Netbook 11,6 do 350 eur - Asus, alebo neAsus?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
shade000
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 147
Registrovaný: 18 jan 2010, 19:19
Bydlisko: Púchov

Netbook 11,6 do 350 eur - Asus, alebo neAsus?

Príspevok od používateľa shade000 »

zdravím, chcel by som poradiť pri kúpe netbooku - momentálne mám len stolné PC a archívnu nokiu s ČB displayom..

na nový mobil a netbook som si vyhradil 700 eur - mobil som si už v podstate vyhliadol xperiu z1 za 350, čiže mi ostalo 350 na maličký noťas.

priorita je extrémna mobilnosť...keď vyrážam, neberiem so sebou ruksak, ani nejakú tašku, len "kabelu" cez plece, do ktorej sa 11 palcový noťas bez nejakých problémov zmestí a môžem ho brať zo sebou v podstate kamkoľvek...a nie, naozaj nechcem tablet - mal som sony xperku zetko, bol som celkom spokojný, ale predsa len mi viac vyhovuje W7 a pevná hardware klávesnica...dlho som rozmýšľal aj o asusáckych tabletoch s dokovacou "klávesnicou", ale tam ma opäť odrádza android a celková nevychytanosť..

používaný bude na pozeranie filmov/seriálov s titulkami, čítanie kníh, chatovanie a sem tam nejakú hru (nič náročné - heroes 1,2,3 / banished / gothic 2 maybe stalker soc :) )..samozrejmosťou by malo byť usb 3.0, min. 1366x768, min. 320 gb, a procák od intelu..na OS moc nezáleží, beztak si tam zrejme hodím svoje..

momentálne som najviac naklonený k "Asus X200CA-KX007H", kde mám ponuku čisto nového s plnou zárukou za 290 eur...ale celkom ma prekvapil komentár na jednom nemenovanom fóre, kde som si čítal recenziu na tento netbook -

"otázka:
Akú výdrž má ten Asus X200CA?

odpoveď:
keď ho pužívaš na net tak vydrží 2,5hodiny,ale tie parametre tak klamú,on má v skutočnosti 2Gb RAM,a 320Gb HDD,procesor je dvojjadro 1,5GHz,inak celkom slušný malý a lahký notebook :)"

konkrétne tie parametre...má mať dvojjadro 1,8 Ghz, 4 gb ram a pol terový disk...je to fake, alebo je naozaj možné, aby predajcovia takto nehorázne zavádzali?..alebo má dotyčný skôr iný model?

samozrejme tá ponuka za 290 je veľmi lákavá, ale rád by som sa spýtal na váš názor...preferujete skôr iného výrobcu, alebo mi odporučíte niečo iné, alebo je tento model za ten výkon príliš predražený?...za akúkoľvek odpoveď budem veľmi vďačný :)
zdravotnik
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 747
Registrovaný: 11 mar 2006, 9:01

Re: Netbook 11,6 do 350 eur - Asus, alebo neAsus?

Príspevok od používateľa zdravotnik »

Máš rôzne HW výbavy tých Asus X200CA
viď - http://www.alza.sk/search.htm?exps=Asus ... &prod=1284
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 14819
Registrovaný: 30 máj 2006, 20:27

Re: Netbook 11,6 do 350 eur - Asus, alebo neAsus?

Príspevok od používateľa heker »

K comu ti je Xperia Z1, aj ju skitocne vyuzijes alebo potrebujes na machrovanie? Pouzivas mozno tak budik, sms, prehliadac na net, mozno Viber a Skype, pozries Facebook a mail, pozries si video na YouTube, pustis si hudbu, odfotis par momentiek, v aute si pustis gps, mozno este par aplikacii. To vsetko zvladne aj mobil za 200 eur, naprikad Desire 500, Huaweii (presne oznacenie ma nenapada) a kopa dalsich. Pri predaji z akcie operatora kupis uplne novy mozno aj za 170 eur. A za usetrene si radsej priplat za notebook.
Napísať odpoveď