STK, EK

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
JCM01
Star
Star
Používateľov profilový obrázok

Re: STK, EK

Príspevok od používateľa JCM01 »

Jasné, že to nie je riešenie.
konkrétne v mojom prípade som mal seknuté káble v prechodke do kufra. Samozrejme som si to hneď spravil, ale tak zas nebudem kvôli tomu chodiť 2x na STK :)
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Inak ohľadom toho, čo som sa pýtal vyššie, môžem potvrdiť, že opakovaná TK/EK sa dá urobiť aj na inej STK.
icefiresr
Addict
Addict

Príspevok od používateľa icefiresr »

Ako da sa, samozrejme. Ale platil si len ten nizsi poplatok?
hughito
Redeemer
Redeemer

Plus 5e.
Shamway
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Shamway »

Ahojte, rychla otazka...
Pri opakovanej TK sa kontroluje cele auto, alebo len to s cim bol problem pri prvej kontrole
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

Mne kontrolovali len to s čím bol problém.
hughito
Redeemer
Redeemer

Len to.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa mikioko »

Ako kde. Mne na STK povedali ze mam niečo s brzdou na pravej strane, tak som šiel do servisu co bol hneď vedľa, povedal som co je zle a pol hodinu potom auto hotové a išiel som znovu na STK. Na STK mi tentoraz povedali ze práva strana je už ok ale zas ľavá strana je zla. Nabehol som do servisu že čo to má znamenať a priznali sa ze len vymenili súčiastky medzi kolesami. Lebo ze ved predsa na stk nebudú kontrolovať co už kontrolovali...
tacosi
Moderátor
Moderátor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tacosi »

Ale to je ine,pretoze brzdy mu zobrazí vsetky naraz. Cize kontrolovali Ti brzdy a uz nic ine.
icefiresr
Addict
Addict

Príspevok od používateľa icefiresr »

mikioko napísal:Ako kde. Mne na STK povedali ze mam niečo s brzdou na pravej strane, tak som šiel do servisu co bol hneď vedľa, povedal som co je zle a pol hodinu potom auto hotové a išiel som znovu na STK. Na STK mi tentoraz povedali ze práva strana je už ok ale zas ľavá strana je zla. Nabehol som do servisu že čo to má znamenať a priznali sa ze len vymenili súčiastky medzi kolesami. Lebo ze ved predsa na stk nebudú kontrolovať co už kontrolovali...
No daj sem rovno meno servisu... Akoze toto v dnesnej dobe niekto spravi?
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Páni, prvýkrát sa mi stalo že som s vozidlom neprešiel cez STK, resp mám dočasnú STK. Pravidelný servis, auto v top stave, brzdy, náprava emisie ok. Proste starám sa o to.

Ľahké závady:
- značka EČV je pripevnená plastovými páskami - keďže som už raz značku stratil, rozhodol som sa značky v držiaku poistiť eska páskami tak ako to vidím na xy autách. Páska neprekrýva údaje značky
- Predná hmlovka svieti mimo tieňa - na hmlovky sa 10 rokov nesiahlo, nechápem že sa na to "prišlo" až teraz

Ťažká závada: nefunguje páčka ovládania zadného ľavého okna - vzadu prevážam len tovar a psa, za 10 rokov som na manuálnu páčku otvárania okna nesiahol, takže som nemal tušenia že nefunguje a že sa môže pokaziť :). Je to ale naozaj závada, ktorú keď neopravím, tak auto nedostane STK a nemôže jazdiť? Nepoviem keby to bolo predné okno, ktoré môže ovplyvniť šoféra....

Prídu vám tie závady ok?
Hmlovku dám pozrieť v servise, pásky dám dočasne dole, ale to okno ma dostalo...
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

To, že nefunguje otváranie/zatváranie nejakého okna, je vážna chyba (kategória B), takže ťa s tým nikde na STK nepustia. Jedine, že by to pri kontrole neskúšali a prehliadli to, čo je asi ale málo pravdepodobné.

Tu je zoznam všetkých chýb a ich kategorizácia - http://www.unitrans.sk/-vyhodnotenie-te ... j-kontroly
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

este ani raz sa mi nestalo, ze by skusali otvaranie okien na stk
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Prečo je to vlastne vážna chyba? Neviem si celkom predstaviť situáciu, keď by som ohrozil premávku, lebo sa mi nedá otvoriť zadné okno. Možno čosi z hľadiska bezpečnosti, ale keď už nastane nebezpečná situácia, že treba niekoho vyprosťovať z vozidla aj tak mi príde logickejšie, že policajt/požiarnik skôr okno rozbije, než bude niekomu klopkať, aby ho otvoril zvnútra.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

je proste pravidlo, ze co mas na aute namontovane/dostupne tak by malo fungovat. to iste napr. hmlovky..je jedno ze ich nepouzijes ako je rok dlhy, pokial ich mas musia svietit
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Takže aj napr. klíma musí fungovať, len preto, že ju mám? Alebo strešné okienko sa tiež musí dať otvoriť atď.?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

tak
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

guess.whoo napísal:este ani raz sa mi nestalo, ze by skusali otvaranie okien na stk
mne naposledy skúšali aj zacvakávanie bezpečnostných pásov

//autoeditácia príspevku (06 Nov 2019, 14:19)
Muffi napísal:Takže aj napr. klíma musí fungovať, len preto, že ju mám? Alebo strešné okienko sa tiež musí dať otvoriť atď.?
áno je to STK - stanica technickej kontroly - kontroluje sa technicky stav vozidlla, ak ti nefunguje vyhrievanie vonkajsich spatnych zrkadiel to je tiez technicky stav vozidla a neprejdes, to ze sa to v podstate neda na STKčke overiť je druha vec :D
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

guess.whoo napísal:je proste pravidlo, ze co mas na aute namontovane/dostupne tak by malo fungovat. to iste napr. hmlovky..je jedno ze ich nepouzijes ako je rok dlhy, pokial ich mas musia svietit
Svetlá, brzdy a technické veci beriem. Ale aby zadné okno či pokazená klíma boli dôvod na neprejdenie STK a následnú nemožnosť jazdiť... To je choré
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

je, ale je to tak
Napísať odpoveď