Windows 10

Informácie o software, ankety...
lekoklatik
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa lekoklatik »

Okej hojko dik nieco take som hladal len som nevedel co zadat
fildinko to vyzera fajn, ale nepapa to moc pamate?
Dreamer ja viem ako nastavit aby sa mi tapety menili z obrazkov ktore si stiahnem. Mne ide prave o to ze sa mi fakt nechce stahovat nieco do PC, nech to za mna robi nejaky program. Aj tak som non-stop pripojeny tak nech sa tam nieco nahodi. Ten bing bol fakt super. Krasne fotky, napisane kde a co je to odfotene, len to na mna bolo az moc agresivne s tym prehliacom.

Dakujem, vybavene
Kels
King
King

Príspevok od používateľa Kels »

Caute borci :) Rozhodol som sa vyskusat Win 10 a mal by som otazku. Spravil som nedavno cistu instalaciu spolu s updatovanim driverov, systemu a vymazanim bloatware. Do buduceho fungovania - je nutna instalacia programov tretich stran na udrzbu a "bezproblemove" bezanie systemu? Mam na mysli programy ako ccleaner ci anti-mal-spy-virusove softy a podobne.

Cital som totiz ze Win 10 uz si celkom dobre vie poradit aj sam a programy ako ccleaner vedia spravit skorej zlo ... Vraj teda win security spolu s obcasnym pouzivanim funkcii ako diskcleanup a inych obdobnych v ramci systemu uplne staci na udrzovanie Windowsu v kondicii.

Kedze som win 10 nikdy nepouzival tak ma napadlo ze sa spytam skusenejsich :wink: Dikes :smt042

// edit : super diky moc za odpoved :)
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Staci ti cita instalacia Windows 10.
Uz hadam 3 roky nemam CCleaner (na obcasne vycistenie pouzivam vstavanu Windows utilitku), pouzivam Defender namesto Avastu a nemozem si to vynachvalit. V podstate sa o nic netreba starat, raz sa mi sice zasekla aktualizacia driveru, ale oficialny tool od Microsoftu to fixol za 30 sekund.

Este keby ten Firefox prestal zaberat vsteku RAM pri pustenom youtube a bolo by super :D
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Presne tak - netreba žiadne vylepšovacie sprostosti - narobia skôr-neskôr problémy.
čistenie disu - spustiť ako správca ...

Ak už - ručne dočistiť:
C:\Windows\Temp
C:\Users\MENOPOUZIVATELA\AppData\Local\Temp
A hlavne CACHE browseru - v mojom prípade Opery:
C:\Users\MENOPOUZIVATELA\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable\Cache
Do ničoho iného nezasahovať - vylepšovadlá stratili zmysel so skončením používania WinXP.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Nema zmysel nieco rucne cistit a mazat ako opisuje starysomar. Da sa to spravit tromi klikmi cez Ccleaner.
Pepo79
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Windows 10 je uz vcelku vychytany a bezi vo velkej vecsine pripadov "bezproblemovo" bez 3rd party programov.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Kels napísal: 12 jan 2021, 16:01 Caute borci :) Rozhodol som sa vyskusat Win 10 a mal by som otazku.
Tri roky dozadu som poskladal PC, kúpil licenciu na ebay win 10 pro a nenainštaloval som žiadny cleaner ani antivirák a úplne bez problémov ako v prvý deň po inštalácií, keď do toho zbytočne nezasahuješ ono si to žije svojim vlastným životom, update príde nepríde, neriešim. Keď je, reštartujem. Pokiaľ tvoj HW zvláda Win 10 tak sa nemáš čoho báť.

Z akého systému prechádzaš na Windows?
Kels
King
King

Príspevok od používateľa Kels »

To znie super.

Jasne HW mam tiez updatnuty na celkom fajn workstation masinku takze tam neni o com :) Ja som mal dlhe roky Win 7 - skipol som 8cku aj 8.1 a desinku az doteraz. Zaujimave ale je, ze ta sedmicka mi slapala musim povedat vyse dobrych desiatich rokov bez vacsich problemov. Zopar krat sa stalo ze som ju musel "pustit od zalohy" v ramci vycistenia, ale inak za mna super OS.

Ako som si par tyzdnov dozadu zadovazil novu masinu a win 10 - tak automaticky som tam nahodil co som bol zvyknuty z cias 7dmicky - teda ccleaner a podobne zalezitosti. Par dni dozadu som pustil komp a blue screen loop - jedine co sa dalo - bolo pustit command prompt a v zasade vsetky znamejsie aj neznamejsie prikazy na opravu nefungovali. Zvlastna skusenost, pretoze ten windows bol novucicky, samozrejme ofik a takmer nic nainstalovane. Presnu pricinu som neodhalil, asi to mohlo sposobit X veci, netvdim ze to hned museli byt veci ako ccleaner. Az potom som narazil na videjka a clanky, ze Win 10 slape najlepsie s updatmi a svojpomocne. Bol som skepticky po mojej blue screen skusenosti, ale zatial teda skusam takto a vyzera ze mu k zivotu nic nechyba. Uvidime casom teda, pri vacsom vytazeni .
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Ccleaner nemusí spraviť problém, no závisí to od nastavení používateľom. S doplnkom CCenhancer som desiny poničil aj ja. Odvtedy nič také nepoužívam a nepoužijem... Svoj postup som postol vyššie. To používam skrz zálohovanie Macriom na zmenšenie zálohy, abyt sa mi zmestila v prípade potreby na 32GB USB kľúč, inak by som ani to nerobil.
Napísať odpoveď