Potrebujete poradiť s kúpou mobilu ? Napíšte SEM !

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
tyler91
Professional
Professional

Re: Potrebujete poradiť s kúpou mobilu ? Napíšte SEM !

Príspevok od používateľa tyler91 »

ber One Plus, Oxygen OS je ešte lepšie ako One UI a máš Snapdragon
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

androidak:
alza ide s cenami velmi pomali dole. ja ked som kupoval s8 tak na alze stal 800 eur, original samsung store na nemeckom amazone ho predaval za 500.

s20+ teraz vidim na amazone za 770, takze 689 za nejaky sedy dovoz bohvie odkial je ok cena. zaruku mas tak ti to moze byt fuk, nie?
androidak
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa androidak »

dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Neviem ako to je v prípade reklamácií android zariadení, aký tam je systém reklamácie, záruka od výrobcu atď. Ak by si kúpil Samsung tak prečo neísť s nim priamo do Samsungu? (Avion napríklad v BA).

Moja osobná skúsenosť s (už neexistujúcim) eshopom mobiluj.sk je taká, že som kúpil iPhone X. V prípade Apple vieš ísť do autorizovaného servisu či už v prvom roku len s telefónom alebo v druhom s dokladom o kúpe(ak to nebolo kupované u operátora ovšem). Keďže sa v mojom prípade jednalo o telefón s pôvodom u talianskeho vodafone a eshop neexistoval tak som mal smolu a reklamácia mi neprešla.

Takže by som si overil tieto náležitosti kde a za akých podmienok to vieš vyreklamovať. Jedna vec je kúpna cena, druhá vec je čo v prípade reklamácie. Ak by telefónu nič nebolo celý čas tak super ale to nevieš.
aacid
Addict
Addict

tak, reklamovat mozes v akomkolvek autorizovanom servise. problem by bol jedine ak by si chcel vratit tovar do 14 dni po kupe, to musis samozrejme v obchode kde si to kupil.

ale zakon je zakon, nemoze sa ti stat ze prides o peniaze alebo tovar. skor to budu natahovacky, zla komunikacia a bude to trvat dlho.
s tym ale treba ratat. bud chces najnizsiu cenu a ratas s tym ze niekde tie peniaze museli usetrit, alebo chces radsej bezproblemove sluzby a zaplatis viac.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

S kým sa mám v tom prípade hádať ak eshop nefunguje a akurát je tam presmerovanie na alzu? A alza „my s tým nič nemáme, to museli oni tam dať odkaz na nás."
aacid
Addict
Addict

ja som pisal len pre pripad vratenia do 14 dni, treba si vybrat taky eshop ktory do 2 dvoch tyzdnov neskrachuje.

v tvojom pripade je otazka ci ta predajca informoval ze sa jedna o telefon od talianskeho operatora a ze budes mat problemy s pripadnou reklamaciou, pokial nie, samozrejme pochybil. keby si moc chcel tak ho mozes zalovat, obchod sice neexistuje ale urcite by sa dalo zistit kto bol majitel. ale pochybujem ze by si uspel...

treba si proste davat pozor z akeho obchodu kupujes, ten co linkoval androidak uz existuje skoro 20 rokov, tak hadam este 2 roky prezije, ale 100% istotu samozrejme nemas nikdy. pokial chces mat co najvacsiu istotu kupuj v preverenych predajcov. jasne ze alza je ovela drahsia, ale u nej vies na 100% ze sa jedna o slovensku distribuciu a ze za 2 roky asi neskrachuje a keby aj skrachovala tak stale mozes reklamovat u vyrobcu.
pokial nemas tolko penazi tak miesto toho aby si kupoval drahy telefon z pochybneho obchodu kup si radsej lacnejsi telefon z dobreho obchodu.
androidak
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa androidak »

Na stranke pisete ze je oficialna Sk distribucia aj na zaklade toho som si ho objednal, avsak v krabicke som nenasiel nikde oficialny zarucny list. Je tam len zarucny list vasho obchodu (kde len uvadzate typ mobilu a vyr. cislo) takze s tym by som asi v autorizovanom servise nepochodil
Je teda pravda, že v autorizovanom servise by som nepochopil?
Duressae
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Duressae »

Caute po dlhej dobe rozmyslam nad kupou noveho telefonu kedze moj ma uz prasknuty displej (presli mi ho autom). Pouzivam teraz samsung mam aj samsung watch,sluchadla tablet takze urcite do apple uz nepojdem. Paci sa mi nove note 20 ultra co bolo predplatene ale dost ma odradza to ze tam je ten Exynos. Je mozne kupit nejak z ameriky s Snapdragonom ? Fungoval by v slovenskej sieti ?
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

staci si porovnat podporovane siete
v com je Exynos tak vyrazne lepsi ako Snapy?
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

veď on chce práve opak...
Bad.boy
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bad.boy »

beardie napísal:staci si porovnat podporovane siete
v com je Exynos tak vyrazne lepsi ako Snapy?
Snap je vykonnejsi a hlavne ma lepsiu vydrz baterie (cca 20-30% ak sa dobre pamatam)

Odoslané z MIX 2S pomocou Tapatalku
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

Snap je výkonnejší, má lepšiu výdrž, menej sa zahrieva a aj fotky lepšie spracúva
uNfEiL
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Duressae napísal: Je mozne kupit nejak z ameriky s Snapdragonom ? Fungoval by v slovenskej sieti ?
Na inom fóre veľmi odporúčajú WondaMobile alebo eGlobalCentral. Osobne by som išiel do WondaMobile. Údajne sa viac oplatí nakupovať s Revolut kartou kvôli kurzom.
Thommas
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thommas »

Zdravím. Do čoho ísť skôr - LG Velvet alebo G8X? G6-ka sa mi pomaly ale isto podáva a potrebujem náhradu. Niečo, čo má výkonný CPU, dobrý displej, dobrú výdrž na batériu, hlasné repráky a hlavne aby vydržal tvrdšie zaobchádzanie. Od G8X ma odrádza to, že to je minuloročný model a od Velvet zas CPU.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Pff, LG. :D
Mám G7 už dva roky a keby som mohol vrátiť čas, tak by som sa na to vykašľal. Nemastné-neslané zariadenie, divná nadstavba (aj bugy, otrasná distribúcia SW). Foťák, ktorý zachráni len portnutá GCam appka. Keby nebolo lacné, tak o to ani nezakopnem (a to vtedy bol za 470€ a ľutujem, o pol či koľko roka už za 360€).
Ja viem len jedno, môj ďalší telefón na 100% nebude LG.

A aký máš vôbec rozpočet? Z toho, čo píšeš by som povedal iPhone 11 Pro.
Thommas
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thommas »

Vyskúšal som už všetok bordel a zostávam pri LG. Ak by bola V60 k dispozícií, ani by som nad iným neuvažoval. Ale moja G6 to už nezvláda.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Ak chceš ostať s LG, tak nedostaneš vlastne nič z toho, čo chceš a čom si písal vyššie. ;)

Pre Android môžeš pozrieť ešte na Oneplus, ak ti nevadí Čína a žiadna záruka, tak napríklad Oneplus 7T Pro je za niečo okolo 550€ za 8GB/256GB verziu
https://dealplanet.sk/produkt/oneplus-7 ... na-verzia/ .

Veru keby ja som chcel ešte Android, tak z toho všetkého, čo ponúka tento úžasný trh by som dokázal akceptovať len Oneplus (naň, ak sa nemýlim, jeden z móderov špecificky robí Gcam port, takže foťák hneď o úroveň-dva lepší). Ostatnej Číny už mám plné zuby (Xiaomi a ich drzé naceňovanie tohtoročných modelov a Huawei ani keby mi pribalili (cute) Aziatku zdarma). A z toho, čo si písal už vieš, že Samsung nechceš (nie je možné, že si nejaký už nemal a kvôli nemu Samsung nechceš, aj keď aj tie sa posunuli od čias Touchwizu).
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

p30 s nejakym odolnym puzdrom
kzS^
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa kzS^ »

zdar potreboval by som poradit nejaky dobry mobil do 120e pre otca...
hlavne nech je vodeodolny + aj nieco vydrzi dik :)

https://www.alza.cz/doogee-s40?dq=5633431
zatial rozmyslam nad nim, akurat pozeram ze celkom zle recenzie...
Napísať odpoveď