Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

O športe...
fildinko
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

Príspevok od používateľa fildinko »

Je to zaužívaný fakt, že sa "v lete chudne a na zimu priberá" ... nehľadajte za tým nič vedecké. Je to rovnaké "pravidlo" ako to že v lete je teplo = nechutí ti jesť. Nie všetko nutne platí dnes, ale niekto to tak berie. Myslím si že čo riešite vyšie nie je pre niekoho kto je obézny a len nedávno začal chudnúť.

---

Keď už sme pri tej diéte. Ako dlho robíte diétu? Pár týždňov alebo mesiacov? Robíte ju viac krát do roka?

Ja som svoju diétu šiel pomaly 3 roky dozadu, aj keď bola to skôr taká očista, a išiel som to s pomalým znižovaním kalórií hneď ako sa mi zastavila váha ... robil som chybu, nešiel som žiadne kalórie, rovnakú chybu by som už neruboil. Popravde sa teším na ďalšiu podobnú diétu/očistu keď sa budem môcť pohrávať aj so spálenými kalóriami z kardia.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

fildinko

teraz netvrdim ze moj priklad je vhodny pre kazdeho ale ja osobne to zvyknem robit takto:
cca 2-2,5mesiaca dieta /menej asi nema vyznam/ a potom povedzme 3mesiace objem a takto cely rok opakujem.
Ale nie je to striktné, pretoze to cele zavisi u mna od toho ako vela tuku je na bruchu a ak je uz toho dost, tak proste nasadim dietu. Kalorie vobec neriesim, jednoducho jem tak aby som bol skoro permanentne trochu hladny a to znamena ze mam kaloricky deficit. Obmedzujem tuk, nie ale uplne.Kardio nerobim. A jedine co sledujem je prijem bielkovin aby ich bolo dost. Chudnutie je najjednoduchsia vec na svete- staci mat mensi prijem energie ako je vydaj, nic viacej.
Inac neviem ako vy, ale mam radsej dietu ako objem, lebo v objeme mam problem s energetickym prijmom, jednoducho ked tak vela jem, tak vzdy po dobe zacnem mat problem s travenim.
Apropo v diete nepouzivam ziadne spalovace ani nic podobne ako napr kofein.
Vy pouzivate?
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Zaznieva tu dosť nezmyslov a zastaraných názorov. Tiež som dlhé roky štartoval metabolizmus ranným whey hydrolyzátom (tiež aby som zastavil katabolické procesy), večer samozrejme kazeín, aby fičal metabolizmus svižne celý deň, tak jesť 5x denne.
gogo956 napísal: 26 feb 2021, 7:40 A urcite by si mal kazdy den vypit aspon jednu davku whey proteinu, najlepsie rano nalacno aby sa ti pekne rozbehol metabolizmus.
Napriek tomu že som robil 3x týždenne BU, 3-4x týždenne posilka podľa tréningového plánu, 2x do týždňa ešte rekreačne aero buď tenis, squash, futbal, som si za tie roky uhnal inzulínovú rezistenciu a pre-diabetes. Ešte nejaký rok a som na cukrovke. (celý "proces trval zhruba 20 rokov).

Aktuálne idem IF kombinovaný s OMAD podľa pocitu, prvé jedlo mám po 15 hodine, večeru mám do 21. Sacharidy sa snažím držať na minime kvôli rovnomernej hladine glukózy v krvi.
Výsledok je, že od rána som plný energie, ráno mi už netreba piť kávu. Nie som celý deň hladný napriek tomu ze už nejem 5 jedál denne, ale iba 1-2. Katabolické procesy sa akoby zázrakom nedejú, svaly neubúdajú vďaka prirodzenej tvorbe rastového hormónu.
Výsledky glukózy v krvi sú ukážkové. Zmizli tráviace ťažkosti.
gogo956 napísal: 01 mar 2021, 14:21Chudnutie je najjednoduchsia vec na svete- staci mat mensi prijem energie ako je vydaj, nic viacej.
Bohužiaľ to nie je pravda pre väčšinu ľudí s nadváhou. Jednoduchá matematika 4-2=2 je komplikovaná hormónmi typu inzulín (bráni telu spaľovať tuky a dáva mu príkaz naopak tuky ukladať do zásoby), že z toho robí zložitú logaritmickú rovnicu.
gogo956
Redeemer
Redeemer

kazein vo forme tvarohu jem kazdy den na veceru, ci je dieta alebo objem 300-500g+ cca 250ml mlieka,vlocky, susene ci cerstve ovocie a zasýti to slusne na skoro celu noc. Predtym som maval problem, ze som sa zvykol v noci budit kvoli hladu.
Nemal som problem schudnut ani ked so mal cca 17kg nadvahu aj ked to uz trvalo dost dlho. Ale jasne, ze kazdy sme individualita a to co funguje u jedneho nemusi u druheho.
baldorex
Addict
Addict

Tiež mi to dlhé roky nerobilo problém, 20 rokov som sa tak "fitness" stravoval, posledných 5 rokov sa stupňovali tráviace a iné ťažkosti, až som sa cez gastro dostal k diabetológovi.
Aktuálne idem teda pravý opak toho čo som robil 20 rokov chybne a som ako znovuzrodený.
gogo956
Redeemer
Redeemer

baldorex

ale tie tvoje zdravotne problemy nemuseli byt sposobene tym ako si sa stravoval ale su az dosledok. Ja tiez poznam ix ludi ktory sa stravovali normalne a od urciteho veku maju problem nieco stravit a museli prejst na nejaky typ diety /jeden zrazu nemoze mliecne vyrobky, druhy lepok, treti ovocie, pritom do ucriteho casu mohli jest vsetko/. traviace ustrojenstvo starne rovnako ako vsetko ostatne. Cely zivot som napriklad vypil kazdy den 2-3 litre mlieka kazdy kazducky den+ dalsie mliecne vyrobky a nemal som najmensi problem to stravit, ziadne naduvanie ani nic. A dnes uz napriklad viac ako pol litra -liter nedam a uz citim ze je to moc.
V kazdom pripade suhlasim ze jest vela sacharidov a casto nie je dobre, tiez mavam po objemovke rozhádzany inzulin. Vekom cele telo postupne funguje stale menej efektivne, to je aj dovod preco intenzivne cvicim, to je jeden zo sposobov ako ho udrzat funkcne co najdlhsie. Na vyrovnanu hladinu glukozvy uzivam napr preventivne Benfotiamin je to bez predpisu. https://en.wikipedia.org/wiki/Benfotiamine
baldorex
Addict
Addict

Diabetológ mi tvrdil niečo iné.
Jesť 5-6x denne = vyplavenie inzulínu do krvi 5-6x denne, k tomu jesť potraviny, ktoré vznik IR podporujú (napríklad hojne používaný "zdravý" rastlinný olej s omega 6 mastnými kyselinami) a si na dobrej ceste k cukrovke. Mne to trvalo takmer 20 rokov kvôli športu (pohybová aktivita zase citlivosť na inzulín zlepšuje), bez športu som už mohol mať 10 rokov cukrovku.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

gogo956: Ale vsak nikto tu nepise o objeme, iba ty. Pise sa tu o chudnuti a ty si reagoval, ze zima nie je idealna na chudnutie.
gogo956
Redeemer
Redeemer

otázka: keď dietujete, zvyknete chodit niektore dni aj pod hodnotu bazálu?
K!K0
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa K!K0 »

Nie a osobne ani nevidím dôvod u aktívneho normálneho človeka/nie profi športovca aby toto praktikoval.
gogo956
Redeemer
Redeemer

K!K0
ja to zvyknem v ramci kalorickeho prijmu vlnit, takze su dni ked som nieco pod bazalom a da sa to.
Preco by to malo byt iba pre profi?
K!K0
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa K!K0 »

Myslel som to tak, že v prípade keď nechudneš alebo sa ti zastavilo chudnutie tak pre mňa je schodnejšia cesta navýšiť aktivitu ako ďalej podsekávať príjem kcal, ktorý je v diéte už aj tak o dosť menší. Načo by si mal normálny aktívny človek/nie profi športovec takto "trápiť" telo kalorickým deficitom.

"Profi športovca" som spomenul len ako príklad, že napr. v bojových športoch je normálne pri finálnom chudnutí pred vážením na zápas veľmi málo jesť (ísť poriadne pod hodnotu bazálneho metabolizmu).
fildinko
Light Professional
Light Professional

gogo956 napísal: 08 mar 2021, 6:37 otázka: keď dietujete, zvyknete chodit niektore dni aj pod hodnotu bazálu?
Nevidím dôvod. Možno keby to rozvinieš, alebo vysvetlíš čo za tým vidíš že ísť "niektoré dni" ...
gogo956
Redeemer
Redeemer

fildinko napísal: 08 mar 2021, 18:52 Nevidím dôvod. Možno keby to rozvinieš, alebo vysvetlíš čo za tým vidíš že ísť "niektoré dni" ...
dovodom je ze mas vacsi energeticky deficit, takze by si mal viacej chudnut. Niektore dni myslim "vlnenie" aby prijem sacharidov a energie nebol stale konstatny, ako sinusoida, zvysujes zvysujes, potom zase dni znizujes. Nejak moc to riesit nechcem ani netvrdim ze je to lepsie, len ze sa to prilis neodporuca, ale z mojej skusenosti vyplyva ze v pohode sa to da tak aby clove normalne fungoval /praca, cvicenie/. Davam k tomu Hmb, teraz tym nechcem otvorit vecnu debatu ci to k niecomu je /hmb/alebo nie, len to pisem ako vedlajsiu informaciu. Podla mna sa da v pohode fungovat pod bazalomj ked je avda ze clovek je viacej unaveny.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ked je tu takato debata, ako konkretne si ratate kalorie?
Sam si varim malo kedy tak si to moc neviem predstavit.
gogo956
Redeemer
Redeemer

wladas napísal: 08 mar 2021, 19:12 Ked je tu takato debata, ako konkretne si ratate kalorie?
vazit kazdu davku a potom pozerat tabulkach co ma kolko energie. Ale takto to robim iba obcas, uz to mam v oku, aky prijem je orientacne kolko energie.
V diete si vsetko jedlo pripraujem sam, takze nieje problem si spocitat co tam davam.
aviceN
Guru
Guru
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa aviceN »

Ja si v podstate varim kompletne vsetko, nahadzujem za surova gramaze do My Fitness Pal-u, tam sa mi to vsetko rata a drzim kaloricky prijem, ci deficit, ci surplus. Po tej dobe uz vies co obsahuje co a vies z hlavy si povedat ze ti chyba este toto a toto a presne tato a tato surovina ti to doda... Odhadovat co je na tanieri v restauracii bez toho aby si nemal mesiace/roky naratane je tazke...
fildinko
Light Professional
Light Professional

wladas napísal: 08 mar 2021, 19:12 Ked je tu takato debata, ako konkretne si ratate kalorie?
Varím si každý deň, väčšinu roka. Každý deň zapisujem všetko do Myfitnesspal, stal sa z toho taký zvyk. Väčšinou už viem aké by som mal mať raňajky aby som to potom nemusel dobiehať večer/po tréningu. Ono keď to už zadávaš nejaký ten rok tak zistíš že všetko je to o tom aby to bolo približne, a že keď si jeden večer dáš navyše niečo na čo máš chuť, ale ďalšie dni pôjdeš to čo máš, tak vieš že sa nič nestane.

...
gogo956 napísal: 08 mar 2021, 18:58dovodom je ze mas vacsi energeticky deficit, takze by si mal viacej chudnut. Niektore dni myslim "vlnenie" aby prijem sacharidov a energie nebol stale konstatny, ako sinusoida, zvysujes zvysujes, potom zase dni znizujes. Nejak moc to riesit nechcem ani netvrdim ze je to lepsie, len ze sa to prilis neodporuca, ale z mojej skusenosti vyplyva ze v pohode sa to da tak aby clove normalne fungoval /praca, cvicenie/. Davam k tomu Hmb, teraz tym nechcem otvorit vecnu debatu ci to k niecomu je /hmb/alebo nie, len to pisem ako vedlajsiu informaciu. Podla mna sa da v pohode fungovat pod bazalomj ked je avda ze clovek je viacej unaveny.
Nemám síce skúsenosť s vlnami, nepoznám žiadne vysvetlenie princípu zvyšovať a znižovať sacharidy. To že ideš nejaké sacharidy určitú dobu, a keď už na sebe cítiš že potrebuješ "postrčiť" a buchneš tám kalorie navyše v jednom/alebo viacero dní za sebou mi príde ako o dosť ľahšie riešenie. Ale ako sám píšeš, že sa to moc neodporúča, bohvie prečo. Pamätám si pár rokov dozadu že to bol celkom BOOM a každý to šiel.

Neverím úprimne moc doplnkom výživy keď si relatívne mladý a nemáš žiadne deficity prirodzene že by na to prišiel doktor. Podľa mňa sú to celkom vyhodené peniaze, pokiaľ ideš ako tak pestrú stravu ... ale to je môj skromný názor. Kedysi som bol až moc na tieto doplnky a časom som pochopil že som vlastne len vyhadzoval peniaze.

Píšeš že sa dá v pohode fungovať pod bazalom, určite sa dá, kým ešte pár dní/týždňov ťaháš živiny ktoré sú v tele ešte z pred toho obdobia keď si šiel nad bazal. Najhoršie keď príde kríza a budú ti tie živiny chýbať. Určite by som nešiel dlhé obdobie takéto niečo. Nevidím racionálny dôvod, ibaže by mi nešlo o svaly a potreboval by som schudnúť, ako už sa spomínalo vyššie.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Neverím úprimne moc doplnkom výživy keď si relatívne mladý a nemáš žiadne deficity prirodzene že by na to prišiel doktor. Podľa mňa sú to celkom vyhodené peniaze, pokiaľ ideš ako tak pestrú stravu ... ale to je môj skromný názor. Kedysi som bol až moc na tieto doplnky a časom som pochopil že som vlastne len vyhadzoval peniaze.
ano suhlasim ze ked je clovek mlady tak ma prirodzene vysoku hladinu hormonov a tym padom bežné suplementy pri dostatocnej strave su zbytocne. Vynimka je ale pri vitaminoch, pretoze niektore je veli tazke dostat v dostatocnom mnozstve zo stravy /konkretne napr vid D3/
Ine je to ale napr u starsich cvicencoch, ked ma clovek 25 tak okrem stravy nic nepotrebuje, ale ked ma clovek o 15rokov viacej, ako napr ja, tak vtedy uz vplyv niektorych suplementov citit vyraznejsie napr kreatin, beta alanin a pod.
Píšeš že sa dá v pohode fungovať pod bazalom, určite sa dá, kým ešte pár dní/týždňov ťaháš živiny ktoré sú v tele ešte z pred toho obdobia keď si šiel nad bazal. Najhoršie keď príde kríza a budú ti tie živiny chýbať. Určite by som nešiel dlhé obdobie takéto niečo. Nevidím racionálny dôvod, ibaže by mi nešlo o svaly a potreboval by som schudnúť, ako už sa spomínalo vyššie.
nie je celkom jasne co presne myslis pod "keď príde kríza a budú ti tie živiny chýbať". Pretoze aj nizko kaloricky jedalnicek moze byt urobeny tak, aby si mal pokryte vsetky ziviny a este si to mozes naviac istit prisunom vitaminov/mineralov v suplementoch.
Dalsia vec je, ze malokto asi bude drzat dietu pod bazalom viac ako 2mesiace. Dalsia vec: naprikad uz len z toho ze denne prijmem velke mnozstvo kuracieho masa /minimalne 200-250g/ a mliecnych vyrobkov /prioritne tvaroh/ ziskam velke mnozstvo vyzivnych latok a zaroven tieto potraviny maju nizku energeticku hodnotu. Zelenina na vode ma zase iba zanedbatelnu energeticku hodnotu. Takze da sa urobit pomerne bohaty jedalnicek s velmi malym obsahom tukov a sacharidov.
Podla mna je problem ludi na dietach, ze mavaju pomerne nizky prijem bielkovin, hlavne tych s pomalym travenim ako napr kazeín. Lebo kazein ma neuvertelny sýtiaci efekt aspon u mna to funguje perfektne. Mozem mat vlci hlad aky chcem, ale ked zjem 500g nizkotucneho tvarohu s malou trochou ovocia /napr cucoriedky/ tak to clovek zasyti na dlhu dobu, pritom energeticky prijem bol minimalny a hlavne clovek nema ziaden pocit ze by bol na nejakej neprijemne diete.
TK1991
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa TK1991 »

baldorex napísal: 01 mar 2021, 14:59 Výsledok je, že od rána som plný energie, ráno mi už netreba piť kávu. Nie som celý deň hladný napriek tomu ze už nejem 5 jedál denne, ale iba 1-2. Katabolické procesy sa akoby zázrakom nedejú, svaly neubúdajú vďaka prirodzenej tvorbe rastového hormónu.
Výsledky glukózy v krvi sú ukážkové. Zmizli tráviace ťažkosti.
Zdravím,

1. Zdravím, píšeš že niekedy ješ len raz denne. Dajme tomu že potrebuješ denne v priemere prijať 2500kcal. Ako dokážeš do seba toho toľko natlačiť? Prípadne čo sú tvoje najčastejšie potraviny?

2. Necítiš sa počas dňa mentálne slabší? Neschopnosť koncentrovať sa atď? Nemáš počas dňa návali hladu s ktorými musíš mentalne bojovať?
Ak nič z toho sa u teba nedeje, ako dlho ti trvalo kým si si zvykol na tento spôsob stravovania?

Vopred dík za reakciu a poprosím aj o reakcie ostatných ak si idú podobný stravovací štýl
Napísať odpoveď