Bitcoin, Litecoin, Ethereum a iné kryptomeny

Ak neviete kam zaradiť Váš príspevok, použite túto kategóriu...
kayko
Medium Star
Medium Star

Re: Bitcoin, Litecoin, Ethereum a iné kryptomeny

Príspevok od používateľa kayko »

jukel napísal: 04 jan 2021, 17:54 Ja nemam za potrebu sa tebou dohadovať ako funguje trading ale ano ak poznas rozdiel medzi trendom, akumulaciou a distrubciou tak ano su nejake pohyby ktoru musia nastať aby sa otočil trend a corona dump tomu napomohla

A ak je pre teba trading veštenie z gule tak tomu tiež rozumiem, 90% učastnikov trhu presuva peniaze zvyšním 10%. Povedal by som že v crypte je to 95%+
A presne preto ja netradeujem, ale iba nakupim a drzim. A v case otocenia trendu menim za stablecoiny a davam na HW wallet loan.

Trading nie je urcite vestenie z gule. Prave preto predikcie kam az pojde BTC do konca roka 2020 boli absolutne mimo, pretoze predpovedat na zaklade nejakej TA z grafu buducnost niekolko mesiacov, je porovnatelne s vestenim z gule. Trading mozes pouzivat na dennej baze. Mozes z grafu precitat vyvoj par krokov dopredu, supporty a rezistencie, ale urcite nie vyvoj BTC medzi 10k a 30k a reakcie trhu na taku ci onaku cenu, ked si ju este ani nedosiahol. V tejto suvislosti sa da povedat ano, nakup BTC za 10k bol vyhodny, ale rovnako tak nemusel byt, pretoze dalo sa nakupit aj za 4k a v dobach davno minulych aj za ovela menej. Krypto ma stale velmi kratku historiu na nejake dalekosiahle citanie buducnosti z grafu. Ak si vies dohladat kam isly nakupene BTC, tak tie z institucionalneho predaja odchadzali z burz vacsinou na HW wallet spolocnosti ako Greyscale a Microstrategy, ktore ich spravuju, kedze samotne institucie namaju dovolene obchodovat kryptomeny priamo. A samozrejme, to co je na hw wallet asi tazko budes tradeovat. To ze cena vystrelila je viac menej dosledkom krizy ponuky a likvidity, kedze velke objemy BTC skupili a stiahli z burz znizili stock a dopyt stale rastie.

Ked si teda taky trader, noze daj odhad zo svojej gule, kde bude cena BTC o mesiac, 2, 3...?
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Už som sem tento graf raz dával. @kayko príde ti táto analýza z 2019 že by bola "úplne mimo"?. Tento týpek zjavne bude mať tú vešteckú gulu nakoľko mu to celkom vyšlo.

Každopádne vo väčšine som som rovnakého názoru ako ty.
Prílohy
EmEbABCWMAAgqec-2.png
NHISPVM
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa NHISPVM »

dasti555 ja milujem tie veci jak si niekto kreslí do grafu rôzne čiarky, trojuholničky a neviem čo všetko :D Ak niečo BTC ukázal, tak to je to, že žiadne takéto srandičky neplatia. Reálne to môže padnúť aj na 6 000 dolárov behom 4 mesiacov ako aj stúpnuť na 500 000. Ale absolútne nikto netuší a tieto čiary sú len rôzne odhady. Pamätám si hype v 2017 ako sa všade písalo, že v 2018 bude mať BTC 100 000 atď. Tiež si tam každý kreslil všeličo, ale vieme aká bola realita... Ja osobne súhlasím s matom. Ide čínsky nový rok,bublina je obrovská. Porastú ešte trošku alty a bude sa opakovať scénar z januára 2018. A boh vie ako nízko to pôjde... A najbližšie 2 - 3 roky to bude opäť niekde okolo 15 000... Áno BTC je silný a má veĺkú základňu, to ale že stúpa je preto, lebo už každý jožo chce mať BTC a kupujú ho stále. Stačí jeden väčší výkyv a hneď začnú všetci vyberať a domino spadne...
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Tak ono ale situácia z 2017 a teraz je úplne iná.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

sranda ze 3 roky tu bolo viac menej ticho a teraz ked sa bitcoin konecne vratil tam kde bol 3 roky dozadu tak tu mame zase prorokov co uz pomaly robia prieskum trhu nehnutelnosti ze co nakupia ked ten bitcoin vyskoci na 400 tisic...
ale ako tu pisu niektori, takto sa presne ludia tesili tie 3 roky dozadu, vtedy to na vianoce vyrastlo na ATH 18 tisic ci kolko a vsetci jasali ako to uz pojde iba hore a hore.

ale samozrejme kto ma nakupene dufa ze to pojde hore, ja som predal tak dufam ze to padne. ale predal som lebo mi posledne mesiace naramne pripominaju prave tie 3 roky dozadu.

Autoeditácia príspevku po 20 sek:
dasti555 napísal: 04 jan 2021, 20:30 Tak ono ale situácia z 2017 a teraz je úplne iná.
v com?
NHISPVM
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa NHISPVM »

V čom ? Každý píše, že iná, ale ja osobne nevidím žiadny, práve naopak. Keďže som v 2017 tiež začínal a kúpil v čase keď bolo ATH a doteraz som bol v straty (na altoch ako LTC, ETH som v strate stále). A úplne všetko sa opakuje do 24.01.2018 to stále stúpalo a každý vravel koľko BTC dosiahne (presne takisto ako teraz) A nič z toho. Osobne tomu neverím. Možno sa mýlim, ale podľa mňa sa zatiaľ všetko opakuje a ani nevidím dôvod, prečo by to malo byť teraz inak. Áno, viac peňazí je v BTC, a áno je korona čo znižuje ceny fiat, a taktiež aj väčšie firmy skúpili krypto, ale to podľa mňa absolútne nič na tom nemení. Bitcoin spadol z 19K na 3482. Čo je 82% prepad. Čím väčšia bublina, tým viac to môže padnúť. ale za predpokladu, že padne o 80%, tak sa zastaví niekde na 6 - 7 000. A tento scénar sa kľudne môže stať. Osobne som skeptický, ale ako vravím... Kľudne sa môžem mýliť. Je to len môj odhad na základe skúsenosti bez toho, aby som si kreslil trojholničku do grafov. Neviem už aký film som videl, ale bol o kríze v USA a súhlasím s jednou vetou, že ak už obchoduje na burze aj obuvník, ktorý nič o tom nevie, je najvyšší čas na výber. Ja osobne dávam tomu hypu ešte tak 2 týždne. Čo ale bude neviem, ukáže čas :)
kayko
Medium Star
Medium Star

dasti555 napísal: 04 jan 2021, 19:50 Už som sem tento graf raz dával. @kayko príde ti táto analýza z 2019 že by bola "úplne mimo"?. Tento týpek zjavne bude mať tú vešteckú gulu nakoľko mu to celkom vyšlo.

Každopádne vo väčšine som som rovnakého názoru ako ty.
Ono je to ako so sportkou, vzdy sa niekto trafi. Ale tieto vestecke grafy idu vzdy iba k aktualnym hodnotam a vzdy sa objavia ako zazrak z historie. Noze nech nam niekto postne graf, ako to bude vyzerat o 5-10mesiacov a my to potom zhodnotime, ci sa mylil.
Nic proti tradingu, ale dlhodobe predikcie su strielanie na slepo a je to viacmenej subjektivny odhad, ako nejaka vierohodna predikcia.
Tomuto ja neverim, aj ked verim v urcite "zakonitosti" v spravani investorov, neverim, ze sa veci uplne trivialne opakuju a maju vzdy rovnaky scenar. Vsetko je viacmenej o dopyte a ponuke a v akej miere sa tato skupina stretne v urcitom case a to sa z grafu neda precitat, pretoze to by sme museli naozaj citat myslienky investorov.
aacid napísal: 04 jan 2021, 20:35 sranda ze 3 roky tu bolo viac menej ticho a teraz ked sa bitcoin konecne vratil tam kde bol 3 roky dozadu tak tu mame zase prorokov...
Pretoze ten cyklus sa podla nejakej teorie, ktora berie do uvahy halving a stock to flow model (odkukany zo cennych kovov) opakuje a vacsinou zacina presne tam kde skoncil predosly cyklus, teda na nejakom ATH. No a minule to skoncilo pri tom, ze o Bitcoine vedela uz pomaly moja stara mama, lebo sa objavil v spravach a to iste bolo ku koncu predosleho roka pravidelne a BTC z toho neskolaboval. Praveze koluje nazor (podla toho stock to flow modelu), ze rok 2021 bude pre kryptomeny podobny ako rok 2017. Ono sa hovori, ze treba konat uplne opacne, ake su emocie retail investorov. Neda sa na tom stavat, ale pre mna je to teraz 50 na 50, ze mozno ludia, ktori tomu teraz neveria, budu o niekolko mesiacov gulat ocami, alebo ti, ktori tomu veria az moc, budu velmi sklamani, ked stock to flow model bitcoinu padne.

Moja strategia je pre tuto chvilu asi taka, ze pockam este nejaky tyzden, ak to este urobi daky zisk, tak vacsinu vytiahnem a pockam.
Ono je to take rozporuplne, pretoze co vidim, tak cast ludi hovori o bubline, cast hovori o rozpravkovych ziskoch a tak nejak je to aj na burzach. Cast altcoinov sa este ani poriadne nezobudila, cast je uz prepumpovana, niektore ako XRP hrozia sudmi, ETH zase slubuje CME futures. Je to take divoke teraz.
Hensym
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Hensym »

Nečítam celú diskusiu, ale tiež si myslím že tie grafy sú absolútne veštenie. V tom čase nemohol ten človek ani tušiť, že bude nejaká pandemická situácia. A to je len jeden z XYZ aspektov, ktoré tú cenu ovplyvňujú. Jednoducho takýchto grafov mohlo vzniknúť osemdesiat, tie ktoré nevyšli, na tie sa zabudlo, a tie ktoré vyšli si teraz ich autori znovu pripomínajú.
kayko
Medium Star
Medium Star

Presne tak, tyto twitter "traderi" nastrielaju v nejakej faze X grafov a po case vytiahnu ten, ktory sa najviac prekryl s realnym vyvojom a predavaju to, aby si nahnali like a follow. Nie je tazke nacmarat cca 5 situacii, akym smerom to pojde, na 90% jedna z nich trafi realny vyvoj. Ale ktora to bude, to je prave to, co ti nikto na 99% nedokaze povedat. A nedokaze to odhadnut ani akykolvek profik, pretoze krypto nie su fazulky, ktore pozname uz nejaky piatok. Tazko dokazes predpovedat, ako bude trh reagovat na cenu BTC 100k$, ked sme ju v zivote nevideli. A tie faktory, ktore ovplyvnuju cenu BTC negativne alebo pozitivne pribudaju postupne.

Netvrdim, ze sa neda precitat z grafu mnozstvo uzitocnych veci, ktore sam pouzivam, ale vestit buducnost sa z toho neda.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Cirou nahodou dnes na TA3 v relacii "ekonomika" hovorili o BTC, ci, kedy a ako investovat a tak.
Ked uz sa o tom hovori aj na TA3, je na "naskocenie do vlaku" ten najhorsi cas (imho). Skoda len, ze nespomenuli aj ine kryptomeny. Vsetci len bitcoin, bitcoin... a pritom je to snad technologicky najhorsia mena. Len to, ze bol prvy...
kayko
Medium Star
Medium Star

BTC a cely kryptomarket nepojde tam, kam chcu media a retail, ale opacnym smerom ako dolar a rovnakym smerom ako S&P500. A dolar je na dvojitom dne, takze tam je realne v hre obrat. Ja som dnes vsetky longy ukoncil. Netreba snivat, ale investovat s rozumom. Radsej zmeskat 10% zisk, ako stratit 30% portfolia.
nejakymarko
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Páni, trochu som naskočil na hype okolo bitcoinu, chcel by som si kúpiť nejaký zlomok za doslova pár drobných, len pre "srandu". Neplánujem do toho ani moc investovať, ani zbohatnúť
Otázka znie, vytvroril som si účet na Coinbase avšak mám problém s verifikovaním. Odfotil som OP a faktúru za telefón s použitou adresou /ak som dobre pochopil tomu kroku 2 pri verifikácii/, ale bill mi nechce verifikovať
Nejaké tipy, čo ste posielali vy a funguje to?
Ďakujem
mLuks
Professional
Professional

Príspevok od používateľa mLuks »

skus poslať normálne pdf výpis z účtu alebo kreditky, mne prešiel výpis z kreditky
kayko
Medium Star
Medium Star

Ako píše mLuks, výpis z účtu nie starší ako 3 mesiace a prefotený vodičák stačia. Nečakaj ale že ti verfikujú účet tak rýchlo, teraz budú takéto služby určite všade dosť vyťažené.

Ak chceš iba drobné na hranie, tak sa poobzeraj na Coinbase, či tam nemáš nejakú ponuku na zarobenie "drobných" v niektorej z kryptomien. Ja som to tam takto mal asi pred 2 mesiacmi. Bolo tam pár kvízov, kde keď si správne odpovedal na otázky v teste, tak si mohol zarobiť nejakých 20 dolárov v kryptomenách. Odpovede sa dali nájsť cez google.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

:D
138707837_2852569861697162_4024806214238605380_o[1].jpg
kayko
Medium Star
Medium Star

Aktualne to vidim, zeby sme mohli otestovat hladinu 28 tisic a zrazit tak sucanu trendovku, lebo je az prilis bulish. Myslim, ze trh si to celkom pyta, klesne aj RSI a celkom pekne by sa to precistilo a mohli by sme ist na dalsi bullrun :)
Prílohy
16104692186889.png
Talpy
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Talpy »

neviem kam sa obrátiť ale nevedeli by ste mi pomôcť. Swapoval som nejaké tokeny cez Metamask. Keď som sa prihlásil, tak mi niekto ukradol všetok ETH čo som tam mal. Písal som na support, no zatiaľ bez odpovedi. Dokonca som zistil na ethscane, na ktorej adrese sa moje eth nachádza a nebol som jediný okradnutý podľa komentov, čo som tam videl. Viete mi prosím nejako poradiť ako ďalej, pretože už som z toho zúfalý!
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Tak to je nepríjemné, ale už s tým nič neurobíš, o tie coiny si prišiel. Keďže nie je žiadny kontrolný orgán ako pri bankovom styku, tak nie je nič, čo by tie transakcie mohlo stornovať. To by ti ich musel útočník poslať naspäť dobrovoľne, čo sa samozrejme nestane...

Moja rada je kúpiť si HW peňaženku a ukladať si coiny tam. Odtiaľ ti ich nehackne nikto, jedine tak, že by ti ukradol tú peňaženku fyzicky.
Talpy
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Talpy »

práveže ja som ich tam ani nedržal nejako dlho iba pár dní, a potom som ich plánoval presunúť inam, ale po prihlásení som bol šokovaný. Čakal som, že pokiaľ nikto nemá private key, tak je nemožné ukradnúť tokeny ale mýlil som sa.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Aj taketo smutne pribehy prinasa Bitcoin - https://fontech.startitup.sk/spravy/uz- ... itcoinami/
Napísať odpoveď