Ukradnutie auta

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
frenky78910
Amateur
Amateur

Ukradnutie auta

Príspevok od používateľa frenky78910 »

Kamarátovi raz ukradli auto. Viem že existuje spôsob že keď človek odchádza od auta a zlodej číha niekde blízko a človek stlačí uzamykanie na diaľkovom ovládaní, zlodej rušičkou signálu znemožní zamknutie auta a ak si človek nepozerá či sa mu auto naozaj zamklo tak je zlodej vnútri. Potom stačí už len napojiť sa na OBD alebo niečo podobné. To je jedno. Ale kamarát mi hovoril že on vždy keď zamkne auto, vyskúša či sa naozaj zamklo tým že skúsi kľučky. Tým pádom netuším akým spôsobom sa mu do auta mohli dostať. Viem že pri najnovších autách je to vraj jednoduché. Videl som pár videí ako jeden zlodej má nejaký príjmač signálu a pohybuje sa v blízkosti majiteľa auta a druhý zlodej stojí pri aute. Ten prvý zlodej zachytí signál od kľúča a vyšle ho ku tomu druhému a tomu sa auto otvorí a naštartuje ho. Toto však vraj funguje len na autá ktoré majú bezkľúčový prístup že sa im auto otvorí a naštartuje keď je majiteľ auta v nejakej vzdialenosti pri ňom či ako to funguje. Toto by však nemalo fungovať na autá ktoré nemajú bezkľúčový prístup. Jeden známy mi hovoril že existuje ešte spôsob podobný ako rušička že keď sa človek snaží uzamknúť auto tak zlodej zachytí signál a auto sa reálne zamkne ale on si ho môže potom kedykoľvek otvoriť pomocou nejakého jeho prístroja alebo čoho. V podstate si prekopíruje signál kľúča do svojho prístroja a vytvorí si vlastný kľúč. Tým pádom mu stačí ak v noci príde a pohodlne si otvorí auto, nastúpi a napojí sa na OBD a potom nejak naštartuje. Neviem však či je to naozaj možné. Lebo iný spôsob ako mu ho mohli ukradnúť v noci na parkovisku na sídlisku si neviem predstaviť. Možno ešte prísť s odťahovkou a odtiahnuť auto ale to mi príde nepravdepodobné. Kamarát mal Volkswagen Golf 4. Ja mám tiež Golf ale 3. Pravdepodobne by moje staré auto už nikto kradnúť nechcel ale človek nemôže vedieť. Vždy pozerám či som auto zamkol cez kľučky. Ale ak existuje spôsob zachytenia signálu od môjho diaľkového a vytvorenia si vlastného tak voči tomu sa asi brániť nedá.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Ukradnutie auta

Príspevok od používateľa gogo956 »

1/ale ved to pocujes ze sa ti zamkne auto, ten zvuk zaklapnutia.
2/ ak ma clovek stare auto tak je to vyhoda, mala sanca ze sa niekto ulakomi
3/ treba mat mechanicke uzamknutie prevodovky alebo riadenia, co sice nie je istota ale zvysuje sancu
frenky78910
Amateur
Amateur

Ved áno zamknutie auta počuješ. Ale pokiaľ má niekto nejaký prístroj ktorý spustí vo chvíli keď ty zamkneš auto diaľkovým a auto sa ti normálne zamkne ale on zachytil signál tvojho diaľkového tak keď sa vzdiališ on si ho odomkne, nastúpi a nejako naštartuje tak ti je zbytočné že vieš že si zamkol. Ale neviem či je to naozaj možné, počul som to len od známeho. Neviem či mu mám veriť. Nikde som sa to nedočítal. Lebo pokiaľ by mi zlodej len rušičkou zabránil uzamknutiu tak by som si to všimol hneď keď by som vyskúšal kľučky na aute že je stále otvorené. To sa mi už stalo. Tak som proste zamkol znova a vyskúšal kľučky. Veľa ľudí však odchádza od auta stlačí gombík na diaľkovom a ani sa nepozrie či zamkol. Takže ak by to robili len cez tie rušičky tak sa nemám čoho báť. Ale ak je možné aby mi zachytili signál a potom si otvorili sami tak to budem musieť riešiť niečo navyše v zabezpečení.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Prečo sa točíš len pri diaľkovom ovládači? Čo ak použili nejakú inú metódu? Ak som správne pochopil, ukradli ho cez noc, čiže mohli mať kopec času na jeho otvorenie. Autá sa kradli aj predtým ako vynašli diaľkové ovládania.

Žiadne zabezpečenie nie je 100%, ale správna kombinácia zabezpečení môže čiastočne odradiť zlodejov.
frenky78910
Amateur
Amateur

Preto sa točím pri diaľkovom ovládači lebo reagujem na to čo mi povedal ten známy. O tom prístroji ktorý dokáže zachytiť signál z diaľkového a preniesť ho do nejakého prístroja a tým si vytvorí presnú kópiu toho diaľkového a môže si kedykoľvek otvoriť auto. Chcem len vedieť či o tom niekto počul, či je to pravda alebo či mi len trepe hlúposti. Samozrejme že mohli použiť inú metódu. Mohli mu auto proste odtiahnuť, rozbiť okno alebo neviem čo ešte.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Vygoogli si, za koľko sekúnd a ako možno ukradnúť nové autá...
Ochranou je vlastné zabezpečenie - alebo drahé srandy typu VAM...
bb5unlock
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bb5unlock »

ano je to mozne, ale takto ti len odomkne auto, s tym kodom nenastartuje
vacsina vyrobcou by uz mala pouzivat plavajuce kody (tj dva krat po sebe rovnaky kod nefunguje)

tazsie je sa branit proti "extenderom signalu z kluca", tj niekto stoji v blizkosti teba/tvojho a jeho komplic u tvojho auta a to potom uz dokaze odomknut, nastartovat (hlavne ak mas startovanie tlacidlom) a papalaaaa
frenky78910
Amateur
Amateur

Predpokladám že ten plávajúci kód budú mať tie asi najnovšie autá. Moje auto plávajúci kód asi nebude mať. Takže je v tomto smere zraniteľné

Ináč o tom prenesení signálu od kľúča ku komplicovi ktorý stojí pri aute som už počul. Vypadá to tak najjednoduchšie, takže mať najnovšie auto ktoré sa štartuje tlačidlom bude ešte menej bezpečné ako mať staršie auto. Asi najbezpečnejšie je mať štartovanie normálne na kľúč a ten plávajúci kód. Tam bude asi najmenšie riziko krádeže. Ďakujem
sharky-no
King
King

Príspevok od používateľa sharky-no »

kludne ti mozu prist aj pri dvere bytu a zachytit ten signal z kluca, ked si ho ulozis niekam pri vchod.

ak si moc paraoidny tak si davaj kluc do kovovej krabicky, plechovky aby si zamedzil sireniu signalu dalej. (https://www.topspeed.sk/novinky/toto-je ... auto/16086)

v konecnom dosledku, obycajne fetky taketo nastroje asi nemaju, a ked niekto bude chciet ukradnut tvoje auto, lebo si ho vytipoval tak ti ho ukradne :) ci uz so signalom alebo bez.

ja mam preto havarijnu poistku a gapko, ked chcu nech si ho beru, peniaze dostanem spat.
brm
Darca
Darca

S tým bezkľúčovým odomykaním/štartovaním je najväčší problém pri obchodných centrách alebo potom ak parkuješ auto pred rodinným domom a kľúče odložíš hneď pri vchodových dverách pár metrov od auta. Pri parkovaní na sídlisku by zlodej musel vedieť, v ktorom paneláku, na ktorom poschodí a za ktorými vchodovými dverami bývaš, aby mohol odchytiť signál.

Minimálne škodovka však už nejaký rok do všetkých kľúčov dáva bazmeg, ktorý deaktivuje baterku v kľúči, ak sa s ním nehýbe asi 15 minút (nové modelové roky 2021 už myslím tento čas skrátili). Týmto ochránia ľudí parkujúcich pred dverami rodinného domu, ale nerieši to problém pri obchodných centrách. Tam pomôže dočasná deaktivácia bezkľúčového odomknutia (minimálne všetky škodovky od MR2018 to vedia - po aktualizácii aj staršie ročníky) alebo potom spomínané krabičky/púzdra využívajúce faradayovu klietku (za pár € sa dá kúpiť púzdro z ali).

Ak dobre pamätám, Jaguár má nejaký systém merania času odozvy medzi autom a kľúčom a ten má chrániť auto aj pred šíriteľmi signálov. Možno sa časom tento systém rozšíri aj do ostatných značiek. Lenže zlodeji si nájdu zase niečo iné... aktuálne sa autá začínajú odomykať mobilmi.

Stále netreba zabúdať, že zlodeji vedeli auto ukradnúť už pred vynájdením bezkľúčového odomykania, aj diaľkového ovládania. Čiže sústrediť sa na jednu vec nepomôže a ideálne je skombinovať viac zabezpečení (najlepšie HP+GAP v overenej poisťovni).
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Bezklucove otvaranie sa da predsa vypnut, napriklad Audi/Skoda/VW to maju tak, ze klucom zamknes auto a vtedy zaroven mas prst na zamykacom tlacitku na klucke. Vtedy sa deaktivuje bezklucove odomykanie a to az do doby, kym nie je opacnym sposobom auto odomknute (odomknute klucom + prst na klucke).
brm
Darca
Darca

Len to vypnutie je len dočasné po najbližšie odomknutie auta cez DO... čiže žiadne trvalé vypnutie kessy. Minimálne škodovky to tak určite majú..
kessy.jpg
kessy.jpg (27.53 KiB) 777 zobrazení
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

V tom pripade to ide vypnut cez VCDS cez kanal 09 po zadani security kodu (da na najst na nete).
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

treba si spravit pekny odkladaci boxik z alobalu na kluce doma :D

ja som niekde na aliexpresse videl gps tracker ktory vypadal ako rele, strcis tam simkartu a teoreticky vies auto po ukradnuti najst. urcite sa da obist aj to, ale to musi zlodej vediet ze tam nejaky gps tracker je.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ked sa dnes dost pouzivaju pridavne alarmy so sim kartou + gps, tak ako prve co zlodej spravi je, ze pouzije gps rusicku.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

V jednom z áut som mal vlastné zabezpečenia na báze prerušenia signálu od kľúča aj prívodu paliva.
Plus falošný vypínač, ktorý šiel objaviť ľahko, len nič nerobil :D
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

To si mohol montovat tak do Favoritu.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Favorit som nikdy nevlastnil, chlapče.
Iné autá nemajú podľa Teba snímač kódu kľúča a elektrické palivové čerpadlo?
Napísať odpoveď