Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 17 Aug 2018, 0:05

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Spajkovacia stanica
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Spajkovacia stanica
Viete niekto poradit spajkovaciu stanicu s regulovatelnou teplotou Hrotovu.
Chcel by som kupit bratovi na vianoce, ale netusim ktoru. Nieco taketo lacnejsie su vyhodene peniaze ? http://www.naradie1.sk/pajeci-stanice-l ... -5951.html

05 Dec 2017, 11:08
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Spajkovacia stanica
no všetko záleží od toho, čo bude robiť stou spájkovačkou, či si spájkuje nejaké blikatka a podobne veci, alebo to ma na serióznu prácu. tuto ktorú si ukázal bude mat nejakú jednoduchú reguláciu teploty. Ked bude potrebovať niečo prehriať (kontakt, svorku a pod.), nebude táto spájkovačka stačiť. pokiaľ už niečo rozumnejšie, tak skôr niečo čo je procesorom riadená stanica, a niečo do čoho sa dajú zohnať aj v budúcnosti náhradne hroty, prípadne pero. Napríklad:

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=645&pg=det&article=35251

- napríklad tato je nazvem "open source" stanica to znamená že sa vyrába od rôznych výrobcov napr to vyrába presne taký model aj SOLOMON, takže tuná nieje problém zohnať hroty a pero ako som spomínal. Diely vieš zohnať aj v TME, GME, SOS, GES to su všetko seriózne firmy čo máju aj dodatočnú technickú podporu k takýmto veciam.

Ver, že toto by bola rozumnejšia kúpa z rozumu

07 Dec 2017, 11:19
Profil  ICQ  Facebook  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Solomon nie je seriózny výrobca a GME nie je seriózna firma.

Koľko hodín má tá pájka odpracovať za aké obdobie ? Na aký účel ?

07 Dec 2017, 11:27
Profil  ICQ  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Andy, neviem čo je na solomone nespolahlive, mam doma SL-30 možno už cez desať rokov od strednej školy, boli dni, že som ju rano zapínal a večer vypínal, okrem hrotov a hubky a raz som menil pero, jej do dnešneho dna nič nieje. Chlapec chce podla odkazu niečo cenovo dostupne ( ale povedzme si že pod 50€ rozumnú stanicu určite nekúpiš...) Určite teraz mu tu nebudem odporúčať Weller... :smt006

///
A to že máš nejakú zlu skúsenosť s nejakou firmou je tvoj problém, ja som iba odkázal, že je množstvo firiem kde sa dá nakúpiť zariadenie, ku ktorému máš aj príslušenstvo...

07 Dec 2017, 13:23
Profil  ICQ  Facebook  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

No on to v podstate potrebuje len na nejake prilezitostne opravy domacej elektroniky. Ked sa nieco pokazi, kde staci vymenit nejaku suciastky a podobne. Nic velke.

07 Dec 2017, 16:03
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia