Na čo si mám davat pozor pri kupe auta z nemecka?

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Na čo si mám davat pozor pri kupe auta z nemecka?

Príspevok od používateľa heker »

Pri aute za 6 tisiciek by som nad dovozom ani nerozmyslal. Ako uz Ratzi naznacil, oplati sa to pri novsich a drahsich autach. Pri tomto po dovoze, uradnych ukonoch a strate casu usetris fakt mozno par stoviek, navyse uz naznacil to riziko, ktore pri dovoze vopred nezistis (technicky stav auta).
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

s takym rozpoctom sa oplatia doviezt od februara skor take "exkluzivnejsie" kusky co ich tu moc nie je na predaj (ST verzie).
jairocon
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa jairocon »

Tak len update: dnes som bol s dovezenym autom na kontrole originality v tom Trencine. Je to firma Beron (beron.sk). Stalo to dokopy 55 eur. Na cedulke to mam rozpocitane ako:

kontrola originality 40
kont. nalepka 3
bezp nalepky 12
---
dokopy 55

Je to v areali SAD trencin, v zivote som tam predtym nebol ale vratnik ma navigoval... musi sa ist uplne dozadu v tom areali, je to tam take zastrcene. A na prijme pri okienku robi taky starsi nie celkom vrly ujo. Clovek ked chce nejake info, to akoby ho otravoval. Je nevrly aj na telefone. Objednat sa nedalo, prisiel som okolo 11tej. Technik co si odo mna bral kluce od auta (ten bol velmi mily) povedal, ze nech pocitam tak hodinu a pol (predo mnou sedeli v cakarni dvaja ludia) a ze este aj na obed asi medzitym ti technici pojdu. Tak som sa siel aj ja najest (maju tam jedalen v tej SAD budove, kupodivu celkom dobru), vybavil par telefonatov a o pol jednej som sa siel pozriet ci to uz robia a ono to uz bolo hotove, nachystane, len som podpisal a siel som. Cize za mna maximalna spokojnost (pri tej cene stravim aj menej vrleho uja).

Inac nasiel som papiere od auta, co sme prihlasovali minuly rok, vtedy sme robili KO v Ziline. To bola firma MIBA CAR a stalo to 73 eur. Ale to bolo pred rokom, tento rok som im nevolal.

Kebyze to nemam po ceste, asi by som sa s tym tak nehrajkal a dal si to robit v BA za nejakych 85, ale mal som to po ceste, tak to bolo celkom fajn.
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RATZINGER666 »

...ved si to chcel najlacnejsie a setrit kazdu korunu, tak neviem, co sa Ti nepaci... misiu si splnil...
erytrocyt
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa erytrocyt »

Všetci čo čítate toto fórum si uvedomte, že ten obsiahly návod na prvej strane je napísaný v roku 2009. Väčšina vecí síce stále platí, ale pri individuálnom dovoze z DE nastali určité zmeny.

Prvá vec je, že existujú dva druhy nemeckých prepravných značiek.

Kurzkennzeichen : Je to prepravná značka, platí 5 dní, ale pozor, platí len v Nemecku. Aktuálna situácia je taká, že česká polícia odchytáva vodičov jazdiacich na týchto značkách v Česku. Postih je vo forme pokuty a odobratia týchto značiek. Rakúska polícia ich ešte viac menej akceptuje, ale je riziko opustiť s touto značkou územie Nemecka. Poliaci tieto značky zatiaľ tolerujú. Vzor značky môžete vidieť nižšie. Cena cca 70-100 eur Tu je link pre viac informácii po nemecky, na spodku je červeným písmom napísané upozornenie na platnosť značky https://www.nuernberg.de/imperia/md/ord ... l_2015.pdf

Zollkennzeichen : Je to colná značka, platí jeden mesiac, je určená na vývoz automobilu. Je to medzinárodne uznaná značka, a práve táto je určená pre vás ak si chcete auto doviezť po vlastnej osi. Cena sa pohybuje okolo 200 eur.

Ďalšia možnosť je naložiť automobil na autoprepravník, v tom prípade žiadne značky nepotrebujete.

Ďalšia zmena je, že ak Vám nemecký úrad vystaví prepravné resp. colné značky, vy ste na Slovensku povinný ich na polícii pri prihlasovaní vozidla do evidencie vrátiť.

Pozor aj na to, že ak chcete tie značky vôbec dostať auto musí mať platnú TUV /slovensky STK/. Inak Vám značky nepridelia.

Dajte si na tieto nové skutočnosti pozor.
Prílohy
Colná značka určená na vývoz vozidla z DE
Colná značka určená na vývoz vozidla z DE
Prepravná značka platná len v DE
Prepravná značka platná len v DE
kurzkennzeichen.jpg (28.02 KiB) 1857 zobrazení
Hegy
Addict
Addict

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa Hegy »

Mam vyhliadnute auto v DE.
Ako by som mal postupovat pri jeho kupi? Myslim hlavne co sa tyka "papierovaciek".
Treba na to nejaku pripravu, ci vsetko sa vybavuje "na pockanie" na mieste?
Ak ma niekto skusenosti, aspon nejaky orientacny postup pls :) auto pojde po svojej osi.
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

hegy: staci zatial tak narychlo?

vybav prevozky (tu lebo v DE), vyber auto, zaplat, odhlas na DI, zober si TP (musi tam byt vsetko uvedene, inak budes musiet spravit COC), papier o odhlaseni, zmluvu, STK a EK, dovez, daj prelozit vsetky doklady, odvez na KO, STK a EK, medzitym si podaj ziadost o typove schvalenie na obvodnom a vybav poistku v takej poistovni, ktora poistuje podla VIN, potom ides normalne na prihlasenie, to uz asi vies... akurat ak je dan nad 300e, neda sa platit na mieste ale musis to zaplatit sekom a doniest potvrdenie...

ak chces, mozem to potom nejako zuhladnit alebo obodovat, nech to nejako vyzera... pytaj sa, co Ta zaujima :)
Hegy
Addict
Addict

Dikees :)
Tu SK cast uz som absolvoval par krat len konkretne v nemecku ako by to bolo a ci sa to da urobit tak, ze rano prideme do DE bazaru pre auto a poobede s nim budeme odchadzat alebo je to na dlhisie? Ci staci ked to bazarnik u nich odhlasi, ja zavesim prevozky a hijoo dom?

este ak spravne chapem reg. poplatok bude (114kw) 360€ x koef (12r) 0,12 =~ 43€ ? + ostatna rezia
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

ano, v pohodicke to stihas za den, akurat sa dohodni s predajcom, nech je vsetko nachystane, aby bol uradny den a aby tam nahodou v ten den nebol sviatok (vlastna skusenost :D )

ano, poplatok si vyratal spravne, akurat davaj bacha na mesiac prihlasenia, lebo tento koeficient plati iba pre auta do 12 rokov :) ale to je rozdiel par drobnych
Jancuk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jancuk »

Tu zmluvu si sprav dvoj jazycnu a usetris na prekladoch. Aspon o zmluvu menej :) Ak by si chcel mam zmluvu PL/SK, mozem poslat na mail.
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

ano, to je tiez moznost, ale najskor sa ho v telefone spytaj, ci Ti ju bude ochotny podpisat... okrem toho preklad jednej normostrany stoji 3e, nic likvidacne...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

ides pre dalsiu mk3 hegy? :)
Hegy
Addict
Addict

Jop. Len sa zial medzicasom vyfukla.
Ale dnes idem pozriet inu do Brna :)
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

daj vediet ak pojdes cez TN, dali by sme kavu a posli link na auto :D
Hegy
Addict
Addict

Hosi, nejaky tip a niekoho, kto by vedel dovliect auto z DE do BA? Pravdepodobne nepojde po svojej osi, takze asi na odtahu. Z BA je to 590km je to v Leipzigu DE.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

no pokial nemas ako neviem ci sa ti to oplati tahat..lacnejsie vyjdu prenosne SPZ, kamarat za volant, dialnicna a nafta

nakoniec teda DE? :D

//autoeditácia príspevku (07 Feb 2017, 9:27)
alebo teda ak auto nie je schopne ist same tak si pozicat vozik..co som pozeral tak ceny su celkom fajn (okolo 40€ na den)
Hegy
Addict
Addict

Nooo zase sa tam nasiel fajn kusok len to sa tam zdrzi tak den, kym sa rozhybem, vybavim si volno atd uz neni, tak sa to meni zo dna na den furt :)
Nemam to cim ani tahat, za moje to zial nezavesim.
erytrocyt
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa erytrocyt »

akurát je problém ten, že s technickým preukazom, kúpnopredajnou zmluvou a s platným TUV musíš ísť na obvodný úrad v danom meste, na príslušný odbor toho OU odnesieš dokumenty, vybavíš si komerčné poistenie, vrátiš sa, dajú ti potvrdenie a na základe toho potvrdenia si môžeš kúpiť prevozné značky. Ja som si bol v DE kúpiť auto tesne pred vianocami, ale toľko som plakal a plakal až som vyplakal, že v dojednanej cene budem mať aj prevozné značky a sadu pneu na diskoch :) Ale zistil som, že za túto službu pýtajú 100 eur. V tom máš aj značky, ale kurzkennzeichen, čiže tie prevozné, ale tie mimo DE neplatia. Ja som to riskol a šiel som cez Poľsko, tam to ešte tolerujú, aj som stretol policajtov a v pohode. Presný ten postup ti povedať neviem ako sa to vybavuje, mne to vybavil majiteľ bazáru. Kedysi si prišiel s techničákom do stánku, kúpil značky, počkal 5 minút a bolo hotovo, teraz je to zložitejšie. A POZOR !!! Na úrad napr. v Norinbergu sa môžeš dostaviť najneskôr do 11:00, inak čakáš do druhého dňa. V Berlíne to bolo tuším do 12:00, inak čakáš. A keď prídeš v piatok a nestihneš to, tak čakáš do pondelka, tak bacha na to. Inak vybavenie značiek trvá cca 2 hodiny po novom. Na úrade sú síce do tretej alebo štvrtej, to presne neviem, ale dostaviť sa musíš do obedu.
Juicy
King
King

Príspevok od používateľa Juicy »

Zdravím vospolok. Je to už nejaký čas čo som sledoval ceny áut u nás a v zahraničí. Keďže sa pre mňa otázka nákupu nového auta stáva čoraz aktuálnejšou, začal som pozerať rôzne inzertné portály. Začal som klasicky bazos , autobazar.eu , mobile.de , autoscout24.de no nejde mi do hlavy jedna vec. Ako je možné, že auto už dovezené na Slovensko s ŠPZ stojí zhruba rovnako ako model, ročník a výbava auta v Nemecku. Pozerám hlavne Škodu Octaviu II facelift a s nájazdom do 200000km u nás začínajú na sume 6200€...Ak beriem, že na aute v tejto cenovej relácii musí človek zarobiť minimálne 500€, niečo stojí dovoz, prihlásenie a dôkladne vyčistenie musí to auto kúpiť povedzme za 5000€. Akokoľvek sa snažím nájsť niečo schopné pod 5900€ to jednoducho nejde. Ako to teda robia dovozcovia?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

tak su 2 moznosti. pravdepodobnejsia je nr.1 - pozeras nespravny najazd v nemecku :D skus si dat najazd okolo 400000 a uz ti to bude sediet so slovenskymi 200000

nr.2 - niektori vacsi dovozcovia maju dohodnute rozne "mnozstevne" zlavy u vytipovanych bazarnikov v nemecku

- priklanaj sa k moznosti nr.1
Napísať odpoveď