Povinné očkovanie

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Stoporko
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3989
Registrovaný: 28 dec 2005, 14:24
Bydlisko: Holy Land
Kontaktovať používateľa:

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa Stoporko »

jackb - ale prečo by sa tak bojíš o svoju neter, veď je predsa zaočkovaná, tak je predsa podľa farmaspoločností chránená :) K tomu tetanu - bol si sa dať v dospelosti preočkovať? Lebo posledne sa očkuje tuším v 11tich a pár rokov neskôr už máš smolu. Ak si časom tetan nedostal, tak sú účinky očkovania pápá a chráni ťa už len prirodzená imunita (pošramotená životným prostredím, spôsobom života, očkovaním, stresom...). Doteraz žijem a to chodím do lesa a doškriabaný som často. Čím to je?

//autoeditácia príspevku (29 Dec 2010, 18:01)
edit: jackb - jediné čo chcem, je mať možnosť slobodnej voľby. Mňa lekári už takmer zabili (predávkovanie antibiotikami a z toho mám následne alergiu na isté lieky, pri jednej operácii som im takmer vďaka ich debilite umrel...) a moji rodičia im do toho mohli povedať veľké hovno. Ja chcem o zdraví svojich detí rozhodnúť podľa svojho uváženia. Myslíš, že za socíku boli informácie tak dostupné ako dnes? Teraz nemyslím sračkoidný bulvár, ale debaty na nete, kde sa zapájajú ľudia čo o danej problematike aj niečo vedia alebo aj samotný fakt, že na prednáškach z patogenézy vírusových nákaz som si odniesol nepekné spomienky na vplyv očkovania v spojitosti s detskými chorobami.
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 14482
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa jackb »

Ona je, ale jej okolie takto nebude rovnako imunne ako ona a moze mat aj to ochorenie, o ktorom sa veri ze je na vyhyne...
Proti tetanu som bol preockovany na vlastnu ziadost ked som mal 18.
Je mi tazke viest tuto diskusiu ked som vyrastol v lekarskej rodine...
Je mi luto tvojich negativnych skusenosti. Aj medzi lekarmi sa najdu vynimky, ktore robia ich povolaniu zle meno... Ale to su rovnake vynimky, ako u deti, na ktore ma ockanie zhubne nasledky...
Stoporko
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3989
Registrovaný: 28 dec 2005, 14:24
Bydlisko: Holy Land
Kontaktovať používateľa:

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa Stoporko »

jackb - prepáč, no stále nerozumiem: pokiaľ je očkovanie skutočne funknčné, tak tvojej neteri môže byť jedno, či je okolo nej niekto s danou chorobou, pretože bude voči nej imúnna, nie?

Očkovanie voči tetanu - OK. Takže si s ním ani problém nemal, však? Inak, čo je pravdy na tom, že tetanus už bol tiež eradikovaný (slová našej profesorky mikrobiológie a virológie) a očkuje sa voči nemu viac menej "čo keby ešte úplne nebol"?
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 14482
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa jackb »

Stoporko, ak ma choroba kde zit vie aj mutovat, nie? My dospely sa s nou vysporiadame lebo mame lepsiu imunitu ako 30 mesacne dieta... Ale ked moze choroba, proti ktorej sa ockuje mutovat aj bez hostitela su moje argumety blbost a ty mas pravdu uplnu.
Tetanovku som si pytal po tom ako mi psisko vyhryzol kus stehna a napisali mi prve a zatial posledne antibiotika na zabezpecenie, mal som 18.
Ci je tetanus na ustupe neviem, ale kedze lozim po jaskyniach nemam chut skumat co vsetko prenasaju netopiere, alebo na co pokapali jaskynne medvede :) O hygiene v krajinach zapadneho Balkanu nehovoriac. A najradsej by som bol ak by sa dalo ockovat proti mononukleoze, lebo tu tie okridlene mysi prenasaju na cloveka najcastejsie...
Stoporko
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3989
Registrovaný: 28 dec 2005, 14:24
Bydlisko: Holy Land
Kontaktovať používateľa:

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa Stoporko »

jackb - choroba mutuje na hostiteľovi, to je jasné, a žiaľ, ako hostiteľa nepotrebuje len človeka, stačí prasa, pre niektoré vírusy stačí obyčajné slepačie vajce. Takže toľko k mutovaniu. Záver si z toho vyvoď sám.
ColdRain
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3495
Registrovaný: 20 mar 2008, 21:41

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa ColdRain »

stoporko: všetky tvrdenia, tá strata hlasu napr pod...a taký čierny kašeľ ti na prasati asi nezmutuje keďže je to výlučne ľudské ochorenie
Stoporko
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3989
Registrovaný: 28 dec 2005, 14:24
Bydlisko: Holy Land
Kontaktovať používateľa:

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa Stoporko »

coldrain: no neviem, nás učili niečo iné. Choroby postihujúce človeka vedia napr. na prasati zmutovať, niektoré vírusy aj v obyčajnom slepačom vajci.

strata hlasu a spol: http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#mozTocId984045 nemám momentálne silu hľadať iné zdroje - je tam kopa príbehov + odkazy na odborné diela. Do silvestra "nepracujem" a vedeckým databázam (web of knowledge) sa momentálne vyhýbam, sorry.
manof
Novice
Novice
Príspevky: 1
Registrovaný: 02 jan 2011, 23:48

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa manof »

Žiadne očkovanie nie je na 100%. Pozrite si oficiálnu írsku vládnu stránku:
http://www.immunisation.ie/en/Childhood ... sAnswered/
nijaké očkovanie nefunguje u 100% zaočkovaných. Niektoré dokonca ani u 80%.
Je teda oprávnené báť sa, že aj zaočkovaný môže ochorieť na danú chorobu. Obzvlášť, keď očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... u-imunitu/

Tetanus u ľudí už na Slovensku niekoľko rokov zaznamenaný nebol, ale u zvierat sa stále vyskytuje.

//autoeditácia príspevku (03 Jan 2011, 0:08)
Stoporko napísal:spytam sa aj v tejto téme, nech prípadnou diskusiou neprzním iné vlákno: aká je možnosť nedať svoje dieťa/seba dnes zaočkovať? Modelová situácia: narodí sa mne a priateľke bábo a odmietneme s ním ísť na všetky tie trojité a iné vakcíny. Proste neočkovať. Aké postihy môžem zo strany štátu čakať? Môžu ma nejako "fyzicky" donútiť dať seba a svoju rodinu očkovať?

druhá otázka: prečo je očkovanie povinné, keď je teda tak účinné a zaočkovaná populácia sa už danej choroby nemusí báť? Ak teda kvôli nezaočkovaniu sa ochoriem napr. na prasačiu chrípku (príklad), tak zaočkovaná populácia to môže mať dosť v paži, veď sú chránení, nie? Prečo ma teda núti sa dať zaočkovať?

tretia otázka: pokiaľ je niekto poistený a platí si zdravotné odvody, resp. ich zaňho v prípade štúdia a pod. platí štát, tak má zdravotnú starostlivosť "predplatenú" a čo koho do toho, či sa dobrovoľne vystavím ochoreniu a tak bude POISŤOVŇA možno za mňa platiť viac? Keď si poistím auto povinnou i havarijnou poistkou, tiež sa nikto nesťažuje, že opitý ujko má búračku 10x ročne a ja raz za život. Bonus na zníženie poistky v prípade dlhodobej bezškodovosti je síce pekný, no pomerne malý. Takže pre analógiu so zdravotným poistením by sme to hádam mohli použiť, ak nie, tak sorry.
1. Prídeš ku lekárovi a donesieš mu podpísaný nesúhlas s očkovaním vašich detí, viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako ... z-cast-1-/
Nikto Ťa nemôže podľa v súčasnosti platných zákonov donútiť k očkovaniu. Postih jediný možný je pokuta, aj tej sa dá úspešne vyhnúť, napr. tak, že lekár nenahlási (nie je to jeho povinnosťou) na RÚVZ (Regionálny úrad verejného zdravotníctva), že ste odmietli povinné očkovanie, a RÚVZ na to príde až po viac než dvoch rokoch. Odmietnutie povinného očkovania je priestupok a po 2 rokoch je priestupok premlčaný a máš vyhraté.

2. Očkovanie je povinné preto, lebo je to relikt socialistickej totality, kedy bolo veľa vecí povinných a nesmeli sa spochybňovať. Druhým dôvodom je, že by zdobrovoľnením zrejme rapídne klesol obrat firiem, čo dodávajú očkovacie látky a čo vedia komu koľko na MZ SR či ÚVZ SR. A tretím dôvodom je, že by museli lekári ľudí na očkovanie prehovárať a dobre to zdôvodniť, a to sa im nechce. Nehovoriac o tom, že na niektoré očkovania absolútne nijaký rozumný dôvod nejestvuje. Treba si tiež uvedomiť že NIJAKÉ očkovanie nie je úspešné u 100% zaočkovaných. Vždy si nejakí ľudia jednoducho po očkovaní nevytvoria dosť protilátok.

3. Tá analógia je vcelku trefná. Navyše je štatisticky preukázateľné, že očkované deti bývajú viac choré než neočkované (vrátane takých chorôb ako astma, alergie, neurologické poruchy a pod.), takže by naopak mali mať bonus tie neočkované.

//autoeditácia príspevku (03 Jan 2011, 0:18)
ColdRain napísal:stoporko
ad 1 bude to riešiť sociálka, je to zanedbanie povinnej starostlivosti o dieťa, paragraf ti poskytne google a bude sa postupovať tak, ako keby si mu nedal jesť, tj ak sa neumúdriš v konečnom dôsledku ti ho zoberú, ale chcem vidieť ktorá matka by si nechala vziať dieťa...
ad 2 očkovanie na prasaciu chrípku nie je povinné, povinné sú iné očkovania, vďaka ktorým sú mnohé choroby už vážne len v medicínskych skriptách...a očkovanie sa vykonáva až od istého veku, takže by si napr ohrozil dieťa ktoré ešte nemá kompletnú vakcináciu
ad 3 doplnenie bodu dva, môžeš sa stať inkubátorom a vytvoriť taký "bacil" na ktorý po pár ďalších mutáciach nebude platiť súčasná vakcína, stačí malá zmena prenesie sa to na jedného človeka z 10 000 v ňom prebehne ďalšia mutácia a už bude schopný nakaziť jedného z 1000 atd

ja už vážne len pozerám čo sa to dnes deje, bezbrehý liberalizmus až za hrob a to doslovne, kam sme to dospeli aby ma nejaký 20ročný zasran s petíciou v ruke ktorý o tom vie veľké hovno nabádzal k tomu aby som sa prestal očkovať a aby sa to zdobrovolnilo, no amen tma niektorí už vážne nevedia čo od dobroty a serú sa tam kam ich vážne netreba, spoločnosť musí mať pravidlá, to že je demokracia, neznamená že si každý môže robiť čo chce...
Keď chceš diktatúru, tak choď do Číny. Slovensko je podľa Ústavy SR demokratický právny štát. Ten má stanovené základné ľudské práva a slobody a jedným z nich je aj nedotknuteľnosť osoby (čo zahŕňa aj telesnú nedotknuteľnosť). Takže povinné očkovanie je jednoznačne proti Ústave a najmenej piatim medzinárodným zmluvám o ľudských právach a slobodách.

Ad 1:
Nezmysel. Sociálka nerieši očkovanie ani v najmenšom. Sociálka môže skontrolovať hygienický štandard domácnosti alebo či dieťa nie je podvýživené, ale rozhodne nijakým spôsobom nerieši očkovanie. Viď vyjadrenie ministerky práce, soc. vecí a rodiny:
http://rizikaockovania.sk/leg/leg5.html

Ad 2:
To, či očkovanie spôsobilo alebo urýchlilo ústup prenosných ochorení, je prinajmenšom sporné prinajmenšom u niektorých očkovaní (detská obrna, pravé kiahne...) viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/myty-o-ockovani/

Ad 3:
Podobne ako prehnané používanie antibiotík, aj očkovanie prispelo k vzniku a rozmnoženiu sa rezistentných kmeňov mikróbov, ktoré môžu byť ešte oveľa nebezpečnejšie, než tie antibiotikami/očkovaním potlačené kmene, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bab ... tibiotika/
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 14482
Registrovaný: 09 sep 2005, 19:40
Bydlisko: UK

Re:

Príspevok od používateľa jackb »

JaJeNiektoIny napísal:Prečítajte si tento rozhovor s Ivanom Bakošom, ktorý je jednoznačne za očkovanie.

Ivan Bakoš: Kritici očkovania jednoznačne škodia
konecne som mal cas si ho precitat a mal by ho citat kazdy ked zacne odporovat...
Hlavne to, ze ak je zaockovanych 75% populacia, ani tych 25% danu chorobu nedostane.
Eritrea
Star
Star
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 669
Registrovaný: 24 júl 2007, 19:54
Bydlisko: Sabinov/Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa Eritrea »

dnes som nasla na nete toto: http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_ ... r_2011.pdf
a popravde zacinam pochybovat o ockovani...co si myslite ?

+ http://www.slobodavockovani.sk/
matki
Light Professional
Light Professional
Príspevky: 802
Registrovaný: 16 máj 2012, 15:41

Re: Povinné očkovanie

Príspevok od používateľa matki »

Tie clanky pise Mgr., niektore pise ing. ekonimie. Ked uz , treba citat studie lekarov resp. kolektiv lekarov. Prepacte, ze otvaram tuto temu. Tento tyzden som ockoval 3. mesacnu dceru, tak som to riesil. Po konzultacii s pediatrickou a imunologom to povazujem za konspiracnu teoriu. Nastastie dcerka nemala ziaden neziaduci.
Napísať odpoveď