
Ondrej Macko
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Ty kokos ty si to po sebe neprečítaš keď posielaš "oficiálny" mail?
Čiarky úplne uletené, niekde navyše, gramatika, preklepy, humus, SATARMO ma teda dostalo :).

BTW markíza ide dole, šetria kde sa dá, odchod z dvb-t je logický. Platia za niečo, čoho sledovanosť nevedia merať.

Na druhej strane športové prenosy v 4k budú urcite bonus.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Ty kokos to som nepisal ja, ale ani Macko neostal gramatikou nic dlzny...
edit:

Setria kde sa da a idu riesit 4K? Pre koho? Ked DVB-T ma podla nich malo ludi kolko ludi bude mat do 5 rokov vybavenie na 4K. Ved je to cele smiesne, aby divak sledoval vkuse reklamu pocas filmov a este teraz bude musiet aj platit nejakeho operatora...
baldorex
Addict
Addict

Odchod je aktuálna záležitosť, 4k budúcnosť.

BTW kto dnes ide cez dvb-t? Buď socka alebo duševný mrzák. Veď tam je len totálny odpad čo sa týka programu. Platiť za tv je nutnosť, ak si chce človek pozrieť niečo iné ako smeti domácej tvorby.
Ja si platím tv iba kvôli dokumentom a športu.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Ja DVB-T neprijmam, som narocnejsi divak, ale viem si predstavit taku chatu kde si pustim len spravy, viem si predstavit starsich ludi na ktorych sa deti vykaslali a je im dobre kazde euro a jediny kontakt s okolitym svetom je TV, viem si predstavit bytove spolocenstvo kde maju natahany len terestrial, ale plne chapem aj dusevnych mrzakov co si nevidia na nos a myslia si, ze ked niekto nema prioritu TV a nechce platit za program ktory bol do nedavna tkzv. Must have, je pre nich socka...
Pascalwb
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Pascalwb »

Tiez si myslim, ze DVB-T sa moc nepouziva. Osobne jediny koho poznam je moj dedo, aj ten to mal len na 2. TV, ktora sa casto nepouziva.

Inac z tej jeho odpovede je trochu vidiet ako je Slovensky divak pozadu. Tu ideme silou mocou do platenej TV a inde ludia zacinaju rusit kablovku a podobne, lebo vsetko je online. Jedine ten sport sa oplati v TV.
baldorex
Addict
Addict

mikioko napísal:Ja DVB-T neprijmam, som narocnejsi divak, ale viem si predstavit taku chatu kde si pustim len spravy, viem si predstavit starsich ludi na ktorych sa deti vykaslali a je im dobre kazde euro a jediny kontakt s okolitym svetom je TV, viem si predstavit bytove spolocenstvo kde maju natahany len terestrial, ale plne chapem aj dusevnych mrzakov co si nevidia na nos a myslia si, ze ked niekto nema prioritu TV a nechce platit za program ktory bol do nedavna tkzv. Must have, je pre nich socka...
Tej chate rozumiem. Ale stále ti ostáva stv a JOJ na tie správy...aj keď, ísť na chatu a pozerať tam správy...hmm.

Som rád že ma chápeš, invektívy si nechaj pre niekoho z domu.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Kolko ludi chodi na chatu na to, aby tam pozeralo tv??? :roll:
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

hojko.. na chatu sa nechodí len makať a chlastať... niekto na chate môže v lete aj bývať a tam mu DVBT plne postačuje, aby mal po večeroch čo popozerať. Víkendové domy, chaty, záhrady atď.. kde sa ľudia zdržujú len určitú dobu do roka, tam všade bolo DVBT plne postačujúce. Nebudú predsa na záhradu ťahať kábel alebo satelit. A ako bolo spomínané, aj dôchodcovia.. minulý týždeň už mi volala známa a sa pýtala, čo s jej babkou. Reku, buď jej budete platiť kábel alebo nech zabudne na Markízu.

Mne reklamy na Markíze nebudú vôbec chýbať, len som trochu prekvapený, že ju nezaradili aspoň do platenej Plustelky..

Podľa mňa Markíza urobila krok vedľa, pretože medzi jej sledovateľov vo veľkej miere patrili práve dôchodcovia s DVBT... ak si niekto už zaplatí za kábel, určite už nebude pozerať Markízu a spol., ale radšej si zapne nejaký normálny program.

PS: Už sa neviem dočkať reklám v 4k.. :D
mikioko
Light Professional
Light Professional

Hojko ja som nemyslel chaty na ktore chodime my, z ktorych si nic nepamatame, ale myslel som chaty tkzv. vikendove, kde mas zahradku cosi si posadis a vecer si vylozis nohy pred krb a pustis telku.
Mozem pokracovat napr. nemocnice, domovy dochodcov, nrc kovacova, socialne domy tam maju skoro vsade len dvb-t.
Kazdopadne je to podvod od nich ked pred par rokmi pri vstupe do DVB-t slubovali, krajsi obraz, stabilnejsi prijem, prijem zadarmo. Je to urcite vacsi podvod ako sa Skylinkom. Ved oni vlastne uz za distribuciu zakaznikovi uz nebudu nic platit, len za pripojenie do SIXu, kazdy operator plati Markize, ze ju ma v ponuke, tak nech zrusia teda reklami, ked je Markiza taka premiova....a co rozpraval Macko, ze odide aj JOJka to je dalsi nezmysel, lebo JoJ ma zmluvu az do 2022
Dreamer
Addict
Addict

brm napísal:Nebudú predsa na záhradu ťahať kábel alebo satelit.
Kabel tam ani nie je a satelit by im tam vydrzal par vikendov, kym by ho "nesprivatizovali".
brm napísal:som trochu prekvapený, že ju nezaradili aspoň do platenej Plustelky
Kto by to zaplatil? Distribucia by stala rovnako, Towercom na nej doteraz ziskaval a zrazu by prisiel nielen o zisk, ale este aj samotnu distribuciu by musel platit. Takze zostavaju divaci, ale ti by neplatili ani Euro mesacne, to radsej zaplatia 2€ Skylinku a budu mat aj ceske kanaly a skoro vsetko v HD.
brm napísal:PS: Už sa neviem dočkať reklám v 4k..
Myslim ze RTVS stale vysiela v DVB-T2 v BA v 4K, mala by az do konca roka, nejake reklamy sa tam zrejme tiez najdu, kedze to financuje Telekom (a Towercom). Malo by to fungovat aj mimo DVB-T. Viac info tu.

Inak nepise sa o Smart tv box, tam su kanaly Markizy bez mesacnych poplatkov, podmienkou je rychly net. Podla mna to Markiza ponecha a ked sa nazbiera dost ludi, tak to spoplatnia.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

4K kvoli sportovym prenosom? za mesiac by som tych prenosov dokazal naratat na prstoch jednej ruky a neverim, ze by skupovali prava na NHL, EPL, La Ligu, MS vo futbale a hokeji aby sa im ten prechod na 4K kvoli sportu oplatil
baldorex
Addict
Addict

Stačí kúpiť práva na F1 s komentárom jirka malcharka :)
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

nj lebo priaznivcov F1 neustale pribuda :D
mikioko
Light Professional
Light Professional

Takze Markiza odchadza z DVB-T preto, lebo tymto krokom skonci platnost ostatnych zmluv s operatormi a Markiza moze ziadat navysenie platby za svoje programy. Preto jej programy nebudu ani v platenom baliku Plus telky.
Blizsie info:
http://medialne.etrend.sk/televizia/ope ... prist.html
je to pekna spinavost a vobec nie, ze priprava na 4K!
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Zaujimavy clanok. Ak by napriklad ludom dvihli take DigiTV z 9,60 na 10 eur, malokto by asi protestoval. A takto podobne by som to videl aj inde. Ale ako sa tam pise, tak Markiza ma vazby vdaka reklame na Skylink, Telekom (+Digi), Orange. Ak by Telekom, Orange, pripadne UPC ci Antik vyradili Markizu, bolo by to velmi zaujimave sledovat co by sa dialo a ako by sa Markiza zachovala. Ale ako sa pise v clanku, na nieco take si asi nikto netrufne.
Dreamer
Addict
Addict

Urcite ju nikto nevyradi, aj Antik tusim davnejsie vyradil HD verzie, ale po kratkom case ich vratil, ludia su navyknuti na reklamne televizie a mnohi si spoplatnenie neuvedomia, uz sa zacalo davanajsie a teraz pokracuje.

JOJ HD bola pridana do plustelky za 6€, takze je to dalsia priprava pre spoplatnenie reklamnych televizii, SD verzie postupne vypnu a kym sa to udeje, bude uz platene HD samozrejmostou, vsetko bude kodovane az na RTVS, ktora je ale tiez platena, zrejme sa koncesie zvysia, skor ci neskor.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Danko chce zrusit relaciu Nikto nie je dokonaly. Na TV bude kriminalka, ktora mi fotkou Kolenika s fuzami az moc pripomina Hercule Poirota - http://domov.sme.sk/c/20426443/do-progr ... danko.html
Pascalwb
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Pascalwb »

Kks ten Danko keby mohol tak zakaze aj nosit kratke rukavy. Moc som sa bez piana nedocital, ale moze to byt zaujimave, anglicke detektivky mam rad, ale na druhej strane kvalitu asi netreba moc cakat.
Napísať odpoveď