Pracujuci student.
-
zelovoc
Darca
- Príspevky: 4303
- Registrovaný: 15 okt 2005, 9:01
- Bydlisko: Nikto nikomu nie je taký zaviazaný, ako opice Darvinovi.
- Kontaktovať používateľa:
Pracujuci student.
neviem ci tu uz taka tema bola ale nevadi. o co ide? ide o to ze v praci kde brigadujem mi ponukli polovicny uvazok, cize by som mal pracovnu zmluvu, komplet vsetko. otazka je, co sa tym pre mna meni, kedze este studujem. najme co sa tyka dani, danoveho priznania a odvodov. dikes moc.
No ja som ako student zivnostnik a zatial som zistil iba to, ze ked zdravotnej poistovni preukazes, ze si este student(noromalne potvrdenie o studiu), tak za teba bude poistne stale platit stat. Socialku by za teba uz mal platit zamestnavatel, ale ked je to polovicny uvazok tak mozno ani nebudes mat povinnost platit ju, lebo ta sa plati iba ak za rok zarobis viac ako 12 nasoboko minimalnej mzdy.
No a dane...to sa tusim podava tiez pri nejakej vyssej hranici prijmov.
No a dane...to sa tusim podava tiez pri nejakej vyssej hranici prijmov.
Re: Pracujuci student.
chcel by som sa spytat ohladom dani... budem brigadovat asi 3 mesiace, zarobok cca 400eur mesacne a som student a zamestnany cez brigadnicku agenturu, kolko mi asi strhnu? a ci mi nieco vratia spat
Re: Pracujuci student.
Nemalo by to byť v nejakej zmluve? Ak samozrejme nejakú podpisuješ. A mal by si sa pýtať ich a nie tu.pepan90 napísal:chcel by som sa spytat ohladom dani... budem brigadovat asi 3 mesiace, zarobok cca 400eur mesacne a som student a zamestnany cez brigadnicku agenturu, kolko mi asi strhnu? a ci mi nieco vratia spat
-
lekoklatik
VIP
- Príspevky: 11195
- Registrovaný: 25 sep 2006, 10:53
- Bydlisko: [google]
Re: Pracujuci student.
zelo to záleží od toho do akej zmluvy ideš. Ja mám napríklad "zmluvu o dielo" a tam sa nič nezdaňuje. Je tam plno iných podmienok ale dostávam peniaze v čistom.
Akurát raz za rok budem musieť ísť na daňový úrad a teraz ti nechcem povedať sprostosť prečo, ale buď podpis netuším čoho. Pozri na nete. Opýtaj sa nejakej tej pracovníčky.
Akurát raz za rok budem musieť ísť na daňový úrad a teraz ti nechcem povedať sprostosť prečo, ale buď podpis netuším čoho. Pozri na nete. Opýtaj sa nejakej tej pracovníčky.