Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 06 Jún 2020, 3:19

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 478 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Ďalšia

Choď na stránku
Sprchovanie sa bez mydla alebo gélu
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Sprchovanie sa bez mydla alebo gélu
Túto tému som založil lebo som chcel vedieť aj názory iných ľudí na tento článok
V skratke sa tam píše niečo o tom že príliš časté používanie sprchovacích gélov a mydiel poškodzuje pokožku, najmä pri opakovaní sprchovania večer a potom hneď aj ráno.
Ďalej je tam niečo o tom že nejaký týpek robil experiment, na celý rok vysadil akékoľvek mydlá a sprchové gély. Pritom nepociťoval žiadny zápach.. (viď článok)
http://primar.sme.sk/c/5732472/kult-den ... ia-sa.html
Po prečítaní toho článku som si povedal že prečo to nevyskúšať, tak uvidíme :D Čo si o tom myslíte vy?

25 Jan 2011, 21:15
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Kult denného sprchovania sa
zeby som prestal kupovat olej a vytlacil si ho na panvicu rovno z vlasov.. skusat to isto nejdem :D

25 Jan 2011, 21:26
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Neviem si predstavit, ze sa neosprchujem aspon raz denne. Fuj, do matky. Potom musim v praci trpiet tych smradov.

25 Jan 2011, 21:33
Profil  ICQ  YIM  Twitter  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

v tom clanku to nie je pisane uplne presne alebo som to prehliadol, myslim ze ten typek sa sice umyval, ale iba vodou, cize bez mydla a samponov

25 Jan 2011, 21:37
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

sprchovat sa sprchujem denne... raz za cas sa mi stane ze som lenivy a nie... ale to len ked cely den lezim alebo sedim doma a nejdem medzi ludi...

co sa tyka tych gelov a tak... na tom podla mna nieco bude... ved ked si vezmeme ze nasi predkovia kedysi nevedeli co to je mydlo a tak... a zili... osobne by som to aj skusil... uz som zo 2x mal tak agresivny sprchovy gel ze som sa z neho vyhadzal po jednom umyti, ale urcite by som teraz na rok nevysadil gel a sampon... mozno skusim obmedzit... co ostatne minimalne teraz cez skuskove aj tak obmedzujem... ked mam vecer po celom dni ucenia sa riadny mindfuck, tak iba vleziem do sprchy, pustim na seba vodu a nechce sa mi ani zit... nieto este mydlit sa... a tiez som dako zvyseny zapach nespozoroval zatial... a ani nikto okolo

25 Jan 2011, 21:38
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

kukiak píše:
zeby som prestal kupovat olej a vytlacil si ho na panvicu rovno z vlasov.. skusat to isto nejdem :D

skus si tyzden dva neumyvat vlasy samponom ale cistou vodou...mastne budu max. par dni

25 Jan 2011, 21:39
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

p4ra píše:
Neviem si predstavit, ze sa neosprchujem aspon raz denne. Fuj, do matky. Potom musim v praci trpiet tych smradov.

Z článku vyplýva že najlepšie je asi používať iba vodu, nie neumývať sa :D

25 Jan 2011, 21:40
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

mirak ...blbosť.....spolužiak si roky neumyval vlasy šamponom lebo potom mu vlasy stály hore dupkom a nechcel sa furt gelovať a bolo mi zneho až zle aky je hnusny a mastny fuuuuuj

tak isto ak si spoteny tak sa možeš sprchovať ako chceš ale ked potom pričuchneš pod ruku tak :nono: :sly:

nechapem aj tak čo to riešite ....su vo svete omnoho škodlivejšie veci čo žerete alebo uživate denno denne

25 Jan 2011, 21:48
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

To sprchovanie len vodou...sa nie vzdy da, to robim max na osviezenie. Ale po dakom dobrom sexe, alebo po zabehani si vonku uz mydlo pouzit treba, to samotna voda nema sancu :D Osobne sa sprchujem asi 2x za den, podla toho co robim, mame aj novu kupelnu, v ktorej je radost sa sprchovat :D

25 Jan 2011, 22:03
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

zaxman: čerstvý pot nesmrdí, ak sa po tréningu/posilke osprchujem bez gélu, lebo som polomŕtvy a nechce sa mi gél loviť v taške tak nesmrdím, síce nevoniam, ale určite nesmrdím ;)
údržbu vlasov si bez šampónu neviem predstaviť, telo by to imho znieslo, ak človek nie je prasa a mení si oblečenie tak podla mňa nemôže smrdieť len preto, že nepoužíva sprchový gél, ale skúšať to určite nejdem, predsa len načo to riskovať...

//autoeditácia príspevku (25 Jan 2011, 21:10)
edit: iná vec je v lete, keď je vonku 30°+ tak neznášam pocit, že som lepkavý a spotený, vtedy som schopný sa sprchovať aj 3-4x denne(bez gélu samozrejme), v podstate vždy keď sa vrátim z vonku spotený

25 Jan 2011, 22:07
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Sprchovanie sa bez mydla alebo gélu
Zmenil som názov témy lebo to asi ľudí dosť miatlo :D Nechcel som rozoberať či je dobré alebo zlé sprchovať sa každý deň ale že či je dobré sprchovať sa bez mydla, šampónov alebo gélov ;)

25 Jan 2011, 22:17
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Mne sa tiež osvedčila taktika sprchovania menejkrát (cca 3 krát do týždňa). Aktívne som športoval, bol som stále spotený, ale bola to len voda, vôbec som nesmrdel (tiež to mám potvrdené nielen od seba, nebojte sa :D ).

Potom som sa začal oveľa častejšie, poriadne namydlený tými šampónmi a čo sa nestalo: začal som mať problém so zápachom. Proste som sa umyl, ptm si ešte dal dezodorant alebo antiperspirant, ale stačilo sa trochu spotiť a hneď puch (pár hodín potom).

Zas som sa vrhol na starý režim, nesprchujem sa často, kúpil som si obyčajné antibakteriálne telové mydlo a vôbec nesmrdím (ráno si niečo fúknem pod pazuchu).

Toto mám overené aj od viacerých iných ľudí, ale zo skúseností viem, že ľudia to ťažko prijímajú, lebo si myslia, že kto sa nesprchuje aspoň 100 krát denne je hnusné hovado.

Myslite si, čo chcete, ale sprchovať sa každý deň je choré a určite to nie je ani zdravé (ak to nie len čistou vodou).

Henten test umývania sa čisto len vodou môže mať niečo do seba, možno vyskúšam. Aj keď šampón na hlavu potrebujem, mám taký, čo smrdí ako guma, ale to je zas iný problém.. :mrgreen:

25 Jan 2011, 22:20
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

hughito ----len či to neni tak že ty smrdiš ale necítiš to tak ......to maš ako ked okolo teba prejde stará babka a tiahne znej parfem na 5 metrova a to preto lebo babkin nos si po roku nato zvykol a už to nevnima ako odlišnu vônu a preto babka sprejuje a sprejuje

a tak to može byt aj stym že ked sa kupeš 3x týždenne tak si na ten pot viac zvyknuty (nos ) ako ked si sa sprchoval a mydlil každy den a bol si zvyknuty na vônu a nie zapach potu

25 Jan 2011, 22:42
Profil  ICQ  
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Tak, povedal som si že to bez šampónov, gélov a mydiel vyskúšam sám. Prvú sprchu mám za sebou a musím povedať že sa cítim nejako inak ako keď som použil gél.
Uvidíme skúsim to tak na 2 týždne a ak sa to osvedčí tak možno aj na dlhšie.

25 Jan 2011, 22:51
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Ja sa sprchujem tak raz za dva, tri dni.Nechápem prečo je potrebné sa sprchovať každý deň.Aj na ten tretí deň od sprchovania nesmrdím, len mi už začínajú mastnieť vlasy.Rovnako ako hughito tiež som aktívne športoval a dosť často som sa osprchoval len vodou.Úplne súhlasím s druhou a tretou vetou od konca, s hughitom.

25 Jan 2011, 23:04
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Zaxman: Jasne som napísal, že to nie je len moja domnienka. S takým niečim som samozrejme rátal (že sám seba cítiť nemusím, zato druhí môžu).

25 Jan 2011, 23:55
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Sprchové gély som používal celý život, tie najdrahšie od rôznych popredných a fajn výrobcov. Avšak potom som začal mať moc podráždenú kožu na tele a tak som sa na to vydlabol. Teraz sa sprchujem 2x do dňa, ale bez sprchového gélu úplne. Sprcháč si dávam len keď idem niekde von, aby to malo aspoň ako taký efekt. Ak človek nie je prasa a humusák, tak ten sprcháč nepotrebuje. Sprcha taká dlhšia bez gélu, alebo mydla spraví rovnaký efekt, akurát človek nevonia ako drogéria, ale je bez pachu skoro úplne.

Samozrejme je treba používať deodorant, alebo antiperspirant, najlepšie bezpachový [kryštály, alebo tie s jemnou vôňou] bez toho sa po sprche asi zaobíde len pračlovek, ale to už je iná téma.

26 Jan 2011, 0:21
Profil  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

no neviem, ked mas cez leto take dobre spotene nohy po celodnovej behacke...tak to si tie nohy mozes aj niekolko hodin sprchovat iba vo vode a aj tak budu smrdiet... :D
ja sa sprchujem kazdy vecer, ked sa nahodou nieco stane, ze sa vecer neosprchujem (napr. ze som bol celu noc na party a domov dosiel v inom stave), tak uz hned na druhy den sa citim...a ked citim sam seba, tak to druhy ma musia citit este viac...
a kedze pouzivam gel a lak, tak bez samponu existovat nemozem...

inak ja si myslim, ze mam obcas citlivejsi cuch ako vacsina ludi, som alergik a mam dni kedy mam cuch naozaj velmi citlivy a dni kedy necitim absolutne nic, ani velmi silne smrady...je tu niekto tiez "taky vynimocny" ? ...no a kazdy clovek ma svoj specialny pach, pokial sa neparfumuje tak, ako tie babky, ze este 30metrov za nimi je citi staru rusku vonavku...tak proste ten prirodzeny pach dokazem citit a spoznat podla neho osoby, ktore uz poznam...napr. aj niekolko desiatok minut potom ako presli cez nejaku miestnost alebo chodbu, kde sa nevetra...obcas som ako stopovaci pes :D ...a obcas smrdim ako tie babky, to je vtedy ked docasne pridem o cuch a potom mam problem odhadnut mieru parfumu a vacsinou to prezeniem...

neznasam leto a MHD, absolutne staci ze neznasam tie tepla a do toho sa pridaju este ludia, ktori napriek neustalej reklame proti pachom sa tvaria, ako keby slovo deodorant nikdy nepoculi...

26 Jan 2011, 1:02
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Keď človek strieda aspoň 2-3je topánky počas jedného ročného obdobia [jar, leto, jeseň, zima] a má normálnu obuv a normálne ponožky [žiadna miletička] tak Ti nohy nezosmradnú ani po celodennej túre, práve naopak, je cítiť len prací prášok. Večer sa stačí dobre osprchovať a ráno si dáš samozrejme nové ponožky.

Samozrejme že na vlasy treba šampón, ide to aj bez neho, ale tak max jeden deň. Osobne si umývam vlasy každý deň a každý druhý šampónom.

P.S.: Som si z haluze objednal ponožky od tej divnej firmy čo otravuje cez telefón Courlux Bamboo či čo a čuduj sa svetu tie ponožky sú úplne suprové, všetko čo o nich slečna povedala v telefóne je pravda. To však nemení nič na fakte že po prvej várke som sa z programu odhlásil :D

26 Jan 2011, 1:07
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

neviem ephramko aké topánky máš ty, ale keď máš kvalitnú obuv a ponožky, tak ani po celodennej behačke nesmrdia
ináč umývať si vlasy každý deň šampónom je hlúposť, čoskoro sa stratí vlastný film pokožky hlavy a vlasy sú potom mastné za pol dňa lebo pokožka sa zblázni a nereaguje primerane na bežné vonkajšie podmienky

26 Jan 2011, 1:32
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 478 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia