Soundbar alebo domace kino?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Soundbar alebo domace kino?

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

gogo956 napísal: 01 sep 2020, 11:28 za 400€ sa da na inzerat kupit slusna hifi zostava zosik+ 2x bedne ktorych zvuk bude lepsi ako pri tych soundbaroch a domacich kinach.
Ale nie na filmy, na ktore to on primarne chce.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

takto by na tom mohol pocuvat aj hudbu vo velmi slusnej kvalite, aj filmy a pochybujem ze by mu naozaj chybali zadne efektove satelity.
--
Teraz pozeram co pytaju za kvalitnejsie soundbary a to snad nemyslia vazne. Mikro sub, mikro tenucke plastovo plechove neviem ako to nazvat, to bude mat urcite fantasticky zvuk. Hlavne je ze to ma "bluetooth a streamovacie sluzby". Otras. https://www.alza.sk/harman-kardon-encha ... 791853.htm
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Ale je to také "in" - čím vac EUR - tým to predsa MUSÍ byť kvalitnejšie :D :D :D

S dcérou sme začali (žial pre jej dlhodobú maródku nedoriešili) "kino" - naozaj kvalitné stĺpovky s vyrovnaným frekvenčným rozsahom, ktoré zahrajú nižšie, než "SUB-dunítka" a pomerne malé zadné efektové "regálovky" no tiež z vyrovnanou frekvenčkou. Pravda bolo by to celé do necelých 500 no zatiaľ má kúpené len tie efektové. Ovšem odskúšali sme ako by to u nej hralo mojimi stĺpovkami a stereozosilňovačom, dcéra si pustila akýsi film len z noťasu, začala počúvať ZVUK a ozvalo sa veľké "NÁDHERA!!!" Chodieva aj do kina tak asi vie porovnať celkový dojem zvuku.
René
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa René »

gogo956
Redeemer
Redeemer

starysomar

velke stlpovky budu mat urcite lepsi zvuk ako male plastove hrkalky :)

René

vyber si ktore sa ti pacia
Ryan Giggs
VIP
VIP

René napísal: 01 sep 2020, 16:00 A taketo nieco?
https://m.alza.sk/sony-ht-rt3-d4194628.htm
Ten bazarovy Kardon je samozrejme podstatne lepši (aj za viac peňazi). Tam maš vyhodu možnosti buduceho upgradu kedže je tam dospely receiver.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

René napísal: 01 sep 2020, 16:00 A taketo nieco?
https://m.alza.sk/sony-ht-rt3-d4194628.htm
Ak ti to bude stacit tak aspon usetris. Je to samozrejme lacny low end. To aku kvalitu reprodukcie chces musis sam vediet, s tym ti neporadime. Za hentu hracku by som ja nedal ani 50€
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa billctu »

Ja som kúpil po porade tu na hojku JBL bar 3.1 za nejakých 400€ a som spokojný nad mieru.. nie je tu káblov plná riť, je to estetické a aj žena prekusla subik, ale bol som na návšteve o kamaráta a ten púšťal hudbu z 10 ročného domáceho kina za 200€ a bol to riadny rozdiel v neprospech baru.. každopádne u mňa je bar jasná voľba .. zvuk je pre mňa postačujúci a máš všetko pekne elegantné na jednom mieste s opt káblom a privodom
René
Light Star
Light Star

Mne ide hlavne o priestorovy zvuk. Cize chcem pocut zvuk zo stran, zozadu atd.

Neviem ci mi v tomto sb pomoze
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

René - nepomôže.
Proste na to, aby si počul zvuk aj zozadu - musíš mať reproduktory aj vzadu.
"Stred" vpredu dokáže aj kvalitné stereo, najspodnejšie basy, ktoré miestnosť môže spracovať (...), dokážu aj solídne stĺpovky, zvuk z boku dokáže vyvážená kombinácia predných a zadných repro no ŽIADNY SOUNDBAR Ti neposkytne zvuk zozadu.
Bolo by dobre aspoň pripustiť, že dosiahneš (za cenu...) zvuk, ktorý pôjde aj zo zadu aj zo strán, ale bude mať VEĽMI ďaleko od kvalitného zvuku.
A bolo by dobre si uvedomiť, že 5+1 alebo 7+1 znamená, že by ZOSILŇOVAČ MUSEL mať 6/8 kvalitných koncových stupňov a to by bola cena rádovo vyššia (no a taká drobnosť - kvalitné reproduktory/reprosústavy za znesiteľnú cenu ku tomu) - nerád, ak som ťa schladil...
...
Alebo sa zmier s tým, že to bude "hrať odvšadiaľ rovanko mizerne" :(
Ryan Giggs
VIP
VIP

starysomar napísal: 01 sep 2020, 22:50 ŽIADNY SOUNDBAR Ti neposkytne zvuk zozadu.
Preco balamutis ludi nezmyslami?
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Máš pravdu, 5.1 majú aj zadné repro, moja chyba :)
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ved preto... 😉
Yogi120
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Yogi120 »

René
Pri tvojom rozpočte na priestorový zvuk, musíš prijať kompromisy v každom smere..
Ak by som mal riešiť kino v podobnom rozpočte, tak určite setom avr a 5.1 reprom, no v tejto cene to vychádza tak na satelity a sub.. Napr. https://www.nay.sk/yamaha-yht-1840-cier ... gJ4q_D_BwE

, prípadne
https://www.ab-com.sk/onkyo-ht-s3800-b- ... gJxgvD_BwE

Ak sa bavíme o nových komponentoch, tak čo sa týka priestorového zvuku pri filmoch/ hrách , už asi nič lepšie v danej cene neporiešiš ! ..No ak si to dobre rozmiestniš, nastavíš, prípadne sa kus povenuješ aspoň pár základom akustiky , môžeš dostať z toho zvuk, s ktorým budeš ozaj spokojný ... :-)
René
Light Star
Light Star

A co poviete na toto? Zajtra by aom pre ne isiel ak je to ok.
https://elektro.bazos.sk/inzerat/115724 ... tj5150.php
gogo956
Redeemer
Redeemer

podstatne je aby si ty bol spokojny, ty to budes doma pocuvat, nie my :)
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

caute, tiez by som chcel kupit nejake repro k TV UE55KS8002, ale som v tom nejak strateny ...

neviem poriadne ani co chcem, kazdy upgrade od reprakov z telky ma asi na nejaku dobu uspokoji. radsej teda 2 kanaly a nech to hra poriadne ako nejake prditka 5.1. vyuzitie na vsetko mozne - filmy + hudba + potencionalne aj hry (tam ale asi bude problem s delayom?). rozpocet netusim, pisalo sa tu o 400eurach za nejaku kvalitu, tak napr. tolko.

https://www.alza.sk/sony-ht-rt3-d4194628.htm - toto uz tu bolo spominane a nie velmi odporucane, len by som sa chcel spytat na tento typ produktov:
- pojem "SoundBar" znamena cela zostava? teda jeden subwoofer (v predu), 2 male repraky(v zadu) a ta podlhovasta cierna palica pod TV? alebo iba samostatne ta palica/panel (= bar) a repraky treba dokupit extra?
- opticky kabel z TV ide iba do subwooferu a ten dalej roznasa zvuk do ostatnych 3 veci cez BT? cize tym ostatnym veciam stacia aby boli zapojene do elektriny a ziadne kable naviac?
- keby som chcel pustit nieco z PC/telefonu, da sa na tomto SoundBare jednoduchu prepnut na input z BT?
- aky je rozdiel medzi 5.1 SoundBarom a domacim kinom?
gogo956
Redeemer
Redeemer

*****HERO****

staci si pozriet recenzie na tej alze a je jasne ze je to mizerny vyrobok. Ake kvalitne materialy tam mohli byt pouzite ked to komplet cele stoji 229€ ?

Ja napriklad nerozumiem tomu, preco 90percent ludi je schopnych vysoliť za mobil ktory budu pouzivat tak 2roky max bezproblemov 500 a viac €, ale reproduktory z ktorych budu pocuvat mozno 20rokov by chceli aby to bolo najlepsie tak do dvoch stovak..
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

nechcem zobrat tento konkretny produkt, len chcem pochopit ako zostavy tohto typu funguju co sa tyka skor funkcionalnej stranky, nie vykonu. otazky z predosleho prispevku teda stale platia. hlavne ma zaujima to kablovanie a moznost inputu z BT.

ak sa okolo tych 400e neda zohnat kvalitna 5.1 zostava, tak kludne aj ta 2 kanalova. nechcem ale brat z bazaru.

co tak https://www.alza.sk/jbl-bar-2-1-deep-bass-d5720007.htm ?
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

"Soundbar" je väčšinou všeobecne nazývaná tá "palica" pod TV. Vo veľkej väčšine je k tomu sub, v prípade 5.1 aj ďalšie repráky, to už vidíš v popise a na foto, že čo tam všetko je.
Optický kábel ide z TV do "palice", s tou sú zväčša pripojené ostatné zariadenia cez BT, ale je možné, že sú aj káblové riešenia. V prípade BT áno, stačí aby ostatné veci boli zapojené do elektriny.
Áno, soundbar má tlačidlo input, kde to jednoducho prepneš na BT.
Napísať odpoveď