Verejná Statická IP adresa

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
sombreroja
Novice
Novice

Re: Verejná Statická IP adresa

Príspevok od používateľa sombreroja »

Caute,

neviem, či to môžem napísať do tejto témy, nebite ma... Prosím o radu v nasledovnej veci:

Synátor mi už mesiac obhrýza uši, že by rád spustil game server a vyrobené mapy. No nesprav mu radosť.
Bol som u providera, povedal som, že bych rád verejnú IP. Zmluva, trojka € mesačne navrch. OK.
Som ale mimo. Máme wifi. Zvonka ma svet podľa tohto http://whatismyipaddress.com/ vidí ako 87.244.x.x
Ak cez operu dám admin na router, tam vidím IP routera ako 192.168.x.xxx
PC, na ktorom by bežal hrací sever má ešte inú IP.
Už som sliedil jak polovnícky kopov a dostal som radu, že mám adminovať router a forwardnúť patričné game porty. Spravil som. Ďalej že mám na lokálnom PC DMZovať IPčku tohto PC. Spravil som. Akosi mi to nebeží. Prosím helfnite.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa wladas »

Princip routru (NAT) je prave to, zde cez jednu verejnu IP sa pripaja viacej PC. Logicky by bolo nerealne aby mal kazdy PC na svete verejnu IP.
Router potom sluzi jak tel.ustredna. Prepaja a preklada komunikaciu na pozadovanu IP v LAN (uz neverejnu).
Na zaciatok ti poradili dobre, potrebujes presmerovat port aby router vedel na ktory PC (server) ma danu komunikaciu presmerovat. Potrebujes ale vediet presny port na ktorom je ta komunikacia.

DMZovat neviem co je.
kukiak
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukiak »

Nemeni sa ti IP toho game serveru? Pri kazdom pripojeni do siete teda vypnuti/zapnuti PC sa ti moze zmenit, preto je najlepsie nastavit staticke IP. DMZ znamena, ze vsetka komunikacia z netu ide priamo na nastavenu IP, teda toho serveru.
sombreroja
Novice
Novice

Príspevok od používateľa sombreroja »

Hej, v advanced settings je záložka DMZ = demilitarized zone. Ako píše kukiak (teda tak mi bolo vysvetlené, že pakety pobežia k lokálnemu PC a teda aj z neho do sveta.
Statickú IP nastavím tak?: http://portforward.com/networking/static-win7.htm
Možno naivná (pre mňa nie, som total laik) otázka, zvonka sa do HRY "záujemcovia" nakopnú cez akú IP? Lokálneho PC alebo tú 87.x.x.x?
Nijak bližšie som neskúmal zdatnosť syna v problematike (ak to mrví on, prerazím ho :D) ale verím mu, je šikula na svojich 15 hmmm.
IP severa sa nemení, reštartoval som aj PC, aj router, externá adresa je stále tých 87...
Ako ďalšia alternatíva som zagúglil na no-ip.com Registroval som sa. Nainštaloval som ich aplikáciu a napriek pekne svietiacim zeleným kvačkám mi to nebeží. Zajtra kuknem do manuálu routra a skúsim na chvíľu vypnúť firewall. Zatiaľ ďakujem, keby ste mali nápad, budem rád.
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

Ahojte,nedávno som predĺžoval zmluvu s Telekom a menil som VDSL na optiku.Všetko ide v pohode,ale pri objednávke som zaškrtol,že chcem neverejnú IP adresu a teraz som zistil,že s neverejnou môžem byť na torrente iba passiv.Aký je vlastne rozdiel medzi verejnou a neverejnou IP ? myslíte,že mi to Telekom prepne späť na Verejnú IP ?
ropman
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Ako si to zistil? Aj s neverejnou IP mozes byt dostupny kazdemu ak tvojmu ISP a na tvojom routri funguje UPnP
tyler91
Professional
Professional

UPnP mám povolené,uTorrent ukazuje,že port je otvorený,ale ak si overím ten port na cztorrente,tak píše,že port na mojej IP je uzavretý a peeri sa mňa vôbec nepripájajú
*****HERO*****
King
King

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

ropman napísal:Ako si to zistil? Aj s neverejnou IP mozes byt dostupny kazdemu ak tvojmu ISP a na tvojom routri funguje UPnP
to aj provideri zvyknu poskytovat upnp? u ktoreho to tak napr. funguje? ja ze to je vzdy zalezitost len prveho NAT routru na ktory ten upnp request dorazi... cize ten router on ho preposle dalej providerovi?

tyler tak este mozes mrknut na nejaku vpnku, napr airvpn, s nou si mozes vystrcit porty do internetu
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Pokial viem tak UPnP je vyuzitelne prave pri verejnej IPcke aby si nemusel rucne presmerovavat porty.
*****HERO*****
King
King

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

sak prave... ale teoreticky aj keby ta ip verejna nebola, tak provider by mohol aspon niektore porty presmerovat na konkretneho klienta na zaklade upnp poziadavky.. ktora by musela prebublat z jeho routru az k providerovi .. a to asi myslel ropman.. len som o nicom takom este nepocul
tyler91
Professional
Professional

skúsim tam zajtra zavolať či vedia prepnúť späť verejnú dynamickú ip adresu
Napísať odpoveď