Sarkany

O športe...

Pustate sarkany

nie
44
76%
ano ale len jednorucky (neovladatelne)
4
7%
ano a hlavne ovladatelne
4
7%
jak to tu citam asi to vyskusam
6
10%

Celkom hlasov: 58

den333
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa den333 »

moj brat si asi pred rokom kupil jedneho ovladetelneho sarkana a raz som isile snim pustat a velmi sa mi to zapacilo. ten sarkan nieje nejaka brutalna supa ale hlavne je ze lieta a da sa ovladat
yoplin
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yoplin »

za chvilu zacina jesen, pocasie na praje uz teraz, tak ozivujem tuto temu.
ako to bude tento rok zo sarkanmi? uz mate kupene, alebo budete nieco vyrabat, pripadne z minulych rokov?

minuly rok som si kupil taky sunt za 5,-Sk finding nemo :D dal som ho na 400m silon, islo mu to chlapcovi pekne. potom som to skusal aj v noci, dal som na neho blikacku z bicykla aby ho bolo vidiet. aj ma to zacalo bavit, tak som chodieval kazdy den ho vyvencit. az jedneho dna, mal som ho na celom silone, zrazu prestalo fukat a on chudak spadol do pola. nato sa spustil lejak, tak som ho tam musel nechat :? doteraz na neho spominam, ako na prvu lasku :lol:

tento rok som trosku viac zainvestoval a kupil som toto: http://sport.syta.cz/cz/eshop/detail-zb ... popis.html urcite to nie je nic moc, ale zacat treba postupne. vyskusam a uvidim.

tak a teraz sa mozete chvalit vy.
Runes
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Runes »

yoplin napísal:za chvilu zacina jesen, pocasie na praje uz teraz, tak ozivujem tuto temu.
ako to bude tento rok zo sarkanmi? uz mate kupene, alebo budete nieco vyrabat, pripadne z minulych rokov?

minuly rok som si kupil taky sunt za 5,-Sk finding nemo :D dal som ho na 400m silon, islo mu to chlapcovi pekne. potom som to skusal aj v noci, dal som na neho blikacku z bicykla aby ho bolo vidiet. aj ma to zacalo bavit, tak som chodieval kazdy den ho vyvencit. az jedneho dna, mal som ho na celom silone, zrazu prestalo fukat a on chudak spadol do pola. nato sa spustil lejak, tak som ho tam musel nechat :? doteraz na neho spominam, ako na prvu lasku :lol:

tento rok som trosku viac zainvestoval a kupil som toto: http://sport.syta.cz/cz/eshop/detail-zb ... popis.html urcite to nie je nic moc, ale zacat treba postupne. vyskusam a uvidim.

tak a teraz sa mozete chvalit vy.
huhu tak po roku sa pytam ako sa dari :-D co davas daky ten freestyle alebo ked si videl 2 snurky si sa zlakol :-)
M.a.R.o.s.H
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa M.a.R.o.s.H »

este som neskusal pustat sarkana,nemame na to v dedine miesto,ale urcite niekedy skusim
Charger
Zablokovaný
Zablokovaný

Príspevok od používateľa Charger »

pustanie sarkanov je sport?? :lol:
poolio
Novice
Novice

Príspevok od používateľa poolio »

je to fajn oddych 8)
Charger
Zablokovaný
Zablokovaný

Príspevok od používateľa Charger »

mozno hobby, ale nevidel som nikoho starsieho ako 10 rokov si pustat sarkana :D
Runes
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Charger napísal:mozno hobby, ale nevidel som nikoho starsieho ako 10 rokov si pustat sarkana :D
no tak to je dost zle kedze tie kridla o ktorich tu pisem ja su obmedzene vekovo napr 16+ 18+ :-) nebavime sa tu len o klasickych kosostvorcoch zo spajglickami ale o normalnych drakoch :-) ich cena sa pohybuje od 500sk az 6000 a viac moj njdrahsi stal 2500 :-)

na dedine nieje kde pustat ??? ja hlavne u babky pustam vybehnem na pole a tam fuka jak svina :-)

tie divne pohyby to niesu veterne narazy ale sarkan ma 2 snury daka comu sa s nim da takto hrat :-)

EDIT a k sportu jedna sa oto ze sarkany teda kitey sa pouzivaju na tahanie mozno ich poznate pod menom rafty vyzera to podobne kao padak use google :-)
yoplin
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yoplin »

Runes: dari sa dobre, celkom ma to chytilo, len tomu vetru sa nejak nechce. vselijake otocky a vyvrtky. je to haluz ked nas je viacej :)
Runes
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tak je super ja som bol len z bratom ale bracho sa odstahoval do Brna :-) heh jasom uz rok nepustal naposledy takto dako vlani :-( a jj vietor je svina koli nemu som sa nenaucil nic poriadne len zaklady, ale raz som bol s tatom pri jednom jazere v rakusku a tam to bola krasa stabilny jednosmerny vietor tam to slo samo :-) huh sak uz som hodil svoju genesis do auta a pri prvom naznaku vetra a volneho casu pojdem dade za mesto skusat co este viem
jankovia33
Novice
Novice
Kontaktovať používateľa:

Re: Sarkany

Príspevok od používateľa jankovia33 »

pred tyzdnom som kupila detom tento sarkan:
https://www.model-rc.sk/sarkan-invento- ... vojlanovy/
boli sme ho odskúsat, no vietor fukal dosť nepravidelne.
Je to dobra zabava pre dve deti, jeden taha za snurky a druhy ho zdvihal zo zeme aby vzlietol.
Deti sa s tym zabavili, ale neje to jednoduche ovladat aby nespadol. Viac bol na zemi ako vo vzduchu, treba sa to naučiť.
Uz sa deti tesia na dalšíe lietanie, len ten cas je uplne na nic, dnes dokonca nam snezilo :-)
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Re: Sarkany

Príspevok od používateľa CheZteR »

nema ho nikto dvihat, sarkan musi zvlietnut sam lebo ked mu pomohes nema potrebnu silu na to aby pokracoval v lete a padne dole, mam rovnakeho, zaklad je polozit ho dost daleko od seba a odvijat snurky, potom ich napnut a silno tahat k sebe, ja dokonca aj kracam dozadu, a kym stupa hore stale kracam dozadu a tym ho taham vyssie, ked je sarkan v lete deti sa mozu pri jeho lietani vymenit
Napísať odpoveď