Soundbar alebo domace kino?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
René
Light Star
Light Star

Soundbar alebo domace kino?

Príspevok od používateľa René »

Ahojte, uz parkrat ste mi s kupou poradili, pisem teda opat.

Chcel by som do obyvacky kupit soundbar alebo domace kino. Prevazne pozeram filmy/serialy na netflixe a nieco malo z domaceho plexu na serveri. Ziadne dvd, bluray ci usb.

Dovod kupy je hlavne priestorovy zvuk = lepsi pozitok.

TV Samsung UE58NU7172 (2018)

Co by ste mi poradili? Kludne kupim aj domace kino napr z bazosu ak vyjde lacnejsie a bude ok.

Rozpocet do 400 eur (cim menej tym lepsie).

Vdaka
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Soundbar alebo domace kino?

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Ma to byt 5.1 ci ti staci 2.1?
René
Light Star
Light Star

Zabudol som dopisat. Skor 5.1
Ryan Giggs
VIP
VIP

5.1 soundbarov na trhu nejako extra vela nie je. Ma to hlavne Sony do nejakych 300 € a potom JBL, ale je to nad rozpocet.
Set AVR a repro (Onkyo, Pioneer...) bude tiez nad limit.
A co sa domaceho kina tyka, tam zas zbytocne priplacas za BD/DVD prehravac, ktory podla toho co pises nevyuzijes. A DK maju obmedzene moznosti pripojenia.

Riesenie je bazar, nejaky AVR s repro setom sa rozhodne do rozpoctu najde, ale tam je treba ratat s tym, ze to budu starsie modely. A teda bude chybat podpora najnovsich formatov (HDR, Atmos, BT, Wifi....).
René
Light Star
Light Star

Nasiel som napr
https://elektro.bazos.sk/inzerat/115076 ... kts-60.php

Kedze sa do toho nerozumiem, necham si poradit. Bt nepotrebujem, wifi zrejme tiez nie
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

To uz moze byt celkom funkcne aj ked pri tejto kategorii som zastancom radsej vacsich prednych stlpov a bez subu. AVR logicky nema podporu HDR ale to sa ta netyka s aktualnou TV.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Treba si to pozicat, postavit doma v tej izbe a pocuvat. Ak budes spokojny nechas ak nebudes tak sapohras s akustikou miestnosti ak nepomoze tak vratis.
Lacny sub vacsinou iba duni, ale kto to chce iba na filmy tak mu to moze stacit.
Ja na tvojom mieste by som kupil obycajne hifi stereo repro so zosikom z bazara.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Zosilovac (ak nema digi vstupy) tazko pripoji k modernemu televizoru, ktory nema analogove vystupy. Tam musi riesit nejaky DAC.
René napísal: 31 aug 2020, 10:25 Nasiel som napr
https://elektro.bazos.sk/inzerat/115076 ... kts-60.php

Kedze sa do toho nerozumiem, necham si poradit. Bt nepotrebujem, wifi zrejme tiez nie
Kardon robi dobre masiny, toho by som sa nebal. Pre tvoje potreby myslim ze dostatocne. Vyhoda plnohodnotneho AVR je, ze tie plastove bedne mozes v buducnosti vyhodit a pripojit tam nejake podstatne lepsie. Vratane subwoofera.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Ryan Giggs napísal: 31 aug 2020, 16:43 Zosilovac (ak nema digi vstupy) tazko pripoji k modernemu televizoru, ktory nema analogove vystupy. Tam musi riesit nejaky DAC.

Kardon robi dobre masiny, toho by som sa nebal. Pre tvoje potreby myslim ze dostatocne. Vyhoda plnohodnotneho AVR je, ze tie plastove bedne mozes v buducnosti vyhodit a pripojit tam nejake podstatne lepsie. Vratane subwoofera.
-mam 2rocny Lcd Tv Panasonic 58palec a ten ma aj klasicke analogove vystupy Audio L Audio R, tak neviem ci je to nejaka vynimka ale ak ano tak urcite nie je problem kupit z bazara aj nejaky lacny DAC.

Suhlasim ze H/K je pre bezneho posluchaca uz velmi dobra kvalita aj ked zavisi samozrejme od konkretneho typu.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

gogo on chce 5.1 a ty tu furt nejake stereo splietas.
Ak by som mal znovu kupovat zostavu tak by mi asi stacilo stereo. Ale on chce priestorovy.
Ryan Giggs
VIP
VIP

gogo956 napísal: 31 aug 2020, 19:52 -mam 2rocny Lcd Tv Panasonic 58palec a ten ma aj klasicke analogove vystupy Audio L Audio R, tak neviem ci je to nejaka vynimka ale ak ano tak urcite nie je problem kupit z bazara aj nejaky lacny DAC.
Dnešne TV už nemaju, s vynimkou Sony (združeny v sluchadlovom). Ani Panasonic. Niektori ešte maju sluchadlovy vystup, Samsung/LG už ani to.

DAC sa sice kupiť da, ale je to ďalši kram a kable do reťazca. Škrabanie sa pravou rukou na ľavom uchu.
René
Light Star
Light Star

Ono aj tak co si vsimam v eshopoch, domace kina su uz velmi malo. Tocuz akoze soundbarycich nahdadzuju ci ako? Dokaze mi aoundbar dat efekt ako domace kino?
Viete mi pripadne nejaky hodit sem?

Hoci bude nieco nad rozpocet.
gogo956
Redeemer
Redeemer

soundbar bude vzdy znacny kompromis oproti kinu 5.1 alebo hifi stereu. Ale kazdy mame ine priority, niekto je na kvalitu zvuku narocnejsi, niekto menej, tak ako vo vsetkom. Ten link na ten H/K je vyhodna kupa za slusnu kvalitu, porozmyslaj nad tym. Soundbary maju vyhodu napr v tom ze zaberaju minimum miesta co ocenia hlavne manzelky ktorym castokrat velke repraky v obyvacke vadia.

wladas

poznam ludi co vyvojom presli od 5.1 k 2.0 ci k 2.1 aj pri filmoch, mne sa to stalo tiez, zda sa mi to prirodzenejsi zvuk ale to je velmi infividualna vec.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

gogo

Hlavne ked si predstavim ze za konkretny rozpocet by som mal kvalitnejsie stereo nez 5 kanal tak neni o com.
gogo956
Redeemer
Redeemer

plne suhlasim, male krabicky budu vzdy iba malymi krabickami a plnokrvnym repro sa priestorovostou zvuku nikdy nevyrovnaju. Ale rovnako chapem ludi ktori kvalitu zvuku az tak neriesia. Ja to tiez nemam riesene idealne, mam pomerne velke dvojpasmove regalovky a potom velky sub. Ale uz to neriesim, pretoze som presiel v podstate ins na pocuvanie cez sluchadla, lebo tam sa dosahuje vyborny zvuk ovela jednoduchsie uz len kvoli tomu ze nemusis riesit akustiku miestnosti.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

René - k čomu 5-7(+X) reproduktorov alebo akýsi Soundbar, ak bude zvuk mizerný?
Budeš takmer výlučne pozerať filmy - alebo prevažne počúvať hudbu?
Do 400 eur - možno o niečo málo viac - sa dá zohnať "zvuk", o akom sa drvivej väčšine ľudí ani nesníva.
Ryan Giggs
VIP
VIP

gogo956 napísal: 31 aug 2020, 21:53 soundbar bude vzdy znacny kompromis oproti kinu 5.1 alebo hifi stereu. .
Nie tak celkom. Ak to bude 5.1 soundbar, bude na tom skoro vzdy lepsie ako kino. Rec je samozrejme o rovnakej cenovke. Neviem ake kino je lepsie ako napr. JBL.

Pri 2.0 toho so svojim rozpoctom tiez vela nenamuti. Ak sa bavime o funglovke. Len avr vyjde na 3 stovky. A repro za stovku je o nicom. Hlavne na filmy.

Tu by som fak ziadne stero nevymyslal. Nema to zmysel. Jedine ze v bazari sa najde nieco co za to bude stat. Ale to musi mat stastie nieco vymaknut.

Ber ten Harman. Nieco zasadne lepsie v 2.0 nevyspekulujes.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Ja som od zaciatku hovoril o bazarovych veciach nie novych- tam by to bolo vyrazne mimo rozpocet. Pre jeho ucely je ten H/K dobra volba.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ale aj v bazari najdes tazko nieco co bude vyrazne lepsie.
gogo956
Redeemer
Redeemer

za 400€ sa da na inzerat kupit slusna hifi zostava zosik+ 2x bedne ktorych zvuk bude lepsi ako pri tych soundbaroch a domacich kinach.

uplne nahodne:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/115418 ... -s-606.php
150€

https://elektro.bazos.sk/inzerat/115402 ... lnovac.php
250€

to su len priklady, ze co sa da zohnat za tie peniaze.

nielen ze zvuk by bol nepomerne lepsi ako pri krabickach ale aj to konecne nejako vyzera, Dac s da kupit od 30€ novy. Do second hand veci by som isiel nielen preto ze je to vyborny pomer cena/kvalita, ale repra uz budu krasne rozohrate co pri novych nehrozi.

Ved ten H/K a to je nie je ziaden low end vyzera oproti tej zostave vyssie otrasne.
Napísať odpoveď