antik a torrent

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
brm
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Re: antik a torrent

Príspevok od používateľa brm »

Som tam uzatváral novú zmluvu akurát minulý rok vo februári. Ako bolo spomínané, za router neplatíš, platíš jedine aktiváciu IPTV jednorázovo 99€ alebo si to vieš rozdeliť na tri splátky.. myslím 3x35€. Za túto sumu ti požičajú STB, ktoré po ukončení zmluvy musíš vrátiť. Ak nechceš TV, nemusíš tento poplatok platiť..

Do prenájmu sa myslím dajú vziať iba VOIP telefóny.. ale tiež si môžeš zaobstarať aj svoj vlastný.. resp. sa dá volať aj cez mobil, ale ešte som neskúšal.. teda ak chceš ich pevnú linku využívať. U seba doma ju nevyužívam, čiže nemám ani telefón.. ale našim som previedol telefónne číslo pevnej linky z Telekomu a oni to využívajú, po niekoľkých rokoch už majú ako verný zákazník zadarmo hovory na 3 ľubovoľné telefónne čísla v rámci celej SR.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Skúšali ste to niekto? Ako to je? Platí to len pre nočné hodiny? Je to mesačná záležitosť alebo na každú noc je limit 50gb? :smt017

Mimochodom, ako s rýchlosťami, pozorujete niekedy nižšie rýchlosti alebo sa to zdá stále, že ide na full? Ak by ste ďalšie dni to mohli sledovať, tak by som bol vašim doživotným dlžník, chaloši. :lol:

Dnes som pozeral ponuky a my tu v KE ale fakt, že nič nemáme, Telekom a Orange je junk, židove deti...už som skoro zomrel zo Swanu, ich Duo Extra aj DuoM+ sú úplne topky, len kým oni prídu do KE, tak už budem v truhle. UPC môže ísť do pi*e. Úprimne...za 24€ človek dostane ho*no.
Nakoniec, viete mi posunúť info, či je možné mať TV na dvoch telkách a jednu ovládať (v kuchyni) akoby to bola len káblovka, teda priamo cez TV?
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

DropDead - teraz to ide 80-97 Mbps DL/UL, davnejsie som ked som to sledoval tak to v spicke klesalo aj na 30-40, ale boli tam 2 STB kde sa sledovalo HD, teraz STB nemam. Pred par mesiacmi som registroval obmedzenie 1MBps v spicke.

Teraz bezne stiahnem narazovo za vecer 20-40GB bez problemov, za mesiac urcite par sto GB, nedavno to islo asi 7MB aj vecer v spicke.

K telkam, neviem ako to myslis, ale prepinat na telke priamo urcite nepojde, to by musel byt analog. Na DO STB je tusim funkcia ze telka sa vypne ked vypnes STB, takze prakticky nie je nutne pouzivat DO od telky, ale tam to musi zrejme podporovat aj telka.

Este ak chces na dvoch telkach rozdielny obsah, tak DUAL STB uz oficialne neponukaju, bolo mozne takto sledovat na druhej telke iny obsah, ale len analog bez HD. Takze je nutne "dokupit" dalsi STB, prvy je priblizne za 99€, druhy za 59€, ak to nezmenili, v BA mali tusim akciu.
DropDead
Addict
Addict

Oni ešte stále majú to zdieľané pripojenie, z ktorého sa všetci smiali už pred rokmi? Bez totálnej garancie rýchlosti?

Mením názor...tu je to hnoj na hnoji v KE...kým by sa vrátili investície za tie 2 STB oproti tomu, čo platíme naviac oproti antiku prejdú dva roky a dovtedy tu už bude určite SWAN...ach, "ja nefjem uš"...
Dreamer
Addict
Addict

Tak mozno STB nebudu nutne a tym by malo byt mozne prepinanie aj priamo v telke...

http://www.zive.sk/clanok/123193/orange ... televizore

Inak Antik za jednorazovy poplatok 20€ ponuka aj 1Gbit internet, mozno tam su podmienky ine, no nie je to dostupne vsade.
DropDead
Addict
Addict

Nj ale tamto je len non-Smart TV a druhá je ešte staré dobré CRTčko.

Nie sú, z toho, čo viem, tak to je normálne, len musíš mať pokrytie, no tam to bude rovnako zdielané a bude to viac cítiť, že ti to nepôjde na plnú rýchlosť, takže by som sa z toho až tak netešil.
Dreamer
Addict
Addict

Stalo by za zvazenie najst stary PRO DUAL box, but cez infolinku, facebook alebo nejaky bazar, PRO box by ti mozno dali priamo a ten DUAL set sa da kupit, aj ked oficialne ho neponukaju, myslim ze to stale funguje, vzhladom na to ze druha telka je CRT by to bola najlepsia moznost a stacila by aktivacia za 99€. Vela ludi menilo CRT za LED a tych starych boxov sa zbavovalo.

Co sa tyka rychlosti a podmienok, neviem ci chces nejako nadmerne stahovat, ale rychlost je pomerne stabilna - pri 1Gbit si nemyslim ze by sa znizovala na 50Mbit, ked pojde 300 ci 500, stale je to ovela lepsie ako tych 75 +-.

//autoeditácia príspevku (23 Feb 2017, 19:27)
DropDead - Posledne dni som stahoval torrenty v rozne casy, viackrat v spicke medzi 19:00-22:00 a islo to viac-menej naplno 6-8MBps. Inak nie som si ci si si minule nezmylil Mbps a MBps, kedze som uvadzal aj rychlost internetu, aj rychlost stahovania, vyrazne sa teda rychlost neznizovala.
DropDead
Addict
Addict

Myslíš tú špičku a 1 MB/s ? Nie, videl som tam MB, no to je 8Mb/s a to je hnoj.
Dreamer
Addict
Addict

Jasne, ale ten limit 1MBps bol pred viacerymi mesiacmi, teda po tom, co bola zalozena tato tema, tyka(la) sa len torrentov, no ako som aj teraz pisal, skusal som stahovat v spicke a v poslednom case, tyzdne, par mesiacov, som tento limit nezaznamenal, je teda mozne ze to zrusili, resp. zvysili nejaky limit kedy sa aktivuje, ale napr. som stiahol za den aj par desiatok GB a dalsi den v spicke som mal plnu rychlost. Mozno ak by som stiahol 100GB za den, tak by sa limit aktivoval.

//autoeditácia príspevku (24 Mar 2017, 20:24)
Dnes som stiahol vyse 130+GB, utorrent isiel cely den, po stiahnuti UL, teraz od osmej vecer som zamerne zacal stahovat a ide to prakticky stabilne 5-6MBps. Je necely rok od prveho prispevku a zrejme od spomalovania torrentov na 1MB v spicke definitivne upustili.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

chcem sa spytat ako nastavit utorrent na co najvyssi download
neviem aky mam zazmluvneny net v upc (nemam pri sebe zmluvu) ale cez speedtest mi na wifi opakovane namera download 28MB/s a upload 2,6MB/s
torrenty mi stahuje max 4,5MB/s, v priemere 3MB/s

da sa tomu nejak pomoct? pomoze ked to napojim cez kabel? ntb je v rovnakej izbe ako router a je v nom ssd
Prílohy
1.png
2.png
3.png
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Skús zapnúť vynútené kódovanie prenosu.

A rýchlosť závisí od počtu a rýchlosti tých, čo zdielajú, keď máš gigabitový net to neznamená, že ti tak pôjde sťahovanie. Skús také, kde je veľa odosielateľov a nie veľa tých, čo sťahujú.

A možno ešte pridať ešte väčší počet spojení na torrent, napr. 300 peerov a 100 slotov na odosielanie.

A cez kábel to ide väčšinou o niečo lepšie.

Pri verejných torrentoch keď ti ide sťahovanie 5 MB/s to už nie je zle, pri súkromných je vždy lepšia rýchlosť.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Skus dat neobmedzene odosielanie.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

antik a torrent

Príspevok od používateľa CheZteR »

vyskusal som obe navrhy a je tam drobne zlepsenie na cca 5MB/s ale to pripisujem skor rychlejsej linke v pondelok rano.... to kodovanie prenosu som este neskusal
inak to mam odsledovane cez 2 roky, rychlejsie to nikdy neslo a to stahujem vyhradne torrenty zoradene podla najvyssieho poctu seedov

nikdy mi to nevadilo lebo realne sa mi stiahne 2 gb film za pr minut, ale teraz som zacal stahovat 30gb 4K filmy a tam to uz je citit tak chcem tomu pomoct co najviac

ten screenshot co som posielal s rychlostou stahovania bol tento, podla mna by to mohlo stahovat aj rychlejsie
IMG_0995.jpg
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

najviac tomu pomozes, ked si splasis pozvanku na privatny tracker. tam vela uzivatelov ma seedboxy a rychlosti stahovania od nich su super vysoke a torrent mas stiahnuty raz dva aj ked je na torrente iba zopar seederov. na public trackeroch vela ludi seeduje, ale ma nastaveny limit upload rychlosti na smiesnu hodnotu.
Napísať odpoveď