Rodinne combi

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rodinne combi

Príspevok od používateľa guess.whoo »

vobec nie som zastancom AAA, ale toto co si napisal ma niekoho odradit? To, ze mal nejaky skrabanec alebo od obrubnika stiahnuty lak na elektrone predsa nie je dovod na to aby si sa otocil na pate :D kupujes jazdene auto a nie novy kus alebo predvadzacku
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Hej, auto evidentne po škodovej udalosti (podľa teba škrabanec na blatníku a stiahnutý lak z disku kvôli obrubníku :roll: ) ale v AAA o tom ani zmienka. Po telefóne povedali len toľko, že je vo veľmi dobrom stave. Dookola sa ale vypytovali či to auto hneď vezmem, či zaplatím v hotovosti alebo využijem financovanie, a kedy pre neho prídem.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

tak ale keby to bolo nieco vazne tak je to vymenene a ty odides s autom spokojne domov :) Pokial ho niekto len obtrel tak to podla mna nie je vobec ziadny dovod na to, aby si sa na aute nesiel previezt aspon
kutya
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa kutya »

A co hovorite na Hyundai i30 kombik alebo Peugeot 308 ? Hlavne tie hyundaie s motorom 1.4 t-gdi maju celkom dobre recenzie a daku sa kupit za 12 000 malo jazdene.
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

Mám i30 combi 1.4 Tgdi niečo vyše roka.
Veľmi sa nemám na čo sťažovať.
kutya
Medium Star
Medium Star

@JCM01, nejak podrobnejsie sa ti nechce rozpisat tvoje skusenosti ? :)
Aky rocnik mas ? Kupoval si nove ci jazdene ?
Je tam dost miesta aj na zadnych sedadlach na nohy aj na hlavu ?
Aku mas realnu spotrebu ?
Ako je na tom s pohodlim pri dlhsej jazde ? A tak celkovo ake su jazdne vlastnosti ?

Nesiel som asi nikdy v ziadnom Hyundai, tak s touto znackou nemam vobec ziadne skusenosti, dakujem, potesilo by kebyze sa podelis viac o svoje skusenosti :)
JCM01
Star
Star

2019, kupoval som nové, výbava style.
Čo sa týka sedenia v predu - pohodlné to celkom je, aj na dlhé cesty.
Čo sa týka sedeniu vzadu - predtým som mal corollu 2017 a teda som bol zvyknutý na trochu iné miesto, ale tak nie je to žiadna katastrofa. Dá sa bez väčších problémov zvládnuť aj dlhšia cesta. Hlava nie je žiaden problém.
Spotreba - je to turbobenzín, takže keď mu šliapneš, celkom ide ale aj spapá. Dlhodobú priemernú spotrebu mám 6,6l/100km.
Jazdné vlastnosti sú postačujúce, dá sa s tým ísť aj rýchlejšie do zákruty, nevyrovná sa to japoncom ale zas je to pohodlnejšie. Mám manuál a musím povedať, že dráhy radenia sú dosť dlhé a na spiatočke nemá synchrón, teda niekedy nechce vojsť.
Keď som ho kupoval, mal som vybrané niečo iné, ale v Hyundaii robil švagor tak mi vybavil 19% dole. Tak som to riskol a musím spätne povedať, že neľutujem.
kutya
Medium Star
Medium Star

A jazdis vacsinou mimo mesta ? Alebo aky je cca u teba pomer mesto - mimo mesta pripadne jazdis aj po dialniciach ?
JCM01
Star
Star

Jazdím všetko, denne jazdím do práce - cca. 8 km, hlavne mimo mesto. Ale samozrejme aj výlety po diaľnici a fúrikovanie sa po mesta. Ale mimo mesto je to viac ako 70%.
kutya
Medium Star
Medium Star

@JCM01, a kedy si kupoval presne ? Nemas problem s buchanim od turba alebo so stratou vykonu (poklesom otacok) ? Citam ze sa vyskytuju taketo problemy u 1.4 t-gdi
JCM01
Star
Star

Teraz začiatkom júla malo rok. Áno, viem o týchto problémoch, ale zatiaľ sa u mňa neprejavili.
kutya
Medium Star
Medium Star

Tak bol som si pozriet i30ku v predajni hyundai, ale trosku som sklamany z miesta na zadnych sedadlach. Ked si nastavim predne sedadlo pre seba a sadnem zanho na zadne tak kolena sa mi dotykaju prednej sedacky. Obavam sa, ze mi tam nevojde dozadu isofixova zakladna + do nej vajco pre novorodenca.

Nejake odporucania na ine auto kde je viac miesta vzadu ? :D
Rozpocet sme navysili na 14 000 eur.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak daj vajicko za sedadlo spolusediaceho, nie za seba. teda ak je to jediny problem, neviem ci je rozumne rozhodovat sa pre auto podla toho ci sa tam pohodlne vojde vajicko ktore budes pouzivat maximalne pol roka.
my sme vo focuse mali vajicko tak ze sa opieralo o predne sedadlo a nikdy to nebol problem.
kutya
Medium Star
Medium Star

Tak pri i30 som zistil, ze je dost nekvalitny interier (tam sa asi dost setrilo) a ten co som mal vyhliadnuty, rocnik 2017 ma uz dost vysedene sedacky. Navyse, na hyundai klub fore je vela ludi, ktori navstevuju servis castejsie ako by sa patrilo, takze Hyundai radsej vynecham.

Co poviete na takyto Leon? https://www.autobazar.eu/seat-leon-st-f ... Ufyu_LWato

je to slaby motor ? 92kw
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

nebude to ziadny pretekar, ale lepsia volba ako i30
kutya
Medium Star
Medium Star

Pozeral som, ze 92kW je jednoduchsi motor, bez vypinania valcov. Este je 110kW verzia, ale ta ma vypinanie valcov .. no takmer o 20 kW viac. A potom najnovsie su 1.5 TSI, ale ten ma este aj filter pevnych castic.
A trochu ma odradza, ze inzerat je tam od Maja :D .. divne, ze za taku dlhu dobu sa auto nepredalo. Ale nemam to daleko, tak asi pojdem pozret, ako vyzera v skutocnosti.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

combikov v benzine je malo..musis vybrat z toho co je :D
https://auto.bazos.sk/inzerat/113488390 ... -st-fr.php
kutya
Medium Star
Medium Star

Vsimol som si :D ... tazko najst nejake s nizkym najazdom a dobrou cenou .. same hyundai, kia, dacia alebo potom take starsie do 2015 .. chcel by som nieco novsie, nech to je este v zaruke.
A rozmyslam ci sa zamerat na Leon ST alebo ci kus este pridat k rozpoctu a ist do Octavie .... viac sa mi zvonka paci Leon, interier ma ale kus taky fadnejsi, v octavii je elegantnejsi interier, ale zas zvonku to auto je take velmi mohutne .. a je drahsia octavia.

//autoeditácia príspevku (04 Aug 2020, 14:56)
Alebo este takyto Golf som nasiel, dal by ho za 15k: https://www.autobazar.eu/volkswagen-gol ... 41962.html
mato55002
Expert
Expert

Príspevok od používateľa mato55002 »

A Megane si nepozeral ?
https://auto.bazos.sk/inzerat/114500128 ... utomat.php - Skvelá výbava akurát že z CZ ale za tu cenu by mohol stáť za prepis
https://auto.bazos.sk/inzerat/113714987 ... benzin.php alebo aj so Slovenska

Alebo rovno SUV Kadjar
https://auto.bazos.sk/inzerat/112507351 ... gy-tce.php
kutya
Medium Star
Medium Star

Megane, konkretne taky 1.2 Tce je dost problematicky motor podla toho co som cital. Asi preto ich je tak vela na predaj za pomerne nizke ceny.
Napísať odpoveď